Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dazkırı Halısı tescillendi
Dazkırı Belediyesi’nin girişimleri sonucu Dazkırı Halısı, Marka ve Patent Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescili aldı ..

2

Image

‘BAHARI BEKLİYORUZ’
Afyonkarahisar’da yapılan çalışmalar hakkında Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek, bütün Afyonkarahisar’ın yatırımların tamamlanar..

3

Image

Muhtar Karaali vefat etti

Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Afyonkarahisar Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti...

4

Image

‘Taleplerin takipçisiyiz’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Covid-19 salgınının başlangıcından itibaren oda ve borsalarla sürekli irtibat haline olarak, sorunları gerek..

5

Image

KOBİ’lere erken uyarı sistemi

Ödeme güçlüğüne düşen KOBİ’lere danışmanlık ve destek hizmetleri sağlamak üzere başlayacak olan Erken Uyarı Sistemi projesinde son aşamaya gelind..

6

Image

İYİ Partililerden Müdür Temiz’e ziyaret

İYİ Parti Merkez İlçe heyeti, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti ..

7

Image

Protokol Erenler Karakolu’nu inceledi
Erenler Karakolu İnşaatı’nı inceleyen Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, karakolun bölgede yaşanabilecek suçları en..

8

Image

‘Yatırımcılara kapımız her zaman açık’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Milliyet Gazetesi'nin “Anadolu Kaplanları” yazı dizisinde yaptığı açıkla..

9

Image

Akin Barajı’nda sona yaklaşıldı

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sandıklı Akin Barajı’nda sona yaklaşıldığını ifade ederek, barajdan 3 bin 300 dekar tarım arazisinin s..

10

Image

Öğretmenler Günü’ne özel indirim

PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılığında tüm öğretmenlerin yüzünü güldürecek. Kampanya kapsamında öğ..

11

Image

500 tonluk içme suyu deposu

Sultandağı Belediyesi tarafından, 500 tonluk içme suyu deposu yapılıyor ..

12

Image

SAAT 09.05’TE HAYAT DURDU
10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da anma törenleri düzenlendi. Saatler..

13

Image

‘Eşsiz bir lider’
Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82.yıldönümünü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Gökmen Çiçek, Atatürk’ün her zaman ilham kaynağı olan eşsiz bir ..

14

Image

‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Mustafa Kemal Atatürk’ün 82 yıl önce e..

15

Image

Ağbal Merkez Bankası başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCMB Başkanı Murat Uysal, görevden alındı ve bu suretle boşalan göreve Na..

16

Image

Girişimcilere fırsat penceresi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu Baş..

17

Image

Kovid denetimi yapıldı
Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında parklar, pazar yerleri, işletmeler, toplu taşıma ve ticari araçlarda denetim y..

Otomotiv Sanayi Meclisi toplandı | Gazete3.com.tr
Image

Otomotiv Sanayi Meclisi toplandıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Otomotiv Sanayi Meclis toplantısı, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Davut Çetin ve Meclis Başkanı Cengiz Eroldu başkanlığında video konferans yoluyla yapıldı.
  GÜNCEL    03.11.2020 09:40:02


Davut Çetin, açılış konuşmasında ilk olarak TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını Meclis Üyelerine iletti. Koronavirüste ilk vakanın Mart ayında ortaya çıktığını, o dönemden bugüne kadar da TOBB olarak iş dünyasıyla Hükümet arasında ciddi bir köprü görevi üstlendiklerini belirten Çetin, sahadaki sıkıntıları çok hızlı aktardıklarını söyledi. Davut Çetin, 30 Ağustos 2020’de Resmi Gazetede yayımlanan ÖTV artışının otomotiv sanayi sektörünü şaşırttığını, önceki Meclis toplantılarında sektör olarak hem hurda teşviği hem de ÖTV ile ilgili düzenlemeler talep ettiklerini ancak düzenlemenin ÖTV artışı olarak yapılmasının iç pazarın büyümesinde negatif etki yaptığını ve o dönemde ciddi sipariş iptallerinin olduğunu bildirdi.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE
HIZLI KARARLAR ALINDI”

Meclis Başkanı Cengiz Eroldu pandemi sürecinde çok hızlı kararlar alındığı için Hükümet yetkililerine teşekkürlerini sunarak, Nisan ayında Türkiye pazarının 500 bin olarak öngörürken, şu anda gelinen seviyede 700-750 bin bandında öngörüldüğünü belirtti. Cengiz Eroldu, bunun da sanayi için oldukça iyi bir ivme olduğunu, Eylül ayına bakıldığında Türkiye’de üretilen hafif araçların toplam pazardan aldığı payın yüzde 50’ye ulaştığını, bunda hem politikaların hem de Türk otomotiv sanayinin esnek ve hızlı olmasının etkisinin olduğunu belirtti. Eroldu, pandemi döneminde otomotiv sanayinin övündüğü diğer konunun ise istihdamın bu dönemde artırılması olduğunu belirtti. İlk 9 aylık rakamlara bakıldığı zaman otomotiv sanayinde yüzde 19’luk üretim düşüşüne rağmen istihdamın yüzde 4 mertebesinde arttığını, bunun son aylardaki kapasite kullanımının ve üretim hızının arttığının bir göstergesi olduğunu söyledi. 2021 yılında Türkiye’de beklenen yüzde 5’lik bir büyümenin iç pazara olumlu etki yapacağını öngördüklerini söyleyen Eroldu, “Eğer Avrupa’da işler kötüye gitmezse otomotiv sanayi olarak pandemi öncesi 2019 yılındaki 1 milyon 250 binlik ihracat hedefinin üstüne çıkmayı düşünüyoruz” dedi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    03.11.2020 09:40:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER