Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

13

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

14

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

15

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

‘Hamm ile işbirliklerimiz Artarak devam edecek’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hamm ile işbirliklerimiz Artarak devam edecek’


Hamm şehrine yapılan ziyaretler hakkında Gazetemize özel değerlendirmelerde bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Hamm’la bundan sonra işbirliklerinin, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının artarak devam edeceğini söyledi.
  GÜNCEL    09.08.2018 09:43:22

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar’ın kardeş kenti olan Hamm’a geçtiğimiz günlerde yaptıkları ziyareti Gazetemize değerlendirdi. Çoban, 190 bin nüfuslu Hamm Belediyesi ile 2007 yılından bu yana kardeş şehir ilişkileri kurduklarını söyleyerek, “Benden önceki belediye başkanımız döneminde başlayan kardeşlik ilişkilerini devletteki devamlılık esasına göre en iyi şekilde götürmeye çalışıyoruz. Geçen yıl Afyonkarahisar’da kutlanan 10.kardeşlik kutlamalarının Almanya ayağı da bu yıl Hamm kentinde kutlandı” şeklinde konuştu.

“HAMM’DA 15 MESCİT 2 TANE CAMİ BULUNUYOR”

Çoban, “Bizim Afyonkarahisar’da düzenlediğimiz etkinlikler gibi, Hamm’da da bizim kültürümüze yönelik gösteriler sergilendi. Afyonkarahisar’dan, diğer ülkelerden AB Projesi kapsamında tüm masrafları AB projesi tarafından karşılanan öğrenciler Hamm’da şarkılar söyledi, resimler çizdi. Üniversitelerarasında işbirliği çalışmaları yapıldı. Bende yeni öğrendim, bizim üniversitemizdeki öğrenciler ve öğretim üyeleri, Hamm ve çevresindeki üniversitelerde proje ve diğer alanlarda faaliyet gösteriyorlar. Sürekli bilgi ve öğrenci alış verişi yapılıyor. Hamm’daki Türk vatandaşlarımız çok mutlu oldular. Oradaki Yunus Emre Camii’nde Cuma namazı kıldık. Avrupa’da Türk vatandaşların bulunduğu yerlerde oluşturulan mescit ve camiler var. Hamm’da 15 mescit, 2 tane de camimiz var. Yunus Emre Camii’nde sadece öğle ezanları, halka açık bir şekilde hoparlörlerden okunuyor. Avrupa’da sadece Hamm şehrine bu izin verilmiş” ifadelerini kullandı.

AKܒYE 23 BİN EURO HİBE

Hamm’ın ardından yakınlardaki tarihi Münster şehrini de ziyaret ettiklerini, Münster ile de proje kapsamında işbirliği görüşmeleri yaptıklarını kaydeden Çoban, “Hamm’da başta Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ve diğer yetkililer 5 günlük süreç boyunca 24 saatin büyük bir bölümünü bizlere ayırdılar. Kusursuz bir şekilde misafir edilmemiz, Hatasız bir şekilde ağırlanmamız konusunda maksimum bir ilgi alaka gösterdiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hamm Belediyesi ile AKÜ arasında bir protokol imzalandı. 23 bin EURO civarında üniversitemize Hamm Belediyesi tarafından destek sağlandı. Bu kapsamda bu parayla AKܒden öğretim üyeleri Almanya’ya giderek, yaşlı bakımı, fizik tedavi rehabilitasyon konusunda araştırma yapacaklar. Bu noktada Afyonkarahisar’a nasıl yaşlı bakımı, fizik tedavi rehabilitasyon için insan getirebiliriz konusunda incelemeler yapacak. Bunun tüm masrafları Hamm Belediyesi tarafından karşılanacak” diye konuştu.

Çoban, Hamm Belediyesi ile işbirliklerinin, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının bundan sonra artarak devam edeceğini kaydetti.>>>Alkan Kurt-özel

  GÜNCEL    09.08.2018 09:43:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.10.2018
22.10.2018
22.10.2018
OZEL HABERLER