Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İş arayanlara rehberlik edecek
Vali Mustafa Tutulmaz, İŞKUR bünyesinde hizmet verecek olan iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, Nasıl iş aramalıyım? İş başvurum neden r..

2

Image

Okullardaki çalışmalar değerlendirildi
Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında yapılan 2019-2020 eğitim öğretim dönemi Merkez İlçe Eğitim Kurumu ..

3

Image

‘Kanal 3’te güzel programlar yapılıyor’
Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret eden, CİB İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Kanal 3’te güzel programların yapıldığını söyledi...

4

Image

Müdür Temiz Başkan Şahin’i ağırladı
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti..

5

Image

‘Sizlerle gurur duyuyoruz’
Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İstanbul Mutfak Günleri, 8. Housekeep..

6

Image

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’
Vali Mustafa Tutulmaz, üretim olmadan dünyaya kafa tutulamayacağını söyleyerek, “Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastı..

7

Image

‘MESELEMİZ TÜRKİYE’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, milletin karşısındaki vesayetçilere karşı en güçlü sesin hep AK Parti'den çıktığını belirterek, “Bizim meselemiz Türkiye..

8

Image

Petrol Sanayi Meclisi toplandı
TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Ahmet Erdem başkanlığında sektörün sorunlarını ele almak üzere TOBB’da bir araya geldi. ..

9

Image

Şehitler Takvimi dağıtıldı
Afyonkarahisar Belediyesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 2020 Şehitler Takvimi’nin dağıtımı şehit aileleri ..

10

Image

‘KKTC hür ve özgürdür’
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yaptığı açıklamaları kınayarak, “1..

11

Image

Başkan Sarı’ya teşekkür ziyareti
Mehmetçik Vakfı yararına geçtiğimiz ay gece düzenleyen Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya, TSK Mehmetçik Vakfı Bursa Temsilcisi Emekli Albay Ahmet N..

12

Image

‘Afyonkarahisar ortak paydamız’
AFSİAD Başkanı Kadir Sayın ve yönetim kurulu üyeleri Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. AFSİAD Başkanı Kadir Sayın Afyonkarahisar’a h..

13

Image

Kapankaya’dan taziye ziyareti
Kaymakam Kapankaya, vefat eden Kore Gazisi Mahmut Çiftçi’nin ailesini ziyaret ederek, taziyelerini iletti..

14

Image

Afyon lezzetleri baş döndürücü
Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu’nun davetlisi olarak şehre gelen sosyal medya fenomenleri Afyonkarahisar mutfağını keşfetti. Deneyimlerini kale..

15

Image

Tarım sigortası yaptırın
Çiftçilere yönelik olarak yapılan bilgilendirme toplantıları konusunda açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar, çiftçilerin alın teri ve ..

16

Image

Çevre konusunda duyarlı olalım
Vali Mustafa Tutulmaz, Çevre Hizmetleri Birliği tarafından Selçuklu İlkokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm eğitim semine..

17

Image

Amatör Çalgıcılar festivali yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde 2007 yılından itibaren düzenlenen Amatör Çalgıcılar Festivali’nin 14.’sü 14-15 Mart 2020 tarihinde g..

Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. | Gazete3.com.tr
Image

Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi.


Eğitim Bir Sen İl Divan Toplantısı’nda konuşan Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, sözleşmeli öğretmen istihdamından vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.
  GÜNCEL    08.01.2020 10:17:01

Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar Şubesi, il divan toplantısını yaptı. Garden Kale Otel’de gerçekleştirilen toplantıya; şube yönetimleri, ilçe yönetimleri, disiplin ve denetleme kurulu, kadınlar komisyonu, Genç Memur-Sen il temsilcisi, engelliler komisyonu ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, il temsilcileri katıldı. Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Yaklaşık bir yıl içerisinde 15 bin km üzerinde yol yaptık. İlçelerimizi, iki defa ziyaret etme imkânı bulduk. Belediye başkanlarımızla, kaymakamlarımızla, ilçe milli eğitim müdürlerimiz ve personeli ile ve okullarda müdür, müdür yardımcılarımız ve öğretmenlerimizle buluşma ve istişarelerde bulunma imkânı bulduk. Sendika faaliyetlerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik. Teşkilat eğitimlerimizi tamamladık. Merkezde bulunan okullardaki idareci, öğretmen ve eğitim çalışanlarını ziyaret ederek sahada olduk. Karşılıklı istişarelerde bulunduk.” dedi.

“CAYDIRICI ÖNLEMLER ALINMALI”
Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, “Sözleşmeli personel istihdamından vazgeçilmelidir. Bu sonuca ulaşıncaya kadar sözleşmeli personelin isteğe, eş durumuna dayalı yer değiştirmeye ilişkin sınırlamalara son verilmeli, yöneticilik görevlerine atanması dâhil olmak üzere görevde yükselme ve unvan değişikliği hak ve uygulamalarından yararlanması temin edilmelidir. Artarak devam eden eğitim çalışanlarına yönelik şiddet konusuna da değinen Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, şiddetin önlenmesi için caydırıcı tedbirlerin alınmasının elzem olduğunu dile getirerek sözlerini: “Eğitim çalışanlarının maruz kaldığı şiddet, kınama veya yüksek perdeden cümle kurmakla değil, gerekli yasal ve caydırıcı önlemleri almakla önlenebilir.” diye konuştu.>>>Gazete3

  GÜNCEL    08.01.2020 10:17:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER