Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

2

Image

Ramazan ve Atatürk konulu sergi

Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel, Şehit Uzman Onbaşı Atakan Birgül Çok Programlı Anadolu Lisesinin yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi...

3

Image

Özdilek’te bayram coşkusu


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu G..

4

Image

Greenbox etkinliği yapılacak


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapılacak. ..

5

Image

‘Gençlere büyük görev düşüyor’


Afyonkarahisar protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

6

Image

Ramazan etkinlikleri tam gaz

Özdilek Afyonkarahisar’da hafta sonu gerçekleşen ramazan etkinlikleri, 18–19 ve 25–26 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. ..

7

Image

5 bin kişiye iftar yemeği

Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye Başkanı Me..

8

Image

Umreciler yola çıktı

Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı ilçelerinden 160 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlandı...

9

Image

Şehit Akkuş’a acı veda

Hakkâri’nin Derecik ilçesinde PKK/PYD terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan İscehisar ilçesi Çalışlar köyünden Piyade Sözleşmeli..

10

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu ilgi gördü
Üç gün süren etkinliklere Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile bisiklet toplulukları da büyük destek verdi..

11

Image

Çizgi film kahramanı çocuklarla buluştu


Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, sevilen çizgi film karakteri Aslan ve arkadaşlarını çocuklarla buluşturdu. İki hafta sonu boyunca ..

12

Image

‘Çocuklarımızı kurban etmeyelim’
Çocuk istismarları konusunda açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İstismara karşı hangi partiden olursak olalım lütfen tek bi..

13

Image

‘Atatürk posteri neden asılmadı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim B..

14

Image

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı
Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı.
..

15

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

16

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

17

Image

Düzenli’nin ruhuna mevlid okutuldu

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Barış Adem Düzenli adına mevlid progr..

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu | Gazete3.com.tr
Image

Teknik Kolej’de teknolojik gelişmeler konuşuldu


Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji tarafından düzenlenen kariyer günleri etkinliğine Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Halil Aytekin, konuk oldu.

  GÜNCEL    20.04.2018 10:43:32


OSB Konferans Salonunda düzenlenen Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü İbrahim Çakal, okulun 9.’cü eylem planında istihdam ve mesleki eğitim güçlenmesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokol ile Organize Sanayi Bölgelerinde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili kurumları açılması ve geliştirilmesi kapsamında Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nin 2014 yılında açıldığını hatırlattı.


“TEKNİK OKULLAR KALİFİYELİ ELEMAN
YETİŞTİRMENİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI”
Sanayi Bölgelerinde açılan okulların amaçları hakkında da bilgiler veren Kolej Müdürü İbrahim Çakal, “Günümüz teknolojilerinin her geçen artmasından dolayı kalifiyeli elaman açığının her geçen artmasından dolayı devlet tarafından teknik bölümlerde eğitim gören öğrencilere destek vermektedir” dedi.
Teknek Kolej tarafından düzenlenen ve mesleklerinde belli bir kariyere ulaşmış kişilerin meslekleri ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiği Kariyer Günü etkinliğinde konuşan AKÜ Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Halil Aytekin, mesleki eğitimin ve kalifiye elemanın üretimin ön önemli parçası olduğunu belirterek, mesleki eğitim veren okulların önemli olduğuna dikkat çekti.


“İLK KURULAN TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNDEN BİRİSİYİZ”
Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi ve Fakülte Dekan Yardımcısı Aytekin, fakültenin genel tanıtımı ile ilgili de bilgi verdi. 2010 yılında kurulan fakültenin Türkiye üniversiteleri arasında ilk kurulan teknoloji fakültelerinden bir tanesi olduğunu aktaran Aytekin, Şunları kaydetti: “2010 – 2011 eğitim öğretim yılımızda elektrik Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği ve Otomotiv Mühendisliği eğitimize devam ettik. Üniversiteye gelen öğrenciler tam olarak bu fakültenin bölümlerini tam bilmiyor. Mesleki orta öğretim bölümlerden gelen öğrenciler MTOK adı altında farklı puanlar eklenerek bizim Fakültenin bölümlerine gelebiliyor. Meslek lisesi öğrencileri MTOK bölümlerini seçtikleri için daha kolay yerleşebiliyor. Maalesef bazı öğrenciler ve veliler ek puanları bilmiyor. Mühendis Fakültesi ile Teknoloji fakültesinde okuyan bir öğrenci her ikisi de aynı statüde ve her ikisi de mühendis olabiliyor. Öğrenci sayısı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Fakültemizde 2500 öğrenciye eğitim veriyoruz. Öğretim kadrosu eleman sayımız ise 45 öğretim elemanının 31’i doktor doçent ve profesör olan görevlimiz bulunuyor. 14 kişi de araştırma ve öğretim görevlisi olarak derslere girmektedirler.”


“ATIK METALLERİ ÜRETİME KAZANDIRIYORUZ”
Fakültedeki bölümlerle ilgili bilgi veren Metalurji ve Malzemeleri Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. M. Serhat Başpınar ise, “Endüstrinin ihtiyacı olan ve günümüzde kimya, makine, inşaat, uzay-uçak, elektrik-elektronik, çevre ve tıp alanlarına yayılmış çok disiplinli bir bilim ve teknoloji dalı olarak gelişmesini sürdürmekte ve verimlilik, enerji ve hammadde üçlüsü ile uyum içinde olan üretim süreçlerinin sektöre kazandırılmasında önemli rol oynamaktadır. Bizim bölüm 4 ana guruba ayrılıyor ve bunlarda kendi alanında bir dalları bulunuyor. Bizim için 4 ana grup içinde en önemlisi Metal Sanayisidir. Doğamızda olan ham maddeleri veya cevheri alıp işleyerek metala çevirme işidir. Ülkemizde bu işlemleri yapan büyük firmalarımız var. Örnek Karabük Demir Çelik Fabrikaları İskenderun Demir Çelik Fabrikası Seydişehir Alüminyum fabrikası gibi birçok örnekleri verebiliriz. Sadece yer altından çıkan cevherle ile ilgili değil de eskimiz hurda olan metalleri birkaç işlem yaparak tekrar üretime kazandırıyoruz” diye konuştu. Kariyer günü etkinliğine çok sayıda okul öğrencisi katılırken, etkinliğe Mekatronik Mühendisliği Bölümü Yardımcı Doç. Dr. Fatih Bayram, Makine Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Dr.Öğretim görevlisi Ceyhun Yılmaz, Elektrik Elektronik Mühendisliği Dr. Öğretim görevlisi İsmail Koyuncu, Otomotiv Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim görevlisi İbrahim Yavuz da katılarak bölümleri hakkında bilgiler verdi.>>>Gazete3

  GÜNCEL    20.04.2018 10:43:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.06.2019
15.06.2019
15.06.2019
OZEL HABERLER