Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İki hafta sonra belli olacak’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen tarafından Saraydüzü köyüne ait meranın durumu hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı’na aktarılan konunun akıbeti 2 haft..

2

Image

‘Su kesintisi yapmayacağız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri nedeniyle vatandaşların hijyen açısından bir sorun yaşamaması için su kesin..

3

Image

‘İhmal edilen talepler yerine getirilmeli’
Türk Sağlık Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk, sağlık çalışanlarının ihmal edilen taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi ..

4

Image

Vatandaşlara koruyucu eldiven
Çobanlar ilçesinde bulunan açık pazaryerindeki vatandaşlara, koruyucu eldiven dağıtımı yapıldı..

5

Image

Evinde kal
Afyonkarahisar'da sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında "evinde kal" çağrısı yaptı..

6

Image

Dezenfektan üretimleri devam ediyor
Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Bölümü öğrencileri, "Gazi 03" markasıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önle..

7

Image

‘Dergiler edebiyatın vitrinidir’
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Sinada Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Başdemir konuk olarak katıldı. Başdemir Sinada Dergisi’nin 27.sayısı..

8

Image

Üst Geçit Projesi
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı Devlet Demir Yolları Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ile birlikte Millet Bahçesi Projesi’nin içerisinde ye..

9

Image

‘Beyannamelerin ertelenmesini istiyoruz’
TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu, Türkiye’de görülmeye başlanan koronavirüs konusunda, mali müşavirlerin vereceği beyannamelerin ertelenmesini istedi ..

10

Image

Marketler denetlendi
Şuhut Belediyesine bağlı Zabıta Amirliği ve İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı Gıda Mühendisleri ekipleri tarafından ilçe merkezinde bulunan marketlerde den..

11

Image

Zabıtadan fiyat denetimi
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’in talimatıyla temizlik ve dezenfekte çalışmaları ilçe genelinde devam ederken, belediye zabıta ekipleri de fiy..

12

Image

Mağazalardan kapatma kararı
Korona virüs nedeniyle birçok giyim markası Türkiye çapında mağazalarını geçici olarak kapatma kararı aldı...

13

Image

Çay’da dezenfekte çalışmaları
Çay ilçesinde topluma açık alanlara dezenfekte çalışmaları yapılıyor ..

14

Image

‘Değişiklikler hemen yürürlüğe girmeli’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "virüs karanlık koridorunun" ancak el ele vererek aşılabileceğini belirtere..

15

Image

‘Paket tüm toplumu kapsıyor’
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Sezen, paketin tüm toplumu kapsayan bir yapıs..

16

Image

Tutulmaz’a belge takdim edildi
Afyonkarahisar Valiliği Hizmet Binası için düzenlenen Sıfır Atık Belgesi, Vali Mustafa Tutulmaz’a takdim edildi..

17

Image

BU ŞEHİRDE SEVGİ VAR
Afyonkarahisar il genelinde "2020 Afyonkarahisar Sevgi Yılı ilan edildi. İlimizin bütün siyasetçilerini, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatan..

‘Kültür şölenine dönüşsün istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kültür şölenine dönüşsün istiyoruz’Afyonkarahisar’da 2.Kitap Fuarı’na katılan Serkan Şengül’ün yaptığı söyleşiye katılan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın mekandan ibaret olmadığını belirterek, Kitap Fuarı’nın bir kültür şöleni şekline dönüşmesini istediklerini belirtti.
  GÜNCEL    20.04.2019 11:19:22


Afyonkarahisar’daki ilk yapılan kitap fuarında Afyonkarahisar merkez ve köylerinde 130’un üzerinde söyleşi etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelen yazar Serkan Şengül 2. Afyonkarahisar Kitap Fuarı’na da katılarak fuara destek oldu. Yazar Serkan Şengül’ü Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonu’nda yaptığı konferansında yalnız bırakmayan Vali Mustafa Tutulmaz, Şengül’ü konferans süresince dinledi.

“KİTAP FUARI MEKANDAN İBARET DEĞİL”

Konferans öncesi öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında eğitime ve öğrencilere çok değer verdiğini belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “Sizlerle daha sık bir araya gelmeyi istiyorum ve imkân bulduğum her fırsatta sizlerle buluşuyorum. Eğitime, öğrencilere çok değer veriyorum sizlerde bunun farkındasınızdır. Sizlerin eğitim kalitesini nasıl arttırabiliriz, geleceğimizin gençliğini nasıl daha iyi oluşturabiliriz bunun mücadelesi içerisindeyiz. İşte bu çabalarımızdan birisi de 2. Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nın düzenlenmesidir. Kitap Fuarı’nı sadece kitap satılan yer olarak algılamayın. Bu fuarın aslında kültür şöleni olmasını istiyoruz. Bu sebeple yazarlarımızı sizler ve vatandaşlarımızla bir araya getirmeye çalıştık. Ancak bu noktada ne yazık ki üzülüyoruz. Çünkü yazarlarımız geliyor, bakıyoruz karşısında yalnızca 10 kişi var. Biz Valilik olarak bize düşen görevi yapıyoruz. Ancak halkımız aynı ilgiyi yazarlarımıza göstermiyor. Yazar bir cümleyi yazarken bir günlük bir tecrübe ile yazmıyor. Yılların birikimini, gözlemini, tecrübesini aktarıyor. Bizim bunlardan faydalanmamız gerekir” dedi.

“KİTAP OKUMAK HAFIZA VE ALGILAMA YETENEĞİMİZİ ARTTIRIR”

Konuşmasında kitap okumanın faydalarına ve gerekliliğine değinen Vali Mustafa Tutulmaz:” Başarılı olmak istemeyen var mı? Elbette yok ama bunun gereğini yerine getiriyor muyuz? Bunu sorgulamalıyız. Kitap okumak beynin nöronlarını geliştiriyor. Belirli bir yaştan sonra kalp ilave damarlarını üretiyor. Ve bakıyoruz 50-60 yaşlarda kalp krizi riski daha az, kriz olsa bile ölümcül olması az. İşte kitap okumakta böyle bir şey. Beyinde daha fazla nöron oluşturuyor. Daha fazla nöron demek hafızanın ve algılamanın artması demek, olayları kavramak daha da kolaylaşır. Zeki insan bu zekâsını bilgi, toplumsal değerler ve değer yargılarıyla birleştirirse başarılı olmasının önünde hiçbir engel yoktur. Kitap okumak çok çok önemli. İnsani değerler ve bu değerlere saygılı olmamız da çok önemli. Eğer toplumu bu değerler etrafında birleştiremezsek toplumsal sıkıntılar olur” diye konuştu.>>>Mehmet Tabak

  GÜNCEL    20.04.2019 11:19:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER