Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Salgın Afyon’da pik yaptı’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, koronavirüs salgınının Afyonkarahisar’da en üst seviyeler ulaştığını öne sürdü. ..

2

Image

87 adet taşınmaz ihaleyle satılacak
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 87 adet taşınmazın satışı açık ihale usulü ile yapılacak. Aynı zamanda bazı taşınmaz..

3

Image

Yaşam süresi arttı
Yeni doğmuş bir bireyin mevcut ölümlülük risklerine maruz kalması durumunda yaşaması beklenen ortalama yıl sayısı olarak tanımlanan "Doğuşta Beklenen ..

4

Image

Big Chefs hizmete açıldı
2007 yılında kurulan ve ünü yurtdışına ulaşan Big Chefs restoranlar zincirinin en son halkası Afyonkarahisar’da açıldı. Big Chefs, 66. Şubesi’ni Afyon..

5

Image

Bisiklet turu pazar günü
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Afyonkarahisar Koordinatörü Aliye Mete Sert Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk oldu. Sert bu Pazar yapılacak ol..

6

Image

‘Ahilerin her zaman yanında olduk’
Ahilik Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK ..

7

Image

Tüm mermer ihtiyacını karşılamaya hazırız’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm mermer ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını söyledi ..

8

Image

‘İhracat desteklenmeli’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, dünyada hizmet ihracatının öneminin arttığını belirterek, ihracatın desteklenmesi gerektiğini belirtti ..

9

Image

Hedef 6 yılda 100 kadın patron
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sinop Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Sinop Kadın Girişimciler Kurulu..

10

Image

MEB’ten özel set
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin okuma yazma sürecini eğlenceli hale getirecek bir set hazırladı..

11

Image

AFYON ÖNCÜ
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye’ye öncü kararlar almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde attığı twitte koronavirüs karantinasını ihlal e..

12

Image

Jandarmadan Kovid denetimi
Afyonkarahisar'da jandarma ekiplerince yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe, belde ve köylerin toplu taşıma araçlarına yönelik denetim gerç..

13

Image

‘Tedbirlere uyulmazsa vakalar artar’
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, eylül ayında yeni normal dönemdeki dalgalanmalara dikkat çekerek "Koronavirüs tedbirlerine uyul..

14

Image

‘THY ile görüşeceğiz’
Türkiye Seyahat Acentalar Birliği Dumlupınar Bölge Temsil Kurulu Başkanı Bilal Şenel, Zafer Havalimanı’nı canlandırabilmek, uçuşları açabilmek için Tü..

15

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, ziyaret için gelen konuklarını ağırladı ..

16

Image

‘İHBAR EDİN’

Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehir merkezinde covid-19 denetimi yaptı. Vali Çiçek, vatandaşlardan korona testi pozitif ol..

17

Image

Eurochambres Komitesi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, aynı zamanda Başkan Vekilliğini yürüttüğü Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları ..

Gereken çalışmaları yapıyoruz | Gazete3.com.tr
Image

Gereken çalışmaları yapıyoruz


Kanal 3’te Sabah programına katılan Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Serhat Gümüş, oda üyeleri için gereken ne çalışma varsa yapmaya devam ettiklerini söyledi.
  GÜNCEL    07.01.2020 10:12:10

Hasan Öğünç’ün hazırlayıp sunduğu Kanal 3’te Sabah programına, Afyonkarahisar SMMMO Başkanı Serhat Gümüş konuk oldu. 2019 yılı faaliyetlerinin ve yeni düzenlemelerin konuşulduğu programdan bazı notları sizlerle paylaşalım.
“CİDDİ ANLAMDA YOĞUN
BİR DÖNEM GEÇİRDİK”
“23. Genel Kurulumuz, 12 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti. Bu tarihte bizim listemiz, seçimi kazanarak göreve başladı. İlk faaliyetimiz, iftar yemeğimiz oldu. Geniş katılımlı bir iftar yemeği idi, o zamanki genel başkanımız eski Devlet Bakanı Masum Türker ve protokol üyeleri katıldı. Bu etkinliğin haricinde pek çok özel okul ve sigorta şirketi ile protokol imzaladık, üyelerimize özel indirimli, sözleşmeler yaptık. Protokol ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Eğitim ve seminerlere bizim dönemimizde ağırlık verdik. Ciddi anlamda yoğun bir dönem geçirdik. Bir sigorta şirketi ile üyelerimizin faydalanacağı bireysel emeklilik sözleşmesi imzaladık. İlimizin pek çok ilçesini ziyaret ettik; üyelerimizin yaşadıkları sıkıntıları, onlardan dinleme imkanımız oldu. 25 Ağustos 2019 tarihinde, meslektaşlarımızla birlikte zafer yürüyüşüne katıldık. 15 Eylül 2019 tarihinde oda üyelerimizle birlikte bir kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdiğimiz faaliyetler arasında.”
SORUMLULUKLARIMIZ BÜYÜK
“Afyon il genelinde 542 üyemiz var; bu üyelerimizin doksan dokuzu kadın üye, diğerleri erkek üye. Bu üyelerimizin bir kısmı bir firmada bağımlı olarak çalışıyor, bir kısmı ise serbest muhasebecilik yapıyor. Mükelleflerimizin yaptığı işlemlerden bizim de sorumlu olduğumuz durumlar var. Özellikle sahte evrak düzenleme, naylon fatura düzenlenmesi durumunda bizlerin de müteselsilen sorumluğumuz var. Bu hem bir disiplin cezası gerektiriyor hem de maddi anlamda cezai sorumluluğumuz var.”
E- FATURA DÖNEMİ BAŞLADI
“2020 yılına girerken e-dönüşümler çok başımız ağrıttı. Bu bakımdan aralık ayı çok yoğun geçti. e-defter, e-fatura, e-irsaliye gibi. Mükelleflerimizin bilmesi gereken vergi mükellefi olan kişilere kestikleri faturaların tutarı 30 bin ve üzeri, vergi mükellefi olmayan vatandaşlara kestikleri faturaların tutarı 5 bin ve üzeri ise mutlaka e-fatura düzenlemeleri gerekiyor. Bu uygulamalar, mükelleflere büyük sorumluluklar getiriyor. Bu zorluklar nedeniyle iş yerini kapatan esnafımız oldu.”>>>Gazete3

  GÜNCEL    07.01.2020 10:12:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.09.2020
18.09.2020
18.09.2020
OZEL HABERLER