Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

SAYGIYLA ANDIK

Tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı destanın adı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü d..

2

Image

Mahkûmlar topluma kazandırılacak

Adalet Bakanlığı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) arasında hüküm giymiş mahkûmların topluma yeniden kazandırılması hususunda protokol imzala..

3

Image

Protokol, Çanakkale Zaferi’ni kutladı
Afyonkarahisar protokolü 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

4

Image

KANAL 3 10 YAŞINDA

Afyonkarahisar’da 10 yıl önce Evrendeki Yeni Yıldız sloganıyla kurulan Kanal 3 televizyonu 10. kuruluş yıl dönümünü dün düzenlenen etkinliklerle ..

5

Image

‘Çanakkale büyük bir destan’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj ya..

6

Image

Afyon’da boşanma sayısı arttı


TÜİK Türkiye genelindeki boşanmalarla ilgili 2018 verilerini kamuoyu ile paylaştı. ..

7

Image

Özdilek Çanakkale’yi anacak

Özdilek Afyonkarahisar’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek...

8

Image

Jandarmadan miniklere gösteri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Değerler Hareketi’ projesi kapsamında Afyonkarahisar Asım Kocabıyık Anaokulu öğrencileri İl Jandarma Kom..

9

Image

Protokol Tıp Bayramı’nı kutladı

Afyonkarahisar protokolü 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

10

Image

‘Doktorluk kutsal bir meslek’


ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. ..

11

Image

Kök hücre bağışı

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) üyeleri kök hücre bağışında bulunarak anlamlı bir etkinliğe imza attı. Bağış sonrasında konuşan D..

12

Image

‘Milletimizin önemli bir değeri’

Afyonkarahisar protokolü 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yılı dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

13

Image

Kadınlar her gün hatırlanmalı
Afyonkarahisar protokolü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

14

Image

‘Regaib hayırlara vesile olsun’

Afyonkarahisar protokolü Regaib Kandili dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

15

Image

Yapay zekayla yeni sistem
Afyonkarahisar'da Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Yüksel Yurtbay ve Egemen Bozca geliştirdikleri yazılım ve tasarımla yapay zekayı kulla..

16

Image

Hemdert Pürneşe büyük beğeni toplandı

Risus Sanat’ın sosyal sorumluluk kapsamında hazırladığı “Hemdert Pürneşe” adlı tiyatro oyunu seyirciden büyük beğeni topladı...

17

Image

396 MİLYON TL

Afyonkarahisar’ın 2019 yılında yapılacak yatırımları ve aktarılan para miktarının yer aldığı 2019 yılı yatırım programı Resmi Gazete’de yayınlana..

İmar Barışı’nda son gün 31 Aralık | Gazete3.com.tr
Image

İmar Barışı’nda son gün 31 Aralık


Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’deki 13 milyon kaçak yapının sorunlarını çözüme kavuşturmanın amaçlandığı İmar Barışı’nda son başvuru için sayılı günler kaldı.
  GÜNCEL    28.12.2018 10:46:59

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İmar ve Planlama Şube Müdürü Fikret Karalar, İmar Barışı’na başvuru yapacak vatandaşlara uyarılarda bulunarak ellerini çabuk tutmalarını tavsiye etti. Karalar, kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenleme kapsamında Yapı Kayıt Belgesi için başvurular, yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte e-Devlet üzerinden alınmaya başlandığını söyledi.

DEVLETLE İHTİLAFLI DURUM ORTADAN KALDIRILIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca bu yasa ile vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflendiğini dile getiren Karalar, düzenlemenin 31 Aralık 2017 tarihinden önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki yapıları kapsadığını hatırlattı.

26 ADET BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Başvuruların e-Devlet şifresi ile çok kolay adımlarla yapılabildiğini belirten Karalar, “Müdürlüğümüz olarak bugüne kadar ilçelerde köy ve mahalle muhtarlarına yönelik olarak 17 adet, merkez ilçede ise kaymakamlara, Belediye Başkanlarına, Fen Memurlarına, Köy ve Mahalle Muhtarlarına, Mimar ve Mühendis Odaları temsilcilerine ve üyelerine, Yapı Denetim Firmalarına, Afyon Sanayi ve Ticaret Odası mensuplarına, İl Genel Meclis Üyelerine, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firma temsilcilerine, TÜMSİAD ve MÜSİAD üyelerine yönelik olarak da muhtelif tarihlerde 9 adet İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Toplamda 26 adet “İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı” yapılmıştır” diye konuştu.

63 MİLYON 515 BİN TL GELİR ELDE EDİLDİ

Karalar, haziran ayı başında başlayan başvuruların 31 Aralık olarak yeniden duyurulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Afyonkarahisar’da bu güne kadar 26 bin 149 başvuru yapıldı. bu başvuruların ardından gerekli paraları yatıran vatandaşlara 20 bin 449 Yapı Kullanım Belgesi oluşturuldu. Bu başvuruların sonunda 63 milyon 515 bin lira gelir elde edildi. İmar barışından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızı e-devlet üzerinden 31 Aralık’a kadar başvuru yapmaya çağırıyorum. E-devlet üzerinden yapılan başvurularda yoğunluk yüzünden geri bildirim mesajlarında bazen yavaşlama oluyor. Vatandaşlarımız başvurusu kabul edilmemiş gibi algılamasın. Gelen bilgilendirme mesajı ile gerekli ücret yatırımlarını yaparak işlemlerini tamamlasın.”>>>Mustafa Bayer

  GÜNCEL    28.12.2018 10:46:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
OZEL HABERLER