Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Şehit Şahin’in adı kütüphanede yaşayacak
K. Irak'ta geçtiğimiz 11 Nisan 2018 tarihinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Semih Şahin’in silah arkadaşları ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bir..

2

Image

‘Yapılandırma büyük bir fırsat’
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Afyonkarahisar İl Müdürlüğü, kurum borçlarına yönelik yapılandırmayla ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. To..

3

Image

‘Vatandaşlar duruşmalarını takip etsinler’
20 Temmuz’da adli tatilin başlayacağını söyleyen Baro Başkanı Turgay Şahin, vatandaşların kendi açılarından adli tatilin bir önemi veya fonksiyonu olm..

4

Image

Vali Tutulmaz’dan yeni polislere tavsiye: ‘Kendinizi sürekli geliştirin’
Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 21. Dönem Mezuniyet töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, mezun olan polis memurlarına modern anlayışla ..

5

Image

‘Türk insanı misafirperver ve kucaklayıcıdır’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin davetlisi olarak ilimize gelen yabancı öğrencileri makamında kabulünde yaptığı açı..

6

Image

‘Bulunduğumuz makamların hakkını verelim’
İl Koordinasyon Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, koordinasyon kurulu toplantılarında dile getirilen önerilerin ve far..

7

Image

‘Türkiye her bakımdan farklı bir ülke’
18 farklı ülkeden 22 öğrenciyi makamında ağırlayan Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilere Afyonkarahisar’ı gezmelerini tavsiye ederek, “Avrupa’da şehirler..

8

Image

ATSO personeline protokol eğitimi
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası personeline ‘protokol ve görgü kuralları’ eğitimi verildi...

9

Image

‘Millet iradesi hainlere güzel bir ders verdi’
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar’da düzenlenen programda konuşan Afyon Kocatepe Ünivers..

10

Image

Salondaki çalışmalar yakın takibe alındı
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nu ziyaretler..

11

Image

Yunus Tortop’tan Başkan Çoban’a veda ziyareti
Yaklaşık üç yıldır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevini yapan ve kendi isteği ile ayrılarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi Yüks..

12

Image

Bayrakçı dededen 15 Temmuz’a özel bayrak
Sandıklı ilçesinde topladığı çakıl taşlarıyla tepe ve yamaçlara yaptığı Türk bayrakları sonrası 'Bayrakçı Dede' adıyla anılan Turan Kaplan (64), bu ke..

13

Image

15 Temmuz Gazisi Topal o gece yaşananları anlattı: ‘Hiç kimsenin kalbinde zerre korku yoktu’
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında TRT Genel Müdürlüğü önünde darbecilerin açtığı ateşle ayağından yaralanan ve tedavisinin a..

14

Image

‘Geçerken Uğradım filmi tanıtımı perçinleyecek’
Çekimleri Afyonkarahisar’da yapılan Geçerken Uğradım filminin galasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bir yerde çekilen film, dizi gibi etkinliklerin..

15

Image

Müdür Yıldız, Başkan Çöl’ü ağırladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Fahrettin Şen'in Astana Büyükelçiliği Müşavirliğine atanmasının ardından yerine Polis Başmüfettişi olarak Afyon..

16

Image

‘Şehit ve gazilerin adıyla para isteyenlere inanmayın’
Şuhut ilçesinde temaslarda bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit v..

17

Image

15 Temmuz kahramanlarına anlamlı eser
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Türk Dili ve Edebiyatı Öğre..

Afyonkarahisar 2.Hestourex Fuar’ında tanıtıldı | Gazete3.com.tr
Image

Afyonkarahisar 2.Hestourex Fuar’ında tanıtıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Antalya ilinde düzenlenen 2.Hestourex 2018 Dünya Sağlık Spor, Alternatif Turizm kongresi ve fuarı açıldı. Fuarda Afyonkarahisar standı kurularak ilimizin tanıtımı yapılırken, ilimizden yetkililer çeşitli sunumlar yaptı, oturumları yönetti.

  GÜNCEL    12.04.2018 13:13:42


Antalya ilinde 5-8 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan Hestourex fuarına İlimizi temsilen Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu, Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar İl Koordinatörü Vahit Akyol ile ilimizden birçok firmanın yetkilileri katıldı. 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde açık olan fuara başta Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Rusya olmak üzere 160 (Yüzaltmış) ülkeden aralarında turizm acente birlikleri, sağlık kurum ve kuruluşları, otel ve turizm tesis sahipleri, spor turizm tesisi sahibi ve organizatörleri, alternatif turizm acenteleri, sosyal güvenlik şirket yetkilileri, sağlık ve sportif federasyon başkanlıklarının da bulunduğu yaklaşık 5.000 (beşbin) kişi katıldı. Yoğun ilgi gören Afyonkarahisar standını başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

REKTÖR SOLAK TERMAL SAĞLIK
TURİZMİ OTURUMUNU YÖNETTİ
HESTOUREX fuarı kapsamında düzenlenen kongrede “Termal Sağlık Turizmi” başlıklı oturumda moderatörlük yapan Prof. Dr. Mustafa Solak, sağlık turizmine ilişkin 2017-2018 yılında pek çok ulusal ve uluslararası etkinlik düzenlendiğini belirterek AKܒnün son 6 ay içerisinde 6 etkinliğe katıldığını ifade etti. Türkiye’nin sağlık turizmine ilişkin bilgiler veren Solak, “80 milyonluk nüfusa sahip olan ülkemiz ekonomik olarak büyüyen yıllık büyüme hızımız yüzde 7’ler seviyesine sahip. Ekonomik büyüklükte ülkemizin en büyük 13. büyük ekonomi olduğu belirtiliyor. Turizm pazarında henüz payımız çok büyük değil. Dünya turizm pazarında kapasitemiz yüzde 3,7, Avrupa’da ise yüzde 7’lik bir payımız var. Dünyanın en çok ziyaret edilen 6. ülkesi olmamıza rağmen gelir bakımından 11. Sıradayız” dedi.
“TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ UÇUŞ AVANTAJLARI VAR”
Türkiye’nin coğrafi olarak önemli uçuş avantajları olduğunu kaydeden Solak, şöyle konuştu: “Ülkemizden 1 saatlik uçuş mesafesinde 12’den fazla, 4 saatlik uçuş mesafesinde ise 57 ülkeye ya da başka bir deyişle 1,5 milyar insana ulaşabiliyoruz. 2016 parametlerine bakarsak bu yılı 31,3 milyon turist ve 22,1 milyar dolar gelirle kapattık. 2016 yılında turizm geliri ortalaması bin 100 dolar iken bizde 705 dolar olarak gerçekleşti. Halen bölgemizde sağlık alanında lider konumundayız. Sağlık turizminde ise yıllık 400 ila 500 bin arasında turisti ülkemizde ağırlıyoruz. Türkiye’de 12 ay turizm imkânımız var. Bin 728 adet 4-5 yıldızlı otelimiz, 120 ülkedeki 299 şehirde bulunan 302 havalimanına doğrudan uçabiliyoruz. Küresel turizm yıllık büyüme oranımız yüzde 4’lerde iken sağlık turizmi yüzde 10 mertebesinde devam ediyor. Ülkemize gelen turistlerin 8’de 1’ini sağlık turisti iken gelirin 5’te 1’i sağlık turizminden elde ediliyor. Dolayısıyla bir medikal turistin geliri 13 ila 17 normal bir turiste bedel geliyor.”
ÇEŞİTLİ KONULARDA SUNUMLAR YAPILDI
Rektör Solak başkanlığına gerçekleştirilen panelde daha sonra Bursa Sağlık Turizmi Başkanı Dr. Serbülent Orhaner, TÜRSAB Disiplin Kurulu Üyesi Halil Yılmaz, Nobel Tıp firmasından Turgay Sehil ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Ayhan Kalyoncu tarafından termal sağlık turizmine ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. Panele AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak dışında Afyonkarahisar İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır, AKÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Toktaş, AKÜ Turizm Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Özcan Zorlu ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Alan ile otel müdürleri katıldı. Solak ve beraberindeki heyet daha sonra Zafer Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen ve Afyonkarahisar ile birlikte Uşak, Kütahya ve Manisa illerinin stantlarının bulunduğu alanı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.>>>Gazete3


  GÜNCEL    12.04.2018 13:13:42

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.07.2018
21.07.2018
21.07.2018
OZEL HABERLER