Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

13

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

14

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

15

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

Beşer Çin Büyükelçiliği’nin yeni binasına kiraz ağacı dikti | Gazete3.com.tr
Image

Beşer Çin Büyükelçiliği’nin yeni binasına kiraz ağacı dikti


TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer Çin Büyükelçiliği’nin Ankara’daki yeni binasının bahçesine Afyon Kiraz’ı fidanı dikti.

  GÜNCEL    12.04.2018 13:16:31

TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer Çin Halk Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Yu Hongyang’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Beşer tarafından Çin Büyükelçiliği bahçesine “Afyon Kiraz’ı fidanı” dikildi. Çin Halk Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Yu Hongyang’a Ankara Oran’da yeni inşa edilen elçilik binasına taşınmaları nedeniyle hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu belirten TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer, “Büyükelçilik Ticaret Müsteşarı’nın da hazır bulunduğu ziyaretimiz sırasında Çin ile Türkiye arasındaki ticaretin geliştirilmesi adına yapılacak çalışmaları gündeme getirdik” dedi. Ziyaretin anısına ve Afyonkarahisar ile Çin arasında kurulan “kiraz bağı”nı temsilen büyükelçiliğin bir bahçesini kiraz bahçesine dönüştürdüklerini belirten Beşer, “Elçilik binası bahçesine Afyonkarahisar’dan götürdüğümüz kiraz fidanlarını diktik. Bu kirazların Afyonkarahisar ile Çin arasında kurulan kiraz ticareti bağının nişanesi olması temennisinde bulunduk” dedi.
ITRİ VE TIBBİ BİTKİLER ALANINDA UZMANLAŞMIŞ
BİR ÜNİVERSİTE İLE AKÜ ARASINDA KARDEŞLİK KURULACAK
Ziyaret sırasında Büyükelçi’nin geçtiğimiz aylarda Afyonkarahisar’a gerçekleştirdiği gezinin kritiğini de yaptıklarını belirten TOSYÖV Genel Başkan Yardımcısı İhsan Beşer, “Malum olduğu üzeri Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu Bey’in de katıldığı toplantılara Çin Büyükelçimiz de katılmışlardı. Bu toplantıda Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Çin’den bir üniversitenin kardeşlik bağı kurulması konusu gündeme gelmişti. Sayın Büyükelçi Çin’de ıtri ve tıbbi bitkiler alanında uzmanlaşmış bir üniversitenin AKÜ ile kardeş üniversiteler olabilmesi için çalışmalara başladıklarını belirtti. Bu girişimlerimizin Afyonkarahisar ve AKÜ camiası için önemli katkıları olacağına inanıyoruz” diye konuştu.
KİRAZ İHRACATI İÇİN ÖZEL GAYRET GÖSTERİLİYOR
Beşer, Çin’de Kasım ayında yapılacak olan fuara Afyonkarahisar’daki özellikle mermercilerin ve gıda firmalarının katılımlarının önemine işaret ederek, Çin Halk Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi Yu Hongyang’ın bu fuarın hem Çin’e, hem de fuara katılan diğer ülkelere ürün satabilmek için önem arzettiğini kaydettiğini hatırlatan Beşer, “Sayın Büyükelçi Türkiye’den Çin’e kiraz ihracatının bu yıl gerçekleşmesi için çaba gösterdiklerini de özellikle belirttiler. Ayrıca Afyon ziyaretini başarılı bulduklarını, Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’nun ilgisinden memnun olduklarını, organizasyona katkısı bulunanlara teşekkür ettiklerin idile getirdiler” dedi.>>>Gazete3  GÜNCEL    12.04.2018 13:16:31

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2018
18.10.2018
18.10.2018
OZEL HABERLER