Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

13

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

14

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

15

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

Hamm’da Afyon rüzgarı | Gazete3.com.tr
Image

Hamm’da Afyon rüzgarı


Afyonkarahisar ve Hamm arasındaki kardeş şehir protokolünün 10.yılı dolayısıyla yapılan kutlamalara katılmak üzere Hamm’a giden Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Hamm’da yapılan etkinlikleri ve çalışmaları Gazete 3 ve Kanal 3’e Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’e değerlendirdi.
  GÜNCEL    04.08.2018 10:57:41

“EKONOMİK ANLAMDA GÜZEL GELİŞMELER YAŞANACAK”

Afyonkarahisar ve Hamm arasında ekonomik işbirliklerinin kurulmasını istediklerini söyleyen Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Geçen sene Afyonkarahisar’da yapılan 10.yıl kardeşlik kutlamaları bu sene Hamm’da yapılıyor. Oldukça güzel etkinlikler hazırlamışlar. 40-45 kişilik Afyonkarahisar ekibi var. Daha önceden gönderilen 20 kişilik bir ekip daha var. Her konuda etkinlikler en üst düzeyde yapılıyor. Pazar günü Afyon Sokağı’nın açılışı yapılacak. Afyonkarahisar’dan pek çok gencimiz Hamm’da düzenlenen tenis turnuvasına katılıyor. Üniversitelerarası öğrenci değişiminden gelen öğrenciler var. Geçen sene Sayın Petermann Afyonkarahisar’a geldiğinde ben demiştim ki kendisine ‘Artık ekonomik alanda da bir şeyler yapmamız gerekiyor. Türk ve Alman işadamlarıyla en azından mermer konusunda bir şeyler yapalım’ demişti. O da bu yaklaşımımı iyi karşılayarak Hamm’a dönüşünde çalışmalar yapmış. Burada bazı görüşmeler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Ben istiyorum ki bizim en güçlü olduğumuz mermer konusunda bir şeyler yapalım. İnşallah bir şeyler olacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE-ALMANYA FUARI DÜZENLEMEK İSTİYORLAR”

Türkiye- Almanya Fuarı’na katkıda bulunmak istediklerini belirten Serteser, “Petermann Ruhr bölgesini de temsil ediyor. Gelecek sene Türkiye-Almanya Fuarı düzenlemek istiyorlar. Benden yardım istedi. Ben de TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bu konuyu görüşeceğimi söyledim. Belki Eylül ayında gelecek ya da Sayın Başkanımla görüştüreceğim. Belki bizimde içinde olacağımız bir organizasyon düzenleyebiliriz. Bu konuyu görüşeceğiz. Dolayısıyla ekonomik alanda yeni güzel gelişmeler yaşanacağına inanıyorum. İnşallah bu uğraşlarımız ekonomik olarak işbirliklerinin yapılmasına vesile olacaktır. Petermann Türkleri çok seviyor. Burada Türklerin ibadetlerini rahatça yapabilmeleri amacıyla Yunus Emre Camii’ni geniş bir şekilde yapılmasını sağlamış. Camii’nin yapıldığı dönemde bu gelişme bizim çok hoşumuza gitmiş meclis kararıyla 6 bin Euro Hamm’a göndererek caminin şadırvanının yapılmasını sağlamıştık. Bugün orada Cuma namazı kılınca çok duygulandık” dedi.

“YAŞLI BAKIM KONUSUNDA İSTİŞARELERDE BULUNDUK”

Hamm’da üniversitelerarası çalışmalarla ilgili görüşmeler yaptığını söyleyen AKÜ ve AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, “Sayın Belediye Başkanımızın yürütücülüğünde 40 kişilik bir grupla hazırlanan program kapsamında Hamm’lı yetkililer ve Belediye Başkanımız, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız ve benle bir dizi toplantılar yapıldı. Toplantılarda Hamm ile Afyonkarahisar arasındaki 10 yıllık kardeşlik sürecindeki yapılan çalışmalar geniş kapsamlı olarak değerlendirildi. Bundan sonra neler yapılabilir, hangi projeler yapılabilir, bu güne kadar yapılan projeler ne aşamaya geldi bunlar konuşuldu. Ticaret ve Sanayi Odası başkanları kendi aralarında ekonomiyle ilgili olarak toplantılar yaptı. Ben üniversite yöneticileriyle toplantı yaptım. Burada üniversitemizin bünyesindeki öğrencilerimizden bazıları staj yapıyor. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrencilerimiz var. Dolayısıyla burayla ilişkiler beli bir noktada yürütülüyor. Ben buraya yeni proje olarak yaşlı bakım, engelli bakım konularında karşılıklı bilgi alışverişi önerdim. Memnuniyetle karşıladılar. Biz buraya hemşirelerimizi, fizyoterapistlerimizi göndereceğiz. Almanya yaşlı nüfusu bizden fazla olduğu için bizden daha öndeler. Bizde bu durum karşısında bizde yeni olan bu konuları Almanlardan destek alarak daha fazla geliştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

