Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dazkırı Halısı tescillendi
Dazkırı Belediyesi’nin girişimleri sonucu Dazkırı Halısı, Marka ve Patent Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescili aldı ..

2

Image

‘BAHARI BEKLİYORUZ’
Afyonkarahisar’da yapılan çalışmalar hakkında Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek, bütün Afyonkarahisar’ın yatırımların tamamlanar..

3

Image

Muhtar Karaali vefat etti

Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Afyonkarahisar Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti...

4

Image

‘Taleplerin takipçisiyiz’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Covid-19 salgınının başlangıcından itibaren oda ve borsalarla sürekli irtibat haline olarak, sorunları gerek..

5

Image

KOBİ’lere erken uyarı sistemi

Ödeme güçlüğüne düşen KOBİ’lere danışmanlık ve destek hizmetleri sağlamak üzere başlayacak olan Erken Uyarı Sistemi projesinde son aşamaya gelind..

6

Image

İYİ Partililerden Müdür Temiz’e ziyaret

İYİ Parti Merkez İlçe heyeti, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti ..

7

Image

‘Yatırımcılara kapımız her zaman açık’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Milliyet Gazetesi'nin “Anadolu Kaplanları” yazı dizisinde yaptığı açıkla..

8

Image

Protokol Erenler Karakolu’nu inceledi
Erenler Karakolu İnşaatı’nı inceleyen Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, karakolun bölgede yaşanabilecek suçları en..

9

Image

Akin Barajı’nda sona yaklaşıldı

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sandıklı Akin Barajı’nda sona yaklaşıldığını ifade ederek, barajdan 3 bin 300 dekar tarım arazisinin s..

10

Image

Öğretmenler Günü’ne özel indirim

PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılığında tüm öğretmenlerin yüzünü güldürecek. Kampanya kapsamında öğ..

11

Image

500 tonluk içme suyu deposu

Sultandağı Belediyesi tarafından, 500 tonluk içme suyu deposu yapılıyor ..

12

Image

SAAT 09.05’TE HAYAT DURDU
10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da anma törenleri düzenlendi. Saatler..

13

Image

‘Eşsiz bir lider’
Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82.yıldönümünü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Gökmen Çiçek, Atatürk’ün her zaman ilham kaynağı olan eşsiz bir ..

14

Image

‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Mustafa Kemal Atatürk’ün 82 yıl önce e..

15

Image

Ağbal Merkez Bankası başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCMB Başkanı Murat Uysal, görevden alındı ve bu suretle boşalan göreve Na..

16

Image

Girişimcilere fırsat penceresi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu Baş..

17

Image

Kovid denetimi yapıldı
Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında parklar, pazar yerleri, işletmeler, toplu taşıma ve ticari araçlarda denetim y..

‘Temel sağlam olursa bina da sağlam olur’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Temel sağlam olursa bina da sağlam olur’


Afyonkarahisar’daki Zeynur Çetinkaya Anaokulu’nun açılışında konuşan eski Başbakan, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, amaçlarının okul açılışının yanında farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyerek, “Ağaç yaşken eğilir. Bir binanın temeli sağlam olursa binada sağlam olur” dedi.
  GÜNCEL    31.10.2020 12:09:52


Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının eski Başbakan Milletvekili Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın himayelerinde ortaklaşa yürüttüğü 81 il 81 Anaokulu Projesi kapsamında Zeynur Çetinkaya Kızılay Anaokulu törenle açıldı. Açılış törenine Vali Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek, Eski Başbakan Milletvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven, Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile bazı kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

32 OKULUN İŞ VE İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı’nın 2016 yılında eğitim öğretime destek vermek amacıyla ilkini Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde inşa ettiği “İlk Umut Anaokulu” ile başlatılan 81 il 81 Anaokulu projesi kapsamında bugüne dek 32 okulun tüm iş ve işlemlerini tamamladı ve bu okullarda eğitim öğretim faaliyeti başladı. Bu okullarda 2646 öğrenci eğitim görüyor. 15 anaokulu ise bu eğitim öğretim yılında tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulacak. Böylelikle 47 anaokulu eğitim camiasına kazandırılmış olacak.

160 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ OLARAK İNŞA EDİLDİ

2016 yılında vefat eden ve Anaokulu’na ismi verilen Döğer kasabası nüfusuna kayıtlı Zeynur Çetinkaya Anaokulu, Tuncay İmral’ın desteği ile 160 öğrenci kapasiteli olarak inşa edildi. Pandemi süreci nedeniyle 24 öğrencinin eğitim gördüğü anaokulu, ay ve yıldız mimarisi ile inşa edildi. Zeynur Çetinkaya Kızılay Anaokulu açılışı için düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

“GELECEĞİMİZ AÇISINDAN
BU PROJE ÇOK ÖNEMLİ”

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Saygıdeğer eşi Semiha Yıldırım Hanımefendi’nin bir öğretmen ve bir anne olarak fikir mimarı olduğu ve himaye ettiği, Türk Kızılay’ının başarıyla hayata geçirdiği, 81 İl 81 Anaokulu projesi kapsamında Afyonkarahisar’da da bir anaokulu açıyor olmaktan çok mutluyum. Geçmişte bildiğimizin aksine eğitim öğretimin çok küçük yaşlarda başladığını biliyoruz. 2 ve 3’li yaşlardan itibaren öğrenme başlıyor. Ülkemizde son yıllarda Anaokullaşma oranında adeta çığır açtık. Bu proje memleketimizin geleceği açısından oldukça önem arz ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlerken, bizde Afyonkarahisar bu hedeflere katkı sunmaya çalışan bir iliz. Zat-ı Alinizin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Başbakanlığı döneminde 80 ile olduğu gibi Afyonkarahisar’a da çok büyük emekleriniz var. Özellikle 2012 yılında Afyonkarahisar Ankara yolu kapanmışken sizlerin bizzat gelerek iş makinasının üzerinde yol açarken ilimize verdiğiniz sinerji dilden dile hala konuşulmakta. Böyle bir hizmeti şehrimize kazandırdığınız için sizlere çok teşekkür ediyor, projenin Anaokulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“AMACIMIZ SADECE OKUL AÇMAK
DEĞİL FARKINDALIK OLUŞTURMAK”

Eski Başbakan Milletvekili Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’ın Cumhuriyet tarihindeki önemine değindi. Afyonkarahisar’ın son yıllarda kalkınmada önde giden illerden olduğuna dikkat çeken Binali Yıldırım: “Kızılay haftamızda çok önemli bir açılışı gerçekleştiriyoruz. Merhum Zeynur Çetinkaya 52 yaşında vefat etti. Ailesi onun hatırasını bu anaokulunda yaşatmak istemiş. Çok anlamlı bir davranış tebrik ediyorum. Rabbim mekânını cennet eylesin. Semiha hanımla beraber oluşturduğumu bu projede, 81 projenin 47’si başladı bu 47 projenin 32’sinde çalışmalar tamamlandı. 15’i de bu eğitim öğretim yılına yetiştirilecek. Amacımız sadece bir okul açmak değil aynı zamanda farkındalık oluşturmak. Ağaç yaşken eğilir. Bir binanın temeli sağlam olursa binada sağlam olur. Bu açıdan Anaokulu eğitimi oldukça önemli. Ben bir kez daha bu güzel hizmete vesile olan Türk Kızılayı ve projeyi başlayan Semiha Hanıma, maddi manevi katkı ile bu projelerin gelişmesine destek olan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından öğrenciler hazırladıkları resimleri Milletvekili Binali Yıldırım’a takdim etti. Daha sonra Vali Gökmen Çiçek, Eski Başbakan Milletvekili Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım ve protokol üyelerince açılış kurdelesi kesildi. Anaokulunun gezilmesi ile program sona erdi. Program sonunda protokol üyeleri okul bahçesine fidan dikti.>>>Ferhat Yüksel

  GÜNCEL    31.10.2020 12:09:52

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER