Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

2

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

3

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

4

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

5

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

6

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

7

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

8

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

9

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

10

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

11

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

12

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

13

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

14

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

15

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

16

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

17

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı | Gazete3.com.tr
Image

İnternet Haberciliği Eğitimi tamamlandı


Basın İlan Kurumu’nun, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediği iki günlük “İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi Eğitimi” düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.
  GÜNCEL    07.09.2018 11:14:52

BİK Samsun Şube Müdürlüğü tarafından, katılımcıların bilgi ve becerilerinin güçlendirilmesi, mesleki niteliklerinin artırılması, bu yolla bölgenin kalkınmasına ve tanınmasına katkı sağlanması hedefiyle iki gün süren bir eğitim düzenlendi. Yerel basının sorunlarının çözümüne yönelik olarak düzenlenen İnternet Haberciliğinin Geliştirilmesi eğitimi Samsun, Çorum, Amasya, Tokat illerinde yayınlanan yerel gazetelerin çalışanlarının katılımı ile Samsun Öğretmenevi Erdoğan Cebeci Salonu’nda gerçekleşti. Sertifika törenine BİK Genel Müdürü Yakup Karaca, Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, KOSGEB Samsun İl Müdürü Nebahat Livaoğlu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Samsun İl Müdürü Volkan Toptaş, BİK Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar ve 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır katıldı. Törende konuşan BİK Genel Müdürü Yakup Karaca bu eğitimleri çok anlamlı bulduğunu ifade ederek “Basın İlan Kurumu bildiğiniz gibi resmî ilanların gazetelerde yayımlanmasına aracılık etmek ve basının her türlü ihtiyaçlarını temin etmek üzere 1961 yılında kurulmuştur. Ancak günümüzde gelişen teknolojik şartlar itibariyle basınımızın ihtiyaçlarında büyük değişiklikler meydana gelmiştir. Yazılı basın dediğimiz kâğıda basılı analog gazeteciliğin yerini artık günümüzde bütün duyularımıza hitap etme imkânı olan internet gazeteciliği almaya başlamıştır. İnternet gazeteciliğini bir rakip olarak değil, dizgiciliğin hurufattan entertibe, entertipten bilgisayara, baskının da tipodan ofsete geçişi gibi gazeteciliğin bir dönüşümü olarak kabul etmeliyiz. İnternetin bu denli yaygın olarak kullanıldığı günümüzde takdir edersiniz ki artık internet gazeteciliğinin yerel basın için önemi de kaçınılmazdır. Dijitale yatırım yapan gazeteler okur sayısını hem artırarak hem de daha geniş alanlara yaygınlaştırarak reklam gelirlerini de artırma imkânına sahip olabilirler.” dedi.

KARACA: YEREL BASININ DÖNÜŞÜM SÜREÇLERİNİ KOLAYLAŞTIRMAK İSTİYORUZ

Günümüzde basına özellikle gençlerin ilgisinin azalmasına işaret eden Karaca sözlerini “Son zamanlarda hepinizin bildiği gibi gençler her şeyi artık dijital kanallardan takip ediyorlar. Peki, biz İnternet Haberciliğin Geliştirilmesi projesiyle neyi hedefledik? Biz istiyoruz ki, gazetelerimiz mümkün olan en kısa sürede yeni medya hazırlıklarını tamamlayarak bu yeni sürece adapte olsun. Kurum olarak gazetelerimizin yapısal sorunlarını çözmesi ve dönüşümlerini gerçekleştirebilmesi için her türlü yardımı ve kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Bu eğitimle, teknolojik altyapısı sağlam, donanımlı, profesyonellerin görev yaptığı, kaliteli içerik üretiminin gerçekleştirildiği, günlük belirli ve süreli takipçisi olan, sayfa gösterim sayıları yüksek web siteleri yapılmasını hedefledik. Gazetelerimizin bunu tek başına başarmaları mümkün olmadığını görerek, nitelikli eleman desteğinden yeni medya yatırımlarına kadar birçok alanda proje geliştiriyoruz.

“YEREL BASININ İNTERNET HABERCİLİĞİNİ İYİLEŞTİRECEĞİZ”

Yazılı basınımızın dönüşümünü tamamlaması öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Hem sizlerin hem de bizlerin stratejisi belli; dijital medya asla rakibimiz değil, bugünden gelecek için çözüm ortaklığı kurduğumuz bir yol arkadaşı. Yazılı basın gazeteciliğinde kazandığımız tecrübeyi, bilgi ve birikimi dijital medyaya taşıyacağız. Elimizde iki ayrı mecramız olacak. Bunu, bu şekilde kesinlikle zihnimize yerleştirmemiz gerekiyor. Yerel basınımızın internet haberciliğini ve bu haberciliğin yapıldığı mecrayı iyileştireceğiz. Önce gazetelerin siteleri belli seviyeye, kaliteye yükselecek, ardından da gazetelerimizin internet sayfalarına ülke çapında faaliyet gösteren büyük ticari kuruluşlarımızın, uluslararası firmaların reklamlarını almalarını sağlayacağız. Şayet bunu başaramazsak bu bizim felaketimiz olur. Basın İlan Kurumu olarak biz hazırlıklarımızı hayli önceden başlattık. Önemli mesafe de aldık. Dönüşüm bir gecede olacak bir hadise değil. Olabilecek riskleri de ortadan kaldırmak istiyoruz. Dijitalde sizin de tahmin edebileceğiniz gibi maliyetler düşecek. Gazetelerimizin bu geçiş döneminde gelirlerinde kayıp olmaması sağlıklı bir yol olur. Dijital ortama geçişte uyum sağlamak belki kolay değil. Ama biz, gazetelerin iş kayıplarının çeşitli yollarla telafi etmesinin, sosyal sorumluluğumuz kapsamında olduğunu düşünüyoruz. İhtiyaçlarımızı ortaya koyup tek tek projelendireceğiz ve kurumlarımızın kendi amaç ve hedefleri doğrultusunda müracaatlarımızı yaparak plan ve projelerimizi hayata geçireceğiz. Süreci iyi planlayıp yönetmemiz durumunda iş kaybımızın olmayacağı kanaatindeyim.” diyerek devam ettirdi.

“GAZETELER DİJİTALLEŞİYOR”

Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlenen bu eğitimlerin ve tecrübe paylaşımlarının gazeteleri dijitalleşme konusunda belli bir seviyeye ulaştıracağına inandığını vurgulayan Karaca, gazeteleri güçlü kılan şeyin itibar olduğunu hatırlattı. İtibarın oluşması, yerleşmesi ve sürdürülebilirliğinin zor olduğunu, bir gazetenin itibarını oluşturan şeyin, gazetenin içeriği, ürettiği haber ve kullandığı dil olduğunu da konuşmasına ekledi. BİK Genel Müdürü Yakup Karaca sözlerini “Doğruluk, kesinlik, nesnellik ve dengelilik gibi ilkeler öylesine, alelade oluşturulmuş kavramlar değildir. Her şeyden önce bu ilkelere dikkat edilmesinde büyük yarar görüyoruz. Sonra yaşadığımız çevre, insanımız, kültürümüz, sosyal ortamımız. Yani bizi biz yapan değerler! O değerlere sahip çıkmalı ve yüceltmeliyiz. Sözlerime bu duygularla söz verirken eğitime katılan arkadaşlarımızı kutluyor, burada kazanılan tecrübenin iş yaşamlarına yansıtacaklarını umuyor ve eğitimin hayırlar getirmesini diliyorum. Destekleri nedeniyle Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ile sonlandırdı.


  GÜNCEL    07.09.2018 11:14:52

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER