Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dazkırı Halısı tescillendi
Dazkırı Belediyesi’nin girişimleri sonucu Dazkırı Halısı, Marka ve Patent Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescili aldı ..

2

Image

‘BAHARI BEKLİYORUZ’
Afyonkarahisar’da yapılan çalışmalar hakkında Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek, bütün Afyonkarahisar’ın yatırımların tamamlanar..

3

Image

Muhtar Karaali vefat etti

Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Afyonkarahisar Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti...

4

Image

‘Taleplerin takipçisiyiz’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Covid-19 salgınının başlangıcından itibaren oda ve borsalarla sürekli irtibat haline olarak, sorunları gerek..

5

Image

KOBİ’lere erken uyarı sistemi

Ödeme güçlüğüne düşen KOBİ’lere danışmanlık ve destek hizmetleri sağlamak üzere başlayacak olan Erken Uyarı Sistemi projesinde son aşamaya gelind..

6

Image

İYİ Partililerden Müdür Temiz’e ziyaret

İYİ Parti Merkez İlçe heyeti, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti ..

7

Image

‘Yatırımcılara kapımız her zaman açık’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Milliyet Gazetesi'nin “Anadolu Kaplanları” yazı dizisinde yaptığı açıkla..

8

Image

Protokol Erenler Karakolu’nu inceledi
Erenler Karakolu İnşaatı’nı inceleyen Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, karakolun bölgede yaşanabilecek suçları en..

9

Image

Akin Barajı’nda sona yaklaşıldı

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sandıklı Akin Barajı’nda sona yaklaşıldığını ifade ederek, barajdan 3 bin 300 dekar tarım arazisinin s..

10

Image

Öğretmenler Günü’ne özel indirim

PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılığında tüm öğretmenlerin yüzünü güldürecek. Kampanya kapsamında öğ..

11

Image

500 tonluk içme suyu deposu

Sultandağı Belediyesi tarafından, 500 tonluk içme suyu deposu yapılıyor ..

12

Image

SAAT 09.05’TE HAYAT DURDU
10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da anma törenleri düzenlendi. Saatler..

13

Image

‘Eşsiz bir lider’
Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82.yıldönümünü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Gökmen Çiçek, Atatürk’ün her zaman ilham kaynağı olan eşsiz bir ..

14

Image

‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Mustafa Kemal Atatürk’ün 82 yıl önce e..

15

Image

Ağbal Merkez Bankası başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCMB Başkanı Murat Uysal, görevden alındı ve bu suretle boşalan göreve Na..

16

Image

Girişimcilere fırsat penceresi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu Baş..

17

Image

Kovid denetimi yapıldı
Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında parklar, pazar yerleri, işletmeler, toplu taşıma ve ticari araçlarda denetim y..

‘Deprem değil önlem almamak öldürür’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Deprem değil önlem almamak öldürür’


Afyonkarahisar’da bulunan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine Bağlı Odaların başkanları ortak bir basın toplantısı düzenleyerek İzmir’de yaşanan depremi değerlendirdi. Yapılan basın toplantısında ortak düşünce ise “Deprem değil, önlem almamak ve standart dışı yapılar öldürür” oldu
  GÜNCEL    5.11.2020 10:59:54


Afyonkarahisar İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Mimarlar Odası İl Temsilcisi Süleyman Bircan, Elektrik Mühendisleri Odası il Temsilcisi Çetin İnce ve Jeoloji Mühendisleri Odası Yetkilisi Selçuk Aslantuğ ortak bir basın toplantısı düzenledi. İnşaat Mühendisleri Odası’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İMO Başkanı Ahmet Neoldum, İzmir’de yaşanan depremde 12 binanın yıkıldığını ve bu binaların 1975 yılında çıkan deprem yönetmeliğine göre yapılan binalar olduğuna dikkat çekti. Neoldum, “Yapılan saha gözlemlerinde, yıkıma uğrayan ve ağır hasar alan binaların genellikle yüksek katlı olduğu gözlenmiştir. Değerlendirilen bölgedeki kısmi ve tamamen yıkılan binaların sayısı 12’dir. Bu 12 binanın tamamının ruhsat tarihinin 1999 öncesi olduğu tespit edilmiş ve 1975 yılı deprem yönetmeliğine göre yapılmıştır” dedi.

“YATAY MİMARİ DAHA UYGUN”

Mimarlar Odası Afyonkarahisar İl Temsilcisi Bircan, “İzmir depremi bir kez daha bizlere ülkemizin deprem ülkesi olduğunu ve buna göre binalarımızı tasarlamamız ve inşa etmemiz gerektiğinin bir kanıtı olduğunu göstermiştir. Depremin insanları öldürmediğini, depreme dayanıksız yapılan binaların insanlarımızın ölümüne sebep olduğunu görmekteyiz. Mimarlar Odası olarak şunu belirtmeliyiz ki, doğru mimari tasarımı yapmak da binanın statiği kadar önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra binaların doğru tasarlanıp inşa edilmesi kadar zemin seçimi de bir o kadar önem arz etmektedir. İmar yönetmeliğinden kaynaklanan uyumsuzlukların binaları yatay olarak değil, dikey olarak yapılaşmaya yönlendirdiğini üzülerek görmekteyiz. Mimarlar Odası olarak yatayda büyüyen kent ve şehirleşmenin daha doğru olduğunu düşünmekteyiz. Bu vesile ile Afyonkarahisar Belediyemizin imar planlarında kat yüksekliğini 6 kat olarak sınırlamasından dolayı Belediye başkanımızı ve meclis üyelerini kutluyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız imar yönetmeliğindeki yukarıda bahsettiğim uyumsuzlukları giderecek gerekli düzenlemeleri yapmasını beklemekteyiz.”>>>Gazete3

  GÜNCEL    5.11.2020 10:59:54

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER