Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TRAFİK KURALLARINA UYALIM
Trafik Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanların kendilerinin ve yakınlarının can sağlığını koruması için trafikteyken, t..

2

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

3

Image

Ramazan ve Atatürk konulu sergi

Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel, Şehit Uzman Onbaşı Atakan Birgül Çok Programlı Anadolu Lisesinin yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi...

4

Image

Özdilek’te bayram coşkusu


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu G..

5

Image

Greenbox etkinliği yapılacak


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapılacak. ..

6

Image

‘Gençlere büyük görev düşüyor’


Afyonkarahisar protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

7

Image

Ramazan etkinlikleri tam gaz

Özdilek Afyonkarahisar’da hafta sonu gerçekleşen ramazan etkinlikleri, 18–19 ve 25–26 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. ..

8

Image

5 bin kişiye iftar yemeği

Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye Başkanı Me..

9

Image

Umreciler yola çıktı

Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı ilçelerinden 160 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlandı...

10

Image

Şehit Akkuş’a acı veda

Hakkâri’nin Derecik ilçesinde PKK/PYD terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan İscehisar ilçesi Çalışlar köyünden Piyade Sözleşmeli..

11

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu ilgi gördü
Üç gün süren etkinliklere Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile bisiklet toplulukları da büyük destek verdi..

12

Image

Çizgi film kahramanı çocuklarla buluştu


Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, sevilen çizgi film karakteri Aslan ve arkadaşlarını çocuklarla buluşturdu. İki hafta sonu boyunca ..

13

Image

‘Çocuklarımızı kurban etmeyelim’
Çocuk istismarları konusunda açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İstismara karşı hangi partiden olursak olalım lütfen tek bi..

14

Image

‘Atatürk posteri neden asılmadı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim B..

15

Image

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı
Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı.
..

16

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

17

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

‘Çocuklarımızın sayesinde trafik kazalarını önleyeceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Çocuklarımızın sayesinde trafik kazalarını önleyeceğiz’


“Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi kapsamında Afyonkarahisar’da yapılan uygulamada konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, çocukların trafik kurallarını yetişkinlere hatırlatarak trafik kazalarının önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi.
  GÜNCEL    18.08.2018 09:29:06

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi trafik kazalarını önlemek ve yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirebilmek adına İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 81 ilde başlattığı “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi Afyonkarahisar’da uygulanmaya başladı.

KIRMIZI DÜDÜKLE ÇOCUKLAR UYARILAR YAPIYOR

Vali Mustafa Tutulmaz ile İl Emniyet Müdür Vekili Gürsel Yıldız emniyet ekipleriyle birlikte Afyonkarahisar-Kütahya karayolunda uygulama yaptı. Uygulama kapsamında içinde çocukların olduğu araçlar durduruldu ve denetimler yapıldı. Ekipler tarafından araçlarda bulunan çocuklara proje hakkında bilgi verilip, kırmızı düdük, tişört ve şapka hediye edildi. Çocuklardan içinde bulundukları otomobilin sürücüsünün kurallara uymaması halinde kırmızı düdüğü çalması istendi.

AMAÇ; ÇOCUKLARI TRAFİK DENETİMİNİN İÇİNE SOKMAK

Proje ile çocuklar aracılığıyla kural ihlali yapan sürücülere engel olmanın amaçlandığını belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “İçişleri Bakanlığımız bu hafta içerisinde gönüllü trafik müfettişliği ile ilgili bir kampanya başlattı. Kırmızı Düdük ile sembol edilen bir kampanya oldu. Kampanyanın amacı çocuklarımızı trafik denetiminin içine sokmaktır. Aileler çocuklarıyla yolculuk yaparken çocuklarımızın sürücü anne ve babayı uyarmaları, trafik kurallarına aykırı hareket ettiklerinde bunu fark etmelerini sağlamayı amaçlıyor. Örneğin; cep telefonuyla konuşma, hız sınırını aşma, kırmızı ışıkta geçme, kemer takmama ve diğer kurallara uymadıklarında “baba bu işi yapma” ya da “anne bu işi yapma” diye uyarmak yerine hemen bir düdükle uyararak sembolikte olsa onları trafik kurallarına uymaya davet edecekler” dedi.

KURALLARA UYALIM Kİ YOLLAR KAN GÖLÜNE DÖNMESİN

Trafik güvenliğinin öneminin her geçen gün artığına değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Hız sınırlarına uymamız gerektiğini, trafik kurallarına uymayı ihmal etmememiz gerektiğini her seferinde ifade ediyoruz. Kurallara uyulmadığında yollar kan gölüne dönüyor. Bilhassa önümüzde Kurban Bayramı var. 9 günlük sürede yollar her zamankinden daha yoğun olacak. Bu noktada lütfen trafik kurallarına uyalım. Yolların kralı olmaz kuralı olur sözünü hatırlatmak isterim. Sevdiklerimizi, ailemizi bayram gününde üzmemek adına daha dikkatli olalım. Proje 81 ilde uygulanıyor. Ben projenin başarıya ulaşacağına inanıyorum. Çünkü aileler çocuklarının sözlerine itibar ediyorlar. Trafik kuralları konusunda her türlü tedbir denendi. Bu kez de çocukları bu işin içerisine sokarak hem çocukları bilinçlendiriyoruz hem de ailelere çocuklar üzerinden ulaşıyoruz” diye konuştu.

BAYRAM İÇİN TÜM TEDBİRLER ALINDI

İl genelinde bayram süresince alınan tedbirlere ilişkinde bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimiz kavşak noktasında bulunuyor. Diğer illerden ilimize 12 yol girişi var bunların 7 tanesi ana yol. Bu noktada ilimiz bayram süresince hareketlilik yaşayacak. Geçen yılki 10 günlük bayram tatilinde 1 milyon 200 bin civarında araç geçişi oldu. Bu yılda aşağı yukarı bu rakamın olacağını düşünüyoruz. Bu yoğunluk dolayısıyla tedbirleri artırmamız gerek düşüncesiyle gerek Jandarma gerekse Emniyet ekiplerimiz işbirliği içerisinde planlamalarını yaptılar. Şu anda 90 ekip yarından itibaren bayram tatili boyunca yollarda sürekli denetimler yapacak. 24 saat esasına göre çalışılacak. Bir taraftan sürücüler denetlenecek diğer taraftan güvenli ve huzurlu seyahat etmeleri sağlanmış olacak. Ayrıca il geneli ve ilçe merkezlerinde alış veriş dolayısıyla oluşabilecek asayiş olaylarıyla ilgili gerekli tedbirler alındı. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde gezebilir, alış verişlerini yapabilirler” ifadelerini kullandı. Vali Mustafa Tutulmaz emniyet ekiplerine görevlerinde başarılar dileyerek, sorunsuz bir bayram süreci geçirmelerini temenni etti.>>>Alkan Kurt

  GÜNCEL    18.08.2018 09:29:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019
OZEL HABERLER