Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

2

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

3

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

4

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

5

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

6

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

7

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

8

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

9

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

10

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

11

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

12

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

13

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

14

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

15

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

16

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

17

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

‘Huzurevini kendi evim olarak görüyorum’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Huzurevini kendi evim olarak görüyorum’


Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar İle Kahvaltı Haberleri programına konuk olan Afyonkarahisar Merkez Huzurevi sakinlerinden Orhan Aksar, 5 yıldır huzurevinde kaldığını ve huzurevini kendi evi gibi gördüğünü söyledi.
  AFYON    02.10.2018 10:56:43

Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar İle Kahvaltı Haberlerinin dünkü konukları Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan ve Huzurevi sakinlerinden 85 yaşındaki Orhan Aksar oldu.

“YAŞLILARIN HUZUREVLERİNDE İHTİYAÇLARI GİDERİLİYOR”

Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla programda açıklamalarda bulunan İnan, “Huzurevleri 60 yaş üzeri her vatandaşımızın hizmet alabilecekleri, kalabilecekleri yerlerdir. Afyonkarahisar’da 4 adet huzurevi var. Huzurevinde kalacak olan kişilerin bir kısmında kendi ihtiyaçlarını giderebilme ve belli bir yoksulluk sınırında olma şartı var. Afyonkarahisar merkezde bulunan Huzurevimizde bir taraftan Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’de var. Bu merkezde kendi bakımlarını karşılamayacak durumda olan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak görevlilerimiz hizmet veriyor. Başvuru yapmak isteyenler il müdürlüğümüze ve huzurevine bizzat müracaat edebilirler” dedi.

“HUZUREVİ’NDE ÇOK MUTLUYUM”

Huzurevinde kalan 85 yaşındaki Orhan Aksar ise, “5 yıldır huzurevinde kalıyorum. Burada çok mutluyum. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde oğlumun yanında kalıyordum ama sonradan Afyonkarahisar’da huzurevine yerleştim. Çok mutluyum. Kimseye kırgın dargın değilim. Tavşanlı’daki oğlum beni umreye gönderdi. 5 yıldır huzurevindeyim, Allah razı olsun ihtiyaçlarımız gideriliyor. Bende 5 yıllık süreçte hiçbir personelden bana bir bardak su verin demedim. Kendi sağlığım yerinde” diye konuştu.>>>Mehmet Tabak


  AFYON    02.10.2018 10:56:