Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

2

Image

Ramazan ve Atatürk konulu sergi

Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel, Şehit Uzman Onbaşı Atakan Birgül Çok Programlı Anadolu Lisesinin yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi...

3

Image

Özdilek’te bayram coşkusu


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu G..

4

Image

Greenbox etkinliği yapılacak


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapılacak. ..

5

Image

‘Gençlere büyük görev düşüyor’


Afyonkarahisar protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

6

Image

Ramazan etkinlikleri tam gaz

Özdilek Afyonkarahisar’da hafta sonu gerçekleşen ramazan etkinlikleri, 18–19 ve 25–26 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. ..

7

Image

5 bin kişiye iftar yemeği

Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye Başkanı Me..

8

Image

Umreciler yola çıktı

Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı ilçelerinden 160 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlandı...

9

Image

Şehit Akkuş’a acı veda

Hakkâri’nin Derecik ilçesinde PKK/PYD terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan İscehisar ilçesi Çalışlar köyünden Piyade Sözleşmeli..

10

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu ilgi gördü
Üç gün süren etkinliklere Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile bisiklet toplulukları da büyük destek verdi..

11

Image

Çizgi film kahramanı çocuklarla buluştu


Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, sevilen çizgi film karakteri Aslan ve arkadaşlarını çocuklarla buluşturdu. İki hafta sonu boyunca ..

12

Image

‘Çocuklarımızı kurban etmeyelim’
Çocuk istismarları konusunda açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İstismara karşı hangi partiden olursak olalım lütfen tek bi..

13

Image

‘Atatürk posteri neden asılmadı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim B..

14

Image

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı
Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı.
..

15

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

16

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

17

Image

Düzenli’nin ruhuna mevlid okutuldu

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Barış Adem Düzenli adına mevlid progr..

İmar Barışı’nda son gün 31 Aralık | Gazete3.com.tr
Image

İmar Barışı’nda son gün 31 Aralık


Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’deki 13 milyon kaçak yapının sorunlarını çözüme kavuşturmanın amaçlandığı İmar Barışı’nda son başvuru için sayılı günler kaldı.
  GÜNCEL    28.12.2018 10:46:59

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İmar ve Planlama Şube Müdürü Fikret Karalar, İmar Barışı’na başvuru yapacak vatandaşlara uyarılarda bulunarak ellerini çabuk tutmalarını tavsiye etti. Karalar, kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenleme kapsamında Yapı Kayıt Belgesi için başvurular, yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte e-Devlet üzerinden alınmaya başlandığını söyledi.

DEVLETLE İHTİLAFLI DURUM ORTADAN KALDIRILIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca bu yasa ile vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflendiğini dile getiren Karalar, düzenlemenin 31 Aralık 2017 tarihinden önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki yapıları kapsadığını hatırlattı.

26 ADET BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Başvuruların e-Devlet şifresi ile çok kolay adımlarla yapılabildiğini belirten Karalar, “Müdürlüğümüz olarak bugüne kadar ilçelerde köy ve mahalle muhtarlarına yönelik olarak 17 adet, merkez ilçede ise kaymakamlara, Belediye Başkanlarına, Fen Memurlarına, Köy ve Mahalle Muhtarlarına, Mimar ve Mühendis Odaları temsilcilerine ve üyelerine, Yapı Denetim Firmalarına, Afyon Sanayi ve Ticaret Odası mensuplarına, İl Genel Meclis Üyelerine, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firma temsilcilerine, TÜMSİAD ve MÜSİAD üyelerine yönelik olarak da muhtelif tarihlerde 9 adet İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Toplamda 26 adet “İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı” yapılmıştır” diye konuştu.

63 MİLYON 515 BİN TL GELİR ELDE EDİLDİ

Karalar, haziran ayı başında başlayan başvuruların 31 Aralık olarak yeniden duyurulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Afyonkarahisar’da bu güne kadar 26 bin 149 başvuru yapıldı. bu başvuruların ardından gerekli paraları yatıran vatandaşlara 20 bin 449 Yapı Kullanım Belgesi oluşturuldu. Bu başvuruların sonunda 63 milyon 515 bin lira gelir elde edildi. İmar barışından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızı e-devlet üzerinden 31 Aralık’a kadar başvuru yapmaya çağırıyorum. E-devlet üzerinden yapılan başvurularda yoğunluk yüzünden geri bildirim mesajlarında bazen yavaşlama oluyor. Vatandaşlarımız başvurusu kabul edilmemiş gibi algılamasın. Gelen bilgilendirme mesajı ile gerekli ücret yatırımlarını yaparak işlemlerini tamamlasın.”>>>Mustafa Bayer

  GÜNCEL    28.12.2018 10:46:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.06.2019
15.06.2019
15.06.2019
OZEL HABERLER