Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

2

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

3

Image

‘Salgın Afyon’da pik yaptı’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, koronavirüs salgınının Afyonkarahisar’da en üst seviyeler ulaştığını öne sürdü. ..

4

Image

87 adet taşınmaz ihaleyle satılacak
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 87 adet taşınmazın satışı açık ihale usulü ile yapılacak. Aynı zamanda bazı taşınmaz..

5

Image

Yaşam süresi arttı
Yeni doğmuş bir bireyin mevcut ölümlülük risklerine maruz kalması durumunda yaşaması beklenen ortalama yıl sayısı olarak tanımlanan "Doğuşta Beklenen ..

6

Image

Big Chefs hizmete açıldı
2007 yılında kurulan ve ünü yurtdışına ulaşan Big Chefs restoranlar zincirinin en son halkası Afyonkarahisar’da açıldı. Big Chefs, 66. Şubesi’ni Afyon..

7

Image

Bisiklet turu pazar günü
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Afyonkarahisar Koordinatörü Aliye Mete Sert Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk oldu. Sert bu Pazar yapılacak ol..

8

Image

‘Ahilerin her zaman yanında olduk’
Ahilik Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK ..

9

Image

Tüm mermer ihtiyacını karşılamaya hazırız’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm mermer ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını söyledi ..

10

Image

‘İhracat desteklenmeli’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, dünyada hizmet ihracatının öneminin arttığını belirterek, ihracatın desteklenmesi gerektiğini belirtti ..

11

Image

Hedef 6 yılda 100 kadın patron
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sinop Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Sinop Kadın Girişimciler Kurulu..

12

Image

MEB’ten özel set
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin okuma yazma sürecini eğlenceli hale getirecek bir set hazırladı..

13

Image

AFYON ÖNCÜ
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye’ye öncü kararlar almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde attığı twitte koronavirüs karantinasını ihlal e..

14

Image

Jandarmadan Kovid denetimi
Afyonkarahisar'da jandarma ekiplerince yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe, belde ve köylerin toplu taşıma araçlarına yönelik denetim gerç..

15

Image

‘Tedbirlere uyulmazsa vakalar artar’
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, eylül ayında yeni normal dönemdeki dalgalanmalara dikkat çekerek "Koronavirüs tedbirlerine uyul..

16

Image

‘THY ile görüşeceğiz’
Türkiye Seyahat Acentalar Birliği Dumlupınar Bölge Temsil Kurulu Başkanı Bilal Şenel, Zafer Havalimanı’nı canlandırabilmek, uçuşları açabilmek için Tü..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, ziyaret için gelen konuklarını ağırladı ..

Hedef 6 yılda 100 kadın patron | Gazete3.com.tr
Image

Hedef 6 yılda 100 kadın patron


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sinop Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Sinop Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayşe Serpil Yıldız, 6 yılda 100 kadın patrona ulaşabileceklerini söyledi
  GÜNCEL    15.09.2020 11:46:16


Yıldız, girişimcilikte birçok sektöre yayılan öyküsünü şöyle aktardı: "Benim uzun bir ticari hayatım var. İstanbul'da Türkiye'nin ilk kadın nakliyatçısıyım. Sirkeci'de 19 yaşında kendi nakliyat şirketimi kurdum. lise ikide okulu bıraktım. Bir holdingde çalışıyordum, evlilik söz konusu oldu. Bir nakliye firmasına geçtim. Muhasebe bölümündeydim. 7-8 ay çalıştıktan sonra, patronum 'Sen işe gelme, ben maaşını veririm' dedi. Ama maaşı vermedi. Öyle ki, eve dönecek param yoktu. Mecburen nasıl cesaret ettim bilmiyorum ama ticarete girdim. 2004 yılına kadar da nakliye işine devam ettim. 1998 yılında İstanbul'da yayınlanan yerel ve günlük bir gazeteyi satın aldım. Sonra bir gazete daha aldım. Halen devam ediyor ikisi de. 2003 yılında ise Kemer'e gittiğimde bir otel beğendim ve onu satın aldım. 2013 yılına kadar otelin sahibiydim. 2013'te Sinop'a yatırım yapmak için bu oteli sattım. Karadeniz'de güneş-deniz-kum üçgeninde hareket edilmesi bana doğru gelmiyordu. Burada turizmin 7-8 aya yayılması gerektiğini düşünüyordum. Bunun için bir köyle yola çıktım. Abant gibi bir yer düşünün. Eko turizme başladık. Doğa turizminin keşfedilmesine katkıda bulunduk. Yıldız Country Otel işletmenin adı. Burası atıl bir yerdi. Şimdi ise hem turizme katkı sağlıyor, hem de ailelerin güvenerek geldiği bir yer oldu. Ayrıca bir de inşaat şirketim var."

AB'DEN 85 MİLYON EURO DESTEK

Şu anda büyük bir projenin parçası olduklarını söyleyen Yıldız, "Dezavantajlı 6 il seçildi. Tarım İl Müdürlüğü'yle birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda, AB'den 85 milyon Euro gelecek ve 6 il bu parayı paylaşacak. Kadınlarımıza kendi köyünde serayla ilgili, kırsal turizmle ilgili, tarımla ilgili projelerde yüzde 70 hibe veriyorlar. Sinop'u, Sinoplu kadınların üretkenliğini çok güzel anlattık. Tarım İl Müdürlüğü'yle partnerlik yapıyoruz. 6 yıl boyunca, kadınlarımız iki, üç bileziğini satarak patron olabilecek. Biz de hem danışmanlık yapacağız, hem de ürünlerine pazar bulmalarını sağlayacağız. Bu yıl ilk yıl. 3 tane bile başarılı örnek olsa yeter. Bu gelecek yıl 30-40 kadına motivasyon olur. 6 yılın sonunda ise 100 kadın patronumuz olabilir. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Salim Akbaş'a da destekleri için teşekkür ediyorum" dedi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    15.09.2020 11:46:16

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER