Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Şehit Şahin’in adı kütüphanede yaşayacak
K. Irak'ta geçtiğimiz 11 Nisan 2018 tarihinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Semih Şahin’in silah arkadaşları ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bir..

2

Image

‘Yapılandırma büyük bir fırsat’
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Afyonkarahisar İl Müdürlüğü, kurum borçlarına yönelik yapılandırmayla ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. To..

3

Image

‘Vatandaşlar duruşmalarını takip etsinler’
20 Temmuz’da adli tatilin başlayacağını söyleyen Baro Başkanı Turgay Şahin, vatandaşların kendi açılarından adli tatilin bir önemi veya fonksiyonu olm..

4

Image

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’
Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem Mezuniyet töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, mezun olan polis memurlarına modern anlayışla ..

5

Image

‘Türk insanı misafirperver ve kucaklayıcıdır’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin davetlisi olarak ilimize gelen yabancı öğrencileri makamında kabulünde yaptığı açı..

6

Image

‘Bulunduğumuz makamların hakkını verelim’
İl Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, koordinasyon kurulu toplantılarında dile getirilen önerilerin ve far..

7

Image

‘Türkiye her bakımdan farklı bir ülke’
18 farklı ülkeden 22 öğrenciyi makamında ağırlayan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere Afyonkarahisar’ı gezmelerini tavsiye ederek, “Avrupa’da şehirler..

8

Image

ATSO personeline protokol eğitimi
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası personeline ‘protokol ve görgü kuralları’ eğitimi verildi...

9

Image

‘Millet iradesi hainlere güzel bir ders verdi’
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen programda konuşan Afyon Kocatepe Ünivers..

10

Image

Salondaki çalışmalar yakın takibe alındı
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nu ziyaretler..

11

Image

Yunus Tortop’tan Başkan Çoban’a veda ziyareti
Yaklaşık üç yıldır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevini yapan ve kendi isteği ile ayrılarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi Yüks..

12

Image

Bayrakçı dededen 15 Temmuz’a özel bayrak
Sandıklı ilçesinde topladığı çakıl taşlarıyla tepe ve yamaçlara yaptığı Türk bayrakları sonrası 'Bayrakçı Dede' adıyla anılan Turan Kaplan (64), bu ke..

13

Image

15 Temmuz Gazisi Topal o gece yaşananları anlattı: ‘Hiç kimsenin kalbinde zerre korku yoktu’
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında TRT Genel Müdürlüğü önünde darbecilerin açtığı ateşle ayağından yaralanan ve tedavisinin a..

14

Image

‘Geçerken Uğradım filmi tanıtımı perçinleyecek’
Çekimleri Afyonkarahisar’da yapılan Geçerken Uğradım filminin galasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bir yerde çekilen film, dizi gibi etkinliklerin..

15

Image

Müdür Yıldız, Başkan Çöl’ü ağırladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Fahrettin Şen'in Astana Büyükelçiliği Müşavirliğine atanmasının ardından yerine Polis Başmüfettişi olarak Afyon..

16

Image

‘Şehit ve gazilerin adıyla para isteyenlere inanmayın’
Şuhut ilçesinde temaslarda bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit v..

17

Image

15 Temmuz kahramanlarına anlamlı eser
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Türk Dili ve Edebiyatı Öğre..

“Şeker Fabrikaları vatandır, vatan satılamaz” | Gazete3.com.tr
Image

“Şeker Fabrikaları vatandır, vatan satılamaz”


Şeker İş Sendikası tarafından şeker fabrikalarının özelleştirilmesini protesto etmek amacıyla Afyon Şeker Fabrikası önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, toplumun her kesiminden insanın şeker fabrikalarını vatan olarak gördüğünü ve vatanın satılamayacağını ifade ettiğini belirterek, şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin durdurulması gerektiğini belirtti. Mehmet TABAK

  GÜNCEL    12.04.2018 13:10:41

Türkiye genelinde 2 şeker fabrikasının özelleştirilmesinin ardından Afyon Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmemesi için Şeker İş Sendikası tarafından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal, MHP’liler, Saadet Partililer, İYİ Partililer, Türk İş İl Temsilciliği, şeker pancarı üreticileri de destek verdi. Afyon Şeker Fabrikası önünde yapılan eylemde konuşan Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Murat Karamoçu, özelleştirilmeleri protesto amacıyla tüm Afyonkarahisarlılarla bir eylem yapmak istediklerini fakat sadece basın açıklamasına izin verildiğini söyledi.
“FABRİKALAR ÖZELLEŞİRSE ÇEVREDEKİ
İLÇE VE BELDELER KAYBEDECEK”
Fabrikanın özelleştirilmesi durumunda yakın çevredeki ilçe ve beldelerin büyük kayıplar yaşayacağını belirten Türk İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, “Bu fabrika özelleşirse Işıklar’daki çiftçi kaybedecek, Sülümenli’deki, Çobanlar’daki pancar üreticileri kaybedecek. Tarım uğraşan herkes kaybedecek. Bundan dolayı buraya sahip çıkılması ve özelleştirilmesinin engellenmesi gerekiyor” diye konuştu.
“2019’DA O FABRİKALARI TEKRAR GERİ ALACAĞIZ”
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, yerli ve millilikten bahseden hükümetin Şeker Fabrikalarını sattığını ifade ederek, “Yerli ve milli olmak şeker fabrikalarına sahip çıkmaktır. Afyonkarahisar’da daha önce özelleştirilen Çay SEKA Fabrikasının durumuna bir bakın. Haraç mezat satıldı, peşkeş çekildi şuanda atıl durumda. Şimdi de şeker fabrikası satılıyor. Bu fabrikaları satanları ne tarih ne de millet affetmeyecek. Bu fabrikaların satılmasına karşı çıkan her görüşten insanlar var. CHP’li, MHP’li, Saadet Partili, İYİ Partili hatta AK Parti’ye oy veren bile vatandaşımız şeker fabrikalarının satılmasını istemiyor. Vatandaşların farklı dünya görüşleri vardır fakat tek ortak görüş vatandır. Şeker Fabrikalarını da vatan olarak görüyoruz. Dolayısıyla satılmasını istemiyoruz. 2019 yılında CHP’li bir kardeşiniz olarak o fabrikaları geri alıp yeniden kamulaştırıp, sizlere tekrar kazandırmayı namus sözü olarak veriyoruz” dedi. Yapılan açıklamaların ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.  GÜNCEL    12.04.2018 13:10:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.07.2018
21.07.2018
21.07.2018
OZEL HABERLER