Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Baba mesleği avukatlığı seçti

Afyonkarahisar’da 29 yılık mesleki mevcudiyeti bulunan Arabulucu - Avukat Mehmet Demir, ömrünün en mutlu günlerinden birini yaşadı. Demir’in kızı..

2

Image

Bilinçsiz avcıların yaraladığı flamingo uyutuldu
Afyonkarahisar’da Eber gölü çevresinde bacağından yaralı halde bulunan bir flamingo, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabil..

3

Image

Pazarcılardan marketlere veryansın

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesinde zincir marketlerin fiyat politikasının ned..

4

Image

UYUMA ile ihbar edebilirsiniz!

İçişleri Bakanlığı’nın koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadelenin daha etkin ve verimli bir ..

5

Image

‘Çöp sorunu ortadan kalkacak’
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, kente bağlı 5 ilçenin, kasaba ve köyleriyle beraber yaşadığı çöp sorununun ortadan kalkacağını dile getirdi...

6

Image

‘Drone ile kargo taşıyacağız’
PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, uçangöz ile kargo taşımacılığına başlayacaklarını söyledi...

7

Image

Kızılay’da görev değişimi
Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi’nde 3 dönem şube başkanlığını yürüten İsmail Danıştekin, yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’yla bayrağı Fatih Ok..

8

Image

Akıllı Kavşak uygulaması başladı

Afyonkarahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan fizibilite çalışmaları sonucu trafik yoğunluğu tespit edilen 14 kavşakta Dinami..

9

Image

‘Teknoloji üreten bir ülke olmalıyız’
PTT A.Ş. Yönetim ve Değerlendirme Toplantısı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Kurumun çalışmalarının ele alındığı toplantıya Afyonkarahisar Valisi ..

10

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

İl Jandarma Komutanlığı görevli personeli tarafından, şehit babası Ahmet Şık ziyaret edildi. Ziyarette şehit ailelerine ve gazilere her zaman des..

11

Image

Özdilek’te büyük kampanya

Kadın, erkek ve çocuk giyimin en sevilen markalarını tek çatı altında buluşturan Özdilek, ses getirecek tüm tekstil ve ayakkabı ürünlerinde geçer..

12

Image

Kuşlar gözlendi

Dünya Sulak Alanlar Günü dolayısıyla Doğa Koruma ve Milli Parlar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından kuş gözlem etkinliği yapıldı...

13

Image

Trafikte öncelik yayaların
İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik’ yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu d..

14

Image

Mobil temizlik ekibi
Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından mobil temizlik ekibi kuruldu...

15

Image

Bir günlük gelirini bağışladı

Afyonkarahisar'da bir oto bakım ve yıkama servisi, bir günlük gelirlerini otistik çocuklar yararına bağışladı...

16

Image

İGM toplandı
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi şubat ayı toplantıları başladı...

17

Image

‘Biz zaten 1 TL’ye taşıyoruz’
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, taşımacılık ücretleri üzerinden seçim propagandası yapılması konusunda açıklamada bulunarak, “Özell..

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’


TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir görüşümüz yok. Sizin parmağınıza diken batsa muhakkak biz hissediyoruz. Filistinli kardeşlerimize Türk iş dünyasının dünya çapındaki en büyük tecrübesi, dünya çapında örnek alınan bir proje olan sanayi bölgeleri ile katkı sağlayabiliriz.” dedi.
  GÜNCEL    07.09.2018 11:26:51

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Filistin Yönetimi Ulusal Ekonomi Bakanı Abeer Odeh ve beraberindeki heyet ile çalışma yemeğinde bir araya geldi. Hisarcıklıoğlu yemekte yaptığı konuşmada, siyasi bir kuruluş olmadıklarının altını çizerek, “Filistinli kardeşlerimize iş dünyası olarak biz ne katkı yapabiliriz. Filistinli kardeşlerimize Türk iş dünyasının dünya çapındaki en büyük tecrübesi, dünya çapında örnek alınan bir proje olan sanayi bölgeleri ile katkı sağlayabiliriz. Türkiye’nin sanayileşmesinde en büyük araçlardan birisi bu sanayi bölgeleriydi. Eğer Türkiye, İtalya ile Çin’in arasındaki bölgede bir sanayi devi ülke haline geldiyse bu sanayi bölgeleri sayesinde oldu” dedi.

