Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Salgın Afyon’da pik yaptı’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, koronavirüs salgınının Afyonkarahisar’da en üst seviyeler ulaştığını öne sürdü. ..

2

Image

87 adet taşınmaz ihaleyle satılacak
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 87 adet taşınmazın satışı açık ihale usulü ile yapılacak. Aynı zamanda bazı taşınmaz..

3

Image

Yaşam süresi arttı
Yeni doğmuş bir bireyin mevcut ölümlülük risklerine maruz kalması durumunda yaşaması beklenen ortalama yıl sayısı olarak tanımlanan "Doğuşta Beklenen ..

4

Image

Big Chefs hizmete açıldı
2007 yılında kurulan ve ünü yurtdışına ulaşan Big Chefs restoranlar zincirinin en son halkası Afyonkarahisar’da açıldı. Big Chefs, 66. Şubesi’ni Afyon..

5

Image

Bisiklet turu pazar günü
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Afyonkarahisar Koordinatörü Aliye Mete Sert Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk oldu. Sert bu Pazar yapılacak ol..

6

Image

‘Ahilerin her zaman yanında olduk’
Ahilik Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK ..

7

Image

Tüm mermer ihtiyacını karşılamaya hazırız’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm mermer ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını söyledi ..

8

Image

‘İhracat desteklenmeli’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, dünyada hizmet ihracatının öneminin arttığını belirterek, ihracatın desteklenmesi gerektiğini belirtti ..

9

Image

Hedef 6 yılda 100 kadın patron
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sinop Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Sinop Kadın Girişimciler Kurulu..

10

Image

MEB’ten özel set
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin okuma yazma sürecini eğlenceli hale getirecek bir set hazırladı..

11

Image

AFYON ÖNCÜ
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye’ye öncü kararlar almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde attığı twitte koronavirüs karantinasını ihlal e..

12

Image

Jandarmadan Kovid denetimi
Afyonkarahisar'da jandarma ekiplerince yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe, belde ve köylerin toplu taşıma araçlarına yönelik denetim gerç..

13

Image

‘Tedbirlere uyulmazsa vakalar artar’
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, eylül ayında yeni normal dönemdeki dalgalanmalara dikkat çekerek "Koronavirüs tedbirlerine uyul..

14

Image

‘THY ile görüşeceğiz’
Türkiye Seyahat Acentalar Birliği Dumlupınar Bölge Temsil Kurulu Başkanı Bilal Şenel, Zafer Havalimanı’nı canlandırabilmek, uçuşları açabilmek için Tü..

15

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, ziyaret için gelen konuklarını ağırladı ..

16

Image

‘İHBAR EDİN’

Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehir merkezinde covid-19 denetimi yaptı. Vali Çiçek, vatandaşlardan korona testi pozitif ol..

17

Image

Eurochambres Komitesi toplandı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, aynı zamanda Başkan Vekilliğini yürüttüğü Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları ..

Yanıkların sebebi tuz değil | Gazete3.com.tr
Image

Yanıkların sebebi tuz değil


Afyonkarahisar’da Atatürk İlkokulu’nda kartopu oynayan çocuklarda meydana gelen yanıklar hakkında açıklama yapan AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, çocuklardaki yanıkların tuzdan dolayı olmadığını söyledi.
  GÜNCEL    16.01.2020 09:18:05

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar’daki bir ilkokulda öğrencilerin vücutlarında oluşan yanık vakalarıyla ilgili tespit edilen bir kimyasal madde olmadığını söyledi.
“BİZDEKİ VAKALARDA 2. VE 3.YANIK BULUNUYOR”
Okumuş, basın mensuplarıyla bir araya geldiği etkinlikte olayla ilgili soruları cevapladı. Şuanda Üniversite Hastanesi’nde iki çocuğun tedavi altında olduğunu belirten Okumuş, şunları kaydetti: “Şuana kadar yapılan değerlendirmelerde tespit edilen bir madde yok. Yanık izine neden olabilecek bir kimyasal yok şuanda görünürde. Ama ortada bir vaka var. Sonuçta bir şekilde bir kimyasal madde ile temas etmiş görünüyorlar. Bizde şuanda iki vaka var. Bizdekiler en ağır olanları. Bizdeki vakalarda da 2 ile 3. derece arasında yanık bulunuyor. İzlemeye devam ediyoruz. Yanığın seyrine göre gerekirse plastik cerrahisi müdahalesi yapılacak. Ciddi yanık oluşmuş durumda iki vaka da. Onun dışında sağlık durumları tamamen normal. Tekrar ediyorum elimize gelmiş her hangi bir rapor yok. İlk yapılan incelemede de bu yanığa neden olabilecek bir kimyasal madde tespit edilemedi.”
“TUZUN BÖYLE BİR ETKİSİ OLSAYDI
AFYON’UN YARISI YANIK OLMASI GEREKİRDİ”
Sosyal medyada ileri sürülen tuz yanığı paylaşımlarına da değinen Rektör Okumuş, tuzun böyle bir yanık yapma ihtimali olmadığını belirtti. “Tuzun böyle bir etkisi olsaydı Afyonkarahisar’ın yarısı yanık olması gerekirdi” diyen Okumuş, “Bu madde yanık yapacak bir madde olsaydı, ek bulgulara da ulaşmış olmamız gerekirdi. Solunum yoluyla ilgili bir sıkıntı yok. Bu kadar yakıcı etkisi olan bir maddenin buhar etkisiyle solunum yollarına ve başka yerlere de zarar vermesi gerekiyordu. Vücudun başka yerlerinde yok. Çocuğun vücudunda yanık var ama ellerinde yok. Çok büyük bir ihtimalle oradaki lokal bir kimyasal madde veya karışımla ortaya çıkmış bir madde olabilir. Birçok kimyasal madde araçlardan çöpten, topraktan karışabiliyor. Benim öngörüm, o bölgede lokal, bir biriyle etkileşime girmiş, birden fazla kimyasal maddenin sonucu olduğunu düşünüyorum. Ama şuana kadar net olarak belirlenebilmiş bir asit, kimyasal yok” diye konuştu.>>>Gazete3


  GÜNCEL    16.01.2020 09:18:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.09.2020
18.09.2020
18.09.2020
OZEL HABERLER