Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

13

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

14

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

15

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

“Esnaflar kan ağlıyor” | Gazete3.com.tr
Image

“Esnaflar kan ağlıyor”


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Kamyoncular Sitesi ve Nakliyeciler Garajını ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Kamyoncu ve nakliyeci esnafının yaşamış olduğu sorunların saymakla bitmediğini belirten Köksal, "Esnaf bırakın evine ekmek götürecek parayı kazanmayı giderlerini karşılayamaz durumda" dedi.

  GÜNCEL    12.04.2018 13:30:26

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP Merkez İlçe Başkanı Vedat Sever, CHP Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Şenay Sarman ve beraberindeki partililer ile birlikte Afyonkarahisar Kamyoncular Sitesi ve Nakliyeciler Garajını, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü'nü ve Afyonkarahisar Barosunu ziyaret etti. İlk olarak Afyonkarahisar Kamyoncular Sitesi ve Nakliyeciler (AFNAK) Garajını ziyaret eden Milletvekili Burcu Köksal, şoförlerin ve kamyoncuların sıkıntılarını dinledi.
“ESNAF GİDERLERİNİ KARŞILAYAMAZ DURUMDA”
K1 yetkisi belgesi olan şoför esnafının ev eşyası yüklü araçlarına ceza kesildiğini ifade ettiklerini kaydeden Köksal, "K1 tanımı Karayolu Taşıma Yönetmeliğininin 6. Maddesinde 'K1 yetki belgesi: Ticari amaçla eşya taşımacılığı yapacaklar' denilmektedir. Şoför esnafımız buna rağmen Ulaştırma Bakanlığı Denetim İstasyonlarında ev eşyası yüklü araçlarına ceza yazıldığını belirtiyorlar. Yine yurt içi eşya taşımacılığında Ton X kilometre esasına göre Taban fiyat uygulanmaması sebebiyle kamyoncu esnafımız; akaryakıt, yağ, lastik, yedek parça, bakım ve onarım gibi işletme giderleri ile sosyal güvenlik primlerini, vergisini ve diğer zorunlu giderlerini karşılayamaz durumdadır” şeklinde konuştu.
“POLİSLERİMİZ HAK ETTİKLERİ ÜCRETİ ALMALI”
Milletvekili Köksal daha sonra Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıl dönümü ve polis haftası dolayısıyla Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen'i ziyaret etti. Polislerin toplumun huzur, güven ve asayişinin sağlanması ile vatandaşların temel hak ve hürriyetlerinin korunması gibi görevleri özveri ile yerine getirdiklerini kaydeden Köksal, "Polislerimiz ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması, milletimizin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz demeden fedakarca görev yapmaktadırlar. Ancak polislerimizin de mesleki olarak yaşadıkları birçok sorunu bulunuyor. Polislerimizin gecesi gündüzü yok, tıpkı gazeteciler gibi yirmi dört saat çalışıyorlar. Hayatın her alanında polislerimiz var, çünkü hayatın her alanında kişinin can ve mal güvenliğini devlet korumak zorundadır. Bu da Polislerimiz aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ancak polislerimiz fazla mesainin hakkını alamıyorlar, Polislerimizin 3600 ek göstergelerinin verilmesi için elimizden geleni yapacağız. Türk Polis Teşkilatımızın 173’üncü kuruluş yıl dönümünü ve polislerimizin polis haftasını kutluyor. Görevi esnasında şehit olan polisleri rahmetle, gazileri ise şükranla anıyorum" dedi. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Köksal'a teşekkür etti.
“AVUKATLAR MESLEKİ OLARAK
BİRÇOK SIKINTI İLE KARŞI KARŞIYA”
Beraberindeki partililer ile birlikte Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin'i ziyaret eden Köksal, avukatların ülke yönetiminin unsurlarından biri olan yargının işleyişinde olmazsa olmaz bir görevi yerine getirerek, mağdur vatandaşların sesi olduklarını söyledi. Yargının siyasallaştığı Türkiye'de avukatların mesleki olarak birçok sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını belirten Köksal, "Avukatlar hala hak etmedikleri şekilde şiddete maruz kalıyorlar. Avukatların can güvenliği ne yazık ki, AKP iktidarı döneminde sağlanabilmiş değil. Yaşanan sorunlara son örnek ise Uşak Baro Başkanı ve 31 avukatın Adliye otoparkının yetersizliğini protesto etmek için yaptıkları demokratik eylem nedeniyle yargılanmalarıdır. Öte yandan çok sayıda hukuk fakültesinin açılmasıyla binlerce yeni mezun avukatın iş bulma konusunda sıkıntı yaşaması özellikle mesleğin ilk yıllarında maddi sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalması hem mesleki sıkıntılar hem maddi zorlukları aşmak zorunda bırakılması bugün avukatlarımızın yaşadığı sıkıntıların başında gelmektedir" ifadelerini kullandı. Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin'in de Baro'nun çalışmaları hakkında Milletvekili Köksal'a bilgiler vererek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    12.04.2018 13:30:26

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2018
18.10.2018
18.10.2018
OZEL HABERLER