Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İKBAL TERMAL OTEL en lüks oteller arasında
Bali’de 500’den fazla katılımcı ile Ayana Resort & Spa’da gerçekleşen, Dünyanın en lüks otellerinin katıldığı ve dünyanın zirvedeki lüks otellerini fa..

2

Image

Veysel Eroğlu parkında çalışmalar son sürat
Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun adını taşıyacak parkta çalışmalarını aralıksız olarak sürdürü..

3

Image

Ata’nın yolunda ilerliyorlar
Türkiye Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin 11 üyesi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine ulaştı...

4

Image

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
Kış tedbirleri toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer aldığını söyleyerek, “Türkiye'd..

5

Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim t..

6

Image

Öğrenciler enerji santrallerini gezdi
Değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatep..

7

Image

Çocuk oyunlarını öğretiyorlar
Afyonkarahisar'daki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara 1980'li ve 1990'lı yılların unutul..

8

Image

Sendikacılardan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindeki sendika yöneticilerini makamında kabul etti...

9

Image

Halk otobüslerinde yoğun temizlik
Afyonkarahisar'da, toplu ulaşımın can damarını oluşturan halk otobüsleri, her yeni güne başlamadan önce köşe bucak temizlenerek vatandaşın hizmetine s..

10

Image

‘Muhalif ve doğru haberlerle okunan gazete olabilirsiniz’
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, internet haberciliğinin yerel gazeteleri etkilediğini söyleyerek, yazılı basının da sadece resmi il..

11

Image

“Yüzde 35 tasarruf elinizde”
Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı
..

12

Image

Park Afyon’da Unutmadık temalı sergi
ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen, Zafer Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon AVM ’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölü..

13

Image

Esnaflardan kara kutu tepkisi
Türkiye’de tütün satışı yapılan yerlerde uygulanması planlanan kara kutu uygulamasına tepki gösteren Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Ceng..

14

Image

Jessica May’den Özdilek bornozlu poz
Yeni Gelin dizisindeki performansıyla Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Jessica May de tüm dünyada ses getiren “bornozlu fotoğraf payla..

15

Image

Gazzelliler için yardım kahvaltısı
Afyonkarahisar İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince, Gazze yararına yardım kahvaltısı düzenlendi...

16

Image

Kültürel yayınlara yeni halka
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Eğitimci-Yazar Veli Cengiz'in 2014-2018 yılları arasında çeşitli basın kuruluşlarında yazdığı makalelerden ..

17

Image

Orman yangınlarına insansız müdahale
Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Önümüzdeki yıllarda insansız kulelerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadelede..

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’


Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, dikilen fidanlarla Afyonkarahisar’ın daha güzel hale geleceğini söyleyerek, “Geleceğimiz açısından yaşadığımız yere sahip çıkmalıyız. Sonuçta göreceğiz ki bu topraklar hem zenginliğimiz açısından hem yaşanabilir açısında güzel topraklar olacak” dedi.
  AFYON    07.11.2018 10:33:05


Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında öğrenciler fidan dikti. Afyonkarahisar'da "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" programı kapsamında Saraydüzü köyü Gecek Termal bölgede fidan dikim töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Metin Topçu, fidanlar fidanlarla büyüyor etkinliği kapsamında bugün Türkiye genelinde ilk ve ortaokulda okuyan 10 milyon öğrenci adına 10 milyon fidanın Orman Genel Müdürlüğü tarafından toprakla buluşturulacağını söyledi.

“100 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU”

Afyonkarahisar'da da ilk ve ortaokulda okuyan 8 bin 110 öğrenci adına bu etkinlik kapsamında 100 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını belirten Topçu, şunları kaydetti: "Gönül isterdi ki, 8 bin 110 öğrencimiz bire bir bu kuracağımız 'Birlikte Büyüyoruz' ormanına fidanları kendileri diksinler. Bugün burada birlikte büyüyoruz fidan dikim etkinliğinde 8 bin 110 öğrenciyi temsilen Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde Sayın Valimizin başkanlığında il ve ilçe protokolü katılımıyla 2 bin 500 öğrencimiz ve öğretmen arkadaşlarımızla birlikte 4 bin adet sedir fidanını toprakla buluşturacağız."

“AFYONKARAHİSAR DAHA GÜZEL HALE GELECEK”

2013 yılında 'Daha yeşil Türkiye'yi birlikte inşa edelim' sloganıyla başlattığımız milli ağaçlandırma seferberliği kapsamında Afyonkarahisar'da 106 milyon fidanı toprakla buluşturduk." diyen Topçu, "Bundan sonra da her yıl 3 milyon fidanı toprakla buluşturmaya devam edeceğiz." dedi. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da "Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 81 vilayette ve 900'ün üzerinde ilçede orman oluşturmak üzere fidanlar toprakla buluşturuluyor. 1990'lı yıllarda toprakla buluşan fidanlar hemen yan tarafımızda büyük bir ormana dönüşmüş." diye konuştu.

“ORMANLIK ALAN SAYISI 20’YE ULAŞTI”

2000'li yıllarda başlayan ağaçlandırma kampanyalarıyla ilde yüzde 16 olan ormanlık alanın şu anda yüzde 20'nin üzerine çıktığını kaydeden Vali Tutulmaz, şöyle konuştu: "Kıraç bir konumda olan Afyonkarahisar, bu dikilen ormanlarla önümüzdeki 20-30 yıllık süreçte artık orman açısından zengin bir il haline gelecek. Önemli olan bunları korumak. Bunları dikmek kadar korumak. Hayatınız boyunca fidan dikmeye onları korumaya etrafı ağaçlandırmaya kendinize bir görev olarak adedin. Bu konuda bir tema gönüllüsü olarak çalışın. Sonuçta göreceğiz ki bu topraklar hem zenginliğimiz açısından hem yaşanabilir açısında güzel topraklar olacak." Daha sonra Vali Tutulmaz ve beraberindekiler ile öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu.>>>Fatma Yıldız

  AFYON    07.11.2018 10:33:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.11.2018
13.11.2018
13.11.2018
OZEL HABERLER