Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

SAYGIYLA ANDIK

Tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı destanın adı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü d..

2

Image

Mahkûmlar topluma kazandırılacak

Adalet Bakanlığı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) arasında hüküm giymiş mahkûmların topluma yeniden kazandırılması hususunda protokol imzala..

3

Image

Protokol, Çanakkale Zaferi’ni kutladı
Afyonkarahisar protokolü 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

4

Image

KANAL 3 10 YAŞINDA

Afyonkarahisar’da 10 yıl önce Evrendeki Yeni Yıldız sloganıyla kurulan Kanal 3 televizyonu 10. kuruluş yıl dönümünü dün düzenlenen etkinliklerle ..

5

Image

‘Çanakkale büyük bir destan’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj ya..

6

Image

Afyon’da boşanma sayısı arttı


TÜİK Türkiye genelindeki boşanmalarla ilgili 2018 verilerini kamuoyu ile paylaştı. ..

7

Image

Özdilek Çanakkale’yi anacak

Özdilek Afyonkarahisar’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek...

8

Image

Jandarmadan miniklere gösteri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Değerler Hareketi’ projesi kapsamında Afyonkarahisar Asım Kocabıyık Anaokulu öğrencileri İl Jandarma Kom..

9

Image

Protokol Tıp Bayramı’nı kutladı

Afyonkarahisar protokolü 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

10

Image

‘Doktorluk kutsal bir meslek’


ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. ..

11

Image

Kök hücre bağışı

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) üyeleri kök hücre bağışında bulunarak anlamlı bir etkinliğe imza attı. Bağış sonrasında konuşan D..

12

Image

‘Milletimizin önemli bir değeri’

Afyonkarahisar protokolü 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yılı dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

13

Image

Kadınlar her gün hatırlanmalı
Afyonkarahisar protokolü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

14

Image

‘Regaib hayırlara vesile olsun’

Afyonkarahisar protokolü Regaib Kandili dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

15

Image

Yapay zekayla yeni sistem
Afyonkarahisar'da Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Yüksel Yurtbay ve Egemen Bozca geliştirdikleri yazılım ve tasarımla yapay zekayı kulla..

16

Image

Hemdert Pürneşe büyük beğeni toplandı

Risus Sanat’ın sosyal sorumluluk kapsamında hazırladığı “Hemdert Pürneşe” adlı tiyatro oyunu seyirciden büyük beğeni topladı...

17

Image

396 MİLYON TL

Afyonkarahisar’ın 2019 yılında yapılacak yatırımları ve aktarılan para miktarının yer aldığı 2019 yılı yatırım programı Resmi Gazete’de yayınlana..

Engelli aileye kimlik kartı | Gazete3.com.tr
Image

Engelli aileye kimlik kartı


Afyonkarahisar’ın Kışlacık Köyü’nde yaşayan engelli aile, Nüfus İl Müdürlüğü tarafından evinden alınarak getirildiği kurumdan yeni kimlikleri çıkarıldı.
  GÜNCEL    12.01.2019 11:08:19

Kışlacık köyünde yaşayan ve görme engelli olan Halil Demir, KOAH hastası ve aşırı kilolu olan babasının evden çıkamadığını, kimlik kartı çıkarmak istediklerini belirterek İl Nüfus Müdürlüğü’nü aradı. Nüfus İl Müdürü İlhan Eser, kurum personeli ile görüşerek ailenin evine araç gönderdi. Personel tarafından araba ile alınan görme engelli Halil Demir, Babası Eyüp (88) ve Annesi Hatice Demir (77), Afyonkarahisar Valiliği Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından engelli bireylerin daha kolay ulaşabilecekleri birime ulaştırıldı. Birimdeki görevliler tarafından parmak izleri alınan ve fotoğrafları sisteme girilen aile bireylerinin yeni kimlik kartlarına ulaşması için işlemleri yapıldı. Yeni kimlikler ailenin yaşadığı Kışlacık köyündeki adreslerine ulaştırılacak.

EVLERİNDEN ALINARAK YENİ KİMLİK İŞLEMLERİ YAPILDI

Yapılan hizmet ile ilgili bilgiler veren Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü İlhan Eser, şunları dile getirdi. “Halil Demir kendisinin görme engelli olduğunu, babasının da KOAH ve kalp yetmezliği gibi rahatsızlıkları olduğunu ve yürümekte zorluk çektiğini bildirdi. Valimiz Mustafa Tutulmaz ilk günden beri bize bu konularda duyarlı olmamızı söylemişti. Gidip aileyi aracımızla aldık. Vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde kimlik işlemlerini oluşturduğumuz engelli hizmet birimimizde işlemlerini yaptık.”

“GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARINA ÖNCELİK TANIYORUZ”

Gazi ve şehit yakınları içinde öncelikli işlemler gerçekleştirdiklerini ifade eden Eser, “Gazilerimiz ve şehit yakınları bizim için önemli. Valimiz de bu konuda çok hassas davranıyor. Gazilerimiz ve şehit yakınları buraya gelip kartlarını gösterdiği zaman öncelikli olarak işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Onların beklemesini engelliyoruz. Hasta ve buraya gelmekte zorluk çeken vatandaşlarımızı da bize başvurduğu takdirde gidip alıyoruz ve işlemlerini yaptırıyoruz” diye konuştu. Görme engelli Halil Demir de yaptığı açıklamada, Valiliğe ve İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti.>>>Mustafa Bayer  GÜNCEL    12.01.2019 11:08:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
OZEL HABERLER