Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İki hafta sonra belli olacak’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen tarafından Saraydüzü köyüne ait meranın durumu hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı’na aktarılan konunun akıbeti 2 haft..

2

Image

‘Dergiler edebiyatın vitrinidir’
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Sinada Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Başdemir konuk olarak katıldı. Başdemir Sinada Dergisi’nin 27.sayısı..

3

Image

‘İhmal edilen talepler yerine getirilmeli’
Türk Sağlık Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk, sağlık çalışanlarının ihmal edilen taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi ..

4

Image

Üst Geçit Projesi
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı Devlet Demir Yolları Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ile birlikte Millet Bahçesi Projesi’nin içerisinde ye..

5

Image

‘Su kesintisi yapmayacağız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri nedeniyle vatandaşların hijyen açısından bir sorun yaşamaması için su kesin..

6

Image

Evinde kal
Afyonkarahisar'da sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında "evinde kal" çağrısı yaptı..

7

Image

Dezenfektan üretimleri devam ediyor
Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Bölümü öğrencileri, "Gazi 03" markasıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önle..

8

Image

‘Beyannamelerin ertelenmesini istiyoruz’
TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu, Türkiye’de görülmeye başlanan koronavirüs konusunda, mali müşavirlerin vereceği beyannamelerin ertelenmesini istedi ..

9

Image

Vatandaşlara koruyucu eldiven
Çobanlar ilçesinde bulunan açık pazaryerindeki vatandaşlara, koruyucu eldiven dağıtımı yapıldı..

10

Image

Marketler denetlendi
Şuhut Belediyesine bağlı Zabıta Amirliği ve İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı Gıda Mühendisleri ekipleri tarafından ilçe merkezinde bulunan marketlerde den..

11

Image

Zabıtadan fiyat denetimi
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’in talimatıyla temizlik ve dezenfekte çalışmaları ilçe genelinde devam ederken, belediye zabıta ekipleri de fiy..

12

Image

Mağazalardan kapatma kararı
Korona virüs nedeniyle birçok giyim markası Türkiye çapında mağazalarını geçici olarak kapatma kararı aldı...

13

Image

‘Değişiklikler hemen yürürlüğe girmeli’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "virüs karanlık koridorunun" ancak el ele vererek aşılabileceğini belirtere..

14

Image

Tutulmaz’a belge takdim edildi
Afyonkarahisar Valiliği Hizmet Binası için düzenlenen Sıfır Atık Belgesi, Vali Mustafa Tutulmaz’a takdim edildi..

15

Image

Çay’da dezenfekte çalışmaları
Çay ilçesinde topluma açık alanlara dezenfekte çalışmaları yapılıyor ..

16

Image

BU ŞEHİRDE SEVGİ VAR
Afyonkarahisar il genelinde "2020 Afyonkarahisar Sevgi Yılı ilan edildi. İlimizin bütün siyasetçilerini, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatan..

17

Image

İş adamlarına ziyaret
İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar, İscehisar Mermer İhtisas OSB Yönetim Kurulu Üyesi, ATSO Meclis Üyesi Adnan Demirel ile işadamları ziyaretlerine devam ..

‘İşsizliğin önüne geçecek yatırım’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İşsizliğin önüne geçecek yatırım’


Emirdağ ilçesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ ilçesine 50 milyon Euro’luk yeni bir yatırımın geleceğini söyleyerek, yapılacak olan yatırımın ilçedeki işsizliğin önüne geçeceğini belirtti.
  GÜNCEL    10.02.2020 09:30:35

Emirdağ Belediye Başkanlığı tarafından aylık düzenli olarak yapılması kararlaştırılan “Basın Bilgilendirme Toplantısı”nın ilki Emirdağ Belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ilçede yayın yapan yerel gazeteciler ve sosyal medya habercileri ile aylık basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Belediye Başkanı Serkan Koyuncu yapılan çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgilendirmede bulundu.

“200’DEN FAZLA ELEMAN ÇALIŞTIRACAK”

Bursa Merkezli bir firmanın Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne dondurulmuş gıda üzerine 50 milyon Euro’luk yatırım yapacağını söyleyen Başkan Koyuncu, burada ilk etapta yaklaşık 200 kişinin istihdam edileceğini ifade etti. Başkan Koyuncu, “Emirdağ ve bölgesinin ekonomisine ciddi bir yatırımı Emirdağ’ımıza kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Fine Food adlı Bursalı firma bildiğim kadarıyla yaklaşık 64 ülkeye ihracat yapıyor. Bu firma aynı zamanda ulusal büyük marketlerin, GATA, Devlet Hastaneleri, Cumhurbaşkanlığı makamı ve tüm havaalanlarının tedarikçisidir. İlk etapta 50 milyon Euro’luk Emirdağ’ına yatırım yapıyor. 200’den fazla eleman çalıştıracak. Ve burada işsizliğin ciddi anlamda önüne geçecektir. Geçen hafta firmayla nihai sözleşmemizi imzaladık, yer tahsisini de yaptık ve nasip olursa Mart ayı içinde kazmayı vuruyorlar. Bu yatırım çok önemli bir yatırım bunun Emirdağ halkı tarafından bilinmesi çok önemlidir” diye konuştu.

“SİYASİ BİR AYRIM YAPMADIK”

Emirdağ Belediyesi’nde çalışan hiç kimseyi işten çıkarmadıklarını vurgulayan Başkan Koyuncu, “Burada herhangi bir siyasi görüş ayrımı yapmadık bunun böyle bilinmesini istiyorum” dedi. Sözleşmeli personel konusuna da açıklık getiren Başkan Koyuncu, “Biz kimseyi işten çıkarmadık, önce onu belirteyim. Sadece iki personelimiz (biri 2 yıllık işletme, diğeri 2 yıllık pazarlama mezunu) belediyemize sözleşmeli eğitmen alınmışlar. İç denetim yaptırdık, denetmen arkadaşımız acilen bu iki kişinin sözleşmesinin sonlandırılmasını istedi. Biz de acilen sözleşmelerine son verirken dedik ki; aynı maaşla şirket üzerinden çalışın. Hayır dediler. Bunlar 11. ayda çıktı. Diğer 8,9 kişiyi biz işten çıkarmadık. Bu arkadaşlara 1 yıllık sözleşme yapılıyor, biz 1 yılın sonunda bu arkadaşlara ihtiyacımız olmadığı için yeni sözleşme imzalamadık. Sebebi de şu; eğitmene ihtiyacım yok, çünkü artık okulum yok, dershanem yok. İhtiyacımız olan personellerle de sözleşmelerimizi yeniledik.>>>İsmail Sagun

  GÜNCEL    10.02.2020 09:30:35

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
27.03.2020
27.03.2020
27.03.2020
OZEL HABERLER