Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İmar barışı için başvurular başladı

İmar Barışı affının yürürlüğe girmesinin ardından Yapı Kayıt Belgesi için başvurular alınmaya başladı...

2

Image

‘Çocuğumla beraber benimde hayatım sona erdi’

İstanbul'da terör örgütü PKK tarafından 7 Haziran 2016'da Vezneciler otobüs durağı yakınlarında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait iki midibüse y..

3

Image

İhracatımız yüzde 13 arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın Mayıs ayı ihracatının geçen yılın Mayıs ayındaki ihrac..

4

Image

Yavru yaban keçisine Bakanlık sahip çıktı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü yaban hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. ..

5

Image

‘İyotlu tuz kullanmayı tercih edin’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, iyot yetersizliğinden korunmak için iyotlu tuzların tercih edilmesi gerektiğini söyledi. ..

6

Image

‘Örnek bir ülke isek bunu ATATÜRK’E BORÇLUYUZ’

Ankara’da yaşayan Afyonlularla iftarda bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ''Bugün İslam aleminde örnek bir Türkiye Cumhuri..

7

Image

‘Gerekirse Türk Lirasına tamamen döneriz’
Sinop’ta temaslarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Sinop İl Başkanlığı’ndaki ziyaretinde yaptığı açıklamada, Batı..

8

Image

Afyon Kaymaklı ramazan tatlıları kapış kapış
Afyonkarahisar'da tatlıların vazgeçilmezi manda sütünden "Afyon kaymağı" ile yapılan tatlılara ramazanda talep arttı. Kentte hizmet veren Altınay Şeke..

9

Image

Kıbrıs Gazisi Akgün son yolculuğuna uğurlandı
65 yaşında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi İsmail Akgün İmaret Camiinde düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı. ..

10

Image

‘Anlık yağışlara karşı hazırlıklı olunmalı’
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa'daki sele ilişkin, "Sel zaman zaman oluyor. Anlık yağışlar var, bunları da biz ikaz ettik hatta bu ikaz..

11

Image

Malatya’da Afyon’dakine benzer bir tesis kurulacak
Malatya'da çöpten enerji üreten Mimsan Grup, Afyon'da da benzer işlevi görecek yeni bir tesis kurmaya hazırlanıyor...

12

Image

‘Diktiğimiz fidanlar yemyeşil ormanlara dönüşecek’
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından 2011-2015 yılları arasında İzmir Ödemiş’te uygulanan erozyon kontrolü çalışmaları ..

13

Image

Türkiye’nin ilk ayı barınağı Ovakorusu
Bursa'nın Karacabey ilçesindeki Ovakorusu Ayı Barınağı, 1994'te başlatılan "Libearty-Türk Ayı Projesi" kapsamında Türkiye'nin çeşitli yerlerinden topl..

14

Image

Tatlıcıların yoğun mesaisi
Afyonkarahisar’da uzun zamandır tatlıcılık sektörü üzerinde hizmet veren firmalardan “Cansel Tatlıcılık” çalışanları, Ramazan Ayı’nın girmesi ile birl..

15

Image

E-yoklama uygulaması başladı
Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların askerlik işlemlerini daha rahat yapmaları amacıyla e-yoklama uygulamasına geçildi. ..

16

Image

Ramazan ayının gözdesi Demirhindi ve Hurma
Geleneksel Osmanlı mutfağında yaygın olarak kullanılan ve 40 çeşit baharattan yapılan demirhindi Şerbeti, Ramazan ayında sofraları süslemeye hazırlanı..

17

Image

Fırınlar denetlendi
Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Ramazan Ayı nedeniyle fırınları denetledi...

HASTANEDEN KAÇIRILDI POLİS 12 SAATTE BULDU | Gazete3.com.tr
Image

HASTANEDEN KAÇIRILDI POLİS 12 SAATTE BULDU


Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde önceki öğlen yaşanan bebek kaçırma olayının ardından harekete geçen Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri 12 saat içerisinde kaçırılan bebeği sağlıklı bir buldu, bebeği kaçıranlar da yakalandı
  GÜNCEL    12.05.2018 10:46:52

GÜVENLİK YETERSİZ Mİ?

Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde Yeni doğan servisinde dünyaya gelen Suriye’li bir ailenin çocuğun önceki gün öğlen saatlerinde kaçırılan bebek, Afyonkarahisar Emniyetinin başarılı operasyonu ile Çay İlçesi Pazarağaç Kasabasında bulundu. Kaçırma olayını gerçekleştiren üç kişi gözaltına alındıktan sonra Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğünde sorguya alındılar. Bebek kaçırma olayının ardından Afyonkarahisar Devlet Hastanesindeki güvenlik önlemlerinin yeterli olup olmadığı sorusu gündeme geldi.

OLAY NASIL MEYDANA GELDİ?

Perşembe günü saat 05.40 da Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde Suriye uyruklu R.D. isimli kadın tarafından dünyaya getirilen erkek bebek, saat 14.00 sularında kaçırıldı. Emniyet Müdürlüğüne konuyla ilgili bilginin aktarılması üzerine, ekipler öncelikle güvenlik kamera kayıtları ile aile fertlerinin üzerine yoğunlaştılar. Kamera görüntülerinde bir kadının tuvalette hemşire kıyafeti giydiği ve tuvaletin başka bir kısmında erkek bir kişi ile buluştuğu belirlendi. Daha sonra hemşire kıyafeti giyen kişinin yeni doğan ünitesinden çocuğu alarak çıktığı tespit edildi. Aynı kişilerin hastane çıkışında başka bir kişi ile buluştukları ve gri renkli Opel Vectra marka otomobille Çay ilçesi Pazarağaç Kasabasına gittikleri tespit edildi.

NEDEN KAÇIRMIŞ?

F.Ç. ile E.Ç. bir süredir evli idiler. Kadın aşırı kilolu olması nedeniyle çocuk sahibi olamıyordu. Tıp’ta dış gebelik olarak adlandırılan aslında hamile olmamasına rağmen hamile gibi görünmesi nedeniyle önceleri çok mutlu olan F.Ç. daha öncede özel bir hastanede çalışmıştı. Doktor muayenesinde aslında gebe olmadığını öğrenince ailesine bu durumu anlatamadı. Aklına başka birisinin bebeğini alarak büyütme fikri gelince gizli gizli yeni doğan çocuk servislerini kontrol etmeye başladı. Daha önce çalıştığı yerden yanında kalan hemşire kıyafetini yanından ayırmayan F.Ç. Suriyeli R.D. isimli kadının çocuğunu doğurmasının ardından doğruca Mavi Hastaneye giderek eşini ve görümcesini aradı. Kendisinin doğum yaptığını söyleyen F.Ç. Devlet Hastanesine gelerek kendisini almalarını istedi. Olaydan habersiz bir şekilde hastaneye gelen E.Ç. ile E.Ö. hastaneden çocuğu ve kadını alarak Pazarağaç’taki evlerine gittiler. Polisin baskın yapmasıyla olayı öğrenen E.Ç. ile E.Ö. üzüntülerini belirttiler, kendilerinin bu durumdan haberdar olmadıklarını ve Suriyeli aileden özür dilemek istediklerini ifade ettiler.

EMNİYET NASIL ÇÖZDÜ?

Hastanedeki kamera görüntülerinin ardından plakası tespit edilen aracın güzergahını Mobese kameraları ve yol boyundaki tesislerin kamera kayıtlarından adım adım takip eden Emniyet Ekipleri, şüphelilerin Pazarağaç beldesindeki F.Ç., E.Ç., ile E.Ö. isimli kişiler olduklarını tespit etti. Düzenlenen operasyon ile bebeği sağlıklı bir şekilde alan ekipler, şüphelileri de kıskıvrak yakaladılar. Önceki gece boyunca kaçırılan bebeğin babası başta olmak üzere bazı kişileri Emniyet Müdürlüğünde sorguya alan ekipler, çocuğun kaçırılma nedeni ile ilgili ipuçlarını ortaya çıkardılar.

EMNİYET VE VALİYE TEŞEKKÜR

Çocuğu sağ salim kurtarılan baba Amerabo Al Rabee Mısho, çocuğunun bulunmasından dolayı mutluluklarını ifade ederken, ‘Çok mutluyuz, bebeğimiz şimdi annesinin yanında. Emniyet mensuplarına ve Vali Mustafa Tutulmaz’a çok teşekkür ediyorum. Minnettarım, Allah razı olsun’ dedi.  GÜNCEL    12.05.2018 10:46:52

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.06.2018
18.06.2018
18.06.2018
OZEL HABERLER