Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Akdeniz Belediyeler Birliği toplandı
Sandıklı Belediyesi’nin üyesi olduğu Akdeniz Belediyeler birliği Denizli Pamukkale Belediyesi’nin ev sahipliğinde toplandı..

2

Image

‘İki hafta sonra belli olacak’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen tarafından Saraydüzü köyüne ait meranın durumu hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı’na aktarılan konunun akıbeti 2 haft..

3

Image

‘Su kesintisi yapmayacağız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri nedeniyle vatandaşların hijyen açısından bir sorun yaşamaması için su kesin..

4

Image

‘İhmal edilen talepler yerine getirilmeli’
Türk Sağlık Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk, sağlık çalışanlarının ihmal edilen taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi ..

5

Image

Vatandaşlara koruyucu eldiven
Çobanlar ilçesinde bulunan açık pazaryerindeki vatandaşlara, koruyucu eldiven dağıtımı yapıldı..

6

Image

Evinde kal
Afyonkarahisar'da sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında "evinde kal" çağrısı yaptı..

7

Image

Dezenfektan üretimleri devam ediyor
Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Bölümü öğrencileri, "Gazi 03" markasıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önle..

8

Image

‘Dergiler edebiyatın vitrinidir’
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Sinada Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Başdemir konuk olarak katıldı. Başdemir Sinada Dergisi’nin 27.sayısı..

9

Image

Üst Geçit Projesi
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı Devlet Demir Yolları Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ile birlikte Millet Bahçesi Projesi’nin içerisinde ye..

10

Image

‘Beyannamelerin ertelenmesini istiyoruz’
TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu, Türkiye’de görülmeye başlanan koronavirüs konusunda, mali müşavirlerin vereceği beyannamelerin ertelenmesini istedi ..

11

Image

Marketler denetlendi
Şuhut Belediyesine bağlı Zabıta Amirliği ve İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı Gıda Mühendisleri ekipleri tarafından ilçe merkezinde bulunan marketlerde den..

12

Image

Zabıtadan fiyat denetimi
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’in talimatıyla temizlik ve dezenfekte çalışmaları ilçe genelinde devam ederken, belediye zabıta ekipleri de fiy..

13

Image

Mağazalardan kapatma kararı
Korona virüs nedeniyle birçok giyim markası Türkiye çapında mağazalarını geçici olarak kapatma kararı aldı...

14

Image

Çay’da dezenfekte çalışmaları
Çay ilçesinde topluma açık alanlara dezenfekte çalışmaları yapılıyor ..

15

Image

‘Paket tüm toplumu kapsıyor’
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Sezen, paketin tüm toplumu kapsayan bir yapıs..

16

Image

‘Değişiklikler hemen yürürlüğe girmeli’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "virüs karanlık koridorunun" ancak el ele vererek aşılabileceğini belirtere..

17

Image

Tutulmaz’a belge takdim edildi
Afyonkarahisar Valiliği Hizmet Binası için düzenlenen Sıfır Atık Belgesi, Vali Mustafa Tutulmaz’a takdim edildi..

‘Mücadeleye devam edeceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Mücadeleye devam edeceğiz’


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkeze bağlı Saraydüzü Köyü’nde köy tüzel kişiliğine ait çayırın yabancı bir firmaya satılması karşı çıkan köy sakinleri ile tekrar bir araya geldi. Köksal, “Saraydüzü halkının haklı davasında CHP olarak mücadeleye devam edeceğiz” dedi.
  GÜNCEL    20.03.2020 10:17:26

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız ile birlikte Saraydüzü Köyü’nde köy tüzel kişiliğine ait çayırın yabancı bir firmaya peşkeş çekilmesine dur demek için tekrar köy halkı ile bir araya gelerek vatandaşların mücadelesine destek verdi.
YETKİLİLER SESİNİ ÇIKARMIYORLAR
Seslerini yetkililere duyuramadıklarını kaydeden köy sakinleri, “Biz sesimizi şu anda duyuramıyoruz. Nereye gittiysek sağ olun sizden hariç diğer yetkililer hepsi de susup dudaklarını kapattılar. Hepsinin de bilgisi vardır. Hatta çoğunun bizden daha önce bilgisi vardı. Biz yine bilgilendirmemizi yapıp hepsine bilgi verdik. Ama hepsi de sus pus ağzını açmıyorlar. Burada mazlumun yetimin fakirin hakkı yeniyor. Ama kimse sesini çıkarmıyor. Sağ olun sizin sayenizde biz burada sesimizi duyuruyoruz. Bu haksızlığın bir an önce son bulmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandılar.
240 BİN METREKARELİK
ALAN PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız da, Saraydüzü Köy halkının yanlarında olduklarını kaydederek, “ Burada gerçekten bir haksızlık var. 240 dönüm bir alan yani 240 bin metrekarelik bir alan birilerine peşkeş çekilmiş. Biz bu peşkeş çekilmede köylülerin yanında köylülerin haklı davasında sonuna kadar yanlarında olacağız. Bu peşkeş çekilmenin önüne geçmek için de ne gerekiyorsa, kamuoyu oluşturmak gerekiyorsa da bunun içinde mücadele edeceğiz. Köylüler bu konuda son derece haklıdır. Burası köylülerin malıdır. Burası meradır. O nedenle böyle bir uygulamanın yapılması yanlıştır. Bir şirkete burası çok cüzi bir fiyata peşkeş çekilmiştir. Gerçekten bu bir peşkeş çekilmedir. Bunun önüne geçmek için ne gerekiyorsa yapacağız. CHP olarak da her zaman köylülerin, üreten çiftçinin yanında olacağız.” şeklinde konuştu.

“ARAZİ HATIR GÖNÜL İŞİ
İÇİN PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR”

Saraydüzü Köyü’nün tek geçim kaynağının hayvancılık olduğunun önemle altını çizen Milletvekili Köksal, “Buranın tek geçim kaynağı hayvancılıktır. Hani ülke ekonomisi zora gidiyor, çiftçilik zor bir dönem geçiriyor. İnsanlar artık üretim yapamaz hale gelmiş. Maliyet yüksek, hayvancılık can çekişiyor. İthal et ve ithal hayvanlarla bugün ülke idame ettirilmeye çalışılıyor. Hani diyoruz ya hayvancılığı, tarımı destekleyeceğiz diye, bırakın desteklemeyi siz burada ki araziyi Afyonlu olmayan bir firmaya hatır gönül işi için peşkeş çekerseniz bırakın desteği bu işin adı kösteklemedir. Bu insanlar ne yapacaklar? Bu arazi gittikten sonra bu insanlar hayvanlarını nerede otlatacaklar? Nasıl geçimlerini sağlayacaklar öncelikle bunun düşünülmesi gerekiyor. Bir firmanın zengin edilmesi parasına para katması değil Saraydüzü’nde yaşayan hemşehrilerimin geçimini nasıl sağlayacağının düşünülmesi gerekiyor.” dedi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    20.03.2020 10:17:26

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
01.07.2020
01.07.2020
01.07.2020
OZEL HABERLER