Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

2

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

3

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

4

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

5

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

6

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

7

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

8

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

9

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

10

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

11

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

12

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

13

Image

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’
Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sez..

14

Image

Engelli aileye kimlik kartı
Afyonkarahisar’ın Kışlacık Köyü’nde yaşayan engelli aile, Nüfus İl Müdürlüğü tarafından evinden alınarak getirildiği kurumdan yeni kimlikleri çıkarıld..

15

Image

Karlar ve buzlar temizleniyor
Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde yağan kar ve sonrası oluşan buzlanma neticesinde, vatandaşların mağdur olmaması için kar ile bu..

16

Image

Yabancıların toplumla uyumu konuşuldu
Afyonkarahisar’da yaşayan yabancıların toplumla olan karşılıklı uyumunu tesis etmek üzere Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe başkanlığında toplantı ya..

17

Image

‘Medya demokrasinin olmazsa olmazıdır’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Akrones Termal Otel Genel Müdür Yardımcısı Funda Özbay,..

“Şeker Fabrikaları vatandır, vatan satılamaz” | Gazete3.com.tr
Image

“Şeker Fabrikaları vatandır, vatan satılamaz”


Şeker İş Sendikası tarafından şeker fabrikalarının özelleştirilmesini protesto etmek amacıyla Afyon Şeker Fabrikası önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, toplumun her kesiminden insanın şeker fabrikalarını vatan olarak gördüğünü ve vatanın satılamayacağını ifade ettiğini belirterek, şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin durdurulması gerektiğini belirtti. Mehmet TABAK

  GÜNCEL    12.04.2018 13:10:41

Türkiye genelinde 2 şeker fabrikasının özelleştirilmesinin ardından Afyon Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmemesi için Şeker İş Sendikası tarafından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal, MHP’liler, Saadet Partililer, İYİ Partililer, Türk İş İl Temsilciliği, şeker pancarı üreticileri de destek verdi. Afyon Şeker Fabrikası önünde yapılan eylemde konuşan Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Murat Karamoçu, özelleştirilmeleri protesto amacıyla tüm Afyonkarahisarlılarla bir eylem yapmak istediklerini fakat sadece basın açıklamasına izin verildiğini söyledi.
“FABRİKALAR ÖZELLEŞİRSE ÇEVREDEKİ
İLÇE VE BELDELER KAYBEDECEK”
Fabrikanın özelleştirilmesi durumunda yakın çevredeki ilçe ve beldelerin büyük kayıplar yaşayacağını belirten Türk İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, “Bu fabrika özelleşirse Işıklar’daki çiftçi kaybedecek, Sülümenli’deki, Çobanlar’daki pancar üreticileri kaybedecek. Tarım uğraşan herkes kaybedecek. Bundan dolayı buraya sahip çıkılması ve özelleştirilmesinin engellenmesi gerekiyor” diye konuştu.
“2019’DA O FABRİKALARI TEKRAR GERİ ALACAĞIZ”
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, yerli ve millilikten bahseden hükümetin Şeker Fabrikalarını sattığını ifade ederek, “Yerli ve milli olmak şeker fabrikalarına sahip çıkmaktır. Afyonkarahisar’da daha önce özelleştirilen Çay SEKA Fabrikasının durumuna bir bakın. Haraç mezat satıldı, peşkeş çekildi şuanda atıl durumda. Şimdi de şeker fabrikası satılıyor. Bu fabrikaları satanları ne tarih ne de millet affetmeyecek. Bu fabrikaların satılmasına karşı çıkan her görüşten insanlar var. CHP’li, MHP’li, Saadet Partili, İYİ Partili hatta AK Parti’ye oy veren bile vatandaşımız şeker fabrikalarının satılmasını istemiyor. Vatandaşların farklı dünya görüşleri vardır fakat tek ortak görüş vatandır. Şeker Fabrikalarını da vatan olarak görüyoruz. Dolayısıyla satılmasını istemiyoruz. 2019 yılında CHP’li bir kardeşiniz olarak o fabrikaları geri alıp yeniden kamulaştırıp, sizlere tekrar kazandırmayı namus sözü olarak veriyoruz” dedi. Yapılan açıklamaların ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.  GÜNCEL    12.04.2018 13:10:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
OZEL HABERLER