Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

2

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

3

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

4

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

5

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

6

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

7

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

8

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

9

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

10

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

11

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

12

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

13

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

14

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

15

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

16

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

17

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

‘Emekliler umduğunu bulamadı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Emekliler umduğunu bulamadı’


Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe, emeklilere verilen yüzde 10.19 oranındaki zammın beklentilerin altında kaldığını söyleyerek, “Emekliler umduğunu bulamadı” dedi.
  GÜNCEL    05.01.2019 10:45:56

Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe, emeklilere 2019 yılı için kararlaştırılan yüzde 10.19 oranındaki zam miktarını değerlendirdi. Eğe, “Emekliye 2019 da verilecek zam oranı 10,19. Yapılan bu zam beklentilerin altında kalmıştır. Kış şartlarının zor geçtiği bu günlerde kasım ve aralık ayında TÜFE artışının eksilerde çıkması, gerçek enflasyonun yansıtılmaması bizleri derinden üzmüştür. Emeklinin nefes alacak durumu yoktur, mutlaka emeklimize cansuyu verilmelidir” dedi.

“BEKLENTİLERİMİZİ SUNACAĞIZ”

Önümüzde önemli bir yerel seçimin olduğunu kaydeden Eğe, “Yeni seçim yeni bir umut demektir. Yerel seçimlerin halkımıza ülkemize ve emeklilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Emeklilerimizin beklentilerini kalan ömründe yaşamlarının daha kaliteli olabilmesi için seçim döneminde siyasetçilerimiz ne söylüyor ona bakacak ve takip edecektir. Mahalli idarelerin emekliye ve yaşlıya bakış açıları hizmetleri çok önemlidir. Bizlerin her an yanında olan mahalli idarelerdir. Doğal ve kültürel mirası koruyup yaşatacak, ulaştırma ve alt yapı hizmetleri verecek bizi mezara koyacak, yaşamı güzelleştirecek olan onlardır. Belediye başkanları, Belediye meclis üyeleri, İl genel meclisi üyeleri seçilmiş üyelerdir. Bu seçilmişlerin emekli ve yaşlıya sahip çıkacak zihniyete sahip olunması çok önemlidir. Önümüzdeki günlerde belediye başkan adayları derneğimize ziyaretlerinde kendilerine yaşlı ve emeklilerin beklentilerini-isteklerini dosya halinde kendilerine sunacağız” dedi. >>>Ferhat Yüksel

  GÜNCEL    05.01.2019 10:45:56

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER