Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sayısal Takograf anlatıldı
Sayısal Takograf Sistemi hakkında İscehisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonu’nda ilgili esnaf ve sanatkarlara bir bilgilendirme toplantısı ..

2

Image

Elazığ’a, İscehisar’dan yardım eli
Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle ilçemizde toplanan insani yardım malzemesi yola çıktı...

3

Image

‘Yardıma hazırız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Elazığ’daki depremzedelere yardımda bulunmaya hazır olduklarını söyledi. ..

4

Image

‘Her zaman yardıma hazırız’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Elazığ’daki depremzedelere yardıma her zaman hazır olduklarını söyledi. ..

5

Image

‘Büyük üzüntü içindeyiz’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Elazığ merkezli yaşanan deprem felaketinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu i..

6

Image

TEK YÜREĞİZ
Elazığ’da yaşanan deprem sonrası, depremzedeler için tüm Türkiye tek yürek oldu. Afyonkarahisar’dan da deprem bölgesine yardımlar gönderilirken yardım..

7

Image

‘Yaralar sarılıyor’
Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’dan da ekiplerin deprem bölgesinde yaraları sarmak için diğer ekiplerle çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. ..

8

Image

‘TSK sağlık tesisi kuracak’
ATSO Meclis Toplantısı’nda gündem değerlendirmesi yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, TSK’nın Afyonkarahisar’da 65 bin metrekare alanda ..

9

Image

‘Önemli bir proje’
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Down Sendromlu bireylerin istihdam edildiği, Down Restaurant-Cafe, Eğitim ve Sanat Evi’nin çok önemli bir ..

10

Image

‘Tahkim olmazsa olmaz’
15. ICC Türkiye Tahkim Günü toplantısına katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Başkanı M. Rifat Hisa..

11

Image

ATSO LOBİDE BAŞARILI
ATSO Meclis Toplantısı’nda gündem değerlendirmesi yapan Serteser, ATSO’nun 2019 yılında 51 adet lobi faaliyeti yaptığını ve hiçbirisinin reddedilmediğ..

12

Image

‘Kanal 3 büyük destek verdi’
Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Dağhan, derneğin kuruluş aşamasında Kanal 3’ün ve Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği..

13

Image

Özdilek’te tiyatro şenliği
Özdilek Afyonkarahisar, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli tiyatro gösterileriyle minik misafirlerine keyifli vakit geçirme imkânı sunacak. 25 Oc..

14

Image

Yaban hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar’da yoğun kar yağışı sonrası yiyecek bulmakta güçlük çeken yılkı atları ve yaban hayvanları için yemleme yapıldı...

15

Image

Sözleşme imzalandı
Sandıklı Belediyesi ve Belediye Özel İdare Çalışanları Sendikası (Bem-Bir-Sen) arasında 2020-2021 yılları kapsayan, SDS (Sosyal Denge Tazminatı) sözle..

16

Image

Entegre tesis çalışmaları devam ediyor
Çevre Hizmetleri Birliği tarafından ihalesi yapılan, 17 Ocak 2019 tarihinde sözleşmesi imzalanan Entegre Katı Atık Tesisi için çalışmalar devam ediyor..

17

Image

Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp’e ziyaret
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp’i ziyaret etti. ..

Ergonomi anlatıldı | Gazete3.com.tr
Image

Ergonomi anlatıldı


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından “Ofis Alanları ve Ergonomi” konulu konferans düzenlendi. AKÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Gürer, kişinin çalıştığı ortamın kişiye uygun hale getirilmesi olduğunu söyledi.
  GÜNCEL    13.12.2019 10:39:57

Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve AKÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Gürer’in konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erkan Özkan ile birlikte öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
“ERGONOMİ İŞİN ÇALIŞANA UYDURULMASIDIR”
Ofis Alanları ve Ergonomi konulu konferansta konuşan AKÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Gürer ise ergonomi bilimi ile ilgili bilgiler verdi. Doç. Dr. Gürer, “Ergonominin amaçlarına baktığımızda ruhsal ve bedensel travmaları en aza indirmenin ilk sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Bunun dışında; kazaların, rahatsızlıkların ve sakatlıkların önüne geçmek, zaman ve enerjiden tasarruf ederek verimi en üst düzeye çıkarmak, yorulmanın ve iş yerinde karşılaşılan stresin en aza indirilmesi, çalışanın sağlıklı, mutlu, verimli bir şekilde çalışmalar yapması ergonominin diğer amaçları arasında gösterilebilir. Ergonominin amacı, değişik sağlık problemlerinin ortadan kaldırılabilmesi ve verimin arttırılabilmesi için çalışma ortamının nasıl tasarlanacağı ve işçiye nasıl adapte edileceğidir. Başka bir ifade ile çalışanın işine değil, işin çalışana uydurulmasının sağlanmasıdır” dedi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    13.12.2019 10:39:57

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
27.01.2020
27.01.2020
27.01.2020
OZEL HABERLER