Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘GÖKBEY GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO olarak yerli üretime her zaman destek olduklarını ifade ederek, “So..

2

Image

Kadın istihdamına sergiyle dikkat çektiler
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerleri tarafından hazırlanan el emeği tablolar Akrones Termal Otel’de sergilendi. ..

3

Image

İstasyon Alt Geçidi yarın açılıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan İstasyon Alt Geçiti yarından itibaren trafiğe açılacak. ..

4

Image

İntiharı Önleme İl Kurulu kuruldu
Türkiye’deki intihar vakalarını önlemek amacıyla illerde İntiharı Önleme İl Kurulları kuruldu. Bu kapsamda Afyonkarahisar’da da bir kurul kuruldu...

5

Image

‘Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar’
Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde okuyan Sosyoloji Bölümü öğrencilerinin ziyaretinde konuşan İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, ülkemizdeki birlik ve bera..

6

Image

Yemen için bağış kampanyası
Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, nüfusunun büyük çoğunluğunun açlıkla ve salgın hastalıklarla mücadele eden Yemen için İçişleri Bakanl..

7

Image

‘Herkes üzerine düşeni yerine getirmeli’
Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim semineri ilimiz ev sahipliğinde ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın k..

8

Image

İnsan Hakları Günü standı
Afyonkarahisar Valiliği tarafından desteklenen ve İl İnsan Hakları Kurulu tarafından Park Afyon Alışveriş Merkezinde açılan 10 Aralık Dünya İnsan Hakl..

9

Image

‘Gerçek enflasyonu istiyoruz’
Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe,emekli aylıklarına yapılacak zam oranlarında gerçek enflasyon değerlerinin dikkate alınmasını ..

10

Image

Özdilek’te yeni yıl hediye fırsatları
2019 yılına sayılı günler kala sevdiklerini mutlu etmek isteyenler, Özdilek Afyonkarahisar AVM’ye geliyor. Yüzlerce marka, binlerce ürün ve yeni yıla ..

11

Image

"Kadınlar siyasette daha çok yer almalı"

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla kadınlarımızın siyasetteki durumları konuşuldu. Gazeteci İsm..

12

Image

‘İddialar gerçeği yansıtmıyor’
Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Frig Vadisi'ndeki tarihi kiliseye dinamitle zarar verildiği iddiasına ilişkin, "Bu haber..

13

Image

Lös-Af gönüllüleri çocukları sevindiriyor
Afyonkarahisar’da sosyal medya üzerinden bir araya gelen on bin kişi lösemili ailelere ve ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor. İçerisinde her kesimden..

14

Image

Vali Tutulmaz, Engelsiz Merkez’i gezdi
Afyonkarahisar Merkez’de yapımı tamamlanan ve gündüz bakım hizmetleri kapsamında faaliyetler veren Engelsiz Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulunan Va..

15

Image

Özdilek engellileri unutmadı

Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel bir program düzenledi. Vefa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kur..

16

Image

Toplu taşıma işini belediye yürütecek
Afyonkarahisar Belediye Meclisi, aralık ayı toplantısında alınan kararla Yüntaş tarafından işletilen şehir içi toplu taşıma işi 40 araç sabit kalmak ş..

17

Image

Engelliler Meclisi’nden ziyaret
Engelliler Meclisi Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret etti..

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’


TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir görüşümüz yok. Sizin parmağınıza diken batsa muhakkak biz hissediyoruz. Filistinli kardeşlerimize Türk iş dünyasının dünya çapındaki en büyük tecrübesi, dünya çapında örnek alınan bir proje olan sanayi bölgeleri ile katkı sağlayabiliriz.” dedi.
  GÜNCEL    07.09.2018 11:26:51

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Filistin Yönetimi Ulusal Ekonomi Bakanı Abeer Odeh ve beraberindeki heyet ile çalışma yemeğinde bir araya geldi. Hisarcıklıoğlu yemekte yaptığı konuşmada, siyasi bir kuruluş olmadıklarının altını çizerek, “Filistinli kardeşlerimize iş dünyası olarak biz ne katkı yapabiliriz. Filistinli kardeşlerimize Türk iş dünyasının dünya çapındaki en büyük tecrübesi, dünya çapında örnek alınan bir proje olan sanayi bölgeleri ile katkı sağlayabiliriz. Türkiye’nin sanayileşmesinde en büyük araçlardan birisi bu sanayi bölgeleriydi. Eğer Türkiye, İtalya ile Çin’in arasındaki bölgede bir sanayi devi ülke haline geldiyse bu sanayi bölgeleri sayesinde oldu” dedi.

“TEK PENCERE SİSTEMİ UYGULUYORUZ”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Financial Times’ın her yıl yaptığı araştırmada sanayi bölgeleri açısından Türkiye’nin birinci geldiğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, sanayi bölgeleri ile kamunun görevlerini en aza indirgeyebildiklerini, tek pencere sistemini uyguladıklarını anlattı. Buradaki bütün meselenin yatırımcının önündeki engelleri kaldırmak ve bürokrasi ile onları uğraştırmamak olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı, “Dünyadaki bütün yatırımcıların baktığı iş bu. Dünya Bankasının İş Yapma Kolaylığı raporları, bürokratik engelleri en az uygulayan ülkeler yarışması. Eğer en öndeyseniz Dünya Bankası burada yatırım yapılabilir diyor. Sanayi bölgesi yönetimi riski omuzluyor. Sanayici hiç kimseyle uğraşmıyor” dedi.

“SANAYİ BÖLGESİ MODELİMİZDEN YARALANABİLİRSİNİZ”

Bu tecrübeyi Filistin’e aktarmak istediklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Alt yapıyı yapıyoruz. Sanayiciye arsayı teslim ediyoruz. Hatta Filistin’de ileri giderek, bazı sanayi tesislerinin binasını dahi biz inşa edip onlara tahsis etmeyi düşünüyoruz. Özellikle Filistin’e yatırım için çekinip, gelmekten korkan insanlar için. Burada istenen ne? Yatırımcı devlet bürokrasisiyle uğraşmak istemiyor. Burada sanayi bölgesi yönetimi olarak biz uğraşıyoruz” şeklinde konuştu. Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de uygulanan sanayi bölgesi modelini birçok ülkeye transfer ettiklerini, Filistin’in de bundan istifade etmesini istediklerini söyledi.

“SANAYİ BÖLGELERİ KURMAK İŞSİZLİĞİ AZALTIR”

İşsizliği yenecek işlerden bir tanesinin sanayi bölgelerinin kurulması olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Sanayi bölgesi kurulup eğer orada 5 bin Filistinli kardeşime iş imkanı sağlanabilirse ne mutlu bize. Bir Müslüman olarak bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Filistinli kardeşlerimize yapmış olduğumuz katkı bu olacak” dedi. Hisarcıklıoğlu, Filistin’e Türkiye ve dünyadan yatırımcıları çekmenin, Filistin’in siyasi meselelerinin de çözümünü kolaylaştıracağını vurgulayarak şöyle devam etti: “Bu kapsamda Filistin’deki siyasi çözümü kolaylaştıracak unsurlardan bir tanesi iş dünyalarıdır. O iş dünyalarının Filistin’de gelip yatırım yapmasıdır. Biz bu kapsamda bir katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize. Her zaman için desteğimiz, yardımımız sizden yana olacaktır”.

BAKAN ABEER ODEH

Filistin Yönetimi Ulusal Ekonomi Bakanı Abeer Odeh de Türkiye ile en geç önümüzdeki hafta yeni anlaşmalar imzalanacağını söyledi. Filistin’de gençlerde işsizlik oranının yüzde 50’ye ulaşmasının insanlık adına faciaya işaret ettiğini belirten Bakan Odeh, “Türkiye’nin Cenin’de yapacağı yatırımları memnuniyet ile karşılıyoruz” dedi. Bakan Odeh, Filistin yasalarını uluslararası yatırımlara uygun hale getirmekte olduklarını da söyledi.

“KUDÜS DAVASINDA TOBB HER ZAMAN AÇIK VE NET TAVIR ALDI”

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz da Kudüs davasının insanlık için bir sınav olduğunu belirterek, bu konuda TOBB’un her zaman açık ve net tavır aldığını, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını da büyükelçiliği hizmete açma kararını da protesto ettiklerini vurguladı. İktisadi olarak güçlü bir Filistin istediklerine dikkat çeken Yavuz, “Biliyoruz ki, ekonomisi gelişmiş, istihdam ve eğitim sorununu aşmış Filistin halkı, çok daha güçlü bir şekilde, mücadelesini sürdürecektir” dedi. Filistin iş dünyasının güçlenmesine destek vereceklerini ve bu hedefe dönük olarak Kudüs Tahkim Merkezi çalışmalarını başlattıklarını ifade eden Faik Yavuz, Filistin tüccarının, ticarette yaşayacağı ihtilafları, İsrail mahkemesinde değil, uluslararası standartlara uygun şekilde kurulan ve işleyen bir tahkim merkezi ile çözmesini istediklerini belirtti.>>>Gazete3

  GÜNCEL    07.09.2018 11:26:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER