Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Donat’tan Megabirlik’e tam not
Sabah Gazetesi Yazarı duayen gazeteci Yavuz Donat, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey tarafından ağırla..

2

Image

‘Bayram, yakınlaşmaktır’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Sosyal bağlarımızı, akrabalık ve komşuluk ilişkilerimizi canlı tut..

3

Image

‘Kardeşçe kucaklaşmalıyız’
Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Tüm İslam Alemi'nin ve Afyonkarahisar halkının Kurban Bayramı'nı k..

4

Image

‘Kurban manevi huzuru getirecek’
Vali Mustafa Tutulmaz, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tutulmaz, kurban kesme ve paylaşma kültürünün manevi huzuru da beraberinde geti..

5

Image

Ambaryolu’nda korku dolu anlar
Afyonkarahisar’da zaman zaman oluşan hadiselerle adından söz ettiren Ambaryolu Caddesi’nde hareketli saatler yaşandı. 3 erkek ve bir kadının karıştığı..

6

Image

Serteser, ATSO personeli ile bayramlaştı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO personeli ile bayramlaştı...

7

Image

Kurban kesim yerleri belirlendi
Kurban Bayramı nedeni ile bayram öncesi ve bayram süresince gerekli tüm tedbirleri alan Afyonkarahisar Belediyesi, bu yıl ki kurban kesim yerlerini de..

8

Image

‘Türkiye mazlum coğrafyaların umudu’
Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, bayramlarda birlik ve beraberliğin hat safhaya ulaştı..

9

Image

‘Ekonomiye yönelik tehditler son bulmalı’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin idaresinde gerçekleştirildi...

10

Image

Rektör Solak Albay Sırma’yı kabul etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma’yı makamında kabul etti...

11

Image

‘İhtiyaç sahipleri unutulmamalı’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Kurban Bayramı'nda ..

12

Image

‘Türkiye mazlum coğrafyaların umudu’
Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, bayramlarda birlik ve beraberliğin hat safhaya ulaştı..

13

Image

Flamingo ve Yumurta Festivali
Başmakçı Belediyesi tarafından 17-19 Ağustos tarihleri arasında bu yıl 11’incisi düzenlenen Flamingo ve Yumurta Festivalinin açılış ve kortej yürüyüşü..

14

Image

‘Bayramlar dayanışma günleridir’
Kurban bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “İhtiyaç sahiplerinin, öksüz ve yetimin ve yaşlının yüzünü güldür..

15

Image

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Afyonkarahisar protokolü Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı. Kurban Bayramının birlik, beraberliğe vesile olmasını dileyen protoko..

16

Image

‘YATIRIMCI ÇEKECEĞİZ’
Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Genel Koordinatörü Ahmed Hüsrev Uç, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziya..

17

Image

Meclis 3 Eylül’de toplanacak
Afyonkarahisar Belediye Meclisi 3 Eylül Pazartesi günü saat 19.00’da toplanacak...

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu | Gazete3.com.tr
Image


Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu


Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinliğine Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Halil Aytekin, konuk oldu.
  GÜNCEL    20.04.2018

OSB Konferans Salonunda düzenlenen Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü İbrahim Çakal, okulun 9.’cü eylem planında istihdam ve mesleki eğitim güçlenmesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokol ile Organize Sanayi Bölgelerinde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili kurumları açılması ve geliştirilmesi kapsamında Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nin 2014 yılında açıldığını hatırlattı.


“TEKNİK OKULLAR KALİFİYELİ ELEMAN
YETİŞTİRMENİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI”
Sanayi Bölgelerinde açılan okulların amaçları hakkında da bilgiler veren Kolej Müdürü İbrahim Çakal, “Günümüz teknolojilerinin her geçen artmasından dolayı kalifiyeli elaman açığının her geçen artmasından dolayı devlet tarafından teknik bölümlerde eğitim gören öğrencilere destek vermektedir” dedi.
Teknek Kolej tarafından düzenlenen ve mesleklerinde belli bir kariyere ulaşmış kişilerin meslekleri ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiği Kariyer Günü etkinliğinde konuşan AKÜ Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Halil Aytekin, mesleki eğitimin ve kalifiye elemanın üretimin ön önemli parçası olduğunu belirterek, mesleki eğitim veren okulların önemli olduğuna dikkat çekti.


“İLK KURULAN TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNDEN BİRİSİYİZ”
Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi ve Fakülte Dekan Yardımcısı Aytekin, fakültenin genel tanıtımı ile ilgili de bilgi verdi. 2010 yılında kurulan fakültenin Türkiye üniversiteleri arasında ilk kurulan teknoloji fakültelerinden bir tanesi olduğunu aktaran Aytekin, Şunları kaydetti: “2010 – 2011 eğitim öğretim yılımızda elektrik Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği eğitimize devam ettik. Üniversiteye gelen öğrenciler tam olarak bu fakültenin bölümlerini tam bilmiyor. Mesleki orta öğretim bölümlerden gelen öğrenciler MTOK adı altında farklı puanlar eklenerek bizim Fakültenin bölümlerine gelebiliyor. Meslek lisesi öğrencileri MTOK bölümlerini seçtikleri için daha kolay yerleşebiliyor. Maalesef bazı öğrenciler ve veliler ek puanları bilmiyor. Mühendis Fakültesi ile Teknoloji fakültesinde okuyan bir öğrenci her ikisi de aynı statüde ve her ikisi de mühendis olabiliyor. Öğrenci sayısı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Fakültemizde 2500 öğrenciye eğitim veriyoruz. Öğretim kadrosu eleman sayımız ise 45 öğretim elemanının 31’i doktor doçent ve profesör olan görevlimiz bulunuyor. 14 kişi de araştırma ve öğretim görevlisi olarak derslere girmektedirler.”


“ATIK METALLERİ ÜRETİME KAZANDIRIYORUZ”
Fakültedeki bölümlerle ilgili bilgi veren Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. M. Serhat Başpınar ise, “Endüstrinin ihtiyacı olan ve günümüzde kimya, makine, inşaat, uzay-uçak, elektrik-elektronik, çevre ve tıp alanlarına yayılmış çok disiplinli bir bilim ve teknoloji dalı olarak gelişmesini sürdürmekte ve verimlilik, enerji ve hammadde üçlüsü ile uyum içinde olan üretim süreçlerinin sektöre kazandırılmasında önemli rol oynamaktadır. Bizim bölüm 4 ana guruba ayrılıyor ve bunlarda kendi alanında bir dalları bulunuyor. Bizim için 4 ana grup içinde en önemlisi Metal Sanayisidir. Doğamızda olan ham maddeleri veya cevheri alıp işleyerek metala çevirme işidir. Ülkemizde bu işlemleri yapan büyük firmalarımız var. Örnek Karabük Demir Çelik Fabrikaları İskenderun Demir Çelik Fabrikası Seydişehir Alüminyum fabrikası gibi birçok örnekleri verebiliriz. Sadece yer altından çıkan cevherle ile ilgili değil de eskimiz hurda olan metalleri birkaç işlem yaparak tekrar üretime kazandırıyoruz” diye konuştu. Kariyer günü etkinliğine çok sayıda okul öğrencisi katılırken, etkinliğe Mekatronik Mühendisliği Bölümü Yardımcı Doç. Dr. Fatih Bayram, Makine Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Dr.Öğretim görevlisi Ceyhun Yılmaz, Elektrik Elektronik Mühendisliği Dr. Öğretim görevlisi İsmail Koyuncu, Otomotiv Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim görevlisi İbrahim Yavuz da katılarak bölümleri hakkında bilgiler verdi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    20.04.2018

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.08.2018
20.08.2018
20.08.2018
OZEL HABERLER