Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

2

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

3

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

4

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

5

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

6

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

7

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

8

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

9

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

10

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

11

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

12

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

13

Image

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’
Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sez..

14

Image

Engelli aileye kimlik kartı
Afyonkarahisar’ın Kışlacık Köyü’nde yaşayan engelli aile, Nüfus İl Müdürlüğü tarafından evinden alınarak getirildiği kurumdan yeni kimlikleri çıkarıld..

15

Image

Karlar ve buzlar temizleniyor
Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde yağan kar ve sonrası oluşan buzlanma neticesinde, vatandaşların mağdur olmaması için kar ile bu..

16

Image

Yabancıların toplumla uyumu konuşuldu
Afyonkarahisar’da yaşayan yabancıların toplumla olan karşılıklı uyumunu tesis etmek üzere Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe başkanlığında toplantı ya..

17

Image

‘Medya demokrasinin olmazsa olmazıdır’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Akrones Termal Otel Genel Müdür Yardımcısı Funda Özbay,..

Beşer Çin Büyükelçiliği’nin yeni binasına kiraz ağacı dikti | Gazete3.com.tr
Image

Beşer Çin Büyükelçiliği’nin yeni binasına kiraz ağacı dikti


TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer Çin Büyükelçiliği’nin Ankara’daki yeni binasının bahçesine Afyon Kiraz’ı fidanı dikti.

  GÜNCEL    12.04.2018 13:16:31

TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer Çin Halk Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Yu Hongyang’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Beşer tarafından Çin Büyükelçiliği bahçesine “Afyon Kiraz’ı fidanı” dikildi. Çin Halk Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Yu Hongyang’a Ankara Oran’da yeni inşa edilen elçilik binasına taşınmaları nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu belirten TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer, “Büyükelçilik Ticaret Müsteşarı’nın da hazır bulunduğu ziyaretimiz sırasında Çin ile Türkiye arasındaki ticaretin geliştirilmesi adına yapılacak çalışmaları gündeme getirdik” dedi. Ziyaretin anısına ve Afyonkarahisar ile Çin arasında kurulan “kiraz bağı”nı temsilen büyükelçiliğin bir bahçesini kiraz bahçesine dönüştürdüklerini belirten Beşer, “Elçilik binası bahçesine Afyonkarahisar’dan götürdüğümüz kiraz fidanlarını diktik. Bu kirazların Afyonkarahisar ile Çin arasında kurulan kiraz ticareti bağının nişanesi olması temennisinde bulunduk” dedi.
ITRİ VE TIBBİ BİTKİLER ALANINDA UZMANLAŞMIŞ
BİR ÜNİVERSİTE İLE AKÜ ARASINDA KARDEŞLİK KURULACAK
Ziyaret sırasında Büyükelçi’nin geçtiğimiz aylarda Afyonkarahisar’a gerçekleştirdiği gezinin kritiğini de yaptıklarını belirten TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer, “Malum olduğu üzeri Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu Bey’in de katıldığı toplantılara Çin Büyükelçimiz de katılmışlardı. Bu toplantıda Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Çin’den bir üniversitenin kardeşlik bağı kurulması konusu gündeme gelmişti. Sayın Büyükelçi Çin’de ıtri ve tıbbi bitkiler alanında uzmanlaşmış bir üniversitenin AKÜ ile kardeş üniversiteler olabilmesi için çalışmalara başladıklarını belirtti. Bu girişimlerimizin Afyonkarahisar ve AKÜ camiası için önemli katkıları olacağına inanıyoruz” diye konuştu.
KİRAZ İHRACATI İÇİN ÖZEL GAYRET GÖSTERİLİYOR
Beşer, Çin’de Kasım ayında yapılacak olan fuara Afyonkarahisar’daki özellikle mermercilerin ve gıda firmalarının katılımlarının önemine işaret ederek, Çin Halk Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Yu Hongyang’ın bu fuarın hem Çin’e, hem de fuara katılan diğer ülkelere ürün satabilmek için önem arzettiğini kaydettiğini hatırlatan Beşer, “Sayın Büyükelçi Türkiye’den Çin’e kiraz ihracatının bu yıl gerçekleşmesi için çaba gösterdiklerini de özellikle belirttiler. Ayrıca Afyon ziyaretini başarılı bulduklarını, Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’nun ilgisinden memnun olduklarını, organizasyona katkısı bulunanlara teşekkür ettiklerin idile getirdiler” dedi.>>>Gazete3  GÜNCEL    12.04.2018 13:16:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.01.2019
17.01.2019
17.01.2019
OZEL HABERLER