“TEK PENCERE SİSTEMİ UYGULUYORUZ”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Financial Times’ın her yıl yaptığı araştırmada sanayi bölgeleri açısından Türkiye’nin birinci geldiğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, sanayi bölgeleri ile kamunun görevlerini en aza indirgeyebildiklerini, tek pencere sistemini uyguladıklarını anlattı. Buradaki bütün meselenin yatırımcının önündeki engelleri kaldırmak ve bürokrasi ile onları uğraştırmamak olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı, “Dünyadaki bütün yatırımcıların baktığı iş bu. Dünya Bankasının İş Yapma Kolaylığı raporları, bürokratik engelleri en az uygulayan ülkeler yarışması. Eğer en öndeyseniz Dünya Bankası burada yatırım yapılabilir diyor. Sanayi bölgesi yönetimi riski omuzluyor. Sanayici hiç kimseyle uğraşmıyor” dedi.

“SANAYİ BÖLGESİ MODELİMİZDEN YARALANABİLİRSİNİZ”

Bu tecrübeyi Filistin’e aktarmak istediklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Alt yapıyı yapıyoruz. Sanayiciye arsayı teslim ediyoruz. Hatta Filistin’de ileri giderek, bazı sanayi tesislerinin binasını dahi biz inşa edip onlara tahsis etmeyi düşünüyoruz. Özellikle Filistin’e yatırım için çekinip, gelmekten korkan insanlar için. Burada istenen ne? Yatırımcı devlet bürokrasisiyle uğraşmak istemiyor. Burada sanayi bölgesi yönetimi olarak biz uğraşıyoruz” şeklinde konuştu. Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de uygulanan sanayi bölgesi modelini birçok ülkeye transfer ettiklerini, Filistin’in de bundan istifade etmesini istediklerini söyledi.

“SANAYİ BÖLGELERİ KURMAK İŞSİZLİĞİ AZALTIR”

İşsizliği yenecek işlerden bir tanesinin sanayi bölgelerinin kurulması olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Sanayi bölgesi kurulup eğer orada 5 bin Filistinli kardeşime iş imkanı sağlanabilirse ne mutlu bize. Bir Müslüman olarak bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Filistinli kardeşlerimize yapmış olduğumuz katkı bu olacak” dedi. Hisarcıklıoğlu, Filistin’e Türkiye ve dünyadan yatırımcıları çekmenin, Filistin’in siyasi meselelerinin de çözümünü kolaylaştıracağını vurgulayarak şöyle devam etti: “Bu kapsamda Filistin’deki siyasi çözümü kolaylaştıracak unsurlardan bir tanesi iş dünyalarıdır. O iş dünyalarının Filistin’de gelip yatırım yapmasıdır. Biz bu kapsamda bir katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize. Her zaman için desteğimiz, yardımımız sizden yana olacaktır”.

BAKAN ABEER ODEH

Filistin Yönetimi Ulusal Ekonomi Bakanı Abeer Odeh de Türkiye ile en geç önümüzdeki hafta yeni anlaşmalar imzalanacağını söyledi. Filistin’de gençlerde işsizlik oranının yüzde 50’ye ulaşmasının insanlık adına faciaya işaret ettiğini belirten Bakan Odeh, “Türkiye’nin Cenin’de yapacağı yatırımları memnuniyet ile karşılıyoruz” dedi. Bakan Odeh, Filistin yasalarını uluslararası yatırımlara uygun hale getirmekte olduklarını da söyledi.

“KUDÜS DAVASINDA TOBB HER ZAMAN AÇIK VE NET TAVIR ALDI”

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz da Kudüs davasının insanlık için bir sınav olduğunu belirterek, bu konuda TOBB’un her zaman açık ve net tavır aldığını, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını da büyükelçiliği hizmete açma kararını da protesto ettiklerini vurguladı. İktisadi olarak güçlü bir Filistin istediklerine dikkat çeken Yavuz, “Biliyoruz ki, ekonomisi gelişmiş, istihdam ve eğitim sorununu aşmış Filistin halkı, çok daha güçlü bir şekilde, mücadelesini sürdürecektir” dedi. Filistin iş dünyasının güçlenmesine destek vereceklerini ve bu hedefe dönük olarak Kudüs Tahkim Merkezi çalışmalarını başlattıklarını ifade eden Faik Yavuz, Filistin tüccarının, ticarette yaşayacağı ihtilafları, İsrail mahkemesinde değil, uluslararası standartlara uygun şekilde kurulan ve işleyen bir tahkim merkezi ile çözmesini istediklerini belirtti.>>>Gazete3

  GÜNCEL    07.09.2018 11:26:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2019
14.02.2019
14.02.2019
OZEL HABERLER