Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

2

Image

Ramazan ve Atatürk konulu sergi

Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel, Şehit Uzman Onbaşı Atakan Birgül Çok Programlı Anadolu Lisesinin yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi...

3

Image

Özdilek’te bayram coşkusu


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu G..

4

Image

Greenbox etkinliği yapılacak


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapılacak. ..

5

Image

‘Gençlere büyük görev düşüyor’


Afyonkarahisar protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

6

Image

Ramazan etkinlikleri tam gaz

Özdilek Afyonkarahisar’da hafta sonu gerçekleşen ramazan etkinlikleri, 18–19 ve 25–26 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. ..

7

Image

5 bin kişiye iftar yemeği

Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye Başkanı Me..

8

Image

Umreciler yola çıktı

Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı ilçelerinden 160 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlandı...

9

Image

Şehit Akkuş’a acı veda

Hakkâri’nin Derecik ilçesinde PKK/PYD terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan İscehisar ilçesi Çalışlar köyünden Piyade Sözleşmeli..

10

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu ilgi gördü
Üç gün süren etkinliklere Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile bisiklet toplulukları da büyük destek verdi..

11

Image

Çizgi film kahramanı çocuklarla buluştu


Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, sevilen çizgi film karakteri Aslan ve arkadaşlarını çocuklarla buluşturdu. İki hafta sonu boyunca ..

12

Image

‘Çocuklarımızı kurban etmeyelim’
Çocuk istismarları konusunda açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İstismara karşı hangi partiden olursak olalım lütfen tek bi..

13

Image

‘Atatürk posteri neden asılmadı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim B..

14

Image

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı
Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı.
..

15

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

16

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

17

Image

Düzenli’nin ruhuna mevlid okutuldu

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Barış Adem Düzenli adına mevlid progr..

Mekke’nin Fethi coşkuyla kutlandı | Gazete3.com.tr
Image

Mekke’nin Fethi coşkuyla kutlandı


Anadolu Gençlik Derneği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mehmet Akif Ersoy Düşünce Topluluğu tarafından Mekke’nin Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.
Mekke’nin Fethinin 1388. Yılı programı AKÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekai İnan, Afyonkarahisar İHH Derneği Başkanı Ahmet Ertürk ve çok sayıda davetli katıldı.
  GÜNCEL    02.01.2019 10:53:22

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE BİTMEYEN SAVAŞLARIN TARİHİ YAZILACAK”

Saygı Duruyu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, Kuran Hatibi Veysel Yüksel tarafından Kur’an ziyafeti verildi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Yazar Şeref Akbulut, AKÜ Mehmet Akif Ersoy Düşünce Topluluğu’nun danışmanlığını yaptığını dile getirdi. Topluluğun amacının AKÜ öğrencilerini milli ve manevi değerlerle buluşturmak, kendi medeniyetimizin değer yargılarını üniversitesi gençliğine anlatmak olduğunu aktaran Akbulut, şunları dile getirdi: “Bugün Aslında Mekke’nin Fethi programını tam da bu amaca dönüm bir bilinçle gerçekleştirmekteyiz. Yakın coğrafyamız belki de buradaki genç nesle mensup kardeşlerimiz doğduğundan beri sürekli askeri bir işgal altında. Bizden sonraki tarihçiler önümüzdeki yüzyılda muhtemelen bitmeyen savaşların tarihini yazacaklar. Ancak işgalin daha büyüğü ve sömürünün de asıl dayanağı zihinlerin işgalidir. Zaten dimağların manipüle edilemediği ve yalnızca askeri sahada kalan işgaller İslam orduları tarafından tarih boyunca Allah’ın da yardımıyla hep mağlup edilmiştir. Mekke’nin fethi süreci de bu durumun en güzide örneklerinden biridir.” Etkinlikle ilgili bilgi veren AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun ise İslam Birliği hakkında konuştu.

“EMPERYALİZM MÜSLÜMANLARI SÖMÜRÜYOR”

Olur olmaz her şeyin konuşulduğunu ama İslam Birliği’ni artık kimsenin konuşmadığını dile getiren Coşkun, bütün dertlerin ve belaların sorumlusu olarak Amerika’yı ve batıyı göstererek kolaya kaçıldığını ifade etti. Emperyalizmin Müslümanları sömürdüğünün aşikar olduğunu söyleyen Coşkun, şöyle konuştu: Emperyalist Batı bizi sömürüyor. Elbette siyonizm büyük İsrail için irili ufaklı onlarca projeyi birden yürütüyor. Batı ekonomik olarak da askeri olarak da kültürel olarak da üzerimize çullanıyor. Ancak unuttuğumuz bir şey var ki bütün bunlar zaten onların bize karşı yürüttüğü ‘Küfür tek millettir’ hakikatinin tecellisidir ve ortada sürpriz bir durum yok”

“MÜSLÜMANLARA KARŞI İTTİFAKLAR KURULUYOR”

Coşkun, batı toplumlarının Afganistan, Pakistan, Filistin, Suriye, Libya, Sudan, Bosna, Kafkaslar, Doğu Türkistan ve daha nice coğrafyada Müslümanlara yönelik ittifaklar kurduğunu vurguladı. Batı’nın tüm bu çabalarına karşı Müslümanların hiçbir şey yapmadığını işaret eden Coşkun, şöyle konuştu: Batı bunları yaparken biz ne yapıyoruz. Onlar ittifaklar yaparken, birlikler oluştururken dengeler kurarken, 2 milyar Müslüman olarak biz aklımızı zenginliklerimizi nüfus gücümüzü pazar gücümüzü üretim gücümüzle yani potansiyelimizi neden harekete geçirmiyoruz. Batı tek bir millet olmanın paydasında buluşurken, biz ne için parçalanıyoruz. Müslümanlarda tek millet değil mi? Bir vücudun uzuvları gibi değil miyiz? Maalesef onlar şehirlerimizi yaktıkça, onlar ülkelerimizi işgal ettikçe, onlar insanımızı katlettikçe, biz kendimizi onlara daha çok mecbur hissediyoruz. Oysa bizim mecburiyetimiz Batı değil İslam birliğidir. Batıya yaklaştıkça Batı bizi öldürüyor. Batıya dost oldukça Batı bizi parçalıyor. Batı ile işbirliği yaptıkça, batıya mecbur hale geliyoruz. Halbu ki biz Müslümanların batıya karşı tek bir mecburiyetimiz var o da İslam birliğini kurmaktır.”Program sinevizyon gösterisi, şiir ve ezgilerle sona erdi. >>> Mustafa BAYER
  GÜNCEL    02.01.2019 10:53:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.06.2019
25.06.2019
25.06.2019
OZEL HABERLER