Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

2

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

3

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

4

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

5

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

6

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

7

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

8

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

9

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

10

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

11

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

12

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

13

Image

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’
Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sez..

14

Image

Engelli aileye kimlik kartı
Afyonkarahisar’ın Kışlacık Köyü’nde yaşayan engelli aile, Nüfus İl Müdürlüğü tarafından evinden alınarak getirildiği kurumdan yeni kimlikleri çıkarıld..

15

Image

Karlar ve buzlar temizleniyor
Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde yağan kar ve sonrası oluşan buzlanma neticesinde, vatandaşların mağdur olmaması için kar ile bu..

16

Image

Yabancıların toplumla uyumu konuşuldu
Afyonkarahisar’da yaşayan yabancıların toplumla olan karşılıklı uyumunu tesis etmek üzere Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe başkanlığında toplantı ya..

17

Image

‘Medya demokrasinin olmazsa olmazıdır’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Akrones Termal Otel Genel Müdür Yardımcısı Funda Özbay,..

“Esnaflar kan ağlıyor” | Gazete3.com.tr
Image

“Esnaflar kan ağlıyor”


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Kamyoncular Sitesi ve Nakliyeciler Garajını ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Kamyoncu ve nakliyeci esnafının yaşamış olduğu sorunların saymakla bitmediğini belirten Köksal, "Esnaf bırakın evine ekmek götürecek parayı kazanmayı giderlerini karşılayamaz durumda" dedi.

  GÜNCEL    12.04.2018 13:30:26

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP Merkez İlçe Başkanı Vedat Sever, CHP Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Şenay Sarman ve beraberindeki partililer ile birlikte Afyonkarahisar Kamyoncular Sitesi ve Nakliyeciler Garajını, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü'nü ve Afyonkarahisar Barosunu ziyaret etti. İlk olarak Afyonkarahisar Kamyoncular Sitesi ve Nakliyeciler (AFNAK) Garajını ziyaret eden Milletvekili Burcu Köksal, şoförlerin ve kamyoncuların sıkıntılarını dinledi.
“ESNAF GİDERLERİNİ KARŞILAYAMAZ DURUMDA”
K1 yetkisi belgesi olan şoför esnafının ev eşyası yüklü araçlarına ceza kesildiğini ifade ettiklerini kaydeden Köksal, "K1 tanımı Karayolu Taşıma Yönetmeliğininin 6. Maddesinde 'K1 yetki belgesi: Ticari amaçla eşya taşımacılığı yapacaklar' denilmektedir. Şoför esnafımız buna rağmen Ulaştırma Bakanlığı Denetim İstasyonlarında ev eşyası yüklü araçlarına ceza yazıldığını belirtiyorlar. Yine yurt içi eşya taşımacılığında Ton X kilometre esasına göre Taban fiyat uygulanmaması sebebiyle kamyoncu esnafımız; akaryakıt, yağ, lastik, yedek parça, bakım ve onarım gibi işletme giderleri ile sosyal güvenlik primlerini, vergisini ve diğer zorunlu giderlerini karşılayamaz durumdadır” şeklinde konuştu.
“POLİSLERİMİZ HAK ETTİKLERİ ÜCRETİ ALMALI”
Milletvekili Köksal daha sonra Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıl dönümü ve polis haftası dolayısıyla Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen'i ziyaret etti. Polislerin toplumun huzur, güven ve asayişinin sağlanması ile vatandaşların temel hak ve hürriyetlerinin korunması gibi görevleri özveri ile yerine getirdiklerini kaydeden Köksal, "Polislerimiz ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması, milletimizin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz demeden fedakarca görev yapmaktadırlar. Ancak polislerimizin de mesleki olarak yaşadıkları birçok sorunu bulunuyor. Polislerimizin gecesi gündüzü yok, tıpkı gazeteciler gibi yirmi dört saat çalışıyorlar. Hayatın her alanında polislerimiz var, çünkü hayatın her alanında kişinin can ve mal güvenliğini devlet korumak zorundadır. Bu da Polislerimiz aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ancak polislerimiz fazla mesainin hakkını alamıyorlar, Polislerimizin 3600 ek göstergelerinin verilmesi için elimizden geleni yapacağız. Türk Polis Teşkilatımızın 173’üncü kuruluş yıl dönümünü ve polislerimizin polis haftasını kutluyor. Görevi esnasında şehit olan polisleri rahmetle, gazileri ise şükranla anıyorum" dedi. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Köksal'a teşekkür etti.
“AVUKATLAR MESLEKİ OLARAK
BİRÇOK SIKINTI İLE KARŞI KARŞIYA”
Beraberindeki partililer ile birlikte Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin'i ziyaret eden Köksal, avukatların ülke yönetiminin unsurlarından biri olan yargının işleyişinde olmazsa olmaz bir görevi yerine getirerek, mağdur vatandaşların sesi olduklarını söyledi. Yargının siyasallaştığı Türkiye'de avukatların mesleki olarak birçok sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını belirten Köksal, "Avukatlar hala hak etmedikleri şekilde şiddete maruz kalıyorlar. Avukatların can güvenliği ne yazık ki, AKP iktidarı döneminde sağlanabilmiş değil. Yaşanan sorunlara son örnek ise Uşak Baro Başkanı ve 31 avukatın Adliye otoparkının yetersizliğini protesto etmek için yaptıkları demokratik eylem nedeniyle yargılanmalarıdır. Öte yandan çok sayıda hukuk fakültesinin açılmasıyla binlerce yeni mezun avukatın iş bulma konusunda sıkıntı yaşaması özellikle mesleğin ilk yıllarında maddi sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalması hem mesleki sıkıntılar hem maddi zorlukları aşmak zorunda bırakılması bugün avukatlarımızın yaşadığı sıkıntıların başında gelmektedir" ifadelerini kullandı. Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin'in de Baro'nun çalışmaları hakkında Milletvekili Köksal'a bilgiler vererek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    12.04.2018 13:30:26

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
OZEL HABERLER