Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Salgın Afyon’da pik yaptı’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, koronavirüs salgınının Afyonkarahisar’da en üst seviyeler ulaştığını öne sürdü. ..

2

Image

87 adet taşınmaz ihaleyle satılacak
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 87 adet taşınmazın satışı açık ihale usulü ile yapılacak. Aynı zamanda bazı taşınmaz..

3

Image

Yaşam süresi arttı
Yeni doğmuş bir bireyin mevcut ölümlülük risklerine maruz kalması durumunda yaşaması beklenen ortalama yıl sayısı olarak tanımlanan "Doğuşta Beklenen ..

4

Image

Big Chefs hizmete açıldı
2007 yılında kurulan ve ünü yurtdışına ulaşan Big Chefs restoranlar zincirinin en son halkası Afyonkarahisar’da açıldı. Big Chefs, 66. Şubesi’ni Afyon..

5

Image

Bisiklet turu pazar günü
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Afyonkarahisar Koordinatörü Aliye Mete Sert Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk oldu. Sert bu Pazar yapılacak ol..

6

Image

‘Ahilerin her zaman yanında olduk’
Ahilik Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK ..

7

Image

Tüm mermer ihtiyacını karşılamaya hazırız’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm mermer ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını söyledi ..

8

Image

‘İhracat desteklenmeli’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, dünyada hizmet ihracatının öneminin arttığını belirterek, ihracatın desteklenmesi gerektiğini belirtti ..

9

Image

Hedef 6 yılda 100 kadın patron
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sinop Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Sinop Kadın Girişimciler Kurulu..

10

Image

MEB’ten özel set
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin okuma yazma sürecini eğlenceli hale getirecek bir set hazırladı..

11

Image

AFYON ÖNCÜ
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye’ye öncü kararlar almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde attığı twitte koronavirüs karantinasını ihlal e..

12

Image

Jandarmadan Kovid denetimi
Afyonkarahisar'da jandarma ekiplerince yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe, belde ve köylerin toplu taşıma araçlarına yönelik denetim gerç..

13

Image

‘Tedbirlere uyulmazsa vakalar artar’
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, eylül ayında yeni normal dönemdeki dalgalanmalara dikkat çekerek "Koronavirüs tedbirlerine uyul..

14

Image

‘THY ile görüşeceğiz’
Türkiye Seyahat Acentalar Birliği Dumlupınar Bölge Temsil Kurulu Başkanı Bilal Şenel, Zafer Havalimanı’nı canlandırabilmek, uçuşları açabilmek için Tü..

15

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, ziyaret için gelen konuklarını ağırladı ..

16

Image

‘İHBAR EDİN’

Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehir merkezinde covid-19 denetimi yaptı. Vali Çiçek, vatandaşlardan korona testi pozitif ol..

17

Image

Eurochambres Komitesi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, aynı zamanda Başkan Vekilliğini yürüttüğü Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları ..

Ergonomi anlatıldı | Gazete3.com.tr
Image

Ergonomi anlatıldı


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından “Ofis Alanları ve Ergonomi” konulu konferans düzenlendi. AKÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Gürer, kişinin çalıştığı ortamın kişiye uygun hale getirilmesi olduğunu söyledi.
  GÜNCEL    13.12.2019 10:39:57

Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve AKÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Gürer’in konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erkan Özkan ile birlikte öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
“ERGONOMİ İŞİN ÇALIŞANA UYDURULMASIDIR”
Ofis Alanları ve Ergonomi konulu konferansta konuşan AKÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Gürer ise ergonomi bilimi ile ilgili bilgiler verdi. Doç. Dr. Gürer, “Ergonominin amaçlarına baktığımızda ruhsal ve bedensel travmaları en aza indirmenin ilk sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Bunun dışında; kazaların, rahatsızlıkların ve sakatlıkların önüne geçmek, zaman ve enerjiden tasarruf ederek verimi en üst düzeye çıkarmak, yorulmanın ve iş yerinde karşılaşılan stresin en aza indirilmesi, çalışanın sağlıklı, mutlu, verimli bir şekilde çalışmalar yapması ergonominin diğer amaçları arasında gösterilebilir. Ergonominin amacı, değişik sağlık problemlerinin ortadan kaldırılabilmesi ve verimin arttırılabilmesi için çalışma ortamının nasıl tasarlanacağı ve işçiye nasıl adapte edileceğidir. Başka bir ifade ile çalışanın işine değil, işin çalışana uydurulmasının sağlanmasıdır” dedi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    13.12.2019 10:39:57

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.09.2020
18.09.2020
18.09.2020
OZEL HABERLER