Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kanser hastalarına kitaplı destek

Afyonkarahisar'da ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin kaleme aldığı ‘Minik Yüreklerimizden Kalemlerimize Dökülenler’ isimli kitap, Valilik tarafından..

2

Image

Protokol kandili kutladı

Afyonkarahisar protokolü Berat Kandili dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

3

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. Yılında bugün saat 10.00’da Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anılacak...

4

Image

Camilerde Ramazan temizliği

Afyonkarahisar Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediyor...

5

Image

Yazar Yalnız çocuklarla buluştu

Çocuk kitapları yazarı Ferrin İlbay Yalnız 2.Afyon Kitap Fuarı'na katılmak için Afyonkarahisar'a geldi. ..

6

Image

Esnaflar Gastro Afyon’u bekliyor

Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerinin tanıtılacağı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali görkemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak...

7

Image

CİB’e büyük ödül

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Telekomünikasyon Birliği tarafından Cenevre'de gerçekleştirilen Dünya Bilgi Toplumu Zirvesinde (WSIS), Cumh..

8

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. yılında 19 Nisan 2019 tarihinde saat 10:15’te kabri başında anılacak...

9

Image

Şehit polisler anıldı

Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyon Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan Polis Şehitliği’nde tören düzenl..

10

Image

‘Polislik kutsal bir meslek’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmalar yapan p..

11

Image

Çoban köpekleri yarıştı

Afyonkarahisar'da Türk Çoban Köpekleri Festivali kapsamında Yerli Irklar Irk Standartları Yarışması yapıldı...

12

Image

Adı ormanda yaşayacak

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Afyonkarahisar Şubesi’nin Kurucu Başkanı Ceyhun Yeltekin Arısoy’un adının verildiği bir hatıra ormanı..

13

Image

Küllerin Arasından oyunu sahnelenecek


Haldun Dormen ve Arena Oyuncuları ‘Küllerin Arasından’ tiyatro oyunu ile Afyonkarahisar’a geliyor...

14

Image

Otizmli çocuklar eğlendi

Özdilek Afyonkarahisar, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla otizmli çocuklara ev sahipliği yaptı. Çocuklar, Özdilek’te unutamayacakları bi..

15

Image

‘Otizm konusunda duyarlı davranalım’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Otizm Farkındalık Yürüyüşü etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanların otizm konusunda duyarlı olması ger..

16

Image

Kitap okuma etkinliği düzenlendi

55. Kütüphaneler Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde İscehisar Kaymakamlığı koordinesinde yapılan “7’den 77’ye İscehisar Okuyor Projesi” ka..

17

Image

Özdilek’ten kitap hediyesi
Özdilek AVM Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çocuk oyun odasında kitap okumanın önemini anlatan etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan çocukl..

‘Hamm ile işbirliklerimiz Artarak devam edecek’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hamm ile işbirliklerimiz Artarak devam edecek’


Hamm şehrine yapılan ziyaretler hakkında Gazetemize özel değerlendirmelerde bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Hamm’la bundan sonra işbirliklerinin, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının artarak devam edeceğini söyledi.
  GÜNCEL    09.08.2018 09:43:22

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar’ın kardeş kenti olan Hamm’a geçtiğimiz günlerde yaptıkları ziyareti Gazetemize değerlendirdi. Çoban, 190 bin nüfuslu Hamm Belediyesi ile 2007 yılından bu yana kardeş şehir ilişkileri kurduklarını söyleyerek, “Benden önceki belediye başkanımız döneminde başlayan kardeşlik ilişkilerini devletteki devamlılık esasına göre en iyi şekilde götürmeye çalışıyoruz. Geçen yıl Afyonkarahisar’da kutlanan 10.kardeşlik kutlamalarının Almanya ayağı da bu yıl Hamm kentinde kutlandı” şeklinde konuştu.

“HAMM’DA 15 MESCİT 2 TANE CAMİ BULUNUYOR”

Çoban, “Bizim Afyonkarahisar’da düzenlediğimiz etkinlikler gibi, Hamm’da da bizim kültürümüze yönelik gösteriler sergilendi. Afyonkarahisar’dan, diğer ülkelerden AB Projesi kapsamında tüm masrafları AB projesi tarafından karşılanan öğrenciler Hamm’da şarkılar söyledi, resimler çizdi. Üniversitelerarasında işbirliği çalışmaları yapıldı. Bende yeni öğrendim, bizim üniversitemizdeki öğrenciler ve öğretim üyeleri, Hamm ve çevresindeki üniversitelerde proje ve diğer alanlarda faaliyet gösteriyorlar. Sürekli bilgi ve öğrenci alış verişi yapılıyor. Hamm’daki Türk vatandaşlarımız çok mutlu oldular. Oradaki Yunus Emre Camii’nde Cuma namazı kıldık. Avrupa’da Türk vatandaşların bulunduğu yerlerde oluşturulan mescit ve camiler var. Hamm’da 15 mescit, 2 tane de camimiz var. Yunus Emre Camii’nde sadece öğle ezanları, halka açık bir şekilde hoparlörlerden okunuyor. Avrupa’da sadece Hamm şehrine bu izin verilmiş” ifadelerini kullandı.

AKܒYE 23 BİN EURO HİBE

Hamm’ın ardından yakınlardaki tarihi Münster şehrini de ziyaret ettiklerini, Münster ile de proje kapsamında işbirliği görüşmeleri yaptıklarını kaydeden Çoban, “Hamm’da başta Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ve diğer yetkililer 5 günlük süreç boyunca 24 saatin büyük bir bölümünü bizlere ayırdılar. Kusursuz bir şekilde misafir edilmemiz, Hatasız bir şekilde ağırlanmamız konusunda maksimum bir ilgi alaka gösterdiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hamm Belediyesi ile AKÜ arasında bir protokol imzalandı. 23 bin EURO civarında üniversitemize Hamm Belediyesi tarafından destek sağlandı. Bu kapsamda bu parayla AKܒden öğretim üyeleri Almanya’ya giderek, yaşlı bakımı, fizik tedavi rehabilitasyon konusunda araştırma yapacaklar. Bu noktada Afyonkarahisar’a nasıl yaşlı bakımı, fizik tedavi rehabilitasyon için insan getirebiliriz konusunda incelemeler yapacak. Bunun tüm masrafları Hamm Belediyesi tarafından karşılanacak” diye konuştu.

Çoban, Hamm Belediyesi ile işbirliklerinin, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının bundan sonra artarak devam edeceğini kaydetti.>>>Alkan Kurt-özel

  GÜNCEL    09.08.2018 09:43:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.04.2019
19.04.2019
19.04.2019
OZEL HABERLER