Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

2

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

3

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

4

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

5

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

6

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

7

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

8

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

9

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

10

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

11

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

12

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

13

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

14

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

15

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

16

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

17

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’


Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dikilen fidanlarla Afyonkarahisar’ın daha güzel hale geleceğini söyleyerek, “Geleceğimiz açısından yaşadığımız yere sahip çıkmalıyız. Sonuçta göreceğiz ki bu topraklar hem zenginliğimiz açısından hem yaşanabilir açısında güzel topraklar olacak” dedi.
  AFYON    07.11.2018 10:33:05


Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında öğrenciler fidan dikti. Afyonkarahisar'da "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında Saraydüzü köyü Gecek Termal bölgede fidan dikim töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Metin Topçu, fidanlar fidanlarla büyüyor etkinliği kapsamında bugün Türkiye genelinde ilk ve ortaokulda okuyan 10 milyon öğrenci adına 10 milyon fidanın Orman Genel Müdürlüğü tarafından toprakla buluşturulacağını söyledi.

“100 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU”

Afyonkarahisar'da da ilk ve ortaokulda okuyan 8 bin 110 öğrenci adına bu etkinlik kapsamında 100 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını belirten Topçu, şunları kaydetti: "Gönül isterdi ki, 8 bin 110 öğrencimiz bire bir bu kuracağımız 'Birlikte Büyüyoruz' ormanına fidanları kendileri diksinler. Bugün burada birlikte büyüyoruz fidan dikim etkinliğinde 8 bin 110 öğrenciyi temsilen Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde Sayın Valimizin başkanlığında il ve ilçe protokolü katılımıyla 2 bin 500 öğrencimiz ve öğretmen arkadaşlarımızla birlikte 4 bin adet sedir fidanını toprakla buluşturacağız."

“AFYONKARAHİSAR DAHA GÜZEL HALE GELECEK”

2013 yılında 'Daha yeşil Türkiye'yi birlikte inşa edelim' sloganıyla başlattığımız milli ağaçlandırma seferberliği kapsamında Afyonkarahisar'da 106 milyon fidanı toprakla buluşturduk." diyen Topçu, "Bundan sonra da her yıl 3 milyon fidanı toprakla buluşturmaya devam edeceğiz." dedi. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da "Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 81 vilayette ve 900'ün üzerinde ilçede orman oluşturmak üzere fidanlar toprakla buluşturuluyor. 1990'lı yıllarda toprakla buluşan fidanlar hemen yan tarafımızda büyük bir ormana dönüşmüş." diye konuştu.

“ORMANLIK ALAN SAYISI 20’YE ULAŞTI”

2000'li yıllarda başlayan ağaçlandırma kampanyalarıyla ilde yüzde 16 olan ormanlık alanın şu anda yüzde 20'nin üzerine çıktığını kaydeden Vali Tutulmaz, şöyle konuştu: "Kıraç bir konumda olan Afyonkarahisar, bu dikilen ormanlarla önümüzdeki 20-30 yıllık süreçte artık orman açısından zengin bir il haline gelecek. Önemli olan bunları korumak. Bunları dikmek kadar korumak. Hayatınız boyunca fidan dikmeye onları korumaya etrafı ağaçlandırmaya kendinize bir görev olarak adedin. Bu konuda bir tema gönüllüsü olarak çalışın. Sonuçta göreceğiz ki bu topraklar hem zenginliğimiz açısından hem yaşanabilir açısında güzel topraklar olacak." Daha sonra Vali Tutulmaz ve beraberindekiler ile öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu.>>>Fatma Yıldız

  AFYON    07.11.2018 10:33:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019
OZEL HABERLER