Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

2

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

3

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

4

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

5

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

6

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

7

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

8

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

9

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

10

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

11

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

12

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

13

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

14

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

15

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

16

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

17

Image

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’
Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sez..

“Türkiye ekonomik kriz yaşayabilir” | Gazete3.com.tr
Image

“Türkiye ekonomik kriz yaşayabilir”


Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Türkiye’de ekonominin iyi gitmediğini bu nedenle yeni bir kriz yaşanabileceğini ileri sürdü.

Ferhat YÜKSEL

  GÜNCEL    12.04.2018 14:03:28

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından haftalık olağan basın toplantısı düzenlendi. Yapılan toplantıda CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Demirkırkan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileterek, sözlerine başladı.

“NİTELİKLİ VE NİTEKLİKSİZ OKULLAR NEYE GÖRE BELİRLENDİ?”

Afyonkarahisar’da nitelikli okul olarak belirlenen okulların nasıl belirlendiğini ve Ali Çağlar Anadolu Lisesi’yle, Kamil Miras Anadolu Lisesi’nin nasıl niteliksiz okul olduğunu merak ettiğini belirten Demirkırkan, “Milli Eğitim bir ülkenin geleceğinin teminatıdır. Sürekli değişen eğitim sistemi ve sınavlar nedeniyle geleceğimiz karardı. Değişen Lise Geçiş Sınavı sonrası ilimizde sınavla öğrenci alacak nitelikli okullar açıklandı. Öncelikle okullarımızın nitelikli niteliksiz olarak ayrıştırılmasına karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. İlimizde Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Fen Lisesi, Afyon Lisesi ilimizdeki nitelikli okullar olarak belirlendi. Bu belirleme gerçekten anlaşılmaz. Geçen yıl en düşük puanla öğrenci alan Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi nasıl nitelikli okul oldu. İlimizin en önemli okulları arasında bulunan Ali Çağlar ve Kamil Miras Anadolu Liseleri niteliksiz okullar, Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi, EML nitelikli” dedi.


“ÖĞRETMENLER, CUMHURİYET ÖĞRETMENİNE
YAKIŞAN ŞEKİLDE DAVRANMALI”
Öğretmenlerin öğrenciler tarafından örnek alındığını bu nedenle öğretmenlerin cumhuriyet öğretmenliğine uygun bir şekilde davranmaları gerektiğini ifade eden Demirkırkan, “Milli Eğitim’de sorunlar hiç bitmiyor. Bu sakat anlayışla bitmeyecek de. Eğitimin en önemli unsuru ise öğretmenlerimizdir. Çocuklarımızın davranışlarının gelişmesinde önemli roller üstlenen öğretmenlerimiz, çocuklarımıza her açıdan örnek olmaktadır. Doğaldır ki öğretmenlerimizin kılık kıyafetleri de çocuklarımız için bir model oluşturmaktadır. Biz okullarda eğitim ve öğretim görevini üstlenen tüm öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin cumhuriyet öğretmenine yakışan, meslek saygınlığına uygun bir şekilde giyim kuşamlarına, saç ve sakal traşlarına dikkat etmeleri bu konuda yasal düzenlemelere uymalarını bekliyoruz. Kılık kıyafet serbestîsi bunu istismar edenler için adeta fırsata dönüşmüştür. Sandıklı Milli Eğitim müdürünün de, merkezdeki okul müdürlerinin de, Dinardaki öğretmenimizin de dikkat etmesi gerekir. Sorulduğunda sendika kararı nedeniyle, protesto hakkını kullandıklarını, bu yüzden sakal uzattıklarını ifade edenlere 2 yıldan beri tepki göstermeyen İl Milli Eğitim Müdürümüzün cevabını bekliyoruz” diye konuştu.

“YENİ BİR EKONOMİK KRİZ YAŞANABİLİR”
Türkiye ekonomisinin iyiye gitmediğini ve yeni bir ekonomik krizin yaşanabileceğini öne süren Demirkırkan, “AKP Ekonomiyi yönetemiyor ama şişirilmiş ve çarpıtılmış rakamlarla övünmeyi marifet sanıyor. Ekonomi halkın sofrasıdır, ekonomi halkın huzurudur, ekonomi istihdam, emek ve alın terinin karşılığıdır, ekonomi gelirde adalettir. Türkiye’nin büyük şirketleri tek tek batıyor daha Ülker firması bankalarla borç yapılandırması isteğiyle bir ay olmadan şimdi Doğuş grubu aynı talepte bulundu. Sırada pek çok şirketin bulunduğunu biliyoruz. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Türk ekonomisi ile ilgili tehlikeye dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bu hafta itibariyle Türk Lirası Dolar, Euro ve Sterlin karşısında tarihinin en düşük değerlerine düştü. Dolar: 4,1, Euro 5,1, Sterlin 5,84 TL oldu. İşsizlik %10,9. Faiz % 14,5 ülkemizde %14,5 iken ABD’de%2,3, İngiltere’de %0,88 dir. Dolar 4 TL’nin üzerine yerleşti.2017 yılı sonu itibari ile firmalarımızın 213 Milyar Dolar olan döviz açığı Ocak 2018 için 221 Milyar Dolara çıktı. Her bir kuruş kur yükselmesi dolayısıyla 2.2 Milyar TL zarar ediyoruz. Kur kontrol altına alınmazsa iflaslar başlayabilir. Ülke bir krize sürükleniyor. Bu krizin sebebi OHAL kaynaklı siyasi baskılar ve adaletin ortadan kalkmasıdır” dedi.

  GÜNCEL    12.04.2018 14:03:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER