Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

2

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

3

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

4

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

5

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

6

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

7

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

8

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

9

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

10

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

11

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

12

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

13

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

14

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

15

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

16

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

17

Image

‘Doğru ve güzel bir iş yaptık’
Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sez..

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu


Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinliğine Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Halil Aytekin, konuk oldu.

  GÜNCEL    20.04.2018 10:43:32


OSB Konferans Salonunda düzenlenen Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü İbrahim Çakal, okulun 9.’cü eylem planında istihdam ve mesleki eğitim güçlenmesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokol ile Organize Sanayi Bölgelerinde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili kurumları açılması ve geliştirilmesi kapsamında Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nin 2014 yılında açıldığını hatırlattı.


“TEKNİK OKULLAR KALİFİYELİ ELEMAN
YETİŞTİRMENİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI”
Sanayi Bölgelerinde açılan okulların amaçları hakkında da bilgiler veren Kolej Müdürü İbrahim Çakal, “Günümüz teknolojilerinin her geçen artmasından dolayı kalifiyeli elaman açığının her geçen artmasından dolayı devlet tarafından teknik bölümlerde eğitim gören öğrencilere destek vermektedir” dedi.
Teknek Kolej tarafından düzenlenen ve mesleklerinde belli bir kariyere ulaşmış kişilerin meslekleri ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiği Kariyer Günü etkinliğinde konuşan AKÜ Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Halil Aytekin, mesleki eğitimin ve kalifiye elemanın üretimin ön önemli parçası olduğunu belirterek, mesleki eğitim veren okulların önemli olduğuna dikkat çekti.


“İLK KURULAN TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNDEN BİRİSİYİZ”
Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi ve Fakülte Dekan Yardımcısı Aytekin, fakültenin genel tanıtımı ile ilgili de bilgi verdi. 2010 yılında kurulan fakültenin Türkiye üniversiteleri arasında ilk kurulan teknoloji fakültelerinden bir tanesi olduğunu aktaran Aytekin, Şunları kaydetti: “2010 – 2011 eğitim öğretim yılımızda elektrik Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği eğitimize devam ettik. Üniversiteye gelen öğrenciler tam olarak bu fakültenin bölümlerini tam bilmiyor. Mesleki orta öğretim bölümlerden gelen öğrenciler MTOK adı altında farklı puanlar eklenerek bizim Fakültenin bölümlerine gelebiliyor. Meslek lisesi öğrencileri MTOK bölümlerini seçtikleri için daha kolay yerleşebiliyor. Maalesef bazı öğrenciler ve veliler ek puanları bilmiyor. Mühendis Fakültesi ile Teknoloji fakültesinde okuyan bir öğrenci her ikisi de aynı statüde ve her ikisi de mühendis olabiliyor. Öğrenci sayısı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Fakültemizde 2500 öğrenciye eğitim veriyoruz. Öğretim kadrosu eleman sayımız ise 45 öğretim elemanının 31’i doktor doçent ve profesör olan görevlimiz bulunuyor. 14 kişi de araştırma ve öğretim görevlisi olarak derslere girmektedirler.”


“ATIK METALLERİ ÜRETİME KAZANDIRIYORUZ”
Fakültedeki bölümlerle ilgili bilgi veren Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. M. Serhat Başpınar ise, “Endüstrinin ihtiyacı olan ve günümüzde kimya, makine, inşaat, uzay-uçak, elektrik-elektronik, çevre ve tıp alanlarına yayılmış çok disiplinli bir bilim ve teknoloji dalı olarak gelişmesini sürdürmekte ve verimlilik, enerji ve hammadde üçlüsü ile uyum içinde olan üretim süreçlerinin sektöre kazandırılmasında önemli rol oynamaktadır. Bizim bölüm 4 ana guruba ayrılıyor ve bunlarda kendi alanında bir dalları bulunuyor. Bizim için 4 ana grup içinde en önemlisi Metal Sanayisidir. Doğamızda olan ham maddeleri veya cevheri alıp işleyerek metala çevirme işidir. Ülkemizde bu işlemleri yapan büyük firmalarımız var. Örnek Karabük Demir Çelik Fabrikaları İskenderun Demir Çelik Fabrikası Seydişehir Alüminyum fabrikası gibi birçok örnekleri verebiliriz. Sadece yer altından çıkan cevherle ile ilgili değil de eskimiz hurda olan metalleri birkaç işlem yaparak tekrar üretime kazandırıyoruz” diye konuştu. Kariyer günü etkinliğine çok sayıda okul öğrencisi katılırken, etkinliğe Mekatronik Mühendisliği Bölümü Yardımcı Doç. Dr. Fatih Bayram, Makine Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Dr.Öğretim görevlisi Ceyhun Yılmaz, Elektrik Elektronik Mühendisliği Dr. Öğretim görevlisi İsmail Koyuncu, Otomotiv Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim görevlisi İbrahim Yavuz da katılarak bölümleri hakkında bilgiler verdi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    20.04.2018 10:43:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER