Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘A.Ş. OLURSA BEN VARIM’
Afjet Afyonspor ile ilgili düşüncelerini GAZETE 3 ile paylaşan eski Başkanlardan, İş adamı Salim Pancar, Afyonspor için kalıcı çözümün Anonim Şirket o..

2

Image

‘Bale sanatı yaşamalı’
Moskova Devlet Kültür Sanat Üniversitesi Yüksek Lisans Koreograf-Pedagog ve Bale ve Sanat Merkezi Kurucusu Nataliya Gorelova, bale sanatının yaşaması ..

3

Image

Ehliyet bilgilerini kimliğine yükletti
Vali Gökmen Çiçek, İçişleri Bakanlığının Hayat Kimliğinle Kolay Projesi kapsamında kimlik kartına sürücü belgesini yükleme işlemini gerçekleştirdi. ..

4

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

5

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

6

Image

‘Salgın Afyon’da pik yaptı’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, koronavirüs salgınının Afyonkarahisar’da en üst seviyeler ulaştığını öne sürdü. ..

7

Image

87 adet taşınmaz ihaleyle satılacak
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 87 adet taşınmazın satışı açık ihale usulü ile yapılacak. Aynı zamanda bazı taşınmaz..

8

Image

Yaşam süresi arttı
Yeni doğmuş bir bireyin mevcut ölümlülük risklerine maruz kalması durumunda yaşaması beklenen ortalama yıl sayısı olarak tanımlanan "Doğuşta Beklenen ..

9

Image

Big Chefs hizmete açıldı
2007 yılında kurulan ve ünü yurtdışına ulaşan Big Chefs restoranlar zincirinin en son halkası Afyonkarahisar’da açıldı. Big Chefs, 66. Şubesi’ni Afyon..

10

Image

Bisiklet turu pazar günü
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Afyonkarahisar Koordinatörü Aliye Mete Sert Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk oldu. Sert bu Pazar yapılacak ol..

11

Image

‘Ahilerin her zaman yanında olduk’
Ahilik Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK ..

12

Image

Tüm mermer ihtiyacını karşılamaya hazırız’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm mermer ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını söyledi ..

13

Image

‘İhracat desteklenmeli’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, dünyada hizmet ihracatının öneminin arttığını belirterek, ihracatın desteklenmesi gerektiğini belirtti ..

14

Image

Hedef 6 yılda 100 kadın patron
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sinop Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Sinop Kadın Girişimciler Kurulu..

15

Image

MEB’ten özel set
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin okuma yazma sürecini eğlenceli hale getirecek bir set hazırladı..

16

Image

AFYON ÖNCÜ
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye’ye öncü kararlar almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde attığı twitte koronavirüs karantinasını ihlal e..

17

Image

Jandarmadan Kovid denetimi
Afyonkarahisar'da jandarma ekiplerince yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe, belde ve köylerin toplu taşıma araçlarına yönelik denetim gerç..

‘Troller açığa çıkma korkusu yaşıyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Troller açığa çıkma korkusu yaşıyor’


Sosyal medya düzenlemesi ile ilgili olarak Gazetemize özel açıklama yapan Sezen, sosyal medyadaki trollerin açığa çıkma korkusu yaşadıkları için düzenlemelere karşı çıktıklarını belirtti
  GÜNCEL    10.07.2020 10:56:15AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, sosyal medya düzenlemesi ile ilgili olarak Gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Başkan Sezen, devletin ve hükümetlerin her şeyden önce ülkenin ahlakını korumak zorunda olduğunu belirterek, “İnsanlar sosyal medyanın saldırıları karşısında çoğu zaman kendini çıplak hissediyor. Bu saldırganlar saldırmakla yetinmiyor bir de Cumhurbaşkanımızı diktatörlükle suçluyorlar. Diktatörün ülkesinde yaşamış olsalardı kızına, damadına, yeni doğmuş torununa bu saldırıyı yapabilirler miydi? Ertesi gün başına neler geleceğini kimse tahmin edemez. Tabi burada asıl rahatsızlığın nedeni sosyal medya düzenlemesi ile önüne gelene trol diyen trollerin açığa çıkacak olmasıdır. Bunların telaşı bundandır” dedi.

“PROVOKASYON ARACI HALİNE GELDİ”

Sosyal medyanın günümüzde siyasi amaç ve provokatif paylaşımlarla halkı ayaklandırmak, iç savaş çıkarmak için kullanılan bir mecra haline geldiğini kaydeden Sezen, “Bugün bunu kullananların Türkiye’de ulaşılabilirliği mümkün değil çünkü ofisleri yok. Bu ülkeden hem para kazanacaksınız hem içişlerine müdahale edeceksiniz hem de vergi vermeyecek, sorumluluk almayacaksınız. Bunu hiçbir Avrupa ülkesinde göremezsiniz. ABD şirketi Twitter Türkiye'ye operasyon düzenleyecek, yerli ve milli hesapları kapatıp askerimizi polisimizi şehit eden teröristlere mavi tik verecek. Sizin içinize siniyor mu? Ortaya yeni nesil bir suç mahalli çıkmış. Neden bu mecra bu suç mahalli kontrol edilebilir olmasın? Sosyal medya düzenlemesi ihtiyaçtır” ifadelerini kullandı.

“HAKARET VE İFTİRALARIN KALDIRILMASI UZUN ZAMAN ALIYOR”

Olayın bir de hakaret ve iftira boyutlarının olduğunu kaydeden Sezen, çeşitli sosyal medya mecralarında yer alan şeref ve haysiyetlerini kırıcı hakaretleri, iftiraları o mecradan kısa süre içinde kaldırtamadığını belirterek, “Bununla birlikte bu platformların temsilcilikleri olmadığı için mahkeme kararı verilen cezaların tebliğinde sorun yaşanıyor. 52 milyon sosyal medya kullanıcısının olduğu ülkemizde yeni düzenlemede elektronik ortamda yapılan bildirimler tebligat olarak kabul edilecek” dedi.

“BANT DARALTILMASI YAPILACAK”

Bant daraltma uygulamasına gidileceğini bunun sosyal medya platformları için zorlayıcı bir tedbir olacağını belirten Sezen, “Bant daraltılması uygulaması ise temsilcilik atamamakta direnen sosyal medya platformları için zorlayıcı bir tedbir olarak kullanılacak. Yani sosyal medyayı bir su havuzu, bandı da bir su borusu olarak düşünürseniz havuzun dolması borunun genişliğine bağlıdır. Burada veri akışı da bandın daraltılması ile kısıtlanacaktır. Bu noktada ihtar edilmelerine rağmen 30 gün içinde temsilci atamayanların bant genişliğinin yüzde 50 daraltılması, buna rağmen temsilci atamamakta direnenlerin ise ikinci ihtardan sonra bant genişliğinin yüzde 95 oranında daraltılması düşünülüyor” diye konuştu.>>>Gazete3-Özel

  GÜNCEL    10.07.2020 10:56:15

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.09.2020
24.09.2020
24.09.2020
OZEL HABERLER