Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İmar barışı için başvurular başladı

İmar Barışı affının yürürlüğe girmesinin ardından Yapı Kayıt Belgesi için başvurular alınmaya başladı...

2

Image

‘Çocuğumla beraber benimde hayatım sona erdi’

İstanbul'da terör örgütü PKK tarafından 7 Haziran 2016'da Vezneciler otobüs durağı yakınlarında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait iki midibüse y..

3

Image

İhracatımız yüzde 13 arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın Mayıs ayı ihracatının geçen yılın Mayıs ayındaki ihrac..

4

Image

Yavru yaban keçisine Bakanlık sahip çıktı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü yaban hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. ..

5

Image

‘İyotlu tuz kullanmayı tercih edin’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, iyot yetersizliğinden korunmak için iyotlu tuzların tercih edilmesi gerektiğini söyledi. ..

6

Image

‘Örnek bir ülke isek bunu ATATÜRK’E BORÇLUYUZ’

Ankara’da yaşayan Afyonlularla iftarda bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ''Bugün İslam aleminde örnek bir Türkiye Cumhuri..

7

Image

‘Gerekirse Türk Lirasına tamamen döneriz’
Sinop’ta temaslarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Sinop İl Başkanlığı’ndaki ziyaretinde yaptığı açıklamada, Batı..

8

Image

Afyon Kaymaklı ramazan tatlıları kapış kapış
Afyonkarahisar'da tatlıların vazgeçilmezi manda sütünden "Afyon kaymağı" ile yapılan tatlılara ramazanda talep arttı. Kentte hizmet veren Altınay Şeke..

9

Image

Kıbrıs Gazisi Akgün son yolculuğuna uğurlandı
65 yaşında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi İsmail Akgün İmaret Camiinde düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı. ..

10

Image

‘Anlık yağışlara karşı hazırlıklı olunmalı’
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa'daki sele ilişkin, "Sel zaman zaman oluyor. Anlık yağışlar var, bunları da biz ikaz ettik hatta bu ikaz..

11

Image

Malatya’da Afyon’dakine benzer bir tesis kurulacak
Malatya'da çöpten enerji üreten Mimsan Grup, Afyon'da da benzer işlevi görecek yeni bir tesis kurmaya hazırlanıyor...

12

Image

‘Diktiğimiz fidanlar yemyeşil ormanlara dönüşecek’
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından 2011-2015 yılları arasında İzmir Ödemiş’te uygulanan erozyon kontrolü çalışmaları ..

13

Image

Türkiye’nin ilk ayı barınağı Ovakorusu
Bursa'nın Karacabey ilçesindeki Ovakorusu Ayı Barınağı, 1994'te başlatılan "Libearty-Türk Ayı Projesi" kapsamında Türkiye'nin çeşitli yerlerinden topl..

14

Image

Tatlıcıların yoğun mesaisi
Afyonkarahisar’da uzun zamandır tatlıcılık sektörü üzerinde hizmet veren firmalardan “Cansel Tatlıcılık” çalışanları, Ramazan Ayı’nın girmesi ile birl..

15

Image

E-yoklama uygulaması başladı
Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların askerlik işlemlerini daha rahat yapmaları amacıyla e-yoklama uygulamasına geçildi. ..

16

Image

Ramazan ayının gözdesi Demirhindi ve Hurma
Geleneksel Osmanlı mutfağında yaygın olarak kullanılan ve 40 çeşit baharattan yapılan demirhindi Şerbeti, Ramazan ayında sofraları süslemeye hazırlanı..

17

Image

Fırınlar denetlendi
Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Ramazan Ayı nedeniyle fırınları denetledi...

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu


Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinliğine Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Halil Aytekin, konuk oldu.

  GÜNCEL    20.04.2018 10:43:32


OSB Konferans Salonunda düzenlenen Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü İbrahim Çakal, okulun 9.’cü eylem planında istihdam ve mesleki eğitim güçlenmesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokol ile Organize Sanayi Bölgelerinde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili kurumları açılması ve geliştirilmesi kapsamında Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nin 2014 yılında açıldığını hatırlattı.


“TEKNİK OKULLAR KALİFİYELİ ELEMAN
YETİŞTİRMENİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI”
Sanayi Bölgelerinde açılan okulların amaçları hakkında da bilgiler veren Kolej Müdürü İbrahim Çakal, “Günümüz teknolojilerinin her geçen artmasından dolayı kalifiyeli elaman açığının her geçen artmasından dolayı devlet tarafından teknik bölümlerde eğitim gören öğrencilere destek vermektedir” dedi.
Teknek Kolej tarafından düzenlenen ve mesleklerinde belli bir kariyere ulaşmış kişilerin meslekleri ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiği Kariyer Günü etkinliğinde konuşan AKÜ Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Halil Aytekin, mesleki eğitimin ve kalifiye elemanın üretimin ön önemli parçası olduğunu belirterek, mesleki eğitim veren okulların önemli olduğuna dikkat çekti.


“İLK KURULAN TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNDEN BİRİSİYİZ”
Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi ve Fakülte Dekan Yardımcısı Aytekin, fakültenin genel tanıtımı ile ilgili de bilgi verdi. 2010 yılında kurulan fakültenin Türkiye üniversiteleri arasında ilk kurulan teknoloji fakültelerinden bir tanesi olduğunu aktaran Aytekin, Şunları kaydetti: “2010 – 2011 eğitim öğretim yılımızda elektrik Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği eğitimize devam ettik. Üniversiteye gelen öğrenciler tam olarak bu fakültenin bölümlerini tam bilmiyor. Mesleki orta öğretim bölümlerden gelen öğrenciler MTOK adı altında farklı puanlar eklenerek bizim Fakültenin bölümlerine gelebiliyor. Meslek lisesi öğrencileri MTOK bölümlerini seçtikleri için daha kolay yerleşebiliyor. Maalesef bazı öğrenciler ve veliler ek puanları bilmiyor. Mühendis Fakültesi ile Teknoloji fakültesinde okuyan bir öğrenci her ikisi de aynı statüde ve her ikisi de mühendis olabiliyor. Öğrenci sayısı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Fakültemizde 2500 öğrenciye eğitim veriyoruz. Öğretim kadrosu eleman sayımız ise 45 öğretim elemanının 31’i doktor doçent ve profesör olan görevlimiz bulunuyor. 14 kişi de araştırma ve öğretim görevlisi olarak derslere girmektedirler.”


“ATIK METALLERİ ÜRETİME KAZANDIRIYORUZ”
Fakültedeki bölümlerle ilgili bilgi veren Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. M. Serhat Başpınar ise, “Endüstrinin ihtiyacı olan ve günümüzde kimya, makine, inşaat, uzay-uçak, elektrik-elektronik, çevre ve tıp alanlarına yayılmış çok disiplinli bir bilim ve teknoloji dalı olarak gelişmesini sürdürmekte ve verimlilik, enerji ve hammadde üçlüsü ile uyum içinde olan üretim süreçlerinin sektöre kazandırılmasında önemli rol oynamaktadır. Bizim bölüm 4 ana guruba ayrılıyor ve bunlarda kendi alanında bir dalları bulunuyor. Bizim için 4 ana grup içinde en önemlisi Metal Sanayisidir. Doğamızda olan ham maddeleri veya cevheri alıp işleyerek metala çevirme işidir. Ülkemizde bu işlemleri yapan büyük firmalarımız var. Örnek Karabük Demir Çelik Fabrikaları İskenderun Demir Çelik Fabrikası Seydişehir Alüminyum fabrikası gibi birçok örnekleri verebiliriz. Sadece yer altından çıkan cevherle ile ilgili değil de eskimiz hurda olan metalleri birkaç işlem yaparak tekrar üretime kazandırıyoruz” diye konuştu. Kariyer günü etkinliğine çok sayıda okul öğrencisi katılırken, etkinliğe Mekatronik Mühendisliği Bölümü Yardımcı Doç. Dr. Fatih Bayram, Makine Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Dr.Öğretim görevlisi Ceyhun Yılmaz, Elektrik Elektronik Mühendisliği Dr. Öğretim görevlisi İsmail Koyuncu, Otomotiv Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim görevlisi İbrahim Yavuz da katılarak bölümleri hakkında bilgiler verdi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    20.04.2018 10:43:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.06.2018
18.06.2018
18.06.2018
OZEL HABERLER