HAMM’DA AFYON CADDESİ AÇILACAK

Geçen sene Afyonkarahisar’da yapılan kutlamaların bu yıl Hamm’da yapıldığını kaydeden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban: 2006 yılında önceki belediye başkanımız Abdullah Kaptan beyin imzaladığı protokolle, Afyonkarahisar ile Hamm kardeş şehir olmuş ve 2007 yılında kardeş şehir ilişkileri başlamış. Geçen yıl Hamm heyeti Afyonkarahisar’a gelerek 10.kutlamalarını yapmıştık, şimdi 10.yıl kutlamalarının Hamm bölümünü yapmak üzere bizler Hamm’dayız. Resmi programlarımız yarın başlıyor, az öncede bizlere Afyon Caddesi olan yeri gösterdiler. Haşhaş figürümüz yerleştirmiş, Afyonkarahisar’a ait resimler konulmuş. Avrupa’da bir kentte Afyon Caddesi hayata geçmiş oluyor” dedi.

“TÜRKİYE’YE AİT FİGÜRLERİ HAMM’DA DUVARLARA YAPACAĞIZ”

Belediyeden alt yapı uzmanlarının Hamm’daki alt yapı uzmanlarıyla görüşmeler yaptığını dile getiren Başkan Çoban, “Bizde kardeş belediyeler olarak bu kardeşlik ilişkilerini gezme tozma olarak değil de illerimize, ülkelerimize nasıl yararlar sağlayabiliriz düşüncesiyle çalışmalarımızı yapacağız. Hamm’daki alt yapı uzmanlarıyla, Afyonkarahisar’dan alt yapı uzmanları istişarelerde bulunuyorlar. Afyonkarahisar’dan halk oyunları ekiplerimizi birkaç gün önceden Hamm’a gönderdik, buradaki Türklere ve Almanlara Türk kültürünün önemli bir parçası olan halk oyunlarımızı öğretiyorlar. Konservatuardan arkadaşlarımızı Afyonkarahisar’ın müziklerini tanıtıyorlar. Duvar boyama işi yapan arkadaşlarımız, ülkemize ait figürleri yapmak üzere buradalar. Bu çalışmalarımızı pazartesi günü itibariyle bitirerek, ülkemize dönmeye çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

“PETERMANN TÜRKLERE KARŞI SICAK DAVRANIYOR”

Hamm Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann’ın Türklere karşı iyi davranışlar sergilediğini söyleyen Başkan Çoban, “10 yıllık kardeşlik ilişkilerinde en kapsamlı ve dolu olan ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Hamm’da Cuma namazını Yunus Emre Camii’nde kıldık. Hamm’ın nüfusu 190 bin kişi civarında. Bu nüfusun 20 bin kişilik kısmını Türk kökenli insanlar oluşturuyor. Buradaki Türkleri yalnız bırakmıyoruz. Buradaki siyasilerinde kardeş şehir ilişkilerinden dolayı Türklere bakış açıları da gayet güzel. Cuma namazı kıldığımız camii Afyonkarahisar’ın en büyük camilerinden birisi gibi, tıklım tıklım doluyor. Müştemilat yetmemiş, belediye tarafından camiye yakın bir yerdeki alan camiye tahsis edilmiş. Bunlar bizlerin Hamm’la olan kardeşlik ilişkilerinin bir sonucu olarak kendisini gösteriyor. Yolu Almanya’ya düşen Afyonkarahisarlı vatandaşlar olursa Hamm’ı mutlaka görsünler. Hamm Belediye Başkanı Petermann Türklere karşı son derece sıcak davranıyor. Hatta geçtiğimiz yıllarda Almanya ile aramızda yaşanan bazı gerginliklere rağmen, partisinin, diğer Alman yetkililerin Türkiye’ye gitme çağrısına rağmen Afyonkarahisar’a gelerek, bizleri ziyaretleri olmuştu. Yine 15 Temmuz sonrası gelerek bizlerle yan yana durdu. Dolayısıyla Almanya’da bu tür siyasetçilerin desteklenmesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    04.08.2018 10:57:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.10.2018
15.10.2018
15.10.2018
OZEL HABERLER