Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Protokol 23 Nisan’ı kutladı
Afyonkarahisar protokolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla birer kutlama mesajı yayınladılar. Mesajlarda 23 Nisan tarihinin Türk ..

2

Image

TANITIM TOPLANTISINA AFYONKARAHİSAR’DAN KGK İCRA KOMİTESİ BAŞKANI BERNA TOKMAN KATILDI
Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkanı Evguenia Stoichkova, Türkiye Odalar ve Borsalar B..

3

Image

Yıldız Özer ebediyete uğurlandı
Afyonkarahisar’ın tanınmış sanayicilerinden Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanlarından, TOBB Eski Yönetim Kurulu Üyesi merhum Yusuf Öz..

4

Image

“Basının önemini 15 Temmuz’da herkes gördü”
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. Genel Müdür ..

5

Image

EKPSS Koordinasyon Kurulu toplandı
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak 2018 EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) sınavı öncesi..

6

Image

“Terör örgütleri dini istismar ediyor”
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Afyonkarahisar İl Müftülüğü personeli ile bir araya geldi. İşliyen FETÖ, DAEŞ ve PKK’nın dini istism..

7

Image

Müsteşar Özkaldı, Çay Barajını inceledi
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı, Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesini ziyaret ederek Çay Barajı’nda incelemelerde bulundu. ..

8

Image

Kapıcıoğlu’ndan AKÜ Hastanesi’ne tam not
Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M.İ. Safa Kapıcıoğlu, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Türkiye B..

9

Image

“Sağlık turizminin önemli merkezlerinden birisi olmaya adayız”
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Sağlık Turizmini..

10

Image

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinliğine Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Ya..

11

Image

Eğreti Gelin Ladik ekibi Afyonkarahisar’da
Gösterimde olan Eğreti Gelin Ladik filminin yönetmen ve oyuncuları Afyonkarahisar’da sinemaseverlerle buluştular. Filmin İstanbul ve Ankara galasının ..

12

Image

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu
Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinliğine Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Ya..

13

Image

“Büyükelçiler Afyon’un tanıtımına katkıda bulunuyor”
Gastro Afyon Turizm ve Lezzet Festivali için Afyonkarahisar’a gelen büyükelçiler i makamında ağırlayan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, büyükel..

14

Image

“Her zaman yanınızdayız”
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığında yeniden seçilen İsmail Kumartaşlı’ya hayırlı olsun ziya..

15

Image

Şehitoğlu, TİM Üyeliğine seçildi
Delta Mermer Madencilik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şehi..

16

Image

TOKİ 38 ilde 6 bin 893 konutu satışa çıkardı
TOKİ, 38 ilde 6 bin 893 konutu açık satışa sundu. Evler, 55 bin liradan başlayan fiyatlar ve aylık 185 liradan başlayan taksitlerle sahiplerini bekliy..

17

Image

İş kurmak isteyenlere ATSO’dan fırsat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, yeni iş kurmak isteyenlere Girişimcilik Eğitimi fırsatı sunuyor. Bu eğitime devam ederek belge alan kursiyerle..

Afyonkarahisar 2.Hestourex Fuar’ında tanıtıldı | Gazete3.com.tr
Image

Afyonkarahisar 2.Hestourex Fuar’ında tanıtıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Antalya ilinde düzenlenen 2.Hestourex 2018 Dünya Sağlık Spor, Alternatif Turizm kongresi ve fuarı açıldı. Fuarda Afyonkarahisar standı kurularak ilimizin tanıtımı yapılırken, ilimizden yetkililer çeşitli sunumlar yaptı, oturumları yönetti.

  GÜNCEL    12.04.2018 13:13:42


Antalya ilinde 5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan Hestourex fuarına İlimizi temsilen Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu, Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar İl Koordinatörü Vahit Akyol ile ilimizden birçok firmanın yetkilileri katıldı. 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde açık olan fuara başta Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Rusya olmak üzere 160 (Yüzaltmış) ülkeden aralarında turizm acente birlikleri, sağlık kurum ve kuruluşları, otel ve turizm tesis sahipleri, spor turizm tesisi sahibi ve organizatörleri, alternatif turizm acenteleri, sosyal güvenlik şirket yetkilileri, sağlık ve sportif federasyon başkanlıklarının da bulunduğu yaklaşık 5.000 (beşbin) kişi katıldı. Yoğun ilgi gören Afyonkarahisar standını başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

REKTÖR SOLAK TERMAL SAĞLIK
TURİZMİ OTURUMUNU YÖNETTİ
HESTOUREX fuarı kapsamında düzenlenen kongrede “Termal Sağlık Turizmi” başlıklı oturumda moderatörlük yapan Prof. Dr. Mustafa Solak, sağlık turizmine ilişkin 2017-2018 yılında pek çok ulusal ve uluslararası etkinlik düzenlendiğini belirterek AKܒnün son 6 ay içerisinde 6 etkinliğe katıldığını ifade etti. Türkiye’nin sağlık turizmine ilişkin bilgiler veren Solak, “80 milyonluk nüfusa sahip olan ülkemiz ekonomik olarak büyüyen yıllık büyüme hızımız yüzde 7’ler seviyesine sahip. Ekonomik büyüklükte ülkemizin en büyük 13. büyük ekonomi olduğu belirtiliyor. Turizm pazarında henüz payımız çok büyük değil. Dünya turizm pazarında kapasitemiz yüzde 3,7, Avrupa’da ise yüzde 7’lik bir payımız var. Dünyanın en çok ziyaret edilen 6. ülkesi olmamıza rağmen gelir bakımından 11. Sıradayız” dedi.
“TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ UÇUŞ AVANTAJLARI VAR”
Türkiye’nin coğrafi olarak önemli uçuş avantajları olduğunu kaydeden Solak, şöyle konuştu: “Ülkemizden 1 saatlik uçuş mesafesinde 12’den fazla, 4 saatlik uçuş mesafesinde ise 57 ülkeye ya da başka bir deyişle 1,5 milyar insana ulaşabiliyoruz. 2016 parametlerine bakarsak bu yılı 31,3 milyon turist ve 22,1 milyar dolar gelirle kapattık. 2016 yılında turizm geliri ortalaması bin 100 dolar iken bizde 705 dolar olarak gerçekleşti. Halen bölgemizde sağlık alanında lider konumundayız. Sağlık turizminde ise yıllık 400 ila 500 bin arasında turisti ülkemizde ağırlıyoruz. Türkiye’de 12 ay turizm imkânımız var. Bin 728 adet 4-5 yıldızlı otelimiz, 120 ülkedeki 299 şehirde bulunan 302 havalimanına doğrudan uçabiliyoruz. Küresel turizm yıllık büyüme oranımız yüzde 4’lerde iken sağlık turizmi yüzde 10 mertebesinde devam ediyor. Ülkemize gelen turistlerin 8’de 1’ini sağlık turisti iken gelirin 5’te 1’i sağlık turizminden elde ediliyor. Dolayısıyla bir medikal turistin geliri 13 ila 17 normal bir turiste bedel geliyor.”
ÇEŞİTLİ KONULARDA SUNUMLAR YAPILDI
Rektör Solak başkanlığına gerçekleştirilen panelde daha sonra Bursa Sağlık Turizmi Başkanı Dr. Serbülent Orhaner, TÜRSAB Disiplin Kurulu Üyesi Halil Yılmaz, Nobel Tıp firmasından Turgay Sehil ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Ayhan Kalyoncu tarafından termal sağlık turizmine ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. Panele AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak dışında Afyonkarahisar İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır, AKÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Toktaş, AKÜ Turizm Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Özcan Zorlu ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Alan ile otel müdürleri katıldı. Solak ve beraberindeki heyet daha sonra Zafer Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen ve Afyonkarahisar ile birlikte Uşak, Kütahya ve Manisa illerinin stantlarının bulunduğu alanı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.>>>Gazete3


  GÜNCEL    12.04.2018 13:13:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
OZEL HABERLER