Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İş arayanlara rehberlik edecek
Vali Mustafa Tutulmaz, İŞKUR bünyesinde hizmet verecek olan iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, Nasıl iş aramalıyım? İş başvurum neden r..

2

Image

Okullardaki çalışmalar değerlendirildi
Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın başkanlığında yapılan 2019-2020 eğitim öğretim dönemi Merkez İlçe Eğitim Kurumu ..

3

Image

‘Kanal 3’te güzel programlar yapılıyor’
Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret eden, CİB İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Kanal 3’te güzel programların yapıldığını söyledi...

4

Image

Müdür Temiz Başkan Şahin’i ağırladı
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti..

5

Image

‘Sizlerle gurur duyuyoruz’
Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İstanbul Mutfak Günleri, 8. Housekeep..

6

Image

‘Üretim olmadan dünyaya kafa tutamayız’
Vali Mustafa Tutulmaz, üretim olmadan dünyaya kafa tutulamayacağını söyleyerek, “Üretim yapmadan yönetici olabilmek mümkün değil, yöneticilikten kastı..

7

Image

‘MESELEMİZ TÜRKİYE’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, milletin karşısındaki vesayetçilere karşı en güçlü sesin hep AK Parti'den çıktığını belirterek, “Bizim meselemiz Türkiye..

8

Image

Petrol Sanayi Meclisi toplandı
TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Ahmet Erdem başkanlığında sektörün sorunlarını ele almak üzere TOBB’da bir araya geldi. ..

9

Image

Şehitler Takvimi dağıtıldı
Afyonkarahisar Belediyesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan 2020 Şehitler Takvimi’nin dağıtımı şehit aileleri ..

10

Image

‘KKTC hür ve özgürdür’
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın yaptığı açıklamaları kınayarak, “1..

11

Image

Başkan Sarı’ya teşekkür ziyareti
Mehmetçik Vakfı yararına geçtiğimiz ay gece düzenleyen Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya, TSK Mehmetçik Vakfı Bursa Temsilcisi Emekli Albay Ahmet N..

12

Image

‘Afyonkarahisar ortak paydamız’
AFSİAD Başkanı Kadir Sayın ve yönetim kurulu üyeleri Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. AFSİAD Başkanı Kadir Sayın Afyonkarahisar’a h..

13

Image

Kapankaya’dan taziye ziyareti
Kaymakam Kapankaya, vefat eden Kore Gazisi Mahmut Çiftçi’nin ailesini ziyaret ederek, taziyelerini iletti..

14

Image

Afyon lezzetleri baş döndürücü
Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu’nun davetlisi olarak şehre gelen sosyal medya fenomenleri Afyonkarahisar mutfağını keşfetti. Deneyimlerini kale..

15

Image

Tarım sigortası yaptırın
Çiftçilere yönelik olarak yapılan bilgilendirme toplantıları konusunda açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar, çiftçilerin alın teri ve ..

16

Image

Çevre konusunda duyarlı olalım
Vali Mustafa Tutulmaz, Çevre Hizmetleri Birliği tarafından Selçuklu İlkokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm eğitim semine..

17

Image

Amatör Çalgıcılar festivali yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde 2007 yılından itibaren düzenlenen Amatör Çalgıcılar Festivali’nin 14.’sü 14-15 Mart 2020 tarihinde g..

Yanıkların sebebi tuz değil | Gazete3.com.tr
Image

Yanıkların sebebi tuz değil


Afyonkarahisar’da Atatürk İlkokulu’nda kartopu oynayan çocuklarda meydana gelen yanıklar hakkında açıklama yapan AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, çocuklardaki yanıkların tuzdan dolayı olmadığını söyledi.
  GÜNCEL    16.01.2020 09:18:05

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar’daki bir ilkokulda öğrencilerin vücutlarında oluşan yanık vakalarıyla ilgili tespit edilen bir kimyasal madde olmadığını söyledi.
“BİZDEKİ VAKALARDA 2. VE 3.YANIK BULUNUYOR”
Okumuş, basın mensuplarıyla bir araya geldiği etkinlikte olayla ilgili soruları cevapladı. Şuanda Üniversite Hastanesi’nde iki çocuğun tedavi altında olduğunu belirten Okumuş, şunları kaydetti: “Şuana kadar yapılan değerlendirmelerde tespit edilen bir madde yok. Yanık izine neden olabilecek bir kimyasal yok şuanda görünürde. Ama ortada bir vaka var. Sonuçta bir şekilde bir kimyasal madde ile temas etmiş görünüyorlar. Bizde şuanda iki vaka var. Bizdekiler en ağır olanları. Bizdeki vakalarda da 2 ile 3. derece arasında yanık bulunuyor. İzlemeye devam ediyoruz. Yanığın seyrine göre gerekirse plastik cerrahisi müdahalesi yapılacak. Ciddi yanık oluşmuş durumda iki vaka da. Onun dışında sağlık durumları tamamen normal. Tekrar ediyorum elimize gelmiş her hangi bir rapor yok. İlk yapılan incelemede de bu yanığa neden olabilecek bir kimyasal madde tespit edilemedi.”
“TUZUN BÖYLE BİR ETKİSİ OLSAYDI
AFYON’UN YARISI YANIK OLMASI GEREKİRDİ”
Sosyal medyada ileri sürülen tuz yanığı paylaşımlarına da değinen Rektör Okumuş, tuzun böyle bir yanık yapma ihtimali olmadığını belirtti. “Tuzun böyle bir etkisi olsaydı Afyonkarahisar’ın yarısı yanık olması gerekirdi” diyen Okumuş, “Bu madde yanık yapacak bir madde olsaydı, ek bulgulara da ulaşmış olmamız gerekirdi. Solunum yoluyla ilgili bir sıkıntı yok. Bu kadar yakıcı etkisi olan bir maddenin buhar etkisiyle solunum yollarına ve başka yerlere de zarar vermesi gerekiyordu. Vücudun başka yerlerinde yok. Çocuğun vücudunda yanık var ama ellerinde yok. Çok büyük bir ihtimalle oradaki lokal bir kimyasal madde veya karışımla ortaya çıkmış bir madde olabilir. Birçok kimyasal madde araçlardan çöpten, topraktan karışabiliyor. Benim öngörüm, o bölgede lokal, bir biriyle etkileşime girmiş, birden fazla kimyasal maddenin sonucu olduğunu düşünüyorum. Ama şuana kadar net olarak belirlenebilmiş bir asit, kimyasal yok” diye konuştu.>>>Gazete3


  GÜNCEL    16.01.2020 09:18:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER