Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye’nin çabasına destek verilmeli’
1.Medya ve Mülteciler Basın Buluşması’nda Türkiye’nin mültecilere yönelik olarak yaptığı yardımlar ve çabaları ifade edilerek, diğer ülkelerin bu çaba..

2

Image

Koçak, Okan Üniversitesi Rektörü oldu
..

3

Image

Yapılandırmada ilk taksit hatırlatması
Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre 1 Ekim Pazartesi günü sona ere..

4

Image

Aşure Günü etkinlikleri başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Muharrem Ayı'nın 10. gününe rastlayan Aşûre Günü'nde Hz. Mevlana'nın yedinci kuşak torunlarından büyük mutasavvıf..

5

Image

Ahilik Haftası kutlanıyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Hüsnü Serteser, Ahilik Haftası dolayısıyla birtakım etkinliklere katıldı, ziyaretlerde bu..

6

Image

İtalya semalarında Türk Bayrağı uçurulacak
Türk Uçurtma Takımı kaptanı ve İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz ülkemizi uluslar arası uçurtma etkinliklerinde temsil etmeye dev..

7

Image

Yatırım programları denetlendi
Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce Bucak İşletme Müdürlüğü, Pamucak ve Kocaalilerde üç, Dinar İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı ilçesinde 1 olmak üzere..

8

Image

TGF’den yerel basına ‘cansuyu’ önerileri
Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından, son dönemlerde yaşanan kağıt sıkıntısı ile had safhaya ulaşan basın sektöründeki zorlukları giderecek somu..

9

Image

SAĞLIK REVAÇTA
AKÜ ve AFSܒdeki öğrenci kayıtlarıyla ilgili olarak Gazetemiz Muhabiri Şehriban Toptaş’a konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, ilk yerleştirmel..

10

Image

Nurullah Okumuş AFSÜ Rektörü oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Afyonkarahisar Sağlık Bili..

11

Image

‘Nikah sayımız 940 oldu’
Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar ile Kahvaltı Haberlerinin dünkü konuğu Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ümit Yıldırım, A..

12

Image

‘Geleneksel el sanatları yaşatılmalı’
Taşhan Doruk Deri İşletmecisi Fatma Kıvrak, geleneksel el sanatlarının günümüzde var olma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bu sanatların yaşatılması i..

13

Image

‘Zabıtalar fedakarca çalışıyor’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Zabıta Teşkilatı'nın kuruluşunun 192. yıldönümü dolayısıyla personeliyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Burhane..

14

Image

‘Filistin’e sanayi bölgelerimizle katkı sağlayabiliriz’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyası olarak Filistin meselesine bir Türkiye meselesi olarak baktıklarını belirterek, “Farklı hiçbir gö..

15

Image

Komutanlardan AEV’e ziyaret
Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve Afyonkarahisar Mühimmat Bölge Komutanı Bkm. Albay Mustafa Erol, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. ..

16

Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı
Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlene..

17

Image

‘Geçmişimizden ilham alarak gözümüzü atiye çevirmeliyiz’
30 Ağustos Zafer Bayramı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı tören ile Başkomutanlık Meydan Savaşı'nın kazanıldığı Küta..

HASTANEDEN KAÇIRILDI POLİS 12 SAATTE BULDU | Gazete3.com.tr
Image

HASTANEDEN KAÇIRILDI POLİS 12 SAATTE BULDU


Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde önceki öğlen yaşanan bebek kaçırma olayının ardından harekete geçen Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri 12 saat içerisinde kaçırılan bebeği sağlıklı bir buldu, bebeği kaçıranlar da yakalandı
  GÜNCEL    12.05.2018 10:46:52

GÜVENLİK YETERSİZ Mİ?

Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde Yeni doğan servisinde dünyaya gelen Suriye’li bir ailenin çocuğun önceki gün öğlen saatlerinde kaçırılan bebek, Afyonkarahisar Emniyetinin başarılı operasyonu ile Çay İlçesi Pazarağaç Kasabasında bulundu. Kaçırma olayını gerçekleştiren üç kişi gözaltına alındıktan sonra Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğünde sorguya alındılar. Bebek kaçırma olayının ardından Afyonkarahisar Devlet Hastanesindeki güvenlik önlemlerinin yeterli olup olmadığı sorusu gündeme geldi.

OLAY NASIL MEYDANA GELDİ?

Perşembe günü saat 05.40 da Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde Suriye uyruklu R.D. isimli kadın tarafından dünyaya getirilen erkek bebek, saat 14.00 sularında kaçırıldı. Emniyet Müdürlüğüne konuyla ilgili bilginin aktarılması üzerine, ekipler öncelikle güvenlik kamera kayıtları ile aile fertlerinin üzerine yoğunlaştılar. Kamera görüntülerinde bir kadının tuvalette hemşire kıyafeti giydiği ve tuvaletin başka bir kısmında erkek bir kişi ile buluştuğu belirlendi. Daha sonra hemşire kıyafeti giyen kişinin yeni doğan ünitesinden çocuğu alarak çıktığı tespit edildi. Aynı kişilerin hastane çıkışında başka bir kişi ile buluştukları ve gri renkli Opel Vectra marka otomobille Çay ilçesi Pazarağaç Kasabasına gittikleri tespit edildi.

NEDEN KAÇIRMIŞ?

F.Ç. ile E.Ç. bir süredir evli idiler. Kadın aşırı kilolu olması nedeniyle çocuk sahibi olamıyordu. Tıp’ta dış gebelik olarak adlandırılan aslında hamile olmamasına rağmen hamile gibi görünmesi nedeniyle önceleri çok mutlu olan F.Ç. daha öncede özel bir hastanede çalışmıştı. Doktor muayenesinde aslında gebe olmadığını öğrenince ailesine bu durumu anlatamadı. Aklına başka birisinin bebeğini alarak büyütme fikri gelince gizli gizli yeni doğan çocuk servislerini kontrol etmeye başladı. Daha önce çalıştığı yerden yanında kalan hemşire kıyafetini yanından ayırmayan F.Ç. Suriyeli R.D. isimli kadının çocuğunu doğurmasının ardından doğruca Mavi Hastaneye giderek eşini ve görümcesini aradı. Kendisinin doğum yaptığını söyleyen F.Ç. Devlet Hastanesine gelerek kendisini almalarını istedi. Olaydan habersiz bir şekilde hastaneye gelen E.Ç. ile E.Ö. hastaneden çocuğu ve kadını alarak Pazarağaç’taki evlerine gittiler. Polisin baskın yapmasıyla olayı öğrenen E.Ç. ile E.Ö. üzüntülerini belirttiler, kendilerinin bu durumdan haberdar olmadıklarını ve Suriyeli aileden özür dilemek istediklerini ifade ettiler.

EMNİYET NASIL ÇÖZDÜ?

Hastanedeki kamera görüntülerinin ardından plakası tespit edilen aracın güzergahını Mobese kameraları ve yol boyundaki tesislerin kamera kayıtlarından adım adım takip eden Emniyet Ekipleri, şüphelilerin Pazarağaç beldesindeki F.Ç., E.Ç., ile E.Ö. isimli kişiler olduklarını tespit etti. Düzenlenen operasyon ile bebeği sağlıklı bir şekilde alan ekipler, şüphelileri de kıskıvrak yakaladılar. Önceki gece boyunca kaçırılan bebeğin babası başta olmak üzere bazı kişileri Emniyet Müdürlüğünde sorguya alan ekipler, çocuğun kaçırılma nedeni ile ilgili ipuçlarını ortaya çıkardılar.

EMNİYET VE VALİYE TEŞEKKÜR

Çocuğu sağ salim kurtarılan baba Amerabo Al Rabee Mısho, çocuğunun bulunmasından dolayı mutluluklarını ifade ederken, ‘Çok mutluyuz, bebeğimiz şimdi annesinin yanında. Emniyet mensuplarına ve Vali Mustafa Tutulmaz’a çok teşekkür ediyorum. Minnettarım, Allah razı olsun’ dedi.  GÜNCEL    12.05.2018 10:46:52

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.10.2018
22.10.2018
22.10.2018
OZEL HABERLER