Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Et ve süt verimi ikiye katlandı
Manda kaymağı ile ünlü Afyonkarahisar'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen H..

2

Image

‘81 ilde bir ilki başardık’
Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöne..

3

Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türk..

4

Image

Cem Özer’in ayağı kırıldı
Sinanpaşa ilçesine bağlı Balmahmut köyündeki film çekimleri sırasında düşen sinema sanatçısı Cem Özer'in ayağı kırıldı...

5

Image

Tedavisi tamamlanan kuşlar doğaya salındı
Afyonkarahisar'da yaralı bulunduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merke..

6

Image

Atatürk Yol Koşusu 11 Kasım'da
Afyonkarahisar Belediyesi, kültürel ve sosyal etkinliklerinin yanı sıra halkımıza yönelik sportif faaliyetlerine de aralıksız olarak devam ediyor. Bu..

7

Image

Visit Afyon kullanıcılarla buluştu
Tarihi, kültürel, doğal güzellikler ve yöresel ürünlerimiz ile ilimizi ülkemize ve dünyaya tanıtan Visit Afyon bir yeniliği daha uygulamaya koydu. Afy..

8

Image

Ağaçlara kuş yuvaları takıldı
Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ormanlık alanlardaki ağaçlara 340 kuş yuvası asıldı...

9

Image

‘Sıfır Atık’ta Türkiye birincisiyiz’
Sıfır Atık Bilgilendirme Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da ilk günden bu yana projenin uygulanmaya devam ettiğini ve kent..

10

Image

Müzik müzesine keman bağışı
Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Hasan Sami Yaygıngöl, kendi tasarımı borulu lale kemanı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı İb..

11

Image

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’
Afyonkarahisar’da yapılan yılın son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, kurum müdürlerine kaynakları verimli kullanmal..

12

Image

‘İşyerinde huzur ruh sağlığını koruyor’
Uzman Doktor Hülya Edil, Kanal 3 ekranlarında Pınar’la Kahvaltı Haberleri programında ruh sağlığının korunması noktasında yaptığı açıklamada, “Vakitl..

13

Image

‘15 Temmuz kırılma gecesiydi’
"İnsan ve İletişim" adlı konferansta hukuk öğrencileriyle bir araya gelen Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, 15 Temmuz’un insanlık..

14

Image

"Genç beyinlerimizi Geleceğe hazırlamalıyız"
İl Danışma Komisyonu Toplantısı’nda öğrenciler ve eğitim konusunda önemli açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, “Artık çağımızda kol gücüyle de..

15

Image

‘Kargo sektöründe daha fazla büyümek istiyoruz’
Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar’la Kahvaltı Haberlerine konuk olan Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir, PTT’ni..

16

Image

‘Motorlu Timler daha etkin görev yapacak’
Motorize Polis Timlerinin görev sevkiyatı törenine katılan Vali Mustafa Tutulmaz, motorize timlerin suç ve suçlularda mücadelede daha etkili ve veriml..

17

Image

‘AEV büyük hizmetler yapıyor’
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza Çömez ve İl Dernekler Müdürü Ahmet Nuri Gök, Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret ettiler. Her iki ziyarette de Afyon Eğit..

‘Huzurevini kendi evim olarak görüyorum’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Huzurevini kendi evim olarak görüyorum’


Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar İle Kahvaltı Haberleri programına konuk olan Afyonkarahisar Merkez Huzurevi sakinlerinden Orhan Aksar, 5 yıldır huzurevinde kaldığını ve huzurevini kendi evi gibi gördüğünü söyledi.
  AFYON    02.10.2018 10:56:43

Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar İle Kahvaltı Haberlerinin dünkü konukları Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan ve Huzurevi sakinlerinden 85 yaşındaki Orhan Aksar oldu.

“YAŞLILARIN HUZUREVLERİNDE İHTİYAÇLARI GİDERİLİYOR”

Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla programda açıklamalarda bulunan İnan, “Huzurevleri 60 yaş üzeri her vatandaşımızın hizmet alabilecekleri, kalabilecekleri yerlerdir. Afyonkarahisar’da 4 adet huzurevi var. Huzurevinde kalacak olan kişilerin bir kısmında kendi ihtiyaçlarını giderebilme ve belli bir yoksulluk sınırında olma şartı var. Afyonkarahisar merkezde bulunan Huzurevimizde bir taraftan Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’de var. Bu merkezde kendi bakımlarını karşılamayacak durumda olan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak görevlilerimiz hizmet veriyor. Başvuru yapmak isteyenler il müdürlüğümüze ve huzurevine bizzat müracaat edebilirler” dedi.

“HUZUREVİ’NDE ÇOK MUTLUYUM”

Huzurevinde kalan 85 yaşındaki Orhan Aksar ise, “5 yıldır huzurevinde kalıyorum. Burada çok mutluyum. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde oğlumun yanında kalıyordum ama sonradan Afyonkarahisar’da huzurevine yerleştim. Çok mutluyum. Kimseye kırgın dargın değilim. Tavşanlı’daki oğlum beni umreye gönderdi. 5 yıldır huzurevindeyim, Allah razı olsun ihtiyaçlarımız gideriliyor. Bende 5 yıllık süreçte hiçbir personelden bana bir bardak su verin demedim. Kendi sağlığım yerinde” diye konuştu.>>>Mehmet Tabak


  AFYON    02.10.2018 10:56:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.10.2018
15.10.2018
15.10.2018
OZEL HABERLER