Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

13

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

14

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

15

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

“Şeker Fabrikaları vatandır, vatan satılamaz” | Gazete3.com.tr
Image

“Şeker Fabrikaları vatandır, vatan satılamaz”


Şeker İş Sendikası tarafından şeker fabrikalarının özelleştirilmesini protesto etmek amacıyla Afyon Şeker Fabrikası önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, toplumun her kesiminden insanın şeker fabrikalarını vatan olarak gördüğünü ve vatanın satılamayacağını ifade ettiğini belirterek, şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin durdurulması gerektiğini belirtti. Mehmet TABAK

  GÜNCEL    12.04.2018 13:10:41

Türkiye genelinde 2 şeker fabrikasının özelleştirilmesinin ardından Afyon Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmemesi için Şeker İş Sendikası tarafından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal, MHP’liler, Saadet Partililer, İYİ Partililer, Türk İş İl Temsilciliği, şeker pancarı üreticileri de destek verdi. Afyon Şeker Fabrikası önünde yapılan eylemde konuşan Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Murat Karamoçu, özelleştirilmeleri protesto amacıyla tüm Afyonkarahisarlılarla bir eylem yapmak istediklerini fakat sadece basın açıklamasına izin verildiğini söyledi.
“FABRİKALAR ÖZELLEŞİRSE ÇEVREDEKİ
İLÇE VE BELDELER KAYBEDECEK”
Fabrikanın özelleştirilmesi durumunda yakın çevredeki ilçe ve beldelerin büyük kayıplar yaşayacağını belirten Türk İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, “Bu fabrika özelleşirse Işıklar’daki çiftçi kaybedecek, Sülümenli’deki, Çobanlar’daki pancar üreticileri kaybedecek. Tarım uğraşan herkes kaybedecek. Bundan dolayı buraya sahip çıkılması ve özelleştirilmesinin engellenmesi gerekiyor” diye konuştu.
“2019’DA O FABRİKALARI TEKRAR GERİ ALACAĞIZ”
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, yerli ve millilikten bahseden hükümetin Şeker Fabrikalarını sattığını ifade ederek, “Yerli ve milli olmak şeker fabrikalarına sahip çıkmaktır. Afyonkarahisar’da daha önce özelleştirilen Çay SEKA Fabrikasının durumuna bir bakın. Haraç mezat satıldı, peşkeş çekildi şuanda atıl durumda. Şimdi de şeker fabrikası satılıyor. Bu fabrikaları satanları ne tarih ne de millet affetmeyecek. Bu fabrikaların satılmasına karşı çıkan her görüşten insanlar var. CHP’li, MHP’li, Saadet Partili, İYİ Partili hatta AK Parti’ye oy veren bile vatandaşımız şeker fabrikalarının satılmasını istemiyor. Vatandaşların farklı dünya görüşleri vardır fakat tek ortak görüş vatandır. Şeker Fabrikalarını da vatan olarak görüyoruz. Dolayısıyla satılmasını istemiyoruz. 2019 yılında CHP’li bir kardeşiniz olarak o fabrikaları geri alıp yeniden kamulaştırıp, sizlere tekrar kazandırmayı namus sözü olarak veriyoruz” dedi. Yapılan açıklamaların ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.  GÜNCEL    12.04.2018 13:10:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2018
18.10.2018
18.10.2018
OZEL HABERLER