Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İki hafta sonra belli olacak’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen tarafından Saraydüzü köyüne ait meranın durumu hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı’na aktarılan konunun akıbeti 2 haft..

2

Image

Üst Geçit Projesi
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı Devlet Demir Yolları Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ile birlikte Millet Bahçesi Projesi’nin içerisinde ye..

3

Image

‘Dergiler edebiyatın vitrinidir’
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Sinada Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Başdemir konuk olarak katıldı. Başdemir Sinada Dergisi’nin 27.sayısı..

4

Image

‘İhmal edilen talepler yerine getirilmeli’
Türk Sağlık Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk, sağlık çalışanlarının ihmal edilen taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi ..

5

Image

Evinde kal
Afyonkarahisar'da sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında "evinde kal" çağrısı yaptı..

6

Image

Dezenfektan üretimleri devam ediyor
Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Bölümü öğrencileri, "Gazi 03" markasıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önle..

7

Image

‘Su kesintisi yapmayacağız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri nedeniyle vatandaşların hijyen açısından bir sorun yaşamaması için su kesin..

8

Image

Vatandaşlara koruyucu eldiven
Çobanlar ilçesinde bulunan açık pazaryerindeki vatandaşlara, koruyucu eldiven dağıtımı yapıldı..

9

Image

Marketler denetlendi
Şuhut Belediyesine bağlı Zabıta Amirliği ve İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı Gıda Mühendisleri ekipleri tarafından ilçe merkezinde bulunan marketlerde den..

10

Image

‘Beyannamelerin ertelenmesini istiyoruz’
TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu, Türkiye’de görülmeye başlanan koronavirüs konusunda, mali müşavirlerin vereceği beyannamelerin ertelenmesini istedi ..

11

Image

Zabıtadan fiyat denetimi
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’in talimatıyla temizlik ve dezenfekte çalışmaları ilçe genelinde devam ederken, belediye zabıta ekipleri de fiy..

12

Image

Mağazalardan kapatma kararı
Korona virüs nedeniyle birçok giyim markası Türkiye çapında mağazalarını geçici olarak kapatma kararı aldı...

13

Image

‘Değişiklikler hemen yürürlüğe girmeli’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "virüs karanlık koridorunun" ancak el ele vererek aşılabileceğini belirtere..

14

Image

Çay’da dezenfekte çalışmaları
Çay ilçesinde topluma açık alanlara dezenfekte çalışmaları yapılıyor ..

15

Image

Tutulmaz’a belge takdim edildi
Afyonkarahisar Valiliği Hizmet Binası için düzenlenen Sıfır Atık Belgesi, Vali Mustafa Tutulmaz’a takdim edildi..

16

Image

‘Paket tüm toplumu kapsıyor’
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Sezen, paketin tüm toplumu kapsayan bir yapıs..

17

Image

BU ŞEHİRDE SEVGİ VAR
Afyonkarahisar il genelinde "2020 Afyonkarahisar Sevgi Yılı ilan edildi. İlimizin bütün siyasetçilerini, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatan..

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’


Vali Mustafa Tutulmaz, üretim olmadan dünyaya kafa tutulamayacağını söyleyerek, “Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastım şudur; seni yönettirmemek, eğer biz güçlü olacaksak üreteceğiz” diye konuştu
  GÜNCEL    15.02.2020 10:19:31

Vali Mustafa Tutulmaz, İscehisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı desteği ile düzenlenen Dış Ticaret, Teorik ve Pratik CNC eğitimlerine katılarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerler için düzenlenen sertifika törenine katıldı.

“GÜÇLÜ OLMAMIZ LAZIM”

İşsizlik konusunda da rakamlar paylaşan ve Afyonkarahisar’ın bu alanda şanslı bir il olduğuna değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Geçen yıl işverenler İŞKUR’a il genelinde 15 bin kişi istihdam etmek için başvuruda bulundu. İŞKUR 12 bin kişiyi işe yerleştirebildi. 3 bin kişi açık var. Bunun iki sebebi var; birincisi kamuda iş arama diğeri özel sektörü önemsememe. Bizler her alanda artık verimli olmak zorundayız, verimli olmak içinde bilgili olmak zorundayız. Bilgi olmadan verim olmaz. KOSGEB’den yararlanın. Girişimci olmak isteyen herkese eğer girişimcilik kurs sertifikası var ise iş kurma imkanı var. Ne kadar çok kişiye iş kurabilirsek, bu ülkenin kalkınmasına o kadar katkı sağlamış oluruz. Biz gerçekten İscehisar’la gurur duyuyoruz Organize Sanayi Bölgesi doldu genişletme çalışmasına devam ediyoruz. İscehisar fabrikalar olarak Avrupa’nın standardını yakalamış durumda. Üretim yapmadan kalkınmak, üretim yapmadan gelişmek, üretim yapmadan dünyaya kafa tutmak mümkün değil. Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastım şudur; seni yönettirmemek, eğer biz güçlü olacaksak üreteceğiz. Üretmezsek bizi yönetirler, bizim kendimizi yönetmemiz ve başkalarını yönetebilmemiz için üretmemiz ve güçlü olmamız lazım” ifadelerini kullandı.

“YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİ DAHA DA GELİŞTİRMELİYİZ”

Yerli ve milli üretiminin önemli olduğunu kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz şöyle devam etti: “Son dönemlerde Suriye’de, Irak’ta ve ülkemizin kendi içindeki terörle mücadelede başarısının sebepleri kararlılık, bu işi bitirme yönündeki iradedir ama en önemli sebeplerden biri artık sanayimizin özellikle savunma sanayimizin önemli oranda milli olmasından kaynaklanmaktadır. Bizim savunma sanayisini de, otomotiv sanayisini de, teknoloji sanayisini de milli yapmamız lazım, yani aklımıza gelen üretimin hepsini biz üretmeliyiz. Bizim bunu yapabilecek potansiyelimiz var. Hemen yanı başımızda bir kamyon üretiliyor, bu büyük bir onurdur İscehisar için de Afyonkarahisar için de ülkemiz için de bir onurdur.”

PRATİK VE UYGULAMALI EĞİTİMLER VERİLDİ

Bir ay süre ile hafta sonları düzenlenen Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimine 27 kişi katıldı ve sertifika almaya hak kazandılar. İki ayrı dönemde düzenlenen Teorik ve Pratik CNC Eğitimlerine ise 57 kursiyer katılarak eğitimlerini tamamladı ve sertifika almaya hak kazandı. Kursiyerler ilk eğitimlerde haftada 4 gün olacak şekilde 10 hafta ve 160 saat olarak teorik ve pratik CNC uygulama eğitimleri verildi. İkinci eğitim programında ise haftada 5 gün olacak şekilde 8 hafta ve 160 saat olarak teorik ve pratik CNC uygulaması eğitimi aldı.>>>Fatma Yıldız

  GÜNCEL    15.02.2020 10:19:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
31.03.2020
31.03.2020
31.03.2020
OZEL HABERLER