Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

2

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

3

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

4

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

5

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

6

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

7

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

8

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

9

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

10

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

11

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

12

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

13

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

14

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

15

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

16

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

17

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

İmar Barışı’nda son gün 31 Aralık | Gazete3.com.tr
Image

İmar Barışı’nda son gün 31 Aralık


Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’deki 13 milyon kaçak yapının sorunlarını çözüme kavuşturmanın amaçlandığı İmar Barışı’nda son başvuru için sayılı günler kaldı.
  GÜNCEL    28.12.2018 10:46:59

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İmar ve Planlama Şube Müdürü Fikret Karalar, İmar Barışı’na başvuru yapacak vatandaşlara uyarılarda bulunarak ellerini çabuk tutmalarını tavsiye etti. Karalar, kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenleme kapsamında Yapı Kayıt Belgesi için başvurular, yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte e-Devlet üzerinden alınmaya başlandığını söyledi.

DEVLETLE İHTİLAFLI DURUM ORTADAN KALDIRILIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca bu yasa ile vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflendiğini dile getiren Karalar, düzenlemenin 31 Aralık 2017 tarihinden önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki yapıları kapsadığını hatırlattı.

26 ADET BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Başvuruların e-Devlet şifresi ile çok kolay adımlarla yapılabildiğini belirten Karalar, “Müdürlüğümüz olarak bugüne kadar ilçelerde köy ve mahalle muhtarlarına yönelik olarak 17 adet, merkez ilçede ise kaymakamlara, Belediye Başkanlarına, Fen Memurlarına, Köy ve Mahalle Muhtarlarına, Mimar ve Mühendis Odaları temsilcilerine ve üyelerine, Yapı Denetim Firmalarına, Afyon Sanayi ve Ticaret Odası mensuplarına, İl Genel Meclis Üyelerine, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firma temsilcilerine, TÜMSİAD ve MÜSİAD üyelerine yönelik olarak da muhtelif tarihlerde 9 adet İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Toplamda 26 adet “İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı” yapılmıştır” diye konuştu.

63 MİLYON 515 BİN TL GELİR ELDE EDİLDİ

Karalar, haziran ayı başında başlayan başvuruların 31 Aralık olarak yeniden duyurulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Afyonkarahisar’da bu güne kadar 26 bin 149 başvuru yapıldı. bu başvuruların ardından gerekli paraları yatıran vatandaşlara 20 bin 449 Yapı Kullanım Belgesi oluşturuldu. Bu başvuruların sonunda 63 milyon 515 bin lira gelir elde edildi. İmar barışından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızı e-devlet üzerinden 31 Aralık’a kadar başvuru yapmaya çağırıyorum. E-devlet üzerinden yapılan başvurularda yoğunluk yüzünden geri bildirim mesajlarında bazen yavaşlama oluyor. Vatandaşlarımız başvurusu kabul edilmemiş gibi algılamasın. Gelen bilgilendirme mesajı ile gerekli ücret yatırımlarını yaparak işlemlerini tamamlasın.”>>>Mustafa Bayer

  GÜNCEL    28.12.2018 10:46:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER