Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

2

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

3

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

4

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

5

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

6

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

7

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

8

Image

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’
Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sez..

9

Image

Engelli aileye kimlik kartı
Afyonkarahisar’ın Kışlacık Köyü’nde yaşayan engelli aile, Nüfus İl Müdürlüğü tarafından evinden alınarak getirildiği kurumdan yeni kimlikleri çıkarıld..

10

Image

Karlar ve buzlar temizleniyor
Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde yağan kar ve sonrası oluşan buzlanma neticesinde, vatandaşların mağdur olmaması için kar ile bu..

11

Image

Yabancıların toplumla uyumu konuşuldu
Afyonkarahisar’da yaşayan yabancıların toplumla olan karşılıklı uyumunu tesis etmek üzere Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe başkanlığında toplantı ya..

12

Image

‘Medya demokrasinin olmazsa olmazıdır’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Akrones Termal Otel Genel Müdür Yardımcısı Funda Özbay,..

13

Image

Kulakların pası silindi
Alimoğlu Kültür Sanat Araştırmaları Merkezi Derneği’nin “Şarkılarda Akşamlar/Geceler” konseri, büyük beğeni topladı..

14

Image

Yaban hayvanları takip ediliyor
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5'inci Bölge Müdürlüğü tarafından Akdağ Tabiat Parkı'na yılkı atları ve kızıl geyikler için yem ..

15

Image

‘İnşallah yüzümüzün akıyla çıkacağız’
Ekşioğlu Milsapark Residence ortakları için düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Milsapark Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Çelebi, yapılan..

16

Image

Afyon’da şiddetli rüzgar bekleniyor
Afyonkarahisar’da bugün ve yarın şiddetli lodos ile fırtına yaşanacağı uyarısı geldi. ..

17

Image

Yemen için seferber oldular
Afyonkarahisar'ın Kocatepe beldesinde, halktan toplanan küçükbaş hayvan, hububat ve el emeği göz nuru eşyaların mezatta satılmasının ardından elde edi..

‘Hamm ile işbirliklerimiz Artarak devam edecek’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hamm ile işbirliklerimiz Artarak devam edecek’


Hamm şehrine yapılan ziyaretler hakkında Gazetemize özel değerlendirmelerde bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Hamm’la bundan sonra işbirliklerinin, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının artarak devam edeceğini söyledi.
  GÜNCEL    09.08.2018 09:43:22

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar’ın kardeş kenti olan Hamm’a geçtiğimiz günlerde yaptıkları ziyareti Gazetemize değerlendirdi. Çoban, 190 bin nüfuslu Hamm Belediyesi ile 2007 yılından bu yana kardeş şehir ilişkileri kurduklarını söyleyerek, “Benden önceki belediye başkanımız döneminde başlayan kardeşlik ilişkilerini devletteki devamlılık esasına göre en iyi şekilde götürmeye çalışıyoruz. Geçen yıl Afyonkarahisar’da kutlanan 10.kardeşlik kutlamalarının Almanya ayağı da bu yıl Hamm kentinde kutlandı” şeklinde konuştu.

“HAMM’DA 15 MESCİT 2 TANE CAMİ BULUNUYOR”

Çoban, “Bizim Afyonkarahisar’da düzenlediğimiz etkinlikler gibi, Hamm’da da bizim kültürümüze yönelik gösteriler sergilendi. Afyonkarahisar’dan, diğer ülkelerden AB Projesi kapsamında tüm masrafları AB projesi tarafından karşılanan öğrenciler Hamm’da şarkılar söyledi, resimler çizdi. Üniversitelerarasında işbirliği çalışmaları yapıldı. Bende yeni öğrendim, bizim üniversitemizdeki öğrenciler ve öğretim üyeleri, Hamm ve çevresindeki üniversitelerde proje ve diğer alanlarda faaliyet gösteriyorlar. Sürekli bilgi ve öğrenci alış verişi yapılıyor. Hamm’daki Türk vatandaşlarımız çok mutlu oldular. Oradaki Yunus Emre Camii’nde Cuma namazı kıldık. Avrupa’da Türk vatandaşların bulunduğu yerlerde oluşturulan mescit ve camiler var. Hamm’da 15 mescit, 2 tane de camimiz var. Yunus Emre Camii’nde sadece öğle ezanları, halka açık bir şekilde hoparlörlerden okunuyor. Avrupa’da sadece Hamm şehrine bu izin verilmiş” ifadelerini kullandı.

AKܒYE 23 BİN EURO HİBE

Hamm’ın ardından yakınlardaki tarihi Münster şehrini de ziyaret ettiklerini, Münster ile de proje kapsamında işbirliği görüşmeleri yaptıklarını kaydeden Çoban, “Hamm’da başta Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ve diğer yetkililer 5 günlük süreç boyunca 24 saatin büyük bir bölümünü bizlere ayırdılar. Kusursuz bir şekilde misafir edilmemiz, Hatasız bir şekilde ağırlanmamız konusunda maksimum bir ilgi alaka gösterdiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hamm Belediyesi ile AKÜ arasında bir protokol imzalandı. 23 bin EURO civarında üniversitemize Hamm Belediyesi tarafından destek sağlandı. Bu kapsamda bu parayla AKܒden öğretim üyeleri Almanya’ya giderek, yaşlı bakımı, fizik tedavi rehabilitasyon konusunda araştırma yapacaklar. Bu noktada Afyonkarahisar’a nasıl yaşlı bakımı, fizik tedavi rehabilitasyon için insan getirebiliriz konusunda incelemeler yapacak. Bunun tüm masrafları Hamm Belediyesi tarafından karşılanacak” diye konuştu.

Çoban, Hamm Belediyesi ile işbirliklerinin, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının bundan sonra artarak devam edeceğini kaydetti.>>>Alkan Kurt-özel

  GÜNCEL    09.08.2018 09:43:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.01.2019
16.01.2019
16.01.2019
OZEL HABERLER