Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bu gösteri kaçmaz!

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları, Zaferin kazanıldığı topraklarda gösteri yapacak. ..

2

Image

Afyonkarahisar’da 6.8 deprem olabilir
Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özkaymak, Afyonkarahisar’ın Denizli’ye yakın bölgelerinde bulu..

3

Image

SERKAN BAŞKAN ZİYARET TURUNDA

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Afyon protokolüne nezaket ziyaretinde bulundu.
Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret eden Başkan Koyuncu..

4

Image

AFYON'A 5 BİN 174 KİŞİ GÖÇ ETTİ
Türkiye'ye göç edenlerin sayısı 2018 yılında arttı. Türkiye’ye göç eden 577 bin 457 kişinin 5 bin 174’ü Afyonkarahisar’a geldi. ..

5

Image

BAGIŞLAR BEKLENİYOR
Cansuyu Derneği İl Temsilciliği, Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret etti. Dernek Başkanı Mehmet Demir, ziyarette yaptığı açıklam..

6

Image

BASIN MENSUPLARININ HER ZAMAN YANINDAYIZ
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, "Dünyanın her köşesinde haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına savaşlara,..

7

Image

Genç MÜSİAD’tan ziyaret

Genç MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Sert, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Sayın, Ahmet Yaşar ve Mehmet Hamziyan, 24 Temmuz Basın Bayram..

8

Image

Sokak hayvanları yararına kermes
Afyonkarahisar’da sokak hayvanlarının bakım ve beslenme masraflarını karşılamak amacıyla haftaya pazartesi günü kermes açılacağı belirtildi...

9

Image

GURBETÇİLER İÇİN STANT

Sandıklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gurbetçi vatandaşların istek, öneri ve şikâyetlerini dinleyerek değerlendirmek ü..

10

Image

Yaralı geyik tedavi ediliyor

Eskişehir kırsalında ön sağ ayağından yaralı şekilde bulunan yavru kızıl geyik Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon..

11

Image

PROTOKOL BASIN BAYRAMI'NI KUTLADI
Afyonkarahisar protokolü 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

12

Image

DOĞAN İMZA GÜNÜ DÜZENLEYECEK
Afyonkarahisarlı yazar Zekiye Doğan, 26 Temmuz – 04 Ağustos tarihleri arasında Emirdağ’da belediye tarafından düzenlenecek olan kitap fuarında imza gü..

13

Image

'SERA GÖLÜ'NÜ TEMİZ TUTACAĞIZ'
Trabzon Sera Gölü hakkında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Sera Gölü’nün temizliğine büyük önem vereceklerini beli..

14

Image

86 KONUTA ELEKTİRİK VERİLDİ

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Dinar’a bağlı Suçıkan Mahallesi’nde yapımı sona eren ve anahtar teslimleri yapılan 86 konuta, AK..

15

Image

SANDIKLI'DA EMRAH KÖRLÜ RÜZGARI
Sandıklı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek ikincisi düzenlenen Bedesten Yaz Akşamları, Kanal 3 ekranlarından canlı olarak yayınlanan p..

16

Image

AFRAY'DA İLK ÖDENEK TAMAM
Afyon Gar ile Kocatepe Üniversitesi arası 1. Etap 2. Konvansiyonel hattının yapımı, etüd, proje, mühendislik ve danışmanlık hizmet işi için gerekli öd..

17

Image

Kanlıca'ya halı saha yapılacak
Kanlıca Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, vatandaşların mahalle için halı saha ve çimlendirme yapılması tale..

‘Kültür şölenine dönüşsün istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kültür şölenine dönüşsün istiyoruz’Afyonkarahisar’da 2.Kitap Fuarı’na katılan Serkan Şengül’ün yaptığı söyleşiye katılan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın mekandan ibaret olmadığını belirterek, Kitap Fuarı’nın bir kültür şöleni şekline dönüşmesini istediklerini belirtti.
  GÜNCEL    20.04.2019 11:19:22


Afyonkarahisar’daki ilk yapılan kitap fuarında Afyonkarahisar merkez ve köylerinde 130’un üzerinde söyleşi etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelen yazar Serkan Şengül 2. Afyonkarahisar Kitap Fuarı’na da katılarak fuara destek oldu. Yazar Serkan Şengül’ü Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonu’nda yaptığı konferansında yalnız bırakmayan Vali Mustafa Tutulmaz, Şengül’ü konferans süresince dinledi.

“KİTAP FUARI MEKANDAN İBARET DEĞİL”

Konferans öncesi öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında eğitime ve öğrencilere çok değer verdiğini belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “Sizlerle daha sık bir araya gelmeyi istiyorum ve imkân bulduğum her fırsatta sizlerle buluşuyorum. Eğitime, öğrencilere çok değer veriyorum sizlerde bunun farkındasınızdır. Sizlerin eğitim kalitesini nasıl arttırabiliriz, geleceğimizin gençliğini nasıl daha iyi oluşturabiliriz bunun mücadelesi içerisindeyiz. İşte bu çabalarımızdan birisi de 2. Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nın düzenlenmesidir. Kitap Fuarı’nı sadece kitap satılan yer olarak algılamayın. Bu fuarın aslında kültür şöleni olmasını istiyoruz. Bu sebeple yazarlarımızı sizler ve vatandaşlarımızla bir araya getirmeye çalıştık. Ancak bu noktada ne yazık ki üzülüyoruz. Çünkü yazarlarımız geliyor, bakıyoruz karşısında yalnızca 10 kişi var. Biz Valilik olarak bize düşen görevi yapıyoruz. Ancak halkımız aynı ilgiyi yazarlarımıza göstermiyor. Yazar bir cümleyi yazarken bir günlük bir tecrübe ile yazmıyor. Yılların birikimini, gözlemini, tecrübesini aktarıyor. Bizim bunlardan faydalanmamız gerekir” dedi.

“KİTAP OKUMAK HAFIZA VE ALGILAMA YETENEĞİMİZİ ARTTIRIR”

Konuşmasında kitap okumanın faydalarına ve gerekliliğine değinen Vali Mustafa Tutulmaz:” Başarılı olmak istemeyen var mı? Elbette yok ama bunun gereğini yerine getiriyor muyuz? Bunu sorgulamalıyız. Kitap okumak beynin nöronlarını geliştiriyor. Belirli bir yaştan sonra kalp ilave damarlarını üretiyor. Ve bakıyoruz 50-60 yaşlarda kalp krizi riski daha az, kriz olsa bile ölümcül olması az. İşte kitap okumakta böyle bir şey. Beyinde daha fazla nöron oluşturuyor. Daha fazla nöron demek hafızanın ve algılamanın artması demek, olayları kavramak daha da kolaylaşır. Zeki insan bu zekâsını bilgi, toplumsal değerler ve değer yargılarıyla birleştirirse başarılı olmasının önünde hiçbir engel yoktur. Kitap okumak çok çok önemli. İnsani değerler ve bu değerlere saygılı olmamız da çok önemli. Eğer toplumu bu değerler etrafında birleştiremezsek toplumsal sıkıntılar olur” diye konuştu.>>>Mehmet Tabak

  GÜNCEL    20.04.2019 11:19:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.09.2019
20.09.2019
20.09.2019
OZEL HABERLER