Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Yerel basın desteklenmeli’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, Türk basının meslek yasası olması gerektiğini belirterek, “Türk basınının en büyük sorunların..

2

Image

Saygıyla andık
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80'inci yıldönümü nedeniyle İlimizde çeşitli etkinlik..

3

Image

“Atatürk tüm dünyayı etkileyen bir lider’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı. Programda konuşan g..

4

Image

Saygıyla anıyoruz
Afyonkarahisar protokolü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80.yıldönümü nedeniyle mesajlar yayınladı...

5

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

6

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

7

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

8

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

9

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

10

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

11

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

12

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

13

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

14

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

15

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

16

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

17

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’


30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Kütahya Zafertepe'de kutlandı. Yapılan törende konuşan Gençlk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Ksapoğlu, Türk Gençliği’nin ecdadından ilham alarak gözünü atiye çevirmesi gerektiğini söyledi.
  GÜNCEL    01.09.2018 10:58:43

30 Ağustos 1922’de Türk ordularının kesin zaferi ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıldönümü ve Zafer Bayramı her yıl olduğu gibi Afyonkarahisar ve Kütahya Valiliklerinin ortaklaşa düzenlediği törenlerle Zafertepe Anıtı’nda kutlandı. İki ilin protokol üyelerinin hazır bulunduğu Zafer Anıtı'ndaki törenler, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Kütahya Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. P. Tuğg. Necati Gündüz, Afyonkarahisar Belediye Başkan Vekili Mahmut Karcı, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından anıta çelenklerin sunulmasıyla başladı.

ZAFERTEPE ANITINA ÇELENKLER SUNULDU

Zafertepe Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, saygı atışı yapıldı ve akabinde İstiklal Marşı ile Türk Bayrağı göndere çekildi. Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Kom. Hv. P. Tuğg. Necati Gündüz 'ün konuşmasından sonra bir subay araziyi tanıtıp harekâtı anlattı. Zafertepe Anıtı’ndaki program çok sayıda vatandaşın katılımı ile yapılan Büyük Zafer Yürüyüşü’nün gerçekleştirilmesi ile tamamlandı. Zafertepe Anıtı’ndaki törenlerin tamamlanmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve beraberindekiler Kurtuluş Savaşı Müzesi, Türk Silahlı Kuvvetlerini Tanıtım Standı ve Fotoğraf Sergisini incelemelerinin ardından mehteran takımı eşliğinde tören alanına geçtiler. Buradaki kutlamalarda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Kom. Hv. P. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tören birlikleri ile halkı selamladı.

"ENGELLERE KARŞI DA UYANIK VE DİKKATLİ OLACAĞIZ"

Bakan Kasapoğlu, Türkiye'yi demokrasiyle, hukukla, adaletle ve merhametle ileri hedeflere taşımakta kararlı olduklarını dile getirdi. "Türkiye'nin yükselişinden rahatsız olanların önümüze çıkarabileceği engellere karşı da uyanık ve dikkatli olacağız" diyen Bakan Kasapoğlu, "Unutmayalım, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, güçlü ve müreffeh bir Türkiye, bu coğrafya üzerinde çirkin emelleri olan bazı güçleri rahatsız ediyor. Dumlupınar’da topla, tüfekle vatanımızı işgale yeltenen emperyalist zihniyet, bugün de yine türlü yollarla üzerimize geliyor fakat Türkiye’yi mağlup edeceğini zannedenler, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve aziz milletimizin eğilmeyen başı sayesinde her seferinde hezimetle karşı karşıya kalıyor" şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’Yİ AYDINLIK YARINLARA TAŞIMALIYIZ”

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, törende yer alan gençlere de seslenerek, “Bugün Dumlupınar’a gelerek ecdada duyduğunuz hürmet ve muhabbeti göstermeniz; Türkiye adına umut ve heyecan vericidir. Sizin gibi vatan evlatları var oldukça, bu büyük istiklal şuuru bu topraklarda yaşadıkça bu milleti hiçbir güç yolundan döndüremeyecektir. Bu milletin evlatları nesilden nesile istiklal sancağını bihakkın taşıdılar, bundan sonra da asla yere düşürmeyeceklerdir” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin büyük hedefleri ve hayalleri olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, “Manevi huzurlarında bulunduğumuz aziz kahramanlarımıza minnet borcumuzu ödeyebilmenin yegâne yolu, Türkiye’yi hayalini kurduğumuz o aydınlık yarınlara taşımaktan geçiyor. Bugün sorumluluk makamında olan bizler, var gücümüzle bu vazifeyi yerine getirmenin mücadelesini veriyoruz. Yarınlarda bu aziz emanet sizlerin omuzlarınızda olacak. İnanıyorum ki; içinde bulunduğu çağı yakalamış, düşünen, araştıran ve üreten pırıl pırıl bir gençlik olarak Türkiye’yi en yüksek seviyelere taşıyacaksınız” açıklamasında bulundu.

“YAPMANIZ GEREKEN, ŞANLI MAZİMİZDEN İLHAM ALARAK GÖZÜNÜZÜ ATİYE ÇEVİRMEKTİR”

“Yapmanız gereken, şanlı mazimizden ilham alarak gözünüzü atiye çevirmektir” diyen Bakan Kasapoğlu, “1919’da başlayıp Cumhuriyetimizin ilanı ile neticelenen meşakkatli süreci iyi okumanızı tavsiye ediyorum. Yüzümüzü ağartan bütün tarihsel başarıların inanç, cesaret ve kararlılıkla tesis edildiğini göreceksiniz. Malazgirt’te Alparslan’ın, Fetih’te Fatih’in, Büyük Taarruz’da Gazi Mustafa Kemal’in duruşu hepimize çok şey anlatıyor. İnanıyor ve fedakârca gayret gösteriyorsanız, başarabilirsiniz. Bu toprağa dikkatle kulak verdiğinizde; bin yıl önce Asya bozkırlarındaki taşlara kazınan "üstte mavi gök çökmedikçe, aşağıda yağız yer delinmedikçe senin yurdunu ve töreni kim bozabilir" haykırışını duyacaksınız. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın “Ya olacağız ya öleceğiz” diyerek tarif ettikleri tavizsiz duruş da tarihin derinliklerinden yükselen bu seslerden farklı değildir. Benliklerimizde makes bulan bütün bu haykırışlar, hiç şüphe yok ki bu topraklarda yine bir diriliş çağının kıvılcımlarını çaktırmaktadır” ifadelerini kullandı.

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran ekibinin gösterisinin andından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende Gençlik Merkezi Gönüllülerinden Hafız Alpcan Çelik'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ve tüm şehitlerimiz için dua etmesinin ardından sırasıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Ahmet Asım Okat, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili birer konuşma yaptılar. Tören Zafer Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında bayanlar ve erkekler kategorisinde dereceye giren sporculara Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından madalyalarının verilmesiyle devam etti. Ödül takdim töreninin ardından şiirlerin okunması ve akabinde kahramanlık türküleri söylendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında halk oyunları ekiplerinin gösterisi büyük alkış alırken, Zafertepe’deki program tören birlikleri ile muharip savaş uçaklarının geçişi ile sona erdi.>>>Ferhat Yüksel

  GÜNCEL    01.09.2018 10:58:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.11.2018
14.11.2018
14.11.2018
OZEL HABERLER