Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

2

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

3

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

4

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

5

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

6

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

7

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

8

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

9

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

10

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

11

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

12

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

13

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

14

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

15

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

16

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

17

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’


Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri konuk oldular. Afyonkarahisar’da Türkiye’ye örnek olan bir birlikteliğe imza attıklarını ifade eden Dernek Yönetimi, alınan geri dönüşlerle doğru ve güzel bir işe imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.
  GÜNCEL    12.01.2019 11:13:23

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Özel Gündem programına Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, derneğin Kurucu Başkanı Hacı Hakkı Özsoy, Hisar Gazetesi Sahibi Mahmut Emin Birliktir, Kadınana Gazetesi Sahibi Canser Kuzu, Gazeteci Mehmet Abdioğulları konuk oldu.

“GÜZEL BİR BİRLİKTELİK SAĞLADIK”

Yapılan özverili çalışmalar sonucu Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin belli bir seviyeye ulaştığını kaydeden Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, “İlimizdeki siyasilerin, bürokratların ve diğer kişilerden olumlu dönüşler alıyoruz. Bizlerin sağladığı bu başarı onların gözlerinde büyük bir ışıltı şeklinde görülüyor. Bizde bu ışıltıyı gördüğümüz zaman güzel bir iş yaptığımızın farkına varıyoruz. Bu birliktelikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“İŞ AMACINA ULAŞTI”

Afyonkarahisar’da basında sağlanan birlikteliğin oluşmasında öncüler arasında yer alan Türkeli Gazetesi Sahibi H.Hakkı Özsoy, “Bu birlikteliği sağlamak kolay olmadı. Bunu sağlamak için atılan adımlarda bende üzerime bir görev düştüğünü hissettim ve bunun doğrultusunda çalışmalar yaptık. Şu an için bu işin amacına ulaştığını söyleyebilirim. Çünkü bu birliktelik kamuoyunda çok büyük ilgi gördü, örnek olarak gösterildi. Şunu da anladım ki, milletimiz kavga, çatışmadan ziyade sevgi, saygı, birlik, dirlik istiyor. Bu da ülkemizde demokratik olgunun geliştiğini gösteriyor” dedi.

“DİĞER İLLER BİZLERE İMRENEREK BAKIYOR”

Konuşmasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan Megabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Tüm dünyada ve ülkemizde evlerimize bütün haberlerin ulaşmasını sağlayanlar çalışan gazeteciler. Basında birlikteliğin sağlanması Afyonkarahisar’da çok fazla derecede arzu ettiğimiz bir durumdu. Cemiyet ve dernek olarak 2 kuruluş mevcuttu. Her iki başkanda büyük özveri göstererek, basında birliğin sağlanması için cemiyetinden ve derneğinden vazgeçti. Geçtiğimiz yıl ben sizden ve Mehmet Abdioğulları beyden bir ricada bulundum. Basında birliğin sağlanması için sizlerde bu ricam üzerine cemiyetin üstündeki mal varlığını devrettiniz. Dernekte üzerindeki maddi meblağı devretti. Duayen Gazeteci Hacı Hakkı Özsoy’dan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin kurmasını rica ettik. Başımızda bir büyük olarak hep birlikte kafa kafaya verdik. Hep birlikte bu günlere geldik. Afyonkarahisar için çok önemli bir iş yaptığımızı düşünüyorum bunun da ilelebet devam etmesini temenni ediyorum. Diğer illerdeki basın mensupları imrenerek bizlerin bu birlikteliğine bakıyor” diye konuştu.

“ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Geçirdiği ağır grip nedeniyle ses tellerinin zarar görmesine rağmen sağlanan birlikteliği göstermek amacıyla programa katılan Kadınana Gazetesi Sahibi Canser Kuzu, gazeteciler arasında kardeşlik bağlarının olduğu sözünü geçen sene olduğu gibi bu senede yineleyerek, tüm gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

“HERKES BU BİRLİKTELİKTEN MUTLU OLDU”

Basındaki birlikteliğin diğer iller tarafından büyük takdirle karşılandığını kaydeden Hisar Gazetesi Sahibi Mahmut Emin Birliktir, “Ben zaman zaman bölgedeki toplantılara katılıyorum. Konya, Eskişehir gibi yerlerdeki gazeteciler bu birlikteliğin nasıl sağlandığını soruyorlar. Bende basındaki kişilerin başka hesaplar yapmadan gayet iyi bir niyetle sağlandığını söylüyorum. Bir çocuk doğru ve sağlıklı bir şekilde büyüyor. Bizim Afyonkarahisar’da sağladığımız birliktelik, kentteki siyasetçileri, bürokratları, toplumun pek çok kesimini de rahatlattı. Herkes iyi olanı, güzel olanı, kendi yayın politikası çerçevesinde eleştirisel olarak, kırmadan, dökmeden dile getiriyor. Bu birliktelikten basınımızın daha fazla güçlenmesini istiyoruz” dedi.

“EKRANIMIZ HER ZAMAN AÇIK”

Karahisar TV ve Anahaber Gazetesi Sahibi Bekir Yeşilay, programa davet edilmesine rağmen, işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılım gösteremedi. Programa moderatörü Güzbey, “Sayın Yeşilay derneğimizin yönetim kurulu üyesidir. Herhangi bir yanlış anlaşılma olmasın, kendisini programa davet ettik ama işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılım gösteremedi. Kendisine ekranımız her zaman açıktır” diye konuştu.

“YANLIŞ ANLAŞILMALAR GİDERİLDİ”

Gazeteci Mehmet Abdioğulları, basında sağlanan birlikteliğin bazı gazeteciler tarafından farklı algılandığını ifade ederek, “Basın çalışanlarımız bu birliktelikle ilgili olarak bazı sıkıntıları dile getirmişti. İşten çıkarılma gibi bazı durumlar iddia edilmişti. Bizim bu birlikteliği sağlamamızda ayrışmadan ziyade bir araya getirme, çalışanları daha fazla güvence altına alma düşüncemiz vardı. Çünkü bugün onların baron veya patron dediği basın kuruluşu sahipleri, sahada onlar gibi çalışmaya devam ediyor. 212 denilen basın yasasıyla en iyi mücadele eden 2 kuruluş (cemiyet ve dernek) vardı. Şimdi birleşti. Bu mücadele basın çalışanlarımız adına pozitif şekilde devam edecek. Bu program sayesinde birlikteliğimizin amacı anlattıklarımızla tam olarak anlaşılmış oldu” ifadelerine yer verdi.

“ANADOLU BASINI ZOR DURUMDA”

Anadolu Basını’nın artan maliyetler nedeniyle iyi durumda olmadığını kaydeden Güzbey, “Artan maliyetler, Türksat olsun, gazetelerin giderleri olsun basını zor duruma düşürüyor. Yine de bizler memleketimize yarar sağlamak adına bu işleri devam ettiriyoruz. En iyi yayını çıkıyoruz, en iyi gazeteleri hazırlamanın gayreti içindeyiz. Bizleri izleyen siyasilerimizin de bu durumları görüp gereken adımları atmalarını istiyoruz. Yoksa Anadolu Basını zor günler geçiriyor” şeklinde konuştu.

AEV’E SMS İLE BAĞIŞ YAPTILAR

Program sonunda Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği yönetimi, Afyon Eğitim Vakfı’nın SMS ile bağış kampanyasına SMS göndererek destek verdi. Tüm vatandaşlara çağrıda bulunan dernek yönetimi, Afyon Eğitim Vakfı’na destek istedi. >>>Alkan Kurt  GÜNCEL    12.01.2019 11:13:23

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER