Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

SAYGIYLA ANDIK

Tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı destanın adı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü d..

2

Image

Mahkûmlar topluma kazandırılacak

Adalet Bakanlığı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) arasında hüküm giymiş mahkûmların topluma yeniden kazandırılması hususunda protokol imzala..

3

Image

Protokol, Çanakkale Zaferi’ni kutladı
Afyonkarahisar protokolü 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

4

Image

KANAL 3 10 YAŞINDA

Afyonkarahisar’da 10 yıl önce Evrendeki Yeni Yıldız sloganıyla kurulan Kanal 3 televizyonu 10. kuruluş yıl dönümünü dün düzenlenen etkinliklerle ..

5

Image

‘Çanakkale büyük bir destan’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj ya..

6

Image

Afyon’da boşanma sayısı arttı


TÜİK Türkiye genelindeki boşanmalarla ilgili 2018 verilerini kamuoyu ile paylaştı. ..

7

Image

Özdilek Çanakkale’yi anacak

Özdilek Afyonkarahisar’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek...

8

Image

Jandarmadan miniklere gösteri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Değerler Hareketi’ projesi kapsamında Afyonkarahisar Asım Kocabıyık Anaokulu öğrencileri İl Jandarma Kom..

9

Image

Protokol Tıp Bayramı’nı kutladı

Afyonkarahisar protokolü 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

10

Image

‘Doktorluk kutsal bir meslek’


ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. ..

11

Image

Kök hücre bağışı

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) üyeleri kök hücre bağışında bulunarak anlamlı bir etkinliğe imza attı. Bağış sonrasında konuşan D..

12

Image

‘Milletimizin önemli bir değeri’

Afyonkarahisar protokolü 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yılı dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

13

Image

Kadınlar her gün hatırlanmalı
Afyonkarahisar protokolü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

14

Image

‘Regaib hayırlara vesile olsun’

Afyonkarahisar protokolü Regaib Kandili dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

15

Image

Yapay zekayla yeni sistem
Afyonkarahisar'da Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Yüksel Yurtbay ve Egemen Bozca geliştirdikleri yazılım ve tasarımla yapay zekayı kulla..

16

Image

Hemdert Pürneşe büyük beğeni toplandı

Risus Sanat’ın sosyal sorumluluk kapsamında hazırladığı “Hemdert Pürneşe” adlı tiyatro oyunu seyirciden büyük beğeni topladı...

17

Image

396 MİLYON TL

Afyonkarahisar’ın 2019 yılında yapılacak yatırımları ve aktarılan para miktarının yer aldığı 2019 yılı yatırım programı Resmi Gazete’de yayınlana..

‘Emekliler umduğunu bulamadı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Emekliler umduğunu bulamadı’


Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe, emeklilere verilen yüzde 10.19 oranındaki zammın beklentilerin altında kaldığını söyleyerek, “Emekliler umduğunu bulamadı” dedi.
  GÜNCEL    05.01.2019 10:45:56

Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe, emeklilere 2019 yılı için kararlaştırılan yüzde 10.19 oranındaki zam miktarını değerlendirdi. Eğe, “Emekliye 2019 da verilecek zam oranı 10,19. Yapılan bu zam beklentilerin altında kalmıştır. Kış şartlarının zor geçtiği bu günlerde kasım ve aralık ayında TÜFE artışının eksilerde çıkması, gerçek enflasyonun yansıtılmaması bizleri derinden üzmüştür. Emeklinin nefes alacak durumu yoktur, mutlaka emeklimize cansuyu verilmelidir” dedi.

“BEKLENTİLERİMİZİ SUNACAĞIZ”

Önümüzde önemli bir yerel seçimin olduğunu kaydeden Eğe, “Yeni seçim yeni bir umut demektir. Yerel seçimlerin halkımıza ülkemize ve emeklilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Emeklilerimizin beklentilerini kalan ömründe yaşamlarının daha kaliteli olabilmesi için seçim döneminde siyasetçilerimiz ne söylüyor ona bakacak ve takip edecektir. Mahalli idarelerin emekliye ve yaşlıya bakış açıları hizmetleri çok önemlidir. Bizlerin her an yanında olan mahalli idarelerdir. Doğal ve kültürel mirası koruyup yaşatacak, ulaştırma ve alt yapı hizmetleri verecek bizi mezara koyacak, yaşamı güzelleştirecek olan onlardır. Belediye başkanları, Belediye meclis üyeleri, İl genel meclisi üyeleri seçilmiş üyelerdir. Bu seçilmişlerin emekli ve yaşlıya sahip çıkacak zihniyete sahip olunması çok önemlidir. Önümüzdeki günlerde belediye başkan adayları derneğimize ziyaretlerinde kendilerine yaşlı ve emeklilerin beklentilerini-isteklerini dosya halinde kendilerine sunacağız” dedi. >>>Ferhat Yüksel

  GÜNCEL    05.01.2019 10:45:56

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
OZEL HABERLER