Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Vali Tutulmaz Sırma’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz Kastamonu iline atanan İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Sırma’yı makamında kabul etti...

2

Image

‘Çocuklarımızın sayesinde trafik kazalarını önleyeceğiz’
“Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi kapsamında Afyonkarahisar’da yapılan uygulamada konuşan Vali Mustafa Tutulma..

3

Image

‘YATIRIMCI ÇEKECEĞİZ’
Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Genel Koordinatörü Ahmed Hüsrev Uç, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziya..

4

Image

“HÜKÜMETİMİZİN YANINDAYIZ”
Afyon Kocatepe Üniversitesi Senatosu ABD yönetiminin Türkiye’ye karşı yaptığı yaptırımlar konusunda kınama mesajı yayınladı. Mesajda emperyalizmle müc..

5

Image

Meclis 3 Eylül’de toplanacak
Afyonkarahisar Belediye Meclisi 3 Eylül Pazartesi günü saat 19.00’da toplanacak...

6

Image

AFJET yönetimi toplandı
Afyon Jeotermal Turizm ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu toplandı. Toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Ticaret ve ..

7

Image

‘YATIRIMCI ÇEKECEĞİZ’
Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Genel Koordinatörü Ahmed Hüsrev Uç, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziya..

8

Image

‘Hızlı tren 2019 sonu hizmete açılacak’
Megabirlik Medya’yı ziyaret eden ve TCDD’nin Afyonkarahisar ile çevresindeki yaptığı yatırımlar konusunda açıklamalarda bulunan TCDD 7.Bölge Müdürü Ad..

9

Image

‘Yılların ihmali son buldu’
Hasan Karaağaç Mahallesi’ndeki vatandaşlarla mahalle yemeğinde biraraya gelen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, mahallede yapılan yatırımlarla mahal..

10

Image

Cansuyu’ndan giysi ve gıda dağıtımı
Cansuyu Derneği Afyonkarahisar Şubesi yaklaşan Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerinin mağdur olmaması için giysi ve gıda dağıtım çalışmaları yapılıyo..

11

Image

Sırma, ATSO’yu ziyaret etti
Kastamonu’ya atanan İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti...

12

Image

‘Ülkemizi sevelim yerli ürün kullanalım’
Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli ürün kullanılması çağrısının ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 2017 yılında başlattığı ..

13

Image

Turnuva galipleri ödüllendirildi
İl Müftülüğünce 2018 yılı Yaz Kur 'an kursları arası futbol turnuvasında dereceye giren takımlara ödülleri Vali Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı B..

14

Image

Kocatepe Mezarlığı yenileniyor
Afyonkarahisar Belediyesi, Kocatepe Asri Mezarlığında yenileme çalışmalarına başladı. İlk olarak Bayraktepe Mezarlığında çalışmalarını tamamlayan Afyo..

15

Image

SYDV’den 552 bin TL’lik yardım
Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşlara toplamda 552 bin TL’lik nakdi yardım yapıldı.
..

16

Image

Eski Bakan Özsoy’a veda
Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü Ankara İbni Sina Hastanesi’nde 80 yaşında hayatını kaybeden eski Sağlık Bakanı Dr. Halil İbrahim Özsoy, memleketi A..

17

Image

‘Afyon’un ekonomisine katkı sağladınız’
Hakimler ve Savcılar Kurulu adli ve idari yargı kararnamesiyle Antalya Bölge Mahkemesi Daire Başkanlığı’na atanan Afyonkarahisar Adli Yargı Adalet Kom..

‘Hamm ile işbirliklerimiz Artarak devam edecek’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hamm ile işbirliklerimiz Artarak devam edecek’


Hamm şehrine yapılan ziyaretler hakkında Gazetemize özel değerlendirmelerde bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Hamm’la bundan sonra işbirliklerinin, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının artarak devam edeceğini söyledi.
  GÜNCEL    09.08.2018 09:43:22

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar’ın kardeş kenti olan Hamm’a geçtiğimiz günlerde yaptıkları ziyareti Gazetemize değerlendirdi. Çoban, 190 bin nüfuslu Hamm Belediyesi ile 2007 yılından bu yana kardeş şehir ilişkileri kurduklarını söyleyerek, “Benden önceki belediye başkanımız döneminde başlayan kardeşlik ilişkilerini devletteki devamlılık esasına göre en iyi şekilde götürmeye çalışıyoruz. Geçen yıl Afyonkarahisar’da kutlanan 10.kardeşlik kutlamalarının Almanya ayağı da bu yıl Hamm kentinde kutlandı” şeklinde konuştu.

“HAMM’DA 15 MESCİT 2 TANE CAMİ BULUNUYOR”

Çoban, “Bizim Afyonkarahisar’da düzenlediğimiz etkinlikler gibi, Hamm’da da bizim kültürümüze yönelik gösteriler sergilendi. Afyonkarahisar’dan, diğer ülkelerden AB Projesi kapsamında tüm masrafları AB projesi tarafından karşılanan öğrenciler Hamm’da şarkılar söyledi, resimler çizdi. Üniversitelerarasında işbirliği çalışmaları yapıldı. Bende yeni öğrendim, bizim üniversitemizdeki öğrenciler ve öğretim üyeleri, Hamm ve çevresindeki üniversitelerde proje ve diğer alanlarda faaliyet gösteriyorlar. Sürekli bilgi ve öğrenci alış verişi yapılıyor. Hamm’daki Türk vatandaşlarımız çok mutlu oldular. Oradaki Yunus Emre Camii’nde Cuma namazı kıldık. Avrupa’da Türk vatandaşların bulunduğu yerlerde oluşturulan mescit ve camiler var. Hamm’da 15 mescit, 2 tane de camimiz var. Yunus Emre Camii’nde sadece öğle ezanları, halka açık bir şekilde hoparlörlerden okunuyor. Avrupa’da sadece Hamm şehrine bu izin verilmiş” ifadelerini kullandı.

AKܒYE 23 BİN EURO HİBE

Hamm’ın ardından yakınlardaki tarihi Münster şehrini de ziyaret ettiklerini, Münster ile de proje kapsamında işbirliği görüşmeleri yaptıklarını kaydeden Çoban, “Hamm’da başta Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ve diğer yetkililer 5 günlük süreç boyunca 24 saatin büyük bir bölümünü bizlere ayırdılar. Kusursuz bir şekilde misafir edilmemiz, Hatasız bir şekilde ağırlanmamız konusunda maksimum bir ilgi alaka gösterdiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hamm Belediyesi ile AKÜ arasında bir protokol imzalandı. 23 bin EURO civarında üniversitemize Hamm Belediyesi tarafından destek sağlandı. Bu kapsamda bu parayla AKܒden öğretim üyeleri Almanya’ya giderek, yaşlı bakımı, fizik tedavi rehabilitasyon konusunda araştırma yapacaklar. Bu noktada Afyonkarahisar’a nasıl yaşlı bakımı, fizik tedavi rehabilitasyon için insan getirebiliriz konusunda incelemeler yapacak. Bunun tüm masrafları Hamm Belediyesi tarafından karşılanacak” diye konuştu.

Çoban, Hamm Belediyesi ile işbirliklerinin, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının bundan sonra artarak devam edeceğini kaydetti.>>>Alkan Kurt-özel

  GÜNCEL    09.08.2018 09:43:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.08.2018
17.08.2018
17.08.2018
OZEL HABERLER