Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İş arayanlara rehberlik edecek
Vali Mustafa Tutulmaz, İŞKUR bünyesinde hizmet verecek olan iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, Nasıl iş aramalıyım? İş başvurum neden r..

2

Image

Okullardaki çalışmalar değerlendirildi
Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında yapılan 2019-2020 eğitim öğretim dönemi Merkez İlçe Eğitim Kurumu ..

3

Image

‘Kanal 3’te güzel programlar yapılıyor’
Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret eden, CİB İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Kanal 3’te güzel programların yapıldığını söyledi...

4

Image

Müdür Temiz Başkan Şahin’i ağırladı
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti..

5

Image

‘Sizlerle gurur duyuyoruz’
Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İstanbul Mutfak Günleri, 8. Housekeep..

6

Image

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’
Vali Mustafa Tutulmaz, üretim olmadan dünyaya kafa tutulamayacağını söyleyerek, “Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastı..

7

Image

‘MESELEMİZ TÜRKİYE’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, milletin karşısındaki vesayetçilere karşı en güçlü sesin hep AK Parti'den çıktığını belirterek, “Bizim meselemiz Türkiye..

8

Image

Petrol Sanayi Meclisi toplandı
TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Ahmet Erdem başkanlığında sektörün sorunlarını ele almak üzere TOBB’da bir araya geldi. ..

9

Image

Şehitler Takvimi dağıtıldı
Afyonkarahisar Belediyesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 2020 Şehitler Takvimi’nin dağıtımı şehit aileleri ..

10

Image

‘KKTC hür ve özgürdür’
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yaptığı açıklamaları kınayarak, “1..

11

Image

Başkan Sarı’ya teşekkür ziyareti
Mehmetçik Vakfı yararına geçtiğimiz ay gece düzenleyen Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya, TSK Mehmetçik Vakfı Bursa Temsilcisi Emekli Albay Ahmet N..

12

Image

‘Afyonkarahisar ortak paydamız’
AFSİAD Başkanı Kadir Sayın ve yönetim kurulu üyeleri Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. AFSİAD Başkanı Kadir Sayın Afyonkarahisar’a h..

13

Image

Kapankaya’dan taziye ziyareti
Kaymakam Kapankaya, vefat eden Kore Gazisi Mahmut Çiftçi’nin ailesini ziyaret ederek, taziyelerini iletti..

14

Image

Afyon lezzetleri baş döndürücü
Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu’nun davetlisi olarak şehre gelen sosyal medya fenomenleri Afyonkarahisar mutfağını keşfetti. Deneyimlerini kale..

15

Image

Tarım sigortası yaptırın
Çiftçilere yönelik olarak yapılan bilgilendirme toplantıları konusunda açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar, çiftçilerin alın teri ve ..

16

Image

Çevre konusunda duyarlı olalım
Vali Mustafa Tutulmaz, Çevre Hizmetleri Birliği tarafından Selçuklu İlkokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm eğitim semine..

17

Image

Amatör Çalgıcılar festivali yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde 2007 yılından itibaren düzenlenen Amatör Çalgıcılar Festivali’nin 14.’sü 14-15 Mart 2020 tarihinde g..

Gereken çalışmaları yapıyoruz | Gazete3.com.tr
Image

Gereken çalışmaları yapıyoruz


Kanal 3’te Sabah programına katılan Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Serhat Gümüş, oda üyeleri için gereken ne çalışma varsa yapmaya devam ettiklerini söyledi.
  GÜNCEL    07.01.2020 10:12:10

Hasan Öğünç’ün hazırlayıp sunduğu Kanal 3’te Sabah programına, Afyonkarahisar SMMMO Başkanı Serhat Gümüş konuk oldu. 2019 yılı faaliyetlerinin ve yeni düzenlemelerin konuşulduğu programdan bazı notları sizlerle paylaşalım.
“CİDDİ ANLAMDA YOĞUN
BİR DÖNEM GEÇİRDİK”
“23. Genel Kurulumuz, 12 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti. Bu tarihte bizim listemiz, seçimi kazanarak göreve başladı. İlk faaliyetimiz, iftar yemeğimiz oldu. Geniş katılımlı bir iftar yemeği idi, o zamanki genel başkanımız eski Devlet Bakanı Masum Türker ve protokol üyeleri katıldı. Bu etkinliğin haricinde pek çok özel okul ve sigorta şirketi ile protokol imzaladık, üyelerimize özel indirimli, sözleşmeler yaptık. Protokol ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Eğitim ve seminerlere bizim dönemimizde ağırlık verdik. Ciddi anlamda yoğun bir dönem geçirdik. Bir sigorta şirketi ile üyelerimizin faydalanacağı bireysel emeklilik sözleşmesi imzaladık. İlimizin pek çok ilçesini ziyaret ettik; üyelerimizin yaşadıkları sıkıntıları, onlardan dinleme imkanımız oldu. 25 Ağustos 2019 tarihinde, meslektaşlarımızla birlikte zafer yürüyüşüne katıldık. 15 Eylül 2019 tarihinde oda üyelerimizle birlikte bir kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdiğimiz faaliyetler arasında.”
SORUMLULUKLARIMIZ BÜYÜK
“Afyon il genelinde 542 üyemiz var; bu üyelerimizin doksan dokuzu kadın üye, diğerleri erkek üye. Bu üyelerimizin bir kısmı bir firmada bağımlı olarak çalışıyor, bir kısmı ise serbest muhasebecilik yapıyor. Mükelleflerimizin yaptığı işlemlerden bizim de sorumlu olduğumuz durumlar var. Özellikle sahte evrak düzenleme, naylon fatura düzenlenmesi durumunda bizlerin de müteselsilen sorumluğumuz var. Bu hem bir disiplin cezası gerektiriyor hem de maddi anlamda cezai sorumluluğumuz var.”
E- FATURA DÖNEMİ BAŞLADI
“2020 yılına girerken e-dönüşümler çok başımız ağrıttı. Bu bakımdan aralık ayı çok yoğun geçti. e-defter, e-fatura, e-irsaliye gibi. Mükelleflerimizin bilmesi gereken vergi mükellefi olan kişilere kestikleri faturaların tutarı 30 bin ve üzeri, vergi mükellefi olmayan vatandaşlara kestikleri faturaların tutarı 5 bin ve üzeri ise mutlaka e-fatura düzenlemeleri gerekiyor. Bu uygulamalar, mükelleflere büyük sorumluluklar getiriyor. Bu zorluklar nedeniyle iş yerini kapatan esnafımız oldu.”>>>Gazete3

  GÜNCEL    07.01.2020 10:12:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER