Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Protokol 23 Nisan’ı kutladı
Afyonkarahisar protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla birer kutlama mesajı yayınladılar. Mesajlarda 23 Nisan tarihinin Türk ..

2

Image

TANITIM TOPLANTISINA AFYONKARAHİSAR’DAN KGK İCRA KOMİTESİ BAŞKANI BERNA TOKMAN KATILDI
Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkanı Evguenia Stoichkova, Türkiye Odalar ve Borsalar B..

3

Image

Yıldız Özer ebediyete uğurlandı
Afyonkarahisar’ın tanınmış sanayicilerinden Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanlarından, TOBB Eski Yönetim Kurulu Üyesi merhum Yusuf Öz..

4

Image

“Basının önemini 15 Temmuz’da herkes gördü”
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Genel Müdür ..

5

Image

“Terör örgütleri dini istismar ediyor”
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Afyonkarahisar İl Müftülüğü personeli ile bir araya geldi. İşliyen FETÖ, DAEŞ ve PKK’nın dini istism..

6

Image

EKPSS Koordinasyon Kurulu toplandı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak 2018 EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) sınavı öncesi..

7

Image

Müsteşar Özkaldı, Çay Barajını inceledi
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı, Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesini ziyaret ederek Çay Barajı’nda incelemelerde bulundu. ..

8

Image

Kapıcıoğlu’ndan AKÜ Hastanesi’ne tam not
Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M.İ. Safa Kapıcıoğlu, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Türkiye B..

9

Image

“Sağlık turizminin önemli merkezlerinden birisi olmaya adayız”
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Sağlık Turizmini..

10

Image

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinliğine Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Ya..

11

Image

Eğreti Gelin Ladik ekibi Afyonkarahisar’da
Gösterimde olan Eğreti Gelin Ladik filminin yönetmen ve oyuncuları Afyonkarahisar’da sinemaseverlerle buluştular. Filmin İstanbul ve Ankara galasının ..

12

Image

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinliğine Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Ya..

13

Image

“Büyükelçiler Afyon’un tanıtımına katkıda bulunuyor”
Gastro Afyon Turizm ve Lezzet Festivali için Afyonkarahisar’a gelen büyükelçiler i makamında ağırlayan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, büyükel..

14

Image

“Her zaman yanınızdayız”
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığında yeniden seçilen İsmail Kumartaşlı’ya hayırlı olsun ziya..

15

Image

Şehitoğlu, TİM Üyeliğine seçildi
Delta Mermer Madencilik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şehi..

16

Image

TOKİ 38 ilde 6 bin 893 konutu satışa çıkardı
TOKİ, 38 ilde 6 bin 893 konutu açık satışa sundu. Evler, 55 bin liradan başlayan fiyatlar ve aylık 185 liradan başlayan taksitlerle sahiplerini bekliy..

17

Image

İş kurmak isteyenlere ATSO’dan fırsat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, yeni iş kurmak isteyenlere Girişimcilik Eğitimi fırsatı sunuyor. Bu eğitime devam ederek belge alan kursiyerle..

“Türkiye ekonomik kriz yaşayabilir” | Gazete3.com.tr
Image

“Türkiye ekonomik kriz yaşayabilir”


Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Türkiye’de ekonominin iyi gitmediğini bu nedenle yeni bir kriz yaşanabileceğini ileri sürdü.

Ferhat YÜKSEL

  GÜNCEL    12.04.2018 14:03:28

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından haftalık olağan basın toplantısı düzenlendi. Yapılan toplantıda CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Demirkırkan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na geçmiş olsun dileklerini ileterek, sözlerine başladı.

“NİTELİKLİ VE NİTEKLİKSİZ OKULLAR NEYE GÖRE BELİRLENDİ?”

Afyonkarahisar’da nitelikli okul olarak belirlenen okulların nasıl belirlendiğini ve Ali Çağlar Anadolu Lisesi’yle, Kamil Miras Anadolu Lisesi’nin nasıl niteliksiz okul olduğunu merak ettiğini belirten Demirkırkan, “Milli Eğitim bir ülkenin geleceğinin teminatıdır. Sürekli değişen eğitim sistemi ve sınavlar nedeniyle geleceğimiz karardı. Değişen Lise Geçiş Sınavı sonrası ilimizde sınavla öğrenci alacak nitelikli okullar açıklandı. Öncelikle okullarımızın nitelikli niteliksiz olarak ayrıştırılmasına karşı olduğumuzu belirtmek istiyorum. İlimizde Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi, Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Fen Lisesi, Afyon Lisesi ilimizdeki nitelikli okullar olarak belirlendi. Bu belirleme gerçekten anlaşılmaz. Geçen yıl en düşük puanla öğrenci alan Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi nasıl nitelikli okul oldu. İlimizin en önemli okulları arasında bulunan Ali Çağlar ve Kamil Miras Anadolu Liseleri niteliksiz okullar, Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi, EML nitelikli” dedi.


“ÖĞRETMENLER, CUMHURİYET ÖĞRETMENİNE
YAKIŞAN ŞEKİLDE DAVRANMALI”
Öğretmenlerin öğrenciler tarafından örnek alındığını bu nedenle öğretmenlerin cumhuriyet öğretmenliğine uygun bir şekilde davranmaları gerektiğini ifade eden Demirkırkan, “Milli Eğitim’de sorunlar hiç bitmiyor. Bu sakat anlayışla bitmeyecek de. Eğitimin en önemli unsuru ise öğretmenlerimizdir. Çocuklarımızın davranışlarının gelişmesinde önemli roller üstlenen öğretmenlerimiz, çocuklarımıza her açıdan örnek olmaktadır. Doğaldır ki öğretmenlerimizin kılık kıyafetleri de çocuklarımız için bir model oluşturmaktadır. Biz okullarda eğitim ve öğretim görevini üstlenen tüm öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin cumhuriyet öğretmenine yakışan, meslek saygınlığına uygun bir şekilde giyim kuşamlarına, saç ve sakal traşlarına dikkat etmeleri bu konuda yasal düzenlemelere uymalarını bekliyoruz. Kılık kıyafet serbestîsi bunu istismar edenler için adeta fırsata dönüşmüştür. Sandıklı Milli Eğitim müdürünün de, merkezdeki okul müdürlerinin de, Dinardaki öğretmenimizin de dikkat etmesi gerekir. Sorulduğunda sendika kararı nedeniyle, protesto hakkını kullandıklarını, bu yüzden sakal uzattıklarını ifade edenlere 2 yıldan beri tepki göstermeyen İl Milli Eğitim Müdürümüzün cevabını bekliyoruz” diye konuştu.

“YENİ BİR EKONOMİK KRİZ YAŞANABİLİR”
Türkiye ekonomisinin iyiye gitmediğini ve yeni bir ekonomik krizin yaşanabileceğini öne süren Demirkırkan, “AKP Ekonomiyi yönetemiyor ama şişirilmiş ve çarpıtılmış rakamlarla övünmeyi marifet sanıyor. Ekonomi halkın sofrasıdır, ekonomi halkın huzurudur, ekonomi istihdam, emek ve alın terinin karşılığıdır, ekonomi gelirde adalettir. Türkiye’nin büyük şirketleri tek tek batıyor daha Ülker firması bankalarla borç yapılandırması isteğiyle bir ay olmadan şimdi Doğuş grubu aynı talepte bulundu. Sırada pek çok şirketin bulunduğunu biliyoruz. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Türk ekonomisi ile ilgili tehlikeye dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bu hafta itibariyle Türk Lirası Dolar, Euro ve Sterlin karşısında tarihinin en düşük değerlerine düştü. Dolar: 4,1, Euro 5,1, Sterlin 5,84 TL oldu. İşsizlik %10,9. Faiz % 14,5 ülkemizde %14,5 iken ABD’de%2,3, İngiltere’de %0,88 dir. Dolar 4 TL’nin üzerine yerleşti.2017 yılı sonu itibari ile firmalarımızın 213 Milyar Dolar olan döviz açığı Ocak 2018 için 221 Milyar Dolara çıktı. Her bir kuruş kur yükselmesi dolayısıyla 2.2 Milyar TL zarar ediyoruz. Kur kontrol altına alınmazsa iflaslar başlayabilir. Ülke bir krize sürükleniyor. Bu krizin sebebi OHAL kaynaklı siyasi baskılar ve adaletin ortadan kalkmasıdır” dedi.

  GÜNCEL    12.04.2018 14:03:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
OZEL HABERLER