Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Şehit Şahin’in adı kütüphanede yaşayacak
K. Irak'ta geçtiğimiz 11 Nisan 2018 tarihinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Semih Şahin’in silah arkadaşları ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bir..

2

Image

‘Yapılandırma büyük bir fırsat’
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Afyonkarahisar İl Müdürlüğü, kurum borçlarına yönelik yapılandırmayla ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. To..

3

Image

‘Vatandaşlar duruşmalarını takip etsinler’
20 Temmuz’da adli tatilin başlayacağını söyleyen Baro Başkanı Turgay Şahin, vatandaşların kendi açılarından adli tatilin bir önemi veya fonksiyonu olm..

4

Image

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’
Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem Mezuniyet töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, mezun olan polis memurlarına modern anlayışla ..

5

Image

‘Türk insanı misafirperver ve kucaklayıcıdır’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin davetlisi olarak ilimize gelen yabancı öğrencileri makamında kabulünde yaptığı açı..

6

Image

‘Bulunduğumuz makamların hakkını verelim’
İl Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, koordinasyon kurulu toplantılarında dile getirilen önerilerin ve far..

7

Image

‘Türkiye her bakımdan farklı bir ülke’
18 farklı ülkeden 22 öğrenciyi makamında ağırlayan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere Afyonkarahisar’ı gezmelerini tavsiye ederek, “Avrupa’da şehirler..

8

Image

ATSO personeline protokol eğitimi
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası personeline ‘protokol ve görgü kuralları’ eğitimi verildi...

9

Image

‘Millet iradesi hainlere güzel bir ders verdi’
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen programda konuşan Afyon Kocatepe Ünivers..

10

Image

Salondaki çalışmalar yakın takibe alındı
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nu ziyaretler..

11

Image

Yunus Tortop’tan Başkan Çoban’a veda ziyareti
Yaklaşık üç yıldır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevini yapan ve kendi isteği ile ayrılarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi Yüks..

12

Image

Bayrakçı dededen 15 Temmuz’a özel bayrak
Sandıklı ilçesinde topladığı çakıl taşlarıyla tepe ve yamaçlara yaptığı Türk bayrakları sonrası 'Bayrakçı Dede' adıyla anılan Turan Kaplan (64), bu ke..

13

Image

15 Temmuz Gazisi Topal o gece yaşananları anlattı: ‘Hiç kimsenin kalbinde zerre korku yoktu’
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında TRT Genel Müdürlüğü önünde darbecilerin açtığı ateşle ayağından yaralanan ve tedavisinin a..

14

Image

‘Geçerken Uğradım filmi tanıtımı perçinleyecek’
Çekimleri Afyonkarahisar’da yapılan Geçerken Uğradım filminin galasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bir yerde çekilen film, dizi gibi etkinliklerin..

15

Image

Müdür Yıldız, Başkan Çöl’ü ağırladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Fahrettin Şen'in Astana Büyükelçiliği Müşavirliğine atanmasının ardından yerine Polis Başmüfettişi olarak Afyon..

16

Image

‘Şehit ve gazilerin adıyla para isteyenlere inanmayın’
Şuhut ilçesinde temaslarda bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit v..

17

Image

15 Temmuz kahramanlarına anlamlı eser
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Türk Dili ve Edebiyatı Öğre..

“Türkiye ekonomik kriz yaşayabilir” | Gazete3.com.tr
Image

“Türkiye ekonomik kriz yaşayabilir”


Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Türkiye’de ekonominin iyi gitmediğini bu nedenle yeni bir kriz yaşanabileceğini ileri sürdü.

Ferhat YÜKSEL

  GÜNCEL    12.04.2018 14:03:28

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından haftalık olağan basın toplantısı düzenlendi. Yapılan toplantıda CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Demirkırkan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileterek, sözlerine başladı.

“NİTELİKLİ VE NİTEKLİKSİZ OKULLAR NEYE GÖRE BELİRLENDİ?”

Afyonkarahisar’da nitelikli okul olarak belirlenen okulların nasıl belirlendiğini ve Ali Çağlar Anadolu Lisesi’yle, Kamil Miras Anadolu Lisesi’nin nasıl niteliksiz okul olduğunu merak ettiğini belirten Demirkırkan, “Milli Eğitim bir ülkenin geleceğinin teminatıdır. Sürekli değişen eğitim sistemi ve sınavlar nedeniyle geleceğimiz karardı. Değişen Lise Geçiş Sınavı sonrası ilimizde sınavla öğrenci alacak nitelikli okullar açıklandı. Öncelikle okullarımızın nitelikli niteliksiz olarak ayrıştırılmasına karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. İlimizde Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Fen Lisesi, Afyon Lisesi ilimizdeki nitelikli okullar olarak belirlendi. Bu belirleme gerçekten anlaşılmaz. Geçen yıl en düşük puanla öğrenci alan Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi nasıl nitelikli okul oldu. İlimizin en önemli okulları arasında bulunan Ali Çağlar ve Kamil Miras Anadolu Liseleri niteliksiz okullar, Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi, EML nitelikli” dedi.


“ÖĞRETMENLER, CUMHURİYET ÖĞRETMENİNE
YAKIŞAN ŞEKİLDE DAVRANMALI”
Öğretmenlerin öğrenciler tarafından örnek alındığını bu nedenle öğretmenlerin cumhuriyet öğretmenliğine uygun bir şekilde davranmaları gerektiğini ifade eden Demirkırkan, “Milli Eğitim’de sorunlar hiç bitmiyor. Bu sakat anlayışla bitmeyecek de. Eğitimin en önemli unsuru ise öğretmenlerimizdir. Çocuklarımızın davranışlarının gelişmesinde önemli roller üstlenen öğretmenlerimiz, çocuklarımıza her açıdan örnek olmaktadır. Doğaldır ki öğretmenlerimizin kılık kıyafetleri de çocuklarımız için bir model oluşturmaktadır. Biz okullarda eğitim ve öğretim görevini üstlenen tüm öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin cumhuriyet öğretmenine yakışan, meslek saygınlığına uygun bir şekilde giyim kuşamlarına, saç ve sakal traşlarına dikkat etmeleri bu konuda yasal düzenlemelere uymalarını bekliyoruz. Kılık kıyafet serbestîsi bunu istismar edenler için adeta fırsata dönüşmüştür. Sandıklı Milli Eğitim müdürünün de, merkezdeki okul müdürlerinin de, Dinardaki öğretmenimizin de dikkat etmesi gerekir. Sorulduğunda sendika kararı nedeniyle, protesto hakkını kullandıklarını, bu yüzden sakal uzattıklarını ifade edenlere 2 yıldan beri tepki göstermeyen İl Milli Eğitim Müdürümüzün cevabını bekliyoruz” diye konuştu.

“YENİ BİR EKONOMİK KRİZ YAŞANABİLİR”
Türkiye ekonomisinin iyiye gitmediğini ve yeni bir ekonomik krizin yaşanabileceğini öne süren Demirkırkan, “AKP Ekonomiyi yönetemiyor ama şişirilmiş ve çarpıtılmış rakamlarla övünmeyi marifet sanıyor. Ekonomi halkın sofrasıdır, ekonomi halkın huzurudur, ekonomi istihdam, emek ve alın terinin karşılığıdır, ekonomi gelirde adalettir. Türkiye’nin büyük şirketleri tek tek batıyor daha Ülker firması bankalarla borç yapılandırması isteğiyle bir ay olmadan şimdi Doğuş grubu aynı talepte bulundu. Sırada pek çok şirketin bulunduğunu biliyoruz. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Türk ekonomisi ile ilgili tehlikeye dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bu hafta itibariyle Türk Lirası Dolar, Euro ve Sterlin karşısında tarihinin en düşük değerlerine düştü. Dolar: 4,1, Euro 5,1, Sterlin 5,84 TL oldu. İşsizlik %10,9. Faiz % 14,5 ülkemizde %14,5 iken ABD’de%2,3, İngiltere’de %0,88 dir. Dolar 4 TL’nin üzerine yerleşti.2017 yılı sonu itibari ile firmalarımızın 213 Milyar Dolar olan döviz açığı Ocak 2018 için 221 Milyar Dolara çıktı. Her bir kuruş kur yükselmesi dolayısıyla 2.2 Milyar TL zarar ediyoruz. Kur kontrol altına alınmazsa iflaslar başlayabilir. Ülke bir krize sürükleniyor. Bu krizin sebebi OHAL kaynaklı siyasi baskılar ve adaletin ortadan kalkmasıdır” dedi.

  GÜNCEL    12.04.2018 14:03:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.07.2018
21.07.2018
21.07.2018
OZEL HABERLER