Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

2

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

3

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

4

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

5

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

6

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

7

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

8

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

9

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

10

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

11

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

12

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

13

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

14

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

15

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

16

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

17

Image

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’
Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sez..

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’


30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Kütahya Zafertepe'de kutlandı. Yapılan törende konuşan Gençlk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Ksapoğlu, Türk Gençliği’nin ecdadından ilham alarak gözünü atiye çevirmesi gerektiğini söyledi.
  GÜNCEL    01.09.2018 10:58:43

30 Ağustos 1922’de Türk ordularının kesin zaferi ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıldönümü ve Zafer Bayramı her yıl olduğu gibi Afyonkarahisar ve Kütahya Valiliklerinin ortaklaşa düzenlediği törenlerle Zafertepe Anıtı’nda kutlandı. İki ilin protokol üyelerinin hazır bulunduğu Zafer Anıtı'ndaki törenler, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Kütahya Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. P. Tuğg. Necati Gündüz, Afyonkarahisar Belediye Başkan Vekili Mahmut Karcı, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından anıta çelenklerin sunulmasıyla başladı.

ZAFERTEPE ANITINA ÇELENKLER SUNULDU

Zafertepe Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, saygı atışı yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı ile Türk Bayrağı göndere çekildi. Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Kom. Hv. P. Tuğg. Necati Gündüz 'ün konuşmasından sonra bir subay araziyi tanıtıp harekâtı anlattı. Zafertepe Anıtı’ndaki program çok sayıda vatandaşın katılımı ile yapılan Büyük Zafer Yürüyüşü’nün gerçekleştirilmesi ile tamamlandı. Zafertepe Anıtı’ndaki törenlerin tamamlanmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve beraberindekiler Kurtuluş Savaşı Müzesi, Türk Silahlı Kuvvetlerini Tanıtım Standı ve Fotoğraf Sergisini incelemelerinin ardından mehteran takımı eşliğinde tören alanına geçtiler. Buradaki kutlamalarda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Kom. Hv. P. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tören birlikleri ile halkı selamladı.

"ENGELLERE KARŞI DA UYANIK VE DİKKATLİ OLACAĞIZ"

Bakan Kasapoğlu, Türkiye'yi demokrasiyle, hukukla, adaletle ve merhametle ileri hedeflere taşımakta kararlı olduklarını dile getirdi. "Türkiye'nin yükselişinden rahatsız olanların önümüze çıkarabileceği engellere karşı da uyanık ve dikkatli olacağız" diyen Bakan Kasapoğlu, "Unutmayalım, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, güçlü ve müreffeh bir Türkiye, bu coğrafya üzerinde çirkin emelleri olan bazı güçleri rahatsız ediyor. Dumlupınar’da topla, tüfekle vatanımızı işgale yeltenen emperyalist zihniyet, bugün de yine türlü yollarla üzerimize geliyor fakat Türkiye’yi mağlup edeceğini zannedenler, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve aziz milletimizin eğilmeyen başı sayesinde her seferinde hezimetle karşı karşıya kalıyor" şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’Yİ AYDINLIK YARINLARA TAŞIMALIYIZ”

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, törende yer alan gençlere de seslenerek, “Bugün Dumlupınar’a gelerek ecdada duyduğunuz hürmet ve muhabbeti göstermeniz; Türkiye adına umut ve heyecan vericidir. Sizin gibi vatan evlatları var oldukça, bu büyük istiklal şuuru bu topraklarda yaşadıkça bu milleti hiçbir güç yolundan döndüremeyecektir. Bu milletin evlatları nesilden nesile istiklal sancağını bihakkın taşıdılar, bundan sonra da asla yere düşürmeyeceklerdir” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin büyük hedefleri ve hayalleri olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, “Manevi huzurlarında bulunduğumuz aziz kahramanlarımıza minnet borcumuzu ödeyebilmenin yegâne yolu, Türkiye’yi hayalini kurduğumuz o aydınlık yarınlara taşımaktan geçiyor. Bugün sorumluluk makamında olan bizler, var gücümüzle bu vazifeyi yerine getirmenin mücadelesini veriyoruz. Yarınlarda bu aziz emanet sizlerin omuzlarınızda olacak. İnanıyorum ki; içinde bulunduğu çağı yakalamış, düşünen, araştıran ve üreten pırıl pırıl bir gençlik olarak Türkiye’yi en yüksek seviyelere taşıyacaksınız” açıklamasında bulundu.

“YAPMANIZ GEREKEN, ŞANLI MAZİMİZDEN İLHAM ALARAK GÖZÜNÜZÜ ATİYE ÇEVİRMEKTİR”

“Yapmanız gereken, şanlı mazimizden ilham alarak gözünüzü atiye çevirmektir” diyen Bakan Kasapoğlu, “1919’da başlayıp Cumhuriyetimizin ilanı ile neticelenen meşakkatli süreci iyi okumanızı tavsiye ediyorum. Yüzümüzü ağartan bütün tarihsel başarıların inanç, cesaret ve kararlılıkla tesis edildiğini göreceksiniz. Malazgirt’te Alparslan’ın, Fetih’te Fatih’in, Büyük Taarruz’da Gazi Mustafa Kemal’in duruşu hepimize çok şey anlatıyor. İnanıyor ve fedakârca gayret gösteriyorsanız, başarabilirsiniz. Bu toprağa dikkatle kulak verdiğinizde; bin yıl önce Asya bozkırlarındaki taşlara kazınan "üstte mavi gök çökmedikçe, aşağıda yağız yer delinmedikçe senin yurdunu ve töreni kim bozabilir" haykırışını duyacaksınız. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın “Ya olacağız ya öleceğiz” diyerek tarif ettikleri tavizsiz duruş da tarihin derinliklerinden yükselen bu seslerden farklı değildir. Benliklerimizde makes bulan bütün bu haykırışlar, hiç şüphe yok ki bu topraklarda yine bir diriliş çağının kıvılcımlarını çaktırmaktadır” ifadelerini kullandı.

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran ekibinin gösterisinin andından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende Gençlik Merkezi Gönüllülerinden Hafız Alpcan Çelik'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ve tüm şehitlerimiz için dua etmesinin ardından sırasıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Ahmet Asım Okat, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili birer konuşma yaptılar. Tören Zafer Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında bayanlar ve erkekler kategorisinde dereceye giren sporculara Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından madalyalarının verilmesiyle devam etti. Ödül takdim töreninin ardından şiirlerin okunması ve akabinde kahramanlık türküleri söylendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında halk oyunları ekiplerinin gösterisi büyük alkış alırken, Zafertepe’deki program tören birlikleri ile muharip savaş uçaklarının geçişi ile sona erdi.>>>Ferhat Yüksel

  GÜNCEL    01.09.2018 10:58:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER