Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

2

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

3

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

4

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

5

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

6

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

7

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

8

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

9

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

10

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

11

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

12

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

13

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

14

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

15

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

16

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

17

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

Engelli aileye kimlik kartı | Gazete3.com.tr
Image

Engelli aileye kimlik kartı


Afyonkarahisar’ın Kışlacık Köyü’nde yaşayan engelli aile, Nüfus İl Müdürlüğü tarafından evinden alınarak getirildiği kurumdan yeni kimlikleri çıkarıldı.
  GÜNCEL    12.01.2019 11:08:19

Kışlacık köyünde yaşayan ve görme engelli olan Halil Demir, KOAH hastası ve aşırı kilolu olan babasının evden çıkamadığını, kimlik kartı çıkarmak istediklerini belirterek İl Nüfus Müdürlüğü’nü aradı. Nüfus İl Müdürü İlhan Eser, kurum personeli ile görüşerek ailenin evine araç gönderdi. Personel tarafından araba ile alınan görme engelli Halil Demir, Babası Eyüp (88) ve Annesi Hatice Demir (77), Afyonkarahisar Valiliği Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından engelli bireylerin daha kolay ulaşabilecekleri birime ulaştırıldı. Birimdeki görevliler tarafından parmak izleri alınan ve fotoğrafları sisteme girilen aile bireylerinin yeni kimlik kartlarına ulaşması için işlemleri yapıldı. Yeni kimlikler ailenin yaşadığı Kışlacık köyündeki adreslerine ulaştırılacak.

EVLERİNDEN ALINARAK YENİ KİMLİK İŞLEMLERİ YAPILDI

Yapılan hizmet ile ilgili bilgiler veren Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü İlhan Eser, şunları dile getirdi. “Halil Demir kendisinin görme engelli olduğunu, babasının da KOAH ve kalp yetmezliği gibi rahatsızlıkları olduğunu ve yürümekte zorluk çektiğini bildirdi. Valimiz Mustafa Tutulmaz ilk günden beri bize bu konularda duyarlı olmamızı söylemişti. Gidip aileyi aracımızla aldık. Vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde kimlik işlemlerini oluşturduğumuz engelli hizmet birimimizde işlemlerini yaptık.”

“GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARINA ÖNCELİK TANIYORUZ”

Gazi ve şehit yakınları içinde öncelikli işlemler gerçekleştirdiklerini ifade eden Eser, “Gazilerimiz ve şehit yakınları bizim için önemli. Valimiz de bu konuda çok hassas davranıyor. Gazilerimiz ve şehit yakınları buraya gelip kartlarını gösterdiği zaman öncelikli olarak işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Onların beklemesini engelliyoruz. Hasta ve buraya gelmekte zorluk çeken vatandaşlarımızı da bize başvurduğu takdirde gidip alıyoruz ve işlemlerini yaptırıyoruz” diye konuştu. Görme engelli Halil Demir de yaptığı açıklamada, Valiliğe ve İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti.>>>Mustafa Bayer  GÜNCEL    12.01.2019 11:08:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER