Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

2

Image

Ramazan ve Atatürk konulu sergi

Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel, Şehit Uzman Onbaşı Atakan Birgül Çok Programlı Anadolu Lisesinin yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi...

3

Image

Özdilek’te bayram coşkusu


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu G..

4

Image

Greenbox etkinliği yapılacak


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapılacak. ..

5

Image

‘Gençlere büyük görev düşüyor’


Afyonkarahisar protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

6

Image

Ramazan etkinlikleri tam gaz

Özdilek Afyonkarahisar’da hafta sonu gerçekleşen ramazan etkinlikleri, 18–19 ve 25–26 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. ..

7

Image

5 bin kişiye iftar yemeği

Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye Başkanı Me..

8

Image

Umreciler yola çıktı

Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı ilçelerinden 160 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlandı...

9

Image

Şehit Akkuş’a acı veda

Hakkâri’nin Derecik ilçesinde PKK/PYD terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan İscehisar ilçesi Çalışlar köyünden Piyade Sözleşmeli..

10

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu ilgi gördü
Üç gün süren etkinliklere Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile bisiklet toplulukları da büyük destek verdi..

11

Image

Çizgi film kahramanı çocuklarla buluştu


Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, sevilen çizgi film karakteri Aslan ve arkadaşlarını çocuklarla buluşturdu. İki hafta sonu boyunca ..

12

Image

‘Çocuklarımızı kurban etmeyelim’
Çocuk istismarları konusunda açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İstismara karşı hangi partiden olursak olalım lütfen tek bi..

13

Image

‘Atatürk posteri neden asılmadı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim B..

14

Image

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı
Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı.
..

15

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

16

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

17

Image

Düzenli’nin ruhuna mevlid okutuldu

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Barış Adem Düzenli adına mevlid progr..

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’


TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir görüşümüz yok. Sizin parmağınıza diken batsa muhakkak biz hissediyoruz. Filistinli kardeşlerimize Türk iş dünyasının dünya çapındaki en büyük tecrübesi, dünya çapında örnek alınan bir proje olan sanayi bölgeleri ile katkı sağlayabiliriz.” dedi.
  GÜNCEL    07.09.2018 11:26:51

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Filistin Yönetimi Ulusal Ekonomi Bakanı Abeer Odeh ve beraberindeki heyet ile çalışma yemeğinde bir araya geldi. Hisarcıklıoğlu yemekte yaptığı konuşmada, siyasi bir kuruluş olmadıklarının altını çizerek, “Filistinli kardeşlerimize iş dünyası olarak biz ne katkı yapabiliriz. Filistinli kardeşlerimize Türk iş dünyasının dünya çapındaki en büyük tecrübesi, dünya çapında örnek alınan bir proje olan sanayi bölgeleri ile katkı sağlayabiliriz. Türkiye’nin sanayileşmesinde en büyük araçlardan birisi bu sanayi bölgeleriydi. Eğer Türkiye, İtalya ile Çin’in arasındaki bölgede bir sanayi devi ülke haline geldiyse bu sanayi bölgeleri sayesinde oldu” dedi.

“TEK PENCERE SİSTEMİ UYGULUYORUZ”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Financial Times’ın her yıl yaptığı araştırmada sanayi bölgeleri açısından Türkiye’nin birinci geldiğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, sanayi bölgeleri ile kamunun görevlerini en aza indirgeyebildiklerini, tek pencere sistemini uyguladıklarını anlattı. Buradaki bütün meselenin yatırımcının önündeki engelleri kaldırmak ve bürokrasi ile onları uğraştırmamak olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı, “Dünyadaki bütün yatırımcıların baktığı iş bu. Dünya Bankasının İş Yapma Kolaylığı raporları, bürokratik engelleri en az uygulayan ülkeler yarışması. Eğer en öndeyseniz Dünya Bankası burada yatırım yapılabilir diyor. Sanayi bölgesi yönetimi riski omuzluyor. Sanayici hiç kimseyle uğraşmıyor” dedi.

“SANAYİ BÖLGESİ MODELİMİZDEN YARALANABİLİRSİNİZ”

Bu tecrübeyi Filistin’e aktarmak istediklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Alt yapıyı yapıyoruz. Sanayiciye arsayı teslim ediyoruz. Hatta Filistin’de ileri giderek, bazı sanayi tesislerinin binasını dahi biz inşa edip onlara tahsis etmeyi düşünüyoruz. Özellikle Filistin’e yatırım için çekinip, gelmekten korkan insanlar için. Burada istenen ne? Yatırımcı devlet bürokrasisiyle uğraşmak istemiyor. Burada sanayi bölgesi yönetimi olarak biz uğraşıyoruz” şeklinde konuştu. Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de uygulanan sanayi bölgesi modelini birçok ülkeye transfer ettiklerini, Filistin’in de bundan istifade etmesini istediklerini söyledi.

“SANAYİ BÖLGELERİ KURMAK İŞSİZLİĞİ AZALTIR”

İşsizliği yenecek işlerden bir tanesinin sanayi bölgelerinin kurulması olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Sanayi bölgesi kurulup eğer orada 5 bin Filistinli kardeşime iş imkanı sağlanabilirse ne mutlu bize. Bir Müslüman olarak bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Filistinli kardeşlerimize yapmış olduğumuz katkı bu olacak” dedi. Hisarcıklıoğlu, Filistin’e Türkiye ve dünyadan yatırımcıları çekmenin, Filistin’in siyasi meselelerinin de çözümünü kolaylaştıracağını vurgulayarak şöyle devam etti: “Bu kapsamda Filistin’deki siyasi çözümü kolaylaştıracak unsurlardan bir tanesi iş dünyalarıdır. O iş dünyalarının Filistin’de gelip yatırım yapmasıdır. Biz bu kapsamda bir katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize. Her zaman için desteğimiz, yardımımız sizden yana olacaktır”.

BAKAN ABEER ODEH

Filistin Yönetimi Ulusal Ekonomi Bakanı Abeer Odeh de Türkiye ile en geç önümüzdeki hafta yeni anlaşmalar imzalanacağını söyledi. Filistin’de gençlerde işsizlik oranının yüzde 50’ye ulaşmasının insanlık adına faciaya işaret ettiğini belirten Bakan Odeh, “Türkiye’nin Cenin’de yapacağı yatırımları memnuniyet ile karşılıyoruz” dedi. Bakan Odeh, Filistin yasalarını uluslararası yatırımlara uygun hale getirmekte olduklarını da söyledi.

“KUDÜS DAVASINDA TOBB HER ZAMAN AÇIK VE NET TAVIR ALDI”

TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz da Kudüs davasının insanlık için bir sınav olduğunu belirterek, bu konuda TOBB’un her zaman açık ve net tavır aldığını, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını da büyükelçiliği hizmete açma kararını da protesto ettiklerini vurguladı. İktisadi olarak güçlü bir Filistin istediklerine dikkat çeken Yavuz, “Biliyoruz ki, ekonomisi gelişmiş, istihdam ve eğitim sorununu aşmış Filistin halkı, çok daha güçlü bir şekilde, mücadelesini sürdürecektir” dedi. Filistin iş dünyasının güçlenmesine destek vereceklerini ve bu hedefe dönük olarak Kudüs Tahkim Merkezi çalışmalarını başlattıklarını ifade eden Faik Yavuz, Filistin tüccarının, ticarette yaşayacağı ihtilafları, İsrail mahkemesinde değil, uluslararası standartlara uygun şekilde kurulan ve işleyen bir tahkim merkezi ile çözmesini istediklerini belirtti.>>>Gazete3

  GÜNCEL    07.09.2018 11:26:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER