Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

2

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

3

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

4

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

5

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

6

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

7

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

8

Image

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’
Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sez..

9

Image

Engelli aileye kimlik kartı
Afyonkarahisar’ın Kışlacık Köyü’nde yaşayan engelli aile, Nüfus İl Müdürlüğü tarafından evinden alınarak getirildiği kurumdan yeni kimlikleri çıkarıld..

10

Image

Karlar ve buzlar temizleniyor
Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde yağan kar ve sonrası oluşan buzlanma neticesinde, vatandaşların mağdur olmaması için kar ile bu..

11

Image

Yabancıların toplumla uyumu konuşuldu
Afyonkarahisar’da yaşayan yabancıların toplumla olan karşılıklı uyumunu tesis etmek üzere Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe başkanlığında toplantı ya..

12

Image

‘Medya demokrasinin olmazsa olmazıdır’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Akrones Termal Otel Genel Müdür Yardımcısı Funda Özbay,..

13

Image

Kulakların pası silindi
Alimoğlu Kültür Sanat Araştırmaları Merkezi Derneği’nin “Şarkılarda Akşamlar/Geceler” konseri, büyük beğeni topladı..

14

Image

Yaban hayvanları takip ediliyor
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5'inci Bölge Müdürlüğü tarafından Akdağ Tabiat Parkı'na yılkı atları ve kızıl geyikler için yem ..

15

Image

‘İnşallah yüzümüzün akıyla çıkacağız’
Ekşioğlu Milsapark Residence ortakları için düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Milsapark Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Çelebi, yapılan..

16

Image

Afyon’da şiddetli rüzgar bekleniyor
Afyonkarahisar’da bugün ve yarın şiddetli lodos ile fırtına yaşanacağı uyarısı geldi. ..

17

Image

Yemen için seferber oldular
Afyonkarahisar'ın Kocatepe beldesinde, halktan toplanan küçükbaş hayvan, hububat ve el emeği göz nuru eşyaların mezatta satılmasının ardından elde edi..

HASTANEDEN KAÇIRILDI POLİS 12 SAATTE BULDU | Gazete3.com.tr
Image

HASTANEDEN KAÇIRILDI POLİS 12 SAATTE BULDU


Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde önceki öğlen yaşanan bebek kaçırma olayının ardından harekete geçen Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri 12 saat içerisinde kaçırılan bebeği sağlıklı bir buldu, bebeği kaçıranlar da yakalandı
  GÜNCEL    12.05.2018 10:46:52

GÜVENLİK YETERSİZ Mİ?

Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde Yeni doğan servisinde dünyaya gelen Suriye’li bir ailenin çocuğun önceki gün öğlen saatlerinde kaçırılan bebek, Afyonkarahisar Emniyetinin başarılı operasyonu ile Çay İlçesi Pazarağaç Kasabasında bulundu. Kaçırma olayını gerçekleştiren üç kişi gözaltına alındıktan sonra Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğünde sorguya alındılar. Bebek kaçırma olayının ardından Afyonkarahisar Devlet Hastanesindeki güvenlik önlemlerinin yeterli olup olmadığı sorusu gündeme geldi.

OLAY NASIL MEYDANA GELDİ?

Perşembe günü saat 05.40 da Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisinde Suriye uyruklu R.D. isimli kadın tarafından dünyaya getirilen erkek bebek, saat 14.00 sularında kaçırıldı. Emniyet Müdürlüğüne konuyla ilgili bilginin aktarılması üzerine, ekipler öncelikle güvenlik kamera kayıtları ile aile fertlerinin üzerine yoğunlaştılar. Kamera görüntülerinde bir kadının tuvalette hemşire kıyafeti giydiği ve tuvaletin başka bir kısmında erkek bir kişi ile buluştuğu belirlendi. Daha sonra hemşire kıyafeti giyen kişinin yeni doğan ünitesinden çocuğu alarak çıktığı tespit edildi. Aynı kişilerin hastane çıkışında başka bir kişi ile buluştukları ve gri renkli Opel Vectra marka otomobille Çay ilçesi Pazarağaç Kasabasına gittikleri tespit edildi.

NEDEN KAÇIRMIŞ?

F.Ç. ile E.Ç. bir süredir evli idiler. Kadın aşırı kilolu olması nedeniyle çocuk sahibi olamıyordu. Tıp’ta dış gebelik olarak adlandırılan aslında hamile olmamasına rağmen hamile gibi görünmesi nedeniyle önceleri çok mutlu olan F.Ç. daha öncede özel bir hastanede çalışmıştı. Doktor muayenesinde aslında gebe olmadığını öğrenince ailesine bu durumu anlatamadı. Aklına başka birisinin bebeğini alarak büyütme fikri gelince gizli gizli yeni doğan çocuk servislerini kontrol etmeye başladı. Daha önce çalıştığı yerden yanında kalan hemşire kıyafetini yanından ayırmayan F.Ç. Suriyeli R.D. isimli kadının çocuğunu doğurmasının ardından doğruca Mavi Hastaneye giderek eşini ve görümcesini aradı. Kendisinin doğum yaptığını söyleyen F.Ç. Devlet Hastanesine gelerek kendisini almalarını istedi. Olaydan habersiz bir şekilde hastaneye gelen E.Ç. ile E.Ö. hastaneden çocuğu ve kadını alarak Pazarağaç’taki evlerine gittiler. Polisin baskın yapmasıyla olayı öğrenen E.Ç. ile E.Ö. üzüntülerini belirttiler, kendilerinin bu durumdan haberdar olmadıklarını ve Suriyeli aileden özür dilemek istediklerini ifade ettiler.

EMNİYET NASIL ÇÖZDÜ?

Hastanedeki kamera görüntülerinin ardından plakası tespit edilen aracın güzergahını Mobese kameraları ve yol boyundaki tesislerin kamera kayıtlarından adım adım takip eden Emniyet Ekipleri, şüphelilerin Pazarağaç beldesindeki F.Ç., E.Ç., ile E.Ö. isimli kişiler olduklarını tespit etti. Düzenlenen operasyon ile bebeği sağlıklı bir şekilde alan ekipler, şüphelileri de kıskıvrak yakaladılar. Önceki gece boyunca kaçırılan bebeğin babası başta olmak üzere bazı kişileri Emniyet Müdürlüğünde sorguya alan ekipler, çocuğun kaçırılma nedeni ile ilgili ipuçlarını ortaya çıkardılar.

EMNİYET VE VALİYE TEŞEKKÜR

Çocuğu sağ salim kurtarılan baba Amerabo Al Rabee Mısho, çocuğunun bulunmasından dolayı mutluluklarını ifade ederken, ‘Çok mutluyuz, bebeğimiz şimdi annesinin yanında. Emniyet mensuplarına ve Vali Mustafa Tutulmaz’a çok teşekkür ediyorum. Minnettarım, Allah razı olsun’ dedi.  GÜNCEL    12.05.2018 10:46:52

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.01.2019
16.01.2019
16.01.2019
OZEL HABERLER