Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Badem ağaçları çiçek açtı
Baharın gelmesiyle birlikte Afyonkarahisar’ın Hıdırlık Tepesi’nin yamaçlarında bulunan yüzlerce badem ağacı çiçek açtı. Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek..

2

Image

‘Edebiyat ülkemize bağımızı güçlendirir’
“Edebiyat en güzel Afyon’dur” sloganı ile Afyonkarahisar’dan yola çıkan ve tüm Türkiye’ye yayılan kültür, sanat ve edebiyat dergisi Sinada, 7’inci yı..

3

Image

‘LOKUMLAR BİZDEN’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 81 ilde okulların tekrar açıldığı zaman Afyonkarahisar’dan öğrencilere lokum göndereceklerini söyledi ..

4

Image

Oteller kapandı
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün turizm sektörünü etkilemesinin ardından Afyonkarahisar’daki bazı oteller, geçici süreyle kapatma kararı aldı ..

5

Image

‘Afyon’un dünyaya açılan penceresi’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Kanal 3’ün Afyon’un dünyaya açılan penceresi olduğunu söyleyerek, 11.kuruluş yıldönü..

6

Image

‘Kanal 3 tanıtımda büyük rol üstlendi’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kanal 3’ün11. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Kanal’ın Afyonkarahisar’ın tanıtımında önemli bir rol üstlendiğini kayde..

7

Image

‘11.yılınız kutlu olsun’
Kanal 3’ün 11. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Tutulmaz, kutlama mesajı yayınladı. Tutulmaz mesajında, “Kanal 3 Televizyonu’nun kuruluşunun 11. yıl..

8

Image

KANAL 3 11 YAŞINDA
Kanal 3 televizyonunun 11.kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kanal 3 Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan D..

9

Image

‘EMRİNİZDEYİZ’
Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Devlet Demiryolları’nın yapacağı hizmetler noktasında Afyon’un emrinde olduğunu söyledi ..

10

Image

Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi ortak kullanılacak
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i makamında ziyaret etti. Ziy..

11

Image

‘AFRAY’ın çalışmaları devam ediyor’
TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in AFRAY Projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre sonra sonuçlana..

12

Image

Şehit Şahin ebediyete uğurlandı
Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde son yol..

13

Image

Gala iptal edildi
Afyonkarahisar Eğitim Vakfı Başkanı Hüsnü Serteser, bugün vizyona giren, Afyonkarahisar'da çekilen ve geliri Afyon Eğitim Vakfı'na bağışlanacak olan "..

14

Image

Belediye personellerine Kuran-ı Kerim dersi
Sandıklı Belediyesi ile Hayrat Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında Belediye personellerine haftanın iki günü Kuran-ı Kerim dersi veriliyor..

15

Image

Zafer Meydanı’na kapalı durak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından vatandaşların yoğun olarak kullandığı Zafer Meydanı’na kapalı otobüs durağı kuruldu. ..

16

Image

Gençler camide buluştu
İscehisar İlçe Müftülüğü tarafından, Kavak Camiinde Cami-Gençlik buluşması ve yarıyıl tatilini camide geçiren öğrencilere hediye verme programı organi..

17

Image

‘Film platoları keşfedilmeli’
Afyonkarahisar’da Kameranın 100 Yılı adlı kitabın tanıtımı ve belgesel film gösterimi programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki f..

‘Hedef bin 500 kurs’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hedef bin 500 kurs’


Afyonkarahisar Akşam Sanat Okulu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2018 yılında 1299 kurs açarak kendi rekorunu kırdı. Merkezin 2019 hedefi ise bin 500 kurs açarak daha fazla vatandaşa ulaşmak.
  AFYON    19.12.2018 12:00:51

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi’nde Çini kursundan, rölyef kursuna, okuma yazma kursundan çocuk bakımı kursuna, üniversite nazırlık kursundan bilgisayar kursuna kadar çok sayıda kurs bulunuyor. Merkezde 2017 yılında açılan bin 101 kursta 28 bin 745 kursiyer eğitim gördü. 2018 yılında ise tüm kurslarda yaklaşık yüzde 15 artış yapılarak bin 299 kurs açıldı. Okuma Yazma Kursuna katılan Şemsihan Beber ise cep telefonuna gelen mesajları okuyamadığı ve mesaj atamadığı için eksiklik hissettiğini söyleyerek okuma yazma kursuna katıldığını belirtti. Beber, artık okuyabildiğini ve yazabildiğini belirterek, üniversiteye kadar okumak istediğini aktardı. Takı Tasarı ve Altın Gümüş işlemeciliği kursuna katılan Emekli Güler Çiftçi ise kurksa üç aydır devam ettiğini söyledi. Çiftçi, şunları dile getirdi: “Ben Halk Eğitim Merkezinin bu tür kursları olduğunu emeklilikten sonraki okul olarak değerlendiriyorum. Burada yaptığım ürünler bana mutluluk veriyor. Başarabilmek ve yapabildiğini görmek insanı mutlu ediyor. İnsanın bakış açısını değiştiriyor. El sanatları ve güzel sanatlarla uğraşmanın insanın kişisel gelişimine katkı sunduğunu düşünüyorum.”

KURSLARDA YÜZDE 15’LİK ARTIŞ YAŞANDI

Afyonkarahisar Akşam Sanat Okulu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Diktaş, amaçlarının çok sayıda insana ulaşarak onların daha donanımlı bireyler olarak hayata katılmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Diktaş, 2017 yılında bin 101 kurs açarak 28 binden fazla kursiyere ulaştıklarını belirterek, şunları kaydetti: “2017 yılında kurslarımıza katılım gösteren kursiyerlerimizden 21 bin 199’unu belgelendirdik. Geçen yıl ve bu yıl özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin üzerinde önemle durduğu okuma yazma kurslarına özel ilgi gösterdik. Bu kurslarda Afyonkarahisar merkezinde tarihi bir rekora ulaştık. 2017 yılında açtığımız 63 kurs sayısını bu yıl 200’e çıkardık. 2017 açılan kurslarımıza 282 kişi katılım gösterip okuma ve yazma öğrenmişti, bu yıl ise açılan kurslarımıza bin 372 kişi katıldı.” Merkezde kurs çeşitliliği olarak okuma yazma kursları, genel kurslar ve mesleki eğitim kursları olarak ağırlıklı olduğunu ifade eden Diktaş, bütün kurslara bakıldığında yüzde 15’lik bir artış gözlendiğini dile getirdi.>>>Mustafa Bayer


  AFYON    19.12.2018 12:00:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER