Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TRAFİK KURALLARINA UYALIM
Trafik Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanların kendilerinin ve yakınlarının can sağlığını koruması için trafikteyken, t..

2

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

3

Image

Ramazan ve Atatürk konulu sergi

Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel, Şehit Uzman Onbaşı Atakan Birgül Çok Programlı Anadolu Lisesinin yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi...

4

Image

Özdilek’te bayram coşkusu


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu G..

5

Image

Greenbox etkinliği yapılacak


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapılacak. ..

6

Image

‘Gençlere büyük görev düşüyor’


Afyonkarahisar protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

7

Image

Ramazan etkinlikleri tam gaz

Özdilek Afyonkarahisar’da hafta sonu gerçekleşen ramazan etkinlikleri, 18–19 ve 25–26 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. ..

8

Image

5 bin kişiye iftar yemeği

Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye Başkanı Me..

9

Image

Umreciler yola çıktı

Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı ilçelerinden 160 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlandı...

10

Image

Şehit Akkuş’a acı veda

Hakkâri’nin Derecik ilçesinde PKK/PYD terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan İscehisar ilçesi Çalışlar köyünden Piyade Sözleşmeli..

11

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu ilgi gördü
Üç gün süren etkinliklere Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile bisiklet toplulukları da büyük destek verdi..

12

Image

Çizgi film kahramanı çocuklarla buluştu


Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, sevilen çizgi film karakteri Aslan ve arkadaşlarını çocuklarla buluşturdu. İki hafta sonu boyunca ..

13

Image

‘Çocuklarımızı kurban etmeyelim’
Çocuk istismarları konusunda açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İstismara karşı hangi partiden olursak olalım lütfen tek bi..

14

Image

‘Atatürk posteri neden asılmadı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim B..

15

Image

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı
Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı.
..

16

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

17

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

‘Kültür şölenine dönüşsün istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kültür şölenine dönüşsün istiyoruz’Afyonkarahisar’da 2.Kitap Fuarı’na katılan Serkan Şengül’ün yaptığı söyleşiye katılan Vali Mustafa Tutulmaz, Kitap Fuarı’nın mekandan ibaret olmadığını belirterek, Kitap Fuarı’nın bir kültür şöleni şekline dönüşmesini istediklerini belirtti.
  GÜNCEL    20.04.2019 11:19:22


Afyonkarahisar’daki ilk yapılan kitap fuarında Afyonkarahisar merkez ve köylerinde 130’un üzerinde söyleşi etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelen yazar Serkan Şengül 2. Afyonkarahisar Kitap Fuarı’na da katılarak fuara destek oldu. Yazar Serkan Şengül’ü Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonu’nda yaptığı konferansında yalnız bırakmayan Vali Mustafa Tutulmaz, Şengül’ü konferans süresince dinledi.

“KİTAP FUARI MEKANDAN İBARET DEĞİL”

Konferans öncesi öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında eğitime ve öğrencilere çok değer verdiğini belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “Sizlerle daha sık bir araya gelmeyi istiyorum ve imkân bulduğum her fırsatta sizlerle buluşuyorum. Eğitime, öğrencilere çok değer veriyorum sizlerde bunun farkındasınızdır. Sizlerin eğitim kalitesini nasıl arttırabiliriz, geleceğimizin gençliğini nasıl daha iyi oluşturabiliriz bunun mücadelesi içerisindeyiz. İşte bu çabalarımızdan birisi de 2. Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nın düzenlenmesidir. Kitap Fuarı’nı sadece kitap satılan yer olarak algılamayın. Bu fuarın aslında kültür şöleni olmasını istiyoruz. Bu sebeple yazarlarımızı sizler ve vatandaşlarımızla bir araya getirmeye çalıştık. Ancak bu noktada ne yazık ki üzülüyoruz. Çünkü yazarlarımız geliyor, bakıyoruz karşısında yalnızca 10 kişi var. Biz Valilik olarak bize düşen görevi yapıyoruz. Ancak halkımız aynı ilgiyi yazarlarımıza göstermiyor. Yazar bir cümleyi yazarken bir günlük bir tecrübe ile yazmıyor. Yılların birikimini, gözlemini, tecrübesini aktarıyor. Bizim bunlardan faydalanmamız gerekir” dedi.

“KİTAP OKUMAK HAFIZA VE ALGILAMA YETENEĞİMİZİ ARTTIRIR”

Konuşmasında kitap okumanın faydalarına ve gerekliliğine değinen Vali Mustafa Tutulmaz:” Başarılı olmak istemeyen var mı? Elbette yok ama bunun gereğini yerine getiriyor muyuz? Bunu sorgulamalıyız. Kitap okumak beynin nöronlarını geliştiriyor. Belirli bir yaştan sonra kalp ilave damarlarını üretiyor. Ve bakıyoruz 50-60 yaşlarda kalp krizi riski daha az, kriz olsa bile ölümcül olması az. İşte kitap okumakta böyle bir şey. Beyinde daha fazla nöron oluşturuyor. Daha fazla nöron demek hafızanın ve algılamanın artması demek, olayları kavramak daha da kolaylaşır. Zeki insan bu zekâsını bilgi, toplumsal değerler ve değer yargılarıyla birleştirirse başarılı olmasının önünde hiçbir engel yoktur. Kitap okumak çok çok önemli. İnsani değerler ve bu değerlere saygılı olmamız da çok önemli. Eğer toplumu bu değerler etrafında birleştiremezsek toplumsal sıkıntılar olur” diye konuştu.>>>Mehmet Tabak

  GÜNCEL    20.04.2019 11:19:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019
OZEL HABERLER