Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kent Ormanı kuş sergisi açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Ormanı'nda yaşayan 33 farklı tür kuş fotoğraflarından oluşan AKÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyes..

2

Image

İKBAL TERMAL OTEL en lüks oteller arasında
Bali’de 500’den fazla katılımcı ile Ayana Resort & Spa’da gerçekleşen, Dünyanın en lüks otellerinin katıldığı ve dünyanın zirvedeki lüks otellerini fa..

3

Image

Veysel Eroğlu parkında çalışmalar son sürat
Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun adını taşıyacak parkta çalışmalarını aralıksız olarak sürdürü..

4

Image

Ata’nın yolunda ilerliyorlar
Türkiye Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin 11 üyesi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine ulaştı...

5

Image

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
Kış tedbirleri toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer aldığını söyleyerek, “Türkiye'd..

6

Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim t..

7

Image

Öğrenciler enerji santrallerini gezdi
Değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatep..

8

Image

Çocuk oyunlarını öğretiyorlar
Afyonkarahisar'daki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara 1980'li ve 1990'lı yılların unutul..

9

Image

Sendikacılardan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindeki sendika yöneticilerini makamında kabul etti...

10

Image

Halk otobüslerinde yoğun temizlik
Afyonkarahisar'da, toplu ulaşımın can damarını oluşturan halk otobüsleri, her yeni güne başlamadan önce köşe bucak temizlenerek vatandaşın hizmetine s..

11

Image

‘Muhalif ve doğru haberlerle okunan gazete olabilirsiniz’
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, internet haberciliğinin yerel gazeteleri etkilediğini söyleyerek, yazılı basının da sadece resmi il..

12

Image

“Yüzde 35 tasarruf elinizde”
Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı
..

13

Image

Park Afyon’da Unutmadık temalı sergi
ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen, Zafer Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon AVM ’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölü..

14

Image

Esnaflardan kara kutu tepkisi
Türkiye’de tütün satışı yapılan yerlerde uygulanması planlanan kara kutu uygulamasına tepki gösteren Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Ceng..

15

Image

Jessica May’den Özdilek bornozlu poz
Yeni Gelin dizisindeki performansıyla Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Jessica May de tüm dünyada ses getiren “bornozlu fotoğraf payla..

16

Image

Gazzelliler için yardım kahvaltısı
Afyonkarahisar İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince, Gazze yararına yardım kahvaltısı düzenlendi...

17

Image

Kültürel yayınlara yeni halka
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Eğitimci-Yazar Veli Cengiz'in 2014-2018 yılları arasında çeşitli basın kuruluşlarında yazdığı makalelerden ..

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’


Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bağımlılık konusunda Afyonkarahisar’ın Türkiye ortalamasının altında olduğunu söyleyerek, “Az da olsa uyuşturucu ve diğer bağımlılıkla ilgili sıkıntılarımız var. Ama inşallah tüm kamu kurum ve kuruluşları olarak, sivil toplum örgütlerinin de destekleriyle mevcut durumu daha iyi konumlara getireceğiz” dedi.
  AFYON    17.10.2018 11:28:32

İlimizde Bağımlılıkla mücadele kapsamında olası bir olumsuzluğun ortaya çıkmasını engellemek ve çocuklar ile gençlerin böylesine zararlı bir alışkanlığı kazanmalarını önlemek amacıyla oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, AKÜ ve AFSÜ temsilcileri, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, il müdürleri ile kamu kurum kuruluşları ve STK temsilcileri hazır bulundu.

“ALINAN KARARLARA KATKILAR SAĞLAYACAĞIZ”

Toplantının açılışında konuşan ve bağımlılık konusunda kamuda kararlı bir tutumun olduğunu hatırlatan Vali Mustafa Tutulmaz; “Afyonkarahisar’da çok şükür ki çok fazla olumsuz durumlarla karşılaşmıyoruz. Hatta bağımlılıkla mücadelelerimiz söz konusu olduğunda geri dönüşümlerimiz çok iyi durumda. Şu anda Türkiye ortalamalarının da altında yer almaktayız. Az da olsa uyuşturucu ve diğer bağımlılıkla ilgili sıkıntılarımız var. Ama inşallah tüm kamu kurum ve kuruluşları olarak, sivil toplum örgütlerinin de destekleriyle mevcut durumu daha iyi konumlara getireceğiz. Ülkemizde tüm kamu kurumlarında bu konuda bir kararlılık var. İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere tüm bakanlıklarımızın bu konuda kararlılıkları var. Alınan kararlara hep birlikte ilimizde de katkılar sağlayacağız” dedi.

UYUŞTURUCUYLA ETKİN MÜCADELE EDİLİYOR

İl genelinde bilhassa uyuşturucu madde bağımlılığı için etkin çalışmaların sürdürüldüğüne dikkat çeken Vali Tutulmaz: “Bağımlılıkla mücadele konusunda yaptığımız uygulamalarımız, tespitler, yakalamalar ve tutuklamalar konusunda iyi bir aşamaya doğru ilerliyoruz. Ancak hala bitmiş değil. Uyuşturucuyla mücadele konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Bugün ki toplantımızda ise bütün kurum ve kuruluşlar olarak mücadele konusunda ne yaptık, ne yapıyoruz ve ne yapacağız ile ilgili bilgi alış verişinde bulunacağız ve önemli kararlar vereceğiz. Bu anlamda toplantımızın ilimiz ve ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

KURUMLARA BİLGİLER VERİLDİ

Toplantı kamu kurum ve kuruluş yetkililerinin bağımlılıkla mücadele konusunda kurumlarınca yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermesinin ardından kapanış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz; Uyuşturucuyla mücadele kapsamında dar bir çalışma grubu oluşturularak 15 günde bir toplantı yapılmasını, kamu kurumları ile STK’ların işbirliği içinde koordineli çalışma yapmaları talimatında bulundu.>>>Mehmet Tabak

  AFYON    17.10.2018 11:28:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.11.2018
14.11.2018
14.11.2018
OZEL HABERLER