Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

2

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

3

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

4

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

5

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

6

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

7

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

8

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

9

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

10

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

11

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

12

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

13

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

14

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

15

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

16

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

17

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

Mekke’nin Fethi coşkuyla kutlandı | Gazete3.com.tr
Image

Mekke’nin Fethi coşkuyla kutlandı


Anadolu Gençlik Derneği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mehmet Akif Ersoy Düşünce Topluluğu tarafından Mekke’nin Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.
Mekke’nin Fethinin 1388. Yılı programı AKÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekai İnan, Afyonkarahisar İHH Derneği Başkanı Ahmet Ertürk ve çok sayıda davetli katıldı.
  GÜNCEL    02.01.2019 10:53:22

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE BİTMEYEN SAVAŞLARIN TARİHİ YAZILACAK”

Saygı Duruyu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, Kuran Hatibi Veysel Yüksel tarafından Kur’an ziyafeti verildi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Yazar Şeref Akbulut, AKÜ Mehmet Akif Ersoy Düşünce Topluluğu’nun danışmanlığını yaptığını dile getirdi. Topluluğun amacının AKÜ öğrencilerini milli ve manevi değerlerle buluşturmak, kendi medeniyetimizin değer yargılarını üniversitesi gençliğine anlatmak olduğunu aktaran Akbulut, şunları dile getirdi: “Bugün Aslında Mekke’nin Fethi programını tam da bu amaca dönüm bir bilinçle gerçekleştirmekteyiz. Yakın coğrafyamız belki de buradaki genç nesle mensup kardeşlerimiz doğduğundan beri sürekli askeri bir işgal altında. Bizden sonraki tarihçiler önümüzdeki yüzyılda muhtemelen bitmeyen savaşların tarihini yazacaklar. Ancak işgalin daha büyüğü ve sömürünün de asıl dayanağı zihinlerin işgalidir. Zaten dimağların manipüle edilemediği ve yalnızca askeri sahada kalan işgaller İslam orduları tarafından tarih boyunca Allah’ın da yardımıyla hep mağlup edilmiştir. Mekke’nin fethi süreci de bu durumun en güzide örneklerinden biridir.” Etkinlikle ilgili bilgi veren AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun ise İslam Birliği hakkında konuştu.

“EMPERYALİZM MÜSLÜMANLARI SÖMÜRÜYOR”

Olur olmaz her şeyin konuşulduğunu ama İslam Birliği’ni artık kimsenin konuşmadığını dile getiren Coşkun, bütün dertlerin ve belaların sorumlusu olarak Amerika’yı ve batıyı göstererek kolaya kaçıldığını ifade etti. Emperyalizmin Müslümanları sömürdüğünün aşikar olduğunu söyleyen Coşkun, şöyle konuştu: Emperyalist Batı bizi sömürüyor. Elbette siyonizm büyük İsrail için irili ufaklı onlarca projeyi birden yürütüyor. Batı ekonomik olarak da askeri olarak da kültürel olarak da üzerimize çullanıyor. Ancak unuttuğumuz bir şey var ki bütün bunlar zaten onların bize karşı yürüttüğü ‘Küfür tek millettir’ hakikatinin tecellisidir ve ortada sürpriz bir durum yok”

“MÜSLÜMANLARA KARŞI İTTİFAKLAR KURULUYOR”

Coşkun, batı toplumlarının Afganistan, Pakistan, Filistin, Suriye, Libya, Sudan, Bosna, Kafkaslar, Doğu Türkistan ve daha nice coğrafyada Müslümanlara yönelik ittifaklar kurduğunu vurguladı. Batı’nın tüm bu çabalarına karşı Müslümanların hiçbir şey yapmadığını işaret eden Coşkun, şöyle konuştu: Batı bunları yaparken biz ne yapıyoruz. Onlar ittifaklar yaparken, birlikler oluştururken dengeler kurarken, 2 milyar Müslüman olarak biz aklımızı zenginliklerimizi nüfus gücümüzü pazar gücümüzü üretim gücümüzle yani potansiyelimizi neden harekete geçirmiyoruz. Batı tek bir millet olmanın paydasında buluşurken, biz ne için parçalanıyoruz. Müslümanlarda tek millet değil mi? Bir vücudun uzuvları gibi değil miyiz? Maalesef onlar şehirlerimizi yaktıkça, onlar ülkelerimizi işgal ettikçe, onlar insanımızı katlettikçe, biz kendimizi onlara daha çok mecbur hissediyoruz. Oysa bizim mecburiyetimiz Batı değil İslam birliğidir. Batıya yaklaştıkça Batı bizi öldürüyor. Batıya dost oldukça Batı bizi parçalıyor. Batı ile işbirliği yaptıkça, batıya mecbur hale geliyoruz. Halbu ki biz Müslümanların batıya karşı tek bir mecburiyetimiz var o da İslam birliğini kurmaktır.”Program sinevizyon gösterisi, şiir ve ezgilerle sona erdi. >>> Mustafa BAYER
  GÜNCEL    02.01.2019 10:53:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER