Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Geçici kabul neden yapılmıyor?

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne dönüş kavşağında yapılan ve trafik akışını ve güvenliğini zora sokan kavşak düzenlemesinin geçici..

2

Image

Afyon lezzetlerini tanıtmalıyız
Bu yıl 2’incisi düzenlenecek olan “2’inci Gastro Afyon 2019 Lezzet Festivali’nin lansman toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Tutulmaz, Afyonka..

3

Image

Yeni açılan okulda ilk 23 Nisan heyecanı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Afyonkarahisar’daki okullarda çeşitli programlar düzenlendi...

4

Image

“Gastro Afyon kentin değerine değer katacak”
Turizmin en önemli destinasyon illerinden biri olan Afyonkarahisar mutfağını tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali kapsa..

5

Image

Kiraz ihracatında hedef 300 milyon dolar
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (EİB) Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, kiraz ihracatında 2019 yılı hedeflerine ilişkin, "76 bin ton ki..

6

Image

Afyon’da asırlık gelenek Adine pilavı yaşatılıyor
Çocukların kapıları dolaşarak topladığı malzemeler pilav olarak pişirildi, vatandaşlara dağıtıldı..

7

Image

7. Ulusal Çocuk Koroları Şenliği düzenlendi


Atatürk Kongre Merkezi'ndeki programa, 12 farklı şehirden 45 çocuk korusu sahne alırken, yaklaşık 180 çocuk şarkısı seslendirildi...

8

Image

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında 27 Ağustos Sinanpaşa Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim F..

9

Image

Osman Attila dualarla anıldı
Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. yılında, kabri başında dualarla anıldı. ..

10

Image

Zirai don uyarısı

Meteoroloji 5. Bölge Müdürü Alper Akçakaya, bugün ve akabindeki 3 günlük süreçte zirai don uyarısında bulundu...

11

Image

‘Kültür şölenine dönüşsün istiyoruz’

Afyonkarahisar’da 2.Kitap Fuarı’na katılan Serkan Şengül’ün yaptığı söyleşiye katılan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın mekandan ibaret olma..

12

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. Yılında bugün saat 10.00’da Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anılacak...

13

Image

Kanser hastalarına kitaplı destek

Afyonkarahisar'da ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin kaleme aldığı ‘Minik Yüreklerimizden Kalemlerimize Dökülenler’ isimli kitap, Valilik tarafından..

14

Image

Protokol kandili kutladı

Afyonkarahisar protokolü Berat Kandili dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

15

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor...

16

Image

Yazar Yalnız çocuklarla buluştu

Çocuk kitapları yazarı Ferrin İlbay Yalnız 2.Afyon Kitap Fuarı'na katılmak için Afyonkarahisar'a geldi. ..

17

Image

Esnaflar Gastro Afyon’u bekliyor

Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerinin tanıtılacağı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak...

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’


30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Kütahya Zafertepe'de kutlandı. Yapılan törende konuşan Gençlk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Ksapoğlu, Türk Gençliği’nin ecdadından ilham alarak gözünü atiye çevirmesi gerektiğini söyledi.
  GÜNCEL    01.09.2018 10:58:43

30 Ağustos 1922’de Türk ordularının kesin zaferi ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıldönümü ve Zafer Bayramı her yıl olduğu gibi Afyonkarahisar ve Kütahya Valiliklerinin ortaklaşa düzenlediği törenlerle Zafertepe Anıtı’nda kutlandı. İki ilin protokol üyelerinin hazır bulunduğu Zafer Anıtı'ndaki törenler, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Kütahya Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. P. Tuğg. Necati Gündüz, Afyonkarahisar Belediye Başkan Vekili Mahmut Karcı, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından anıta çelenklerin sunulmasıyla başladı.

ZAFERTEPE ANITINA ÇELENKLER SUNULDU

Zafertepe Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, saygı atışı yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı ile Türk Bayrağı göndere çekildi. Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Kom. Hv. P. Tuğg. Necati Gündüz 'ün konuşmasından sonra bir subay araziyi tanıtıp harekâtı anlattı. Zafertepe Anıtı’ndaki program çok sayıda vatandaşın katılımı ile yapılan Büyük Zafer Yürüyüşü’nün gerçekleştirilmesi ile tamamlandı. Zafertepe Anıtı’ndaki törenlerin tamamlanmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve beraberindekiler Kurtuluş Savaşı Müzesi, Türk Silahlı Kuvvetlerini Tanıtım Standı ve Fotoğraf Sergisini incelemelerinin ardından mehteran takımı eşliğinde tören alanına geçtiler. Buradaki kutlamalarda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Kom. Hv. P. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tören birlikleri ile halkı selamladı.

"ENGELLERE KARŞI DA UYANIK VE DİKKATLİ OLACAĞIZ"

Bakan Kasapoğlu, Türkiye'yi demokrasiyle, hukukla, adaletle ve merhametle ileri hedeflere taşımakta kararlı olduklarını dile getirdi. "Türkiye'nin yükselişinden rahatsız olanların önümüze çıkarabileceği engellere karşı da uyanık ve dikkatli olacağız" diyen Bakan Kasapoğlu, "Unutmayalım, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, güçlü ve müreffeh bir Türkiye, bu coğrafya üzerinde çirkin emelleri olan bazı güçleri rahatsız ediyor. Dumlupınar’da topla, tüfekle vatanımızı işgale yeltenen emperyalist zihniyet, bugün de yine türlü yollarla üzerimize geliyor fakat Türkiye’yi mağlup edeceğini zannedenler, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve aziz milletimizin eğilmeyen başı sayesinde her seferinde hezimetle karşı karşıya kalıyor" şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’Yİ AYDINLIK YARINLARA TAŞIMALIYIZ”

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, törende yer alan gençlere de seslenerek, “Bugün Dumlupınar’a gelerek ecdada duyduğunuz hürmet ve muhabbeti göstermeniz; Türkiye adına umut ve heyecan vericidir. Sizin gibi vatan evlatları var oldukça, bu büyük istiklal şuuru bu topraklarda yaşadıkça bu milleti hiçbir güç yolundan döndüremeyecektir. Bu milletin evlatları nesilden nesile istiklal sancağını bihakkın taşıdılar, bundan sonra da asla yere düşürmeyeceklerdir” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin büyük hedefleri ve hayalleri olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, “Manevi huzurlarında bulunduğumuz aziz kahramanlarımıza minnet borcumuzu ödeyebilmenin yegâne yolu, Türkiye’yi hayalini kurduğumuz o aydınlık yarınlara taşımaktan geçiyor. Bugün sorumluluk makamında olan bizler, var gücümüzle bu vazifeyi yerine getirmenin mücadelesini veriyoruz. Yarınlarda bu aziz emanet sizlerin omuzlarınızda olacak. İnanıyorum ki; içinde bulunduğu çağı yakalamış, düşünen, araştıran ve üreten pırıl pırıl bir gençlik olarak Türkiye’yi en yüksek seviyelere taşıyacaksınız” açıklamasında bulundu.

“YAPMANIZ GEREKEN, ŞANLI MAZİMİZDEN İLHAM ALARAK GÖZÜNÜZÜ ATİYE ÇEVİRMEKTİR”

“Yapmanız gereken, şanlı mazimizden ilham alarak gözünüzü atiye çevirmektir” diyen Bakan Kasapoğlu, “1919’da başlayıp Cumhuriyetimizin ilanı ile neticelenen meşakkatli süreci iyi okumanızı tavsiye ediyorum. Yüzümüzü ağartan bütün tarihsel başarıların inanç, cesaret ve kararlılıkla tesis edildiğini göreceksiniz. Malazgirt’te Alparslan’ın, Fetih’te Fatih’in, Büyük Taarruz’da Gazi Mustafa Kemal’in duruşu hepimize çok şey anlatıyor. İnanıyor ve fedakârca gayret gösteriyorsanız, başarabilirsiniz. Bu toprağa dikkatle kulak verdiğinizde; bin yıl önce Asya bozkırlarındaki taşlara kazınan "üstte mavi gök çökmedikçe, aşağıda yağız yer delinmedikçe senin yurdunu ve töreni kim bozabilir" haykırışını duyacaksınız. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın “Ya olacağız ya öleceğiz” diyerek tarif ettikleri tavizsiz duruş da tarihin derinliklerinden yükselen bu seslerden farklı değildir. Benliklerimizde makes bulan bütün bu haykırışlar, hiç şüphe yok ki bu topraklarda yine bir diriliş çağının kıvılcımlarını çaktırmaktadır” ifadelerini kullandı.

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran ekibinin gösterisinin andından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende Gençlik Merkezi Gönüllülerinden Hafız Alpcan Çelik'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ve tüm şehitlerimiz için dua etmesinin ardından sırasıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Ahmet Asım Okat, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili birer konuşma yaptılar. Tören Zafer Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında bayanlar ve erkekler kategorisinde dereceye giren sporculara Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından madalyalarının verilmesiyle devam etti. Ödül takdim töreninin ardından şiirlerin okunması ve akabinde kahramanlık türküleri söylendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında halk oyunları ekiplerinin gösterisi büyük alkış alırken, Zafertepe’deki program tören birlikleri ile muharip savaş uçaklarının geçişi ile sona erdi.>>>Ferhat Yüksel

  GÜNCEL    01.09.2018 10:58:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.04.2019
24.04.2019
24.04.2019
OZEL HABERLER