Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

13

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

14

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

15

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

Afyonkarahisar 2.Hestourex Fuar’ında tanıtıldı | Gazete3.com.tr
Image

Afyonkarahisar 2.Hestourex Fuar’ında tanıtıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Antalya ilinde düzenlenen 2.Hestourex 2018 Dünya Sağlık Spor, Alternatif Turizm kongresi ve fuarı açıldı. Fuarda Afyonkarahisar standı kurularak ilimizin tanıtımı yapılırken, ilimizden yetkililer çeşitli sunumlar yaptı, oturumları yönetti.

  GÜNCEL    12.04.2018 13:13:42


Antalya ilinde 5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan Hestourex fuarına İlimizi temsilen Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu, Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar İl Koordinatörü Vahit Akyol ile ilimizden birçok firmanın yetkilileri katıldı. 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde açık olan fuara başta Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Rusya olmak üzere 160 (Yüzaltmış) ülkeden aralarında turizm acente birlikleri, sağlık kurum ve kuruluşları, otel ve turizm tesis sahipleri, spor turizm tesisi sahibi ve organizatörleri, alternatif turizm acenteleri, sosyal güvenlik şirket yetkilileri, sağlık ve sportif federasyon başkanlıklarının da bulunduğu yaklaşık 5.000 (beşbin) kişi katıldı. Yoğun ilgi gören Afyonkarahisar standını başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

REKTÖR SOLAK TERMAL SAĞLIK
TURİZMİ OTURUMUNU YÖNETTİ
HESTOUREX fuarı kapsamında düzenlenen kongrede “Termal Sağlık Turizmi” başlıklı oturumda moderatörlük yapan Prof. Dr. Mustafa Solak, sağlık turizmine ilişkin 2017-2018 yılında pek çok ulusal ve uluslararası etkinlik düzenlendiğini belirterek AKܒnün son 6 ay içerisinde 6 etkinliğe katıldığını ifade etti. Türkiye’nin sağlık turizmine ilişkin bilgiler veren Solak, “80 milyonluk nüfusa sahip olan ülkemiz ekonomik olarak büyüyen yıllık büyüme hızımız yüzde 7’ler seviyesine sahip. Ekonomik büyüklükte ülkemizin en büyük 13. büyük ekonomi olduğu belirtiliyor. Turizm pazarında henüz payımız çok büyük değil. Dünya turizm pazarında kapasitemiz yüzde 3,7, Avrupa’da ise yüzde 7’lik bir payımız var. Dünyanın en çok ziyaret edilen 6. ülkesi olmamıza rağmen gelir bakımından 11. Sıradayız” dedi.
“TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ UÇUŞ AVANTAJLARI VAR”
Türkiye’nin coğrafi olarak önemli uçuş avantajları olduğunu kaydeden Solak, şöyle konuştu: “Ülkemizden 1 saatlik uçuş mesafesinde 12’den fazla, 4 saatlik uçuş mesafesinde ise 57 ülkeye ya da başka bir deyişle 1,5 milyar insana ulaşabiliyoruz. 2016 parametlerine bakarsak bu yılı 31,3 milyon turist ve 22,1 milyar dolar gelirle kapattık. 2016 yılında turizm geliri ortalaması bin 100 dolar iken bizde 705 dolar olarak gerçekleşti. Halen bölgemizde sağlık alanında lider konumundayız. Sağlık turizminde ise yıllık 400 ila 500 bin arasında turisti ülkemizde ağırlıyoruz. Türkiye’de 12 ay turizm imkânımız var. Bin 728 adet 4-5 yıldızlı otelimiz, 120 ülkedeki 299 şehirde bulunan 302 havalimanına doğrudan uçabiliyoruz. Küresel turizm yıllık büyüme oranımız yüzde 4’lerde iken sağlık turizmi yüzde 10 mertebesinde devam ediyor. Ülkemize gelen turistlerin 8’de 1’ini sağlık turisti iken gelirin 5’te 1’i sağlık turizminden elde ediliyor. Dolayısıyla bir medikal turistin geliri 13 ila 17 normal bir turiste bedel geliyor.”
ÇEŞİTLİ KONULARDA SUNUMLAR YAPILDI
Rektör Solak başkanlığına gerçekleştirilen panelde daha sonra Bursa Sağlık Turizmi Başkanı Dr. Serbülent Orhaner, TÜRSAB Disiplin Kurulu Üyesi Halil Yılmaz, Nobel Tıp firmasından Turgay Sehil ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Ayhan Kalyoncu tarafından termal sağlık turizmine ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. Panele AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak dışında Afyonkarahisar İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır, AKÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Toktaş, AKÜ Turizm Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Özcan Zorlu ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Alan ile otel müdürleri katıldı. Solak ve beraberindeki heyet daha sonra Zafer Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen ve Afyonkarahisar ile birlikte Uşak, Kütahya ve Manisa illerinin stantlarının bulunduğu alanı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.>>>Gazete3


  GÜNCEL    12.04.2018 13:13:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2018
18.10.2018
18.10.2018
OZEL HABERLER