Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Muhtar Karaali vefat etti

Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Afyonkarahisar Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti...

2

Image

KOBİ’lere erken uyarı sistemi

Ödeme güçlüğüne düşen KOBİ’lere danışmanlık ve destek hizmetleri sağlamak üzere başlayacak olan Erken Uyarı Sistemi projesinde son aşamaya gelind..

3

Image

‘Taleplerin takipçisiyiz’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Covid-19 salgınının başlangıcından itibaren oda ve borsalarla sürekli irtibat haline olarak, sorunları gerek..

4

Image

İYİ Partililerden Müdür Temiz’e ziyaret

İYİ Parti Merkez İlçe heyeti, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti ..

5

Image

‘Yatırımcılara kapımız her zaman açık’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Milliyet Gazetesi'nin “Anadolu Kaplanları” yazı dizisinde yaptığı açıkla..

6

Image

Protokol Erenler Karakolu’nu inceledi
Erenler Karakolu İnşaatı’nı inceleyen Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, karakolun bölgede yaşanabilecek suçları en..

7

Image

Akin Barajı’nda sona yaklaşıldı

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sandıklı Akin Barajı’nda sona yaklaşıldığını ifade ederek, barajdan 3 bin 300 dekar tarım arazisinin s..

8

Image

500 tonluk içme suyu deposu

Sultandağı Belediyesi tarafından, 500 tonluk içme suyu deposu yapılıyor ..

9

Image

Öğretmenler Günü’ne özel indirim

PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılığında tüm öğretmenlerin yüzünü güldürecek. Kampanya kapsamında öğ..

10

Image

SAAT 09.05’TE HAYAT DURDU
10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da anma törenleri düzenlendi. Saatler..

11

Image

‘Eşsiz bir lider’
Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82.yıldönümünü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Gökmen Çiçek, Atatürk’ün her zaman ilham kaynağı olan eşsiz bir ..

12

Image

‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Mustafa Kemal Atatürk’ün 82 yıl önce e..

13

Image

Ağbal Merkez Bankası başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCMB Başkanı Murat Uysal, görevden alındı ve bu suretle boşalan göreve Na..

14

Image

Girişimcilere fırsat penceresi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu Baş..

15

Image

Kovid denetimi yapıldı
Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında parklar, pazar yerleri, işletmeler, toplu taşıma ve ticari araçlarda denetim y..

16

Image

‘Kadın Girişimciler Akademisi kuruyoruz’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, rol model olan kadın girişimcilerin başarı hikâyelerini anlatacağı Kadın Gi..

17

Image

Kızılay ekibine teşekkür
Tüm Türkiye’yi yasa boğan İzmir depreminde depremin yaralarını sarmak için bölgeye giden ve görevlerini tamamlayarak Afyonkarahisar’a dönen Kızılay Gö..

‘Mücadeleye devam edeceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Mücadeleye devam edeceğiz’


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkeze bağlı Saraydüzü Köyü’nde köy tüzel kişiliğine ait çayırın yabancı bir firmaya satılması karşı çıkan köy sakinleri ile tekrar bir araya geldi. Köksal, “Saraydüzü halkının haklı davasında CHP olarak mücadeleye devam edeceğiz” dedi.
  GÜNCEL    20.03.2020 10:17:26

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız ile birlikte Saraydüzü Köyü’nde köy tüzel kişiliğine ait çayırın yabancı bir firmaya peşkeş çekilmesine dur demek için tekrar köy halkı ile bir araya gelerek vatandaşların mücadelesine destek verdi.
YETKİLİLER SESİNİ ÇIKARMIYORLAR
Seslerini yetkililere duyuramadıklarını kaydeden köy sakinleri, “Biz sesimizi şu anda duyuramıyoruz. Nereye gittiysek sağ olun sizden hariç diğer yetkililer hepsi de susup dudaklarını kapattılar. Hepsinin de bilgisi vardır. Hatta çoğunun bizden daha önce bilgisi vardı. Biz yine bilgilendirmemizi yapıp hepsine bilgi verdik. Ama hepsi de sus pus ağzını açmıyorlar. Burada mazlumun yetimin fakirin hakkı yeniyor. Ama kimse sesini çıkarmıyor. Sağ olun sizin sayenizde biz burada sesimizi duyuruyoruz. Bu haksızlığın bir an önce son bulmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandılar.
240 BİN METREKARELİK
ALAN PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız da, Saraydüzü Köy halkının yanlarında olduklarını kaydederek, “ Burada gerçekten bir haksızlık var. 240 dönüm bir alan yani 240 bin metrekarelik bir alan birilerine peşkeş çekilmiş. Biz bu peşkeş çekilmede köylülerin yanında köylülerin haklı davasında sonuna kadar yanlarında olacağız. Bu peşkeş çekilmenin önüne geçmek için de ne gerekiyorsa, kamuoyu oluşturmak gerekiyorsa da bunun içinde mücadele edeceğiz. Köylüler bu konuda son derece haklıdır. Burası köylülerin malıdır. Burası meradır. O nedenle böyle bir uygulamanın yapılması yanlıştır. Bir şirkete burası çok cüzi bir fiyata peşkeş çekilmiştir. Gerçekten bu bir peşkeş çekilmedir. Bunun önüne geçmek için ne gerekiyorsa yapacağız. CHP olarak da her zaman köylülerin, üreten çiftçinin yanında olacağız.” şeklinde konuştu.

“ARAZİ HATIR GÖNÜL İŞİ
İÇİN PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR”

Saraydüzü Köyü’nün tek geçim kaynağının hayvancılık olduğunun önemle altını çizen Milletvekili Köksal, “Buranın tek geçim kaynağı hayvancılıktır. Hani ülke ekonomisi zora gidiyor, çiftçilik zor bir dönem geçiriyor. İnsanlar artık üretim yapamaz hale gelmiş. Maliyet yüksek, hayvancılık can çekişiyor. İthal et ve ithal hayvanlarla bugün ülke idame ettirilmeye çalışılıyor. Hani diyoruz ya hayvancılığı, tarımı destekleyeceğiz diye, bırakın desteklemeyi siz burada ki araziyi Afyonlu olmayan bir firmaya hatır gönül işi için peşkeş çekerseniz bırakın desteği bu işin adı kösteklemedir. Bu insanlar ne yapacaklar? Bu arazi gittikten sonra bu insanlar hayvanlarını nerede otlatacaklar? Nasıl geçimlerini sağlayacaklar öncelikle bunun düşünülmesi gerekiyor. Bir firmanın zengin edilmesi parasına para katması değil Saraydüzü’nde yaşayan hemşehrilerimin geçimini nasıl sağlayacağının düşünülmesi gerekiyor.” dedi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    20.03.2020 10:17:26

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER