Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İş arayanlara rehberlik edecek
Vali Mustafa Tutulmaz, İŞKUR bünyesinde hizmet verecek olan iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, Nasıl iş aramalıyım? İş başvurum neden r..

2

Image

Okullardaki çalışmalar değerlendirildi
Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında yapılan 2019-2020 eğitim öğretim dönemi Merkez İlçe Eğitim Kurumu ..

3

Image

‘Kanal 3’te güzel programlar yapılıyor’
Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret eden, CİB İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Kanal 3’te güzel programların yapıldığını söyledi...

4

Image

Müdür Temiz Başkan Şahin’i ağırladı
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti..

5

Image

‘Sizlerle gurur duyuyoruz’
Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İstanbul Mutfak Günleri, 8. Housekeep..

6

Image

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’
Vali Mustafa Tutulmaz, üretim olmadan dünyaya kafa tutulamayacağını söyleyerek, “Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastı..

7

Image

‘MESELEMİZ TÜRKİYE’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, milletin karşısındaki vesayetçilere karşı en güçlü sesin hep AK Parti'den çıktığını belirterek, “Bizim meselemiz Türkiye..

8

Image

Petrol Sanayi Meclisi toplandı
TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Ahmet Erdem başkanlığında sektörün sorunlarını ele almak üzere TOBB’da bir araya geldi. ..

9

Image

Şehitler Takvimi dağıtıldı
Afyonkarahisar Belediyesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 2020 Şehitler Takvimi’nin dağıtımı şehit aileleri ..

10

Image

‘KKTC hür ve özgürdür’
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yaptığı açıklamaları kınayarak, “1..

11

Image

Başkan Sarı’ya teşekkür ziyareti
Mehmetçik Vakfı yararına geçtiğimiz ay gece düzenleyen Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya, TSK Mehmetçik Vakfı Bursa Temsilcisi Emekli Albay Ahmet N..

12

Image

‘Afyonkarahisar ortak paydamız’
AFSİAD Başkanı Kadir Sayın ve yönetim kurulu üyeleri Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. AFSİAD Başkanı Kadir Sayın Afyonkarahisar’a h..

13

Image

Kapankaya’dan taziye ziyareti
Kaymakam Kapankaya, vefat eden Kore Gazisi Mahmut Çiftçi’nin ailesini ziyaret ederek, taziyelerini iletti..

14

Image

Afyon lezzetleri baş döndürücü
Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu’nun davetlisi olarak şehre gelen sosyal medya fenomenleri Afyonkarahisar mutfağını keşfetti. Deneyimlerini kale..

15

Image

Tarım sigortası yaptırın
Çiftçilere yönelik olarak yapılan bilgilendirme toplantıları konusunda açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar, çiftçilerin alın teri ve ..

16

Image

Çevre konusunda duyarlı olalım
Vali Mustafa Tutulmaz, Çevre Hizmetleri Birliği tarafından Selçuklu İlkokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm eğitim semine..

17

Image

Amatör Çalgıcılar festivali yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde 2007 yılından itibaren düzenlenen Amatör Çalgıcılar Festivali’nin 14.’sü 14-15 Mart 2020 tarihinde g..

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’


Vali Mustafa Tutulmaz, üretim olmadan dünyaya kafa tutulamayacağını söyleyerek, “Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastım şudur; seni yönettirmemek, eğer biz güçlü olacaksak üreteceğiz” diye konuştu
  GÜNCEL    15.02.2020 10:19:31

Vali Mustafa Tutulmaz, İscehisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı desteği ile düzenlenen Dış Ticaret, Teorik ve Pratik CNC eğitimlerine katılarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerler için düzenlenen sertifika törenine katıldı.

“GÜÇLÜ OLMAMIZ LAZIM”

İşsizlik konusunda da rakamlar paylaşan ve Afyonkarahisar’ın bu alanda şanslı bir il olduğuna değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Geçen yıl işverenler İŞKUR’a il genelinde 15 bin kişi istihdam etmek için başvuruda bulundu. İŞKUR 12 bin kişiyi işe yerleştirebildi. 3 bin kişi açık var. Bunun iki sebebi var; birincisi kamuda iş arama diğeri özel sektörü önemsememe. Bizler her alanda artık verimli olmak zorundayız, verimli olmak içinde bilgili olmak zorundayız. Bilgi olmadan verim olmaz. KOSGEB’den yararlanın. Girişimci olmak isteyen herkese eğer girişimcilik kurs sertifikası var ise iş kurma imkanı var. Ne kadar çok kişiye iş kurabilirsek, bu ülkenin kalkınmasına o kadar katkı sağlamış oluruz. Biz gerçekten İscehisar’la gurur duyuyoruz Organize Sanayi Bölgesi doldu genişletme çalışmasına devam ediyoruz. İscehisar fabrikalar olarak Avrupa’nın standardını yakalamış durumda. Üretim yapmadan kalkınmak, üretim yapmadan gelişmek, üretim yapmadan dünyaya kafa tutmak mümkün değil. Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastım şudur; seni yönettirmemek, eğer biz güçlü olacaksak üreteceğiz. Üretmezsek bizi yönetirler, bizim kendimizi yönetmemiz ve başkalarını yönetebilmemiz için üretmemiz ve güçlü olmamız lazım” ifadelerini kullandı.

“YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİ DAHA DA GELİŞTİRMELİYİZ”

Yerli ve milli üretiminin önemli olduğunu kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz şöyle devam etti: “Son dönemlerde Suriye’de, Irak’ta ve ülkemizin kendi içindeki terörle mücadelede başarısının sebepleri kararlılık, bu işi bitirme yönündeki iradedir ama en önemli sebeplerden biri artık sanayimizin özellikle savunma sanayimizin önemli oranda milli olmasından kaynaklanmaktadır. Bizim savunma sanayisini de, otomotiv sanayisini de, teknoloji sanayisini de milli yapmamız lazım, yani aklımıza gelen üretimin hepsini biz üretmeliyiz. Bizim bunu yapabilecek potansiyelimiz var. Hemen yanı başımızda bir kamyon üretiliyor, bu büyük bir onurdur İscehisar için de Afyonkarahisar için de ülkemiz için de bir onurdur.”

PRATİK VE UYGULAMALI EĞİTİMLER VERİLDİ

Bir ay süre ile hafta sonları düzenlenen Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimine 27 kişi katıldı ve sertifika almaya hak kazandılar. İki ayrı dönemde düzenlenen Teorik ve Pratik CNC Eğitimlerine ise 57 kursiyer katılarak eğitimlerini tamamladı ve sertifika almaya hak kazandı. Kursiyerler ilk eğitimlerde haftada 4 gün olacak şekilde 10 hafta ve 160 saat olarak teorik ve pratik CNC uygulama eğitimleri verildi. İkinci eğitim programında ise haftada 5 gün olacak şekilde 8 hafta ve 160 saat olarak teorik ve pratik CNC uygulaması eğitimi aldı.>>>Fatma Yıldız

  GÜNCEL    15.02.2020 10:19:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER