Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

2

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

3

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

4

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

5

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

6

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

7

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

8

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

9

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

10

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

11

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

15

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

16

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

17

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’


Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dikilen fidanlarla Afyonkarahisar’ın daha güzel hale geleceğini söyleyerek, “Geleceğimiz açısından yaşadığımız yere sahip çıkmalıyız. Sonuçta göreceğiz ki bu topraklar hem zenginliğimiz açısından hem yaşanabilir açısında güzel topraklar olacak” dedi.
  AFYON    07.11.2018 10:33:05


Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında öğrenciler fidan dikti. Afyonkarahisar'da "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında Saraydüzü köyü Gecek Termal bölgede fidan dikim töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Metin Topçu, fidanlar fidanlarla büyüyor etkinliği kapsamında bugün Türkiye genelinde ilk ve ortaokulda okuyan 10 milyon öğrenci adına 10 milyon fidanın Orman Genel Müdürlüğü tarafından toprakla buluşturulacağını söyledi.

“100 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU”

Afyonkarahisar'da da ilk ve ortaokulda okuyan 8 bin 110 öğrenci adına bu etkinlik kapsamında 100 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını belirten Topçu, şunları kaydetti: "Gönül isterdi ki, 8 bin 110 öğrencimiz bire bir bu kuracağımız 'Birlikte Büyüyoruz' ormanına fidanları kendileri diksinler. Bugün burada birlikte büyüyoruz fidan dikim etkinliğinde 8 bin 110 öğrenciyi temsilen Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde Sayın Valimizin başkanlığında il ve ilçe protokolü katılımıyla 2 bin 500 öğrencimiz ve öğretmen arkadaşlarımızla birlikte 4 bin adet sedir fidanını toprakla buluşturacağız."

“AFYONKARAHİSAR DAHA GÜZEL HALE GELECEK”

2013 yılında 'Daha yeşil Türkiye'yi birlikte inşa edelim' sloganıyla başlattığımız milli ağaçlandırma seferberliği kapsamında Afyonkarahisar'da 106 milyon fidanı toprakla buluşturduk." diyen Topçu, "Bundan sonra da her yıl 3 milyon fidanı toprakla buluşturmaya devam edeceğiz." dedi. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da "Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 81 vilayette ve 900'ün üzerinde ilçede orman oluşturmak üzere fidanlar toprakla buluşturuluyor. 1990'lı yıllarda toprakla buluşan fidanlar hemen yan tarafımızda büyük bir ormana dönüşmüş." diye konuştu.

“ORMANLIK ALAN SAYISI 20’YE ULAŞTI”

2000'li yıllarda başlayan ağaçlandırma kampanyalarıyla ilde yüzde 16 olan ormanlık alanın şu anda yüzde 20'nin üzerine çıktığını kaydeden Vali Tutulmaz, şöyle konuştu: "Kıraç bir konumda olan Afyonkarahisar, bu dikilen ormanlarla önümüzdeki 20-30 yıllık süreçte artık orman açısından zengin bir il haline gelecek. Önemli olan bunları korumak. Bunları dikmek kadar korumak. Hayatınız boyunca fidan dikmeye onları korumaya etrafı ağaçlandırmaya kendinize bir görev olarak adedin. Bu konuda bir tema gönüllüsü olarak çalışın. Sonuçta göreceğiz ki bu topraklar hem zenginliğimiz açısından hem yaşanabilir açısında güzel topraklar olacak." Daha sonra Vali Tutulmaz ve beraberindekiler ile öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu.>>>Fatma Yıldız

  AFYON    07.11.2018 10:33:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER