Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

2

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

3

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

4

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

5

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

6

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

7

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

8

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

9

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

10

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

11

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

15

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

16

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

17

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

‘81 ilde bir ilki başardık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘81 ilde bir ilki başardık’


Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöneticilerine nezaket ziyaretlerinde bulundular. Ziyarette konuşan Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye’de 81 ilde tek olan bir birliktelik sağladıklarını ifade etti.
  AFYON    15.10.2018 11:36:40

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt ise, örnek bir birlikteliğe imza attıklarını belirterek, bu birlikteliğin herkese örnek olmasını temenni etti.

Heyet, alınan randevular kapsamında Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız’ı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Nurullah Okumuş’u, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Ş. Münire Burcu’yu, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Selami Çalışkan’ı ve İl Defterdarı Murat Toy’u ziyaret etti.
Heyette Dernek Başkanı ve Kocatepe Gazetesi sahibi Sezer Küçükkurt, Derneğin Kurucu ve Onursal Başkanı Türkeli Gazetesi Sahibi Hacı Hakkı Özsoy, Kadınana Gazetesi’nin Sahibi ve derneğin genel sekreteri Canser Kuzu, Hisar Gazetesi’nin sahibi aynı zamanda derneğin sayman üyesi olan Mahmut Emin Birliktir, dernek yönetim kurulu üyeleri olan Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey, Kanal 3 ve Gazete 3’ün Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, derneğin denetim kurulu üyeleri Muammer Türker ve Şuhut’un Sesi Gazetesi sahibi Mehmet Abdioğulları yer aldılar.

“MESLEK VE MEMLEKET İÇİN EL BİRLİĞİ, AKIL BİRLİĞİ, GÜÇ BİRLİĞİ”

Afyonkarahisar Valiliği’ne yapılan ziyarette basın camiasındaki gelişmeleri özetleyen Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt, “Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyetimiz ve Afyonkarahisar Gazeteciler Derneğimiz basın camiasındaki iki başlılığa son vermek, hem mesleğimiz hem de ilimiz adına daha verimli çalışmalarda bulunabilmek adına varlıklarına fesh yoluyla son verdiler. Tüm meslektaşlarımız yeni kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği çatısı altında buluşmak üzere el birliği, akıl birliği, güç birliği yaptık. Biz de bu yeni derneğimizin kurucu heyeti ve omurgayı çatan ekip olarak sizleri ziyaret ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımıza destek olacağınıza inanıyoruz.” dedi.

VALİ TUTULMAZ’DAN TAM DESTEK

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise, “birlikten dirlik doğar” sözünü hatırlatarak, “Biz bir araya gelmenizden mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isteriz. Gerçekten güzel bir sonuç ortayı çıktı. Öbür türlü mevcut enerjiyi karşılıklı atışmalarla tartışmalarla israf ediyorduk. Bu enerjiyi bundan sonra ilimizin kalkınmasına, gelişmesine, kamunun daha iyi çalışmasına kullanabiliriz. Biz derneğin her zaman yanındayız. İlimiz adına her türlü öneri ve eleştirilerinizi dikkatle dinleyeme, kendimize bunlardan ders çıkarmaya hazırız.” İfadelerini kullandı.

“ÖRNEK BİR BİRLİKTELİK SAĞLADIK”

Ziyaretlerde konuşan Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt, Türkiye’ye örnek bir birlikteliğin sağlandığını ifade etti. Başkan Küçükkurt, bu birlikteliğin hedefinde memlekete hizmet etmek amacının olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Daha evvel ilimizde Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti ve Afyonkarahisar Gazeteciler Derneği olmak üzere ikili bir yapı vardı. Bizler bu durumu ortadan kaldırmak, mesleğimizde birlikteliği sağlamak ve memlekete hizmet etmek amacıyla bu durumu ortadan kaldırmak istedik. Bu kapsamda mevcut derneklerin başkanları Mehmet Emin Güzbey ve Mehmet Abdioğulları büyük bir fedakârlık göstererek dernekleri fes ettiler. Bizler de büyüğümüz, basınımızın duayen ismi Hacı Hakkı Özsoy’ın kurucu başkanlığında hayata geçen Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin çatısı altında hep birlikte toplandık. Bu dönem derneği temsil nöbeti bana tevdi edildi. Bu birlikteliğin Türkiye’de bir ilk olduğunu düşünüyoruz. Bir çok ilde birden fazla dernek bulunuyor. Artık bu çatı altında memleketimize en güzel hizmetleri yapmaya gayret edeceğiz.”

“AYRILIKTA AZAP, BİRLİKTE RAHMET VAR”

Derneğin Kurucu ve Onursal Başkanı olan Hacı Hakkı Özsoy ise ziyaretlerde yaptığı konuşmada derneğin kuruluş amacına değindi. Özsoy, “Ayrılıkta azap, birlikte rahmet, bereket var sözünden yola çıkarak bu derneğimizi hayata geçirdik. Biz bu derneğimizde bütünleştirici bir unsur olmayı hedef edindik.” şeklinde konuştu.

“BİRÇOK DERNEĞE ÖRNEK OLACAKSINIZ”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar basın camiasının tek çatı altında toplanmasının tüm kesimlere örnek olacak bir birliktelik olduğunu ifade etti. Afyonkarahisar’da maalesef bazı derneklerde bu birlikteliğin sağlanamadığına dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban, “Basın camiası olarak sizler bu birlikteliği başardınız, tebrik ediyorum.” diye konuştu. Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Çoban, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.

“BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Serteser ise 81 il arasında bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bildiğiniz üzere daha önce iki derneğimiz vardı. İki dernek başkanımızda fedakârlık gösterdi. Neticesinde güzel bir birliktelik ortaya çıktı ve tüm Türkiye’ye örnek oldu. İnşallah Afyonkarahisarımıza basın alanında da derneğimiz aracılığı ile hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

“HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIZ”
İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Ş. Münire Burcu, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Selami Çalışkan ve İl Defterdarı Murat Toy da yeni kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni bu örnek birliktelikten dolayı kutlarken, gereken her türlü desteği sağlayacaklarını bildirdiler.

REKTÖR OKUMUŞ’TAN SOSYAL MEDYA UYARISI
AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş kendisi adına açılan sahte sosyal medya hesaplarına itibar edilmemesini istedi. Facebook, twitter gibi sosyal medya mecralarında kendisinin ismi ve fotoğrafı kullanılarak açılan hesapların insanları aldatmaya yönelik olduğunu kaydeden AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Sosyal medya kullanmıyorum. Kullanmayı da düşünmüyorum. Bu mecralara ayıracak zaman bulamıyorum. Benim ismim ve fotoğrafların kullanılarak açılan hesaplar sahte hesaplardır ve benimle ilgisi bulunmamaktadır. Tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimden bu konuda duyarlı olmalarını rica ediyorum. Üniversitemizin resmi internet sitesinden duymadıkları hiçbir habere inanmasınlar” dedi.>>>Alkan Kurt

  AFYON    15.10.2018 11:36:40

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER