Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kent Ormanı kuş sergisi açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Ormanı'nda yaşayan 33 farklı tür kuş fotoğraflarından oluşan AKÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyes..

2

Image

İKBAL TERMAL OTEL en lüks oteller arasında
Bali’de 500’den fazla katılımcı ile Ayana Resort & Spa’da gerçekleşen, Dünyanın en lüks otellerinin katıldığı ve dünyanın zirvedeki lüks otellerini fa..

3

Image

Veysel Eroğlu parkında çalışmalar son sürat
Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun adını taşıyacak parkta çalışmalarını aralıksız olarak sürdürü..

4

Image

Ata’nın yolunda ilerliyorlar
Türkiye Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin 11 üyesi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine ulaştı...

5

Image

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
Kış tedbirleri toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer aldığını söyleyerek, “Türkiye'd..

6

Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim t..

7

Image

Öğrenciler enerji santrallerini gezdi
Değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatep..

8

Image

Çocuk oyunlarını öğretiyorlar
Afyonkarahisar'daki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara 1980'li ve 1990'lı yılların unutul..

9

Image

Sendikacılardan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindeki sendika yöneticilerini makamında kabul etti...

10

Image

Halk otobüslerinde yoğun temizlik
Afyonkarahisar'da, toplu ulaşımın can damarını oluşturan halk otobüsleri, her yeni güne başlamadan önce köşe bucak temizlenerek vatandaşın hizmetine s..

11

Image

‘Muhalif ve doğru haberlerle okunan gazete olabilirsiniz’
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, internet haberciliğinin yerel gazeteleri etkilediğini söyleyerek, yazılı basının da sadece resmi il..

12

Image

“Yüzde 35 tasarruf elinizde”
Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı
..

13

Image

Park Afyon’da Unutmadık temalı sergi
ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen, Zafer Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon AVM ’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölü..

14

Image

Esnaflardan kara kutu tepkisi
Türkiye’de tütün satışı yapılan yerlerde uygulanması planlanan kara kutu uygulamasına tepki gösteren Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Ceng..

15

Image

Jessica May’den Özdilek bornozlu poz
Yeni Gelin dizisindeki performansıyla Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Jessica May de tüm dünyada ses getiren “bornozlu fotoğraf payla..

16

Image

Gazzelliler için yardım kahvaltısı
Afyonkarahisar İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince, Gazze yararına yardım kahvaltısı düzenlendi...

17

Image

Kültürel yayınlara yeni halka
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Eğitimci-Yazar Veli Cengiz'in 2014-2018 yılları arasında çeşitli basın kuruluşlarında yazdığı makalelerden ..

‘81 ilde bir ilki başardık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘81 ilde bir ilki başardık’


Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöneticilerine nezaket ziyaretlerinde bulundular. Ziyarette konuşan Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye’de 81 ilde tek olan bir birliktelik sağladıklarını ifade etti.
  AFYON    15.10.2018 11:36:40

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt ise, örnek bir birlikteliğe imza attıklarını belirterek, bu birlikteliğin herkese örnek olmasını temenni etti.

Heyet, alınan randevular kapsamında Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız’ı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Nurullah Okumuş’u, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Ş. Münire Burcu’yu, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Selami Çalışkan’ı ve İl Defterdarı Murat Toy’u ziyaret etti.
Heyette Dernek Başkanı ve Kocatepe Gazetesi sahibi Sezer Küçükkurt, Derneğin Kurucu ve Onursal Başkanı Türkeli Gazetesi Sahibi Hacı Hakkı Özsoy, Kadınana Gazetesi’nin Sahibi ve derneğin genel sekreteri Canser Kuzu, Hisar Gazetesi’nin sahibi aynı zamanda derneğin sayman üyesi olan Mahmut Emin Birliktir, dernek yönetim kurulu üyeleri olan Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey, Kanal 3 ve Gazete 3’ün Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, derneğin denetim kurulu üyeleri Muammer Türker ve Şuhut’un Sesi Gazetesi sahibi Mehmet Abdioğulları yer aldılar.

“MESLEK VE MEMLEKET İÇİN EL BİRLİĞİ, AKIL BİRLİĞİ, GÜÇ BİRLİĞİ”

Afyonkarahisar Valiliği’ne yapılan ziyarette basın camiasındaki gelişmeleri özetleyen Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt, “Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyetimiz ve Afyonkarahisar Gazeteciler Derneğimiz basın camiasındaki iki başlılığa son vermek, hem mesleğimiz hem de ilimiz adına daha verimli çalışmalarda bulunabilmek adına varlıklarına fesh yoluyla son verdiler. Tüm meslektaşlarımız yeni kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği çatısı altında buluşmak üzere el birliği, akıl birliği, güç birliği yaptık. Biz de bu yeni derneğimizin kurucu heyeti ve omurgayı çatan ekip olarak sizleri ziyaret ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımıza destek olacağınıza inanıyoruz.” dedi.

VALİ TUTULMAZ’DAN TAM DESTEK

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise, “birlikten dirlik doğar” sözünü hatırlatarak, “Biz bir araya gelmenizden mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isteriz. Gerçekten güzel bir sonuç ortayı çıktı. Öbür türlü mevcut enerjiyi karşılıklı atışmalarla tartışmalarla israf ediyorduk. Bu enerjiyi bundan sonra ilimizin kalkınmasına, gelişmesine, kamunun daha iyi çalışmasına kullanabiliriz. Biz derneğin her zaman yanındayız. İlimiz adına her türlü öneri ve eleştirilerinizi dikkatle dinleyeme, kendimize bunlardan ders çıkarmaya hazırız.” İfadelerini kullandı.

“ÖRNEK BİR BİRLİKTELİK SAĞLADIK”

Ziyaretlerde konuşan Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt, Türkiye’ye örnek bir birlikteliğin sağlandığını ifade etti. Başkan Küçükkurt, bu birlikteliğin hedefinde memlekete hizmet etmek amacının olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Daha evvel ilimizde Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti ve Afyonkarahisar Gazeteciler Derneği olmak üzere ikili bir yapı vardı. Bizler bu durumu ortadan kaldırmak, mesleğimizde birlikteliği sağlamak ve memlekete hizmet etmek amacıyla bu durumu ortadan kaldırmak istedik. Bu kapsamda mevcut derneklerin başkanları Mehmet Emin Güzbey ve Mehmet Abdioğulları büyük bir fedakârlık göstererek dernekleri fes ettiler. Bizler de büyüğümüz, basınımızın duayen ismi Hacı Hakkı Özsoy’ın kurucu başkanlığında hayata geçen Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin çatısı altında hep birlikte toplandık. Bu dönem derneği temsil nöbeti bana tevdi edildi. Bu birlikteliğin Türkiye’de bir ilk olduğunu düşünüyoruz. Bir çok ilde birden fazla dernek bulunuyor. Artık bu çatı altında memleketimize en güzel hizmetleri yapmaya gayret edeceğiz.”

“AYRILIKTA AZAP, BİRLİKTE RAHMET VAR”

Derneğin Kurucu ve Onursal Başkanı olan Hacı Hakkı Özsoy ise ziyaretlerde yaptığı konuşmada derneğin kuruluş amacına değindi. Özsoy, “Ayrılıkta azap, birlikte rahmet, bereket var sözünden yola çıkarak bu derneğimizi hayata geçirdik. Biz bu derneğimizde bütünleştirici bir unsur olmayı hedef edindik.” şeklinde konuştu.

“BİRÇOK DERNEĞE ÖRNEK OLACAKSINIZ”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar basın camiasının tek çatı altında toplanmasının tüm kesimlere örnek olacak bir birliktelik olduğunu ifade etti. Afyonkarahisar’da maalesef bazı derneklerde bu birlikteliğin sağlanamadığına dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban, “Basın camiası olarak sizler bu birlikteliği başardınız, tebrik ediyorum.” diye konuştu. Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Çoban, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.

“BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Serteser ise 81 il arasında bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bildiğiniz üzere daha önce iki derneğimiz vardı. İki dernek başkanımızda fedakârlık gösterdi. Neticesinde güzel bir birliktelik ortaya çıktı ve tüm Türkiye’ye örnek oldu. İnşallah Afyonkarahisarımıza basın alanında da derneğimiz aracılığı ile hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

“HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIZ”
İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürü Ş. Münire Burcu, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Selami Çalışkan ve İl Defterdarı Murat Toy da yeni kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni bu örnek birliktelikten dolayı kutlarken, gereken her türlü desteği sağlayacaklarını bildirdiler.

REKTÖR OKUMUŞ’TAN SOSYAL MEDYA UYARISI
AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş kendisi adına açılan sahte sosyal medya hesaplarına itibar edilmemesini istedi. Facebook, twitter gibi sosyal medya mecralarında kendisinin ismi ve fotoğrafı kullanılarak açılan hesapların insanları aldatmaya yönelik olduğunu kaydeden AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Sosyal medya kullanmıyorum. Kullanmayı da düşünmüyorum. Bu mecralara ayıracak zaman bulamıyorum. Benim ismim ve fotoğrafların kullanılarak açılan hesaplar sahte hesaplardır ve benimle ilgisi bulunmamaktadır. Tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimden bu konuda duyarlı olmalarını rica ediyorum. Üniversitemizin resmi internet sitesinden duymadıkları hiçbir habere inanmasınlar” dedi.>>>Alkan Kurt

  AFYON    15.10.2018 11:36:40

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.11.2018
14.11.2018
14.11.2018
OZEL HABERLER