Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

2

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

3

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

4

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

5

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

6

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

7

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

8

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

9

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

10

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

11

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

12

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

13

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

14

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

15

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

16

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

17

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’


Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bağımlılık konusunda Afyonkarahisar’ın Türkiye ortalamasının altında olduğunu söyleyerek, “Az da olsa uyuşturucu ve diğer bağımlılıkla ilgili sıkıntılarımız var. Ama inşallah tüm kamu kurum ve kuruluşları olarak, sivil toplum örgütlerinin de destekleriyle mevcut durumu daha iyi konumlara getireceğiz” dedi.
  AFYON    17.10.2018 11:28:32

İlimizde Bağımlılıkla mücadele kapsamında olası bir olumsuzluğun ortaya çıkmasını engellemek ve çocuklar ile gençlerin böylesine zararlı bir alışkanlığı kazanmalarını önlemek amacıyla oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, AKÜ ve AFSÜ temsilcileri, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, il müdürleri ile kamu kurum kuruluşları ve STK temsilcileri hazır bulundu.

“ALINAN KARARLARA KATKILAR SAĞLAYACAĞIZ”

Toplantının açılışında konuşan ve bağımlılık konusunda kamuda kararlı bir tutumun olduğunu hatırlatan Vali Mustafa Tutulmaz; “Afyonkarahisar’da çok şükür ki çok fazla olumsuz durumlarla karşılaşmıyoruz. Hatta bağımlılıkla mücadelelerimiz söz konusu olduğunda geri dönüşümlerimiz çok iyi durumda. Şu anda Türkiye ortalamalarının da altında yer almaktayız. Az da olsa uyuşturucu ve diğer bağımlılıkla ilgili sıkıntılarımız var. Ama inşallah tüm kamu kurum ve kuruluşları olarak, sivil toplum örgütlerinin de destekleriyle mevcut durumu daha iyi konumlara getireceğiz. Ülkemizde tüm kamu kurumlarında bu konuda bir kararlılık var. İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere tüm bakanlıklarımızın bu konuda kararlılıkları var. Alınan kararlara hep birlikte ilimizde de katkılar sağlayacağız” dedi.

UYUŞTURUCUYLA ETKİN MÜCADELE EDİLİYOR

İl genelinde bilhassa uyuşturucu madde bağımlılığı için etkin çalışmaların sürdürüldüğüne dikkat çeken Vali Tutulmaz: “Bağımlılıkla mücadele konusunda yaptığımız uygulamalarımız, tespitler, yakalamalar ve tutuklamalar konusunda iyi bir aşamaya doğru ilerliyoruz. Ancak hala bitmiş değil. Uyuşturucuyla mücadele konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Bugün ki toplantımızda ise bütün kurum ve kuruluşlar olarak mücadele konusunda ne yaptık, ne yapıyoruz ve ne yapacağız ile ilgili bilgi alış verişinde bulunacağız ve önemli kararlar vereceğiz. Bu anlamda toplantımızın ilimiz ve ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

KURUMLARA BİLGİLER VERİLDİ

Toplantı kamu kurum ve kuruluş yetkililerinin bağımlılıkla mücadele konusunda kurumlarınca yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermesinin ardından kapanış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz; Uyuşturucuyla mücadele kapsamında dar bir çalışma grubu oluşturularak 15 günde bir toplantı yapılmasını, kamu kurumları ile STK’ların işbirliği içinde koordineli çalışma yapmaları talimatında bulundu.>>>Mehmet Tabak

  AFYON    17.10.2018 11:28:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.04.2019
24.04.2019
24.04.2019
OZEL HABERLER