Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Şehit Şahin’in adı kütüphanede yaşayacak
K. Irak'ta geçtiğimiz 11 Nisan 2018 tarihinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Semih Şahin’in silah arkadaşları ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bir..

2

Image

‘Yapılandırma büyük bir fırsat’
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Afyonkarahisar İl Müdürlüğü, kurum borçlarına yönelik yapılandırmayla ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. To..

3

Image

‘Vatandaşlar duruşmalarını takip etsinler’
20 Temmuz’da adli tatilin başlayacağını söyleyen Baro Başkanı Turgay Şahin, vatandaşların kendi açılarından adli tatilin bir önemi veya fonksiyonu olm..

4

Image

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’
Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem Mezuniyet töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, mezun olan polis memurlarına modern anlayışla ..

5

Image

‘Türk insanı misafirperver ve kucaklayıcıdır’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin davetlisi olarak ilimize gelen yabancı öğrencileri makamında kabulünde yaptığı açı..

6

Image

‘Bulunduğumuz makamların hakkını verelim’
İl Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, koordinasyon kurulu toplantılarında dile getirilen önerilerin ve far..

7

Image

‘Türkiye her bakımdan farklı bir ülke’
18 farklı ülkeden 22 öğrenciyi makamında ağırlayan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere Afyonkarahisar’ı gezmelerini tavsiye ederek, “Avrupa’da şehirler..

8

Image

ATSO personeline protokol eğitimi
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası personeline ‘protokol ve görgü kuralları’ eğitimi verildi...

9

Image

‘Millet iradesi hainlere güzel bir ders verdi’
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen programda konuşan Afyon Kocatepe Ünivers..

10

Image

Salondaki çalışmalar yakın takibe alındı
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nu ziyaretler..

11

Image

Yunus Tortop’tan Başkan Çoban’a veda ziyareti
Yaklaşık üç yıldır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevini yapan ve kendi isteği ile ayrılarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi Yüks..

12

Image

Bayrakçı dededen 15 Temmuz’a özel bayrak
Sandıklı ilçesinde topladığı çakıl taşlarıyla tepe ve yamaçlara yaptığı Türk bayrakları sonrası 'Bayrakçı Dede' adıyla anılan Turan Kaplan (64), bu ke..

13

Image

15 Temmuz Gazisi Topal o gece yaşananları anlattı: ‘Hiç kimsenin kalbinde zerre korku yoktu’
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında TRT Genel Müdürlüğü önünde darbecilerin açtığı ateşle ayağından yaralanan ve tedavisinin a..

14

Image

‘Geçerken Uğradım filmi tanıtımı perçinleyecek’
Çekimleri Afyonkarahisar’da yapılan Geçerken Uğradım filminin galasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bir yerde çekilen film, dizi gibi etkinliklerin..

15

Image

Müdür Yıldız, Başkan Çöl’ü ağırladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Fahrettin Şen'in Astana Büyükelçiliği Müşavirliğine atanmasının ardından yerine Polis Başmüfettişi olarak Afyon..

16

Image

‘Şehit ve gazilerin adıyla para isteyenlere inanmayın’
Şuhut ilçesinde temaslarda bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit v..

17

Image

15 Temmuz kahramanlarına anlamlı eser
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Türk Dili ve Edebiyatı Öğre..

“Esnaflar kan ağlıyor” | Gazete3.com.tr
Image

“Esnaflar kan ağlıyor”


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Kamyoncular Sitesi ve Nakliyeciler Garajını ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Kamyoncu ve nakliyeci esnafının yaşamış olduğu sorunların saymakla bitmediğini belirten Köksal, "Esnaf bırakın evine ekmek götürecek parayı kazanmayı giderlerini karşılayamaz durumda" dedi.

  GÜNCEL    12.04.2018 13:30:26

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP Merkez İlçe Başkanı Vedat Sever, CHP Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Şenay Sarman ve beraberindeki partililer ile birlikte Afyonkarahisar Kamyoncular Sitesi ve Nakliyeciler Garajını, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü'nü ve Afyonkarahisar Barosunu ziyaret etti. İlk olarak Afyonkarahisar Kamyoncular Sitesi ve Nakliyeciler (AFNAK) Garajını ziyaret eden Milletvekili Burcu Köksal, şoförlerin ve kamyoncuların sıkıntılarını dinledi.
“ESNAF GİDERLERİNİ KARŞILAYAMAZ DURUMDA”
K1 yetkisi belgesi olan şoför esnafının ev eşyası yüklü araçlarına ceza kesildiğini ifade ettiklerini kaydeden Köksal, "K1 tanımı Karayolu Taşıma Yönetmeliğininin 6. Maddesinde 'K1 yetki belgesi: Ticari amaçla eşya taşımacılığı yapacaklar' denilmektedir. Şoför esnafımız buna rağmen Ulaştırma Bakanlığı Denetim İstasyonlarında ev eşyası yüklü araçlarına ceza yazıldığını belirtiyorlar. Yine yurt içi eşya taşımacılığında Ton X kilometre esasına göre Taban fiyat uygulanmaması sebebiyle kamyoncu esnafımız; akaryakıt, yağ, lastik, yedek parça, bakım ve onarım gibi işletme giderleri ile sosyal güvenlik primlerini, vergisini ve diğer zorunlu giderlerini karşılayamaz durumdadır” şeklinde konuştu.
“POLİSLERİMİZ HAK ETTİKLERİ ÜCRETİ ALMALI”
Milletvekili Köksal daha sonra Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıl dönümü ve polis haftası dolayısıyla Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen'i ziyaret etti. Polislerin toplumun huzur, güven ve asayişinin sağlanması ile vatandaşların temel hak ve hürriyetlerinin korunması gibi görevleri özveri ile yerine getirdiklerini kaydeden Köksal, "Polislerimiz ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması, milletimizin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz demeden fedakarca görev yapmaktadırlar. Ancak polislerimizin de mesleki olarak yaşadıkları birçok sorunu bulunuyor. Polislerimizin gecesi gündüzü yok, tıpkı gazeteciler gibi yirmi dört saat çalışıyorlar. Hayatın her alanında polislerimiz var, çünkü hayatın her alanında kişinin can ve mal güvenliğini devlet korumak zorundadır. Bu da Polislerimiz aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ancak polislerimiz fazla mesainin hakkını alamıyorlar, Polislerimizin 3600 ek göstergelerinin verilmesi için elimizden geleni yapacağız. Türk Polis Teşkilatımızın 173’üncü kuruluş yıl dönümünü ve polislerimizin polis haftasını kutluyor. Görevi esnasında şehit olan polisleri rahmetle, gazileri ise şükranla anıyorum" dedi. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Köksal'a teşekkür etti.
“AVUKATLAR MESLEKİ OLARAK
BİRÇOK SIKINTI İLE KARŞI KARŞIYA”
Beraberindeki partililer ile birlikte Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin'i ziyaret eden Köksal, avukatların ülke yönetiminin unsurlarından biri olan yargının işleyişinde olmazsa olmaz bir görevi yerine getirerek, mağdur vatandaşların sesi olduklarını söyledi. Yargının siyasallaştığı Türkiye'de avukatların mesleki olarak birçok sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını belirten Köksal, "Avukatlar hala hak etmedikleri şekilde şiddete maruz kalıyorlar. Avukatların can güvenliği ne yazık ki, AKP iktidarı döneminde sağlanabilmiş değil. Yaşanan sorunlara son örnek ise Uşak Baro Başkanı ve 31 avukatın Adliye otoparkının yetersizliğini protesto etmek için yaptıkları demokratik eylem nedeniyle yargılanmalarıdır. Öte yandan çok sayıda hukuk fakültesinin açılmasıyla binlerce yeni mezun avukatın iş bulma konusunda sıkıntı yaşaması özellikle mesleğin ilk yıllarında maddi sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalması hem mesleki sıkıntılar hem maddi zorlukları aşmak zorunda bırakılması bugün avukatlarımızın yaşadığı sıkıntıların başında gelmektedir" ifadelerini kullandı. Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin'in de Baro'nun çalışmaları hakkında Milletvekili Köksal'a bilgiler vererek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    12.04.2018 13:30:26

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.07.2018
21.07.2018
21.07.2018
OZEL HABERLER