Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

13

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

14

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

15

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

“Türkiye ekonomik kriz yaşayabilir” | Gazete3.com.tr
Image

“Türkiye ekonomik kriz yaşayabilir”


Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Türkiye’de ekonominin iyi gitmediğini bu nedenle yeni bir kriz yaşanabileceğini ileri sürdü.

Ferhat YÜKSEL

  GÜNCEL    12.04.2018 14:03:28

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından haftalık olağan basın toplantısı düzenlendi. Yapılan toplantıda CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Demirkırkan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileterek, sözlerine başladı.

“NİTELİKLİ VE NİTEKLİKSİZ OKULLAR NEYE GÖRE BELİRLENDİ?”

Afyonkarahisar’da nitelikli okul olarak belirlenen okulların nasıl belirlendiğini ve Ali Çağlar Anadolu Lisesi’yle, Kamil Miras Anadolu Lisesi’nin nasıl niteliksiz okul olduğunu merak ettiğini belirten Demirkırkan, “Milli Eğitim bir ülkenin geleceğinin teminatıdır. Sürekli değişen eğitim sistemi ve sınavlar nedeniyle geleceğimiz karardı. Değişen Lise Geçiş Sınavı sonrası ilimizde sınavla öğrenci alacak nitelikli okullar açıklandı. Öncelikle okullarımızın nitelikli niteliksiz olarak ayrıştırılmasına karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. İlimizde Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Fen Lisesi, Afyon Lisesi ilimizdeki nitelikli okullar olarak belirlendi. Bu belirleme gerçekten anlaşılmaz. Geçen yıl en düşük puanla öğrenci alan Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi nasıl nitelikli okul oldu. İlimizin en önemli okulları arasında bulunan Ali Çağlar ve Kamil Miras Anadolu Liseleri niteliksiz okullar, Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi, EML nitelikli” dedi.


“ÖĞRETMENLER, CUMHURİYET ÖĞRETMENİNE
YAKIŞAN ŞEKİLDE DAVRANMALI”
Öğretmenlerin öğrenciler tarafından örnek alındığını bu nedenle öğretmenlerin cumhuriyet öğretmenliğine uygun bir şekilde davranmaları gerektiğini ifade eden Demirkırkan, “Milli Eğitim’de sorunlar hiç bitmiyor. Bu sakat anlayışla bitmeyecek de. Eğitimin en önemli unsuru ise öğretmenlerimizdir. Çocuklarımızın davranışlarının gelişmesinde önemli roller üstlenen öğretmenlerimiz, çocuklarımıza her açıdan örnek olmaktadır. Doğaldır ki öğretmenlerimizin kılık kıyafetleri de çocuklarımız için bir model oluşturmaktadır. Biz okullarda eğitim ve öğretim görevini üstlenen tüm öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin cumhuriyet öğretmenine yakışan, meslek saygınlığına uygun bir şekilde giyim kuşamlarına, saç ve sakal traşlarına dikkat etmeleri bu konuda yasal düzenlemelere uymalarını bekliyoruz. Kılık kıyafet serbestîsi bunu istismar edenler için adeta fırsata dönüşmüştür. Sandıklı Milli Eğitim müdürünün de, merkezdeki okul müdürlerinin de, Dinardaki öğretmenimizin de dikkat etmesi gerekir. Sorulduğunda sendika kararı nedeniyle, protesto hakkını kullandıklarını, bu yüzden sakal uzattıklarını ifade edenlere 2 yıldan beri tepki göstermeyen İl Milli Eğitim Müdürümüzün cevabını bekliyoruz” diye konuştu.

“YENİ BİR EKONOMİK KRİZ YAŞANABİLİR”
Türkiye ekonomisinin iyiye gitmediğini ve yeni bir ekonomik krizin yaşanabileceğini öne süren Demirkırkan, “AKP Ekonomiyi yönetemiyor ama şişirilmiş ve çarpıtılmış rakamlarla övünmeyi marifet sanıyor. Ekonomi halkın sofrasıdır, ekonomi halkın huzurudur, ekonomi istihdam, emek ve alın terinin karşılığıdır, ekonomi gelirde adalettir. Türkiye’nin büyük şirketleri tek tek batıyor daha Ülker firması bankalarla borç yapılandırması isteğiyle bir ay olmadan şimdi Doğuş grubu aynı talepte bulundu. Sırada pek çok şirketin bulunduğunu biliyoruz. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Türk ekonomisi ile ilgili tehlikeye dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bu hafta itibariyle Türk Lirası Dolar, Euro ve Sterlin karşısında tarihinin en düşük değerlerine düştü. Dolar: 4,1, Euro 5,1, Sterlin 5,84 TL oldu. İşsizlik %10,9. Faiz % 14,5 ülkemizde %14,5 iken ABD’de%2,3, İngiltere’de %0,88 dir. Dolar 4 TL’nin üzerine yerleşti.2017 yılı sonu itibari ile firmalarımızın 213 Milyar Dolar olan döviz açığı Ocak 2018 için 221 Milyar Dolara çıktı. Her bir kuruş kur yükselmesi dolayısıyla 2.2 Milyar TL zarar ediyoruz. Kur kontrol altına alınmazsa iflaslar başlayabilir. Ülke bir krize sürükleniyor. Bu krizin sebebi OHAL kaynaklı siyasi baskılar ve adaletin ortadan kalkmasıdır” dedi.

  GÜNCEL    12.04.2018 14:03:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.10.2018
17.10.2018
17.10.2018
OZEL HABERLER