Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

SAYGIYLA ANDIK

Tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı destanın adı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü d..

2

Image

Mahkûmlar topluma kazandırılacak

Adalet Bakanlığı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) arasında hüküm giymiş mahkûmların topluma yeniden kazandırılması hususunda protokol imzala..

3

Image

Protokol, Çanakkale Zaferi’ni kutladı
Afyonkarahisar protokolü 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

4

Image

KANAL 3 10 YAŞINDA

Afyonkarahisar’da 10 yıl önce Evrendeki Yeni Yıldız sloganıyla kurulan Kanal 3 televizyonu 10. kuruluş yıl dönümünü dün düzenlenen etkinliklerle ..

5

Image

‘Çanakkale büyük bir destan’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj ya..

6

Image

Afyon’da boşanma sayısı arttı


TÜİK Türkiye genelindeki boşanmalarla ilgili 2018 verilerini kamuoyu ile paylaştı. ..

7

Image

Özdilek Çanakkale’yi anacak

Özdilek Afyonkarahisar’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek...

8

Image

Jandarmadan miniklere gösteri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Değerler Hareketi’ projesi kapsamında Afyonkarahisar Asım Kocabıyık Anaokulu öğrencileri İl Jandarma Kom..

9

Image

Protokol Tıp Bayramı’nı kutladı

Afyonkarahisar protokolü 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

10

Image

‘Doktorluk kutsal bir meslek’


ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. ..

11

Image

Kök hücre bağışı

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) üyeleri kök hücre bağışında bulunarak anlamlı bir etkinliğe imza attı. Bağış sonrasında konuşan D..

12

Image

‘Milletimizin önemli bir değeri’

Afyonkarahisar protokolü 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yılı dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

13

Image

Kadınlar her gün hatırlanmalı
Afyonkarahisar protokolü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

14

Image

‘Regaib hayırlara vesile olsun’

Afyonkarahisar protokolü Regaib Kandili dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

15

Image

Yapay zekayla yeni sistem
Afyonkarahisar'da Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Yüksel Yurtbay ve Egemen Bozca geliştirdikleri yazılım ve tasarımla yapay zekayı kulla..

16

Image

Hemdert Pürneşe büyük beğeni toplandı

Risus Sanat’ın sosyal sorumluluk kapsamında hazırladığı “Hemdert Pürneşe” adlı tiyatro oyunu seyirciden büyük beğeni topladı...

17

Image

396 MİLYON TL

Afyonkarahisar’ın 2019 yılında yapılacak yatırımları ve aktarılan para miktarının yer aldığı 2019 yılı yatırım programı Resmi Gazete’de yayınlana..

Mekke’nin Fethi coşkuyla kutlandı | Gazete3.com.tr
Image

Mekke’nin Fethi coşkuyla kutlandı


Anadolu Gençlik Derneği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mehmet Akif Ersoy Düşünce Topluluğu tarafından Mekke’nin Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.
Mekke’nin Fethinin 1388. Yılı programı AKÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekai İnan, Afyonkarahisar İHH Derneği Başkanı Ahmet Ertürk ve çok sayıda davetli katıldı.
  GÜNCEL    02.01.2019 10:53:22

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE BİTMEYEN SAVAŞLARIN TARİHİ YAZILACAK”

Saygı Duruyu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, Kuran Hatibi Veysel Yüksel tarafından Kur’an ziyafeti verildi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Yazar Şeref Akbulut, AKÜ Mehmet Akif Ersoy Düşünce Topluluğu’nun danışmanlığını yaptığını dile getirdi. Topluluğun amacının AKÜ öğrencilerini milli ve manevi değerlerle buluşturmak, kendi medeniyetimizin değer yargılarını üniversitesi gençliğine anlatmak olduğunu aktaran Akbulut, şunları dile getirdi: “Bugün Aslında Mekke’nin Fethi programını tam da bu amaca dönüm bir bilinçle gerçekleştirmekteyiz. Yakın coğrafyamız belki de buradaki genç nesle mensup kardeşlerimiz doğduğundan beri sürekli askeri bir işgal altında. Bizden sonraki tarihçiler önümüzdeki yüzyılda muhtemelen bitmeyen savaşların tarihini yazacaklar. Ancak işgalin daha büyüğü ve sömürünün de asıl dayanağı zihinlerin işgalidir. Zaten dimağların manipüle edilemediği ve yalnızca askeri sahada kalan işgaller İslam orduları tarafından tarih boyunca Allah’ın da yardımıyla hep mağlup edilmiştir. Mekke’nin fethi süreci de bu durumun en güzide örneklerinden biridir.” Etkinlikle ilgili bilgi veren AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun ise İslam Birliği hakkında konuştu.

“EMPERYALİZM MÜSLÜMANLARI SÖMÜRÜYOR”

Olur olmaz her şeyin konuşulduğunu ama İslam Birliği’ni artık kimsenin konuşmadığını dile getiren Coşkun, bütün dertlerin ve belaların sorumlusu olarak Amerika’yı ve batıyı göstererek kolaya kaçıldığını ifade etti. Emperyalizmin Müslümanları sömürdüğünün aşikar olduğunu söyleyen Coşkun, şöyle konuştu: Emperyalist Batı bizi sömürüyor. Elbette siyonizm büyük İsrail için irili ufaklı onlarca projeyi birden yürütüyor. Batı ekonomik olarak da askeri olarak da kültürel olarak da üzerimize çullanıyor. Ancak unuttuğumuz bir şey var ki bütün bunlar zaten onların bize karşı yürüttüğü ‘Küfür tek millettir’ hakikatinin tecellisidir ve ortada sürpriz bir durum yok”

“MÜSLÜMANLARA KARŞI İTTİFAKLAR KURULUYOR”

Coşkun, batı toplumlarının Afganistan, Pakistan, Filistin, Suriye, Libya, Sudan, Bosna, Kafkaslar, Doğu Türkistan ve daha nice coğrafyada Müslümanlara yönelik ittifaklar kurduğunu vurguladı. Batı’nın tüm bu çabalarına karşı Müslümanların hiçbir şey yapmadığını işaret eden Coşkun, şöyle konuştu: Batı bunları yaparken biz ne yapıyoruz. Onlar ittifaklar yaparken, birlikler oluştururken dengeler kurarken, 2 milyar Müslüman olarak biz aklımızı zenginliklerimizi nüfus gücümüzü pazar gücümüzü üretim gücümüzle yani potansiyelimizi neden harekete geçirmiyoruz. Batı tek bir millet olmanın paydasında buluşurken, biz ne için parçalanıyoruz. Müslümanlarda tek millet değil mi? Bir vücudun uzuvları gibi değil miyiz? Maalesef onlar şehirlerimizi yaktıkça, onlar ülkelerimizi işgal ettikçe, onlar insanımızı katlettikçe, biz kendimizi onlara daha çok mecbur hissediyoruz. Oysa bizim mecburiyetimiz Batı değil İslam birliğidir. Batıya yaklaştıkça Batı bizi öldürüyor. Batıya dost oldukça Batı bizi parçalıyor. Batı ile işbirliği yaptıkça, batıya mecbur hale geliyoruz. Halbu ki biz Müslümanların batıya karşı tek bir mecburiyetimiz var o da İslam birliğini kurmaktır.”Program sinevizyon gösterisi, şiir ve ezgilerle sona erdi. >>> Mustafa BAYER
  GÜNCEL    02.01.2019 10:53:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.03.2019
20.03.2019
20.03.2019
OZEL HABERLER