Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dazkırı Halısı tescillendi
Dazkırı Belediyesi’nin girişimleri sonucu Dazkırı Halısı, Marka ve Patent Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescili aldı ..

2

Image

‘BAHARI BEKLİYORUZ’
Afyonkarahisar’da yapılan çalışmalar hakkında Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek, bütün Afyonkarahisar’ın yatırımların tamamlanar..

3

Image

Muhtar Karaali vefat etti

Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Afyonkarahisar Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti...

4

Image

‘Taleplerin takipçisiyiz’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Covid-19 salgınının başlangıcından itibaren oda ve borsalarla sürekli irtibat haline olarak, sorunları gerek..

5

Image

KOBİ’lere erken uyarı sistemi

Ödeme güçlüğüne düşen KOBİ’lere danışmanlık ve destek hizmetleri sağlamak üzere başlayacak olan Erken Uyarı Sistemi projesinde son aşamaya gelind..

6

Image

İYİ Partililerden Müdür Temiz’e ziyaret

İYİ Parti Merkez İlçe heyeti, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti ..

7

Image

‘Yatırımcılara kapımız her zaman açık’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Milliyet Gazetesi'nin “Anadolu Kaplanları” yazı dizisinde yaptığı açıkla..

8

Image

Protokol Erenler Karakolu’nu inceledi
Erenler Karakolu İnşaatı’nı inceleyen Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, karakolun bölgede yaşanabilecek suçları en..

9

Image

Akin Barajı’nda sona yaklaşıldı

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sandıklı Akin Barajı’nda sona yaklaşıldığını ifade ederek, barajdan 3 bin 300 dekar tarım arazisinin s..

10

Image

Öğretmenler Günü’ne özel indirim

PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılığında tüm öğretmenlerin yüzünü güldürecek. Kampanya kapsamında öğ..

11

Image

500 tonluk içme suyu deposu

Sultandağı Belediyesi tarafından, 500 tonluk içme suyu deposu yapılıyor ..

12

Image

SAAT 09.05’TE HAYAT DURDU
10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da anma törenleri düzenlendi. Saatler..

13

Image

‘Eşsiz bir lider’
Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82.yıldönümünü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Gökmen Çiçek, Atatürk’ün her zaman ilham kaynağı olan eşsiz bir ..

14

Image

‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Mustafa Kemal Atatürk’ün 82 yıl önce e..

15

Image

Ağbal Merkez Bankası başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCMB Başkanı Murat Uysal, görevden alındı ve bu suretle boşalan göreve Na..

16

Image

Girişimcilere fırsat penceresi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu Baş..

17

Image

Kovid denetimi yapıldı
Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında parklar, pazar yerleri, işletmeler, toplu taşıma ve ticari araçlarda denetim y..

‘Kadın Girişimciler Akademisi kuruyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kadın Girişimciler Akademisi kuruyoruz’


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, rol model olan kadın girişimcilerin başarı hikâyelerini anlatacağı Kadın Girişimciler Akademisi’ni kurarak, kadın girişimcilere rehberlik yapacaklarını söyledi.
  GÜNCEL    6.11.2020 12:46:02Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile birlikte video konferans yöntemiyle yapılan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İstişare Toplantısı’na katıldı. Toplantıya Afyonkarahisar’dan Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berna Tokman’da katıldı.

“BAKANLIKLA ORTAK ÇALIŞIYORUZ”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada, pandemi döneminin sıkıntıların yanı sıra fırsatları da beraberinde getirdiğini belirterek, “Bu süreçte dijital dönüşümün ne denli önemli olduğunu gördük. Kadın girişimciliğin desteklenmesi ve kadın girişimci sayısının artırılması için Ticaret Bakanlığımızla birçok alanda birlikte çalışıyoruz. Bakanlığımızın yürüttüğü kadın girişimci network buluşmalarına, yerelde Kadın Girişimciler İl Kurullarımız sahip çıkıyor. Toplantılara aktif olarak katılarak hem iş çevrelerini geliştiriyor, hem de kadın girişimciliğe yönelik destek ve teşvikleri öğreniyorlar” dedi.

“TEŞVİK VE DESTEKLERİ ANLATTIK”

Ticaret Bakanlığı ile birlikte Facebook işbirliğinde oluşturdukları internet tabanlı platformla, kadın girişimciler başta olmak üzere KOBİ’lerin pandemi döneminde ihtiyaç duyabileceği teşvik ve destekleri anlattıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Ticaret Bakanlığımızın pandemi döneminde uygulamaya geçirdiği e-ticaret ve ihracat platformlarını aktif bir şekilde kullanıyor ve takip ediyoruz. Kadın Girişimciler Kurullarımızda bundan sonra da, dijitalleşmeye odaklanan, yenilikçi projeleri gündeme almamız lazım” şeklinde konuştu.

“BİN KİŞİ İLK DEFA E-TİCARET YAPMAYA BAŞLADI”

Hisarcıklıoğlu, E-Ticaret konusunda Haziran ayında sertifikalı olarak düzenledikleri e-ticaret eğitimlerine 1.500’den fazla kadın ve genç girişimcinin katıldığını, bu eğitimle bağlantılı olarak, pazaryerleri ile görüşerek ilk defa e-ticaret yapacak kadın girişimciler için projeler geliştirdiklerini ve bu projeler vasıtasıyla 1.000’den fazla girişimcinin işini dijital ortama taşıyarak, ilk defa e-ticaret yapmaya başladığını söyledi. Kendi e-ticaret sitesini kurmak isteyen girişimciler için de projeler geliştirdiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, “Eylül ayı itibariyle e-ticaret ekosistemini bütün entegrasyonlarıyla sunuyor hale geldik. Tüm eğitimlerimizi dijitale taşıdık. On binlerce girişimcimize ihtiyaç duydukları bilgiye erişme imkanı sağladık” dedi.

“KAMU İHALELERİNDE POZİTİF
AYRIMCILIK YAPILMALI”

Yeni bir projeyi daha başlattıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Rol model olan kadın girişimcilerimizin başarı hikâyelerini anlattığı, kadın girişimcilerimize bu yolculukta rehberlik yapmak üzere, Kadın Girişimciler Akademisi’ni kuruyoruz. Bu da esasında sizlerden gelen taleplerden biriydi. Hep birlikte bunu da hayata geçireceğiz. Kadın girişimcilerimizin günlük hayatta ihtiyaç duyulabilecekleri tüm bilgi ve tecrübelere kolaylıkla erişebilmesi adına kuracağımız bu Akademi’ye, tüm kurul üyelerimizin sahip çıkmasını bekliyorum” şeklinde konuştu. Kadın girişimcilerin kurduğu şirketlerin, kamu ihalelerinden daha fazla faydalanabilmesi adına pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini yıllardır dile getirdiğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Bu kapsamda diğer ülkelerde de benzeri görülen fiyat avantajı ve kota uygulamaları ile girişimci kadın sayımız arttırılabilir” diyerek, bu konuda Ticaret Bakanı Pekcan’dan destek beklediklerini söyledi.

“BUGÜNLERE GELMEMİZDE BAKANIMIZIN BÜYÜK PAYI VAR”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kadın girişimciler kurulunun bugünlere gelmesinde çok büyük emek ve gayret sarf ettiğini anlatan Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti: “Pek çok kadın girişimcimiz sizi örnek aldı ve onlara rol model oldunuz. Bugün 81 ilde örgütlenen 7 bin kurul üyemiz Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı kadın girişimci networku olarak sahada. Kadın girişimciliği konusunda farkındalık oluşturmak için canla başla çalışıyorlar. Kadın girişimci kurullarımızın yürüttüğü çeşitli eğitim, etkinlik ve tanıtım çalışmalarıyla kadın girişimci sayımız 142 bine ulaştı. Oda ve Borsalarımızda kadın meclis üyesi sayımız 235’e, meslek komitesindeki kadın temsilci sayımız da 800’e ulaştı. Kurullarımızdan milletvekillerimiz çıktı. Kurul Başkan Yardımcımız Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanımız oldu. Önceden 2 ayrı bakanlık tarafından yürütülen işleri, şimdi kendisi tek bakanlık çatışı altında üstlendi. Hem yurtiçi ticaret, hem de gümrükler ve dış ticaret gibi pek çok önemli görevi başarıyla yönetiyorsunuz. Sizinle gurur duyuyoruz. Sayın Bakanım, başarılarınızın devamını diliyoruz.”>>>Gazete3

  GÜNCEL    6.11.2020 12:46:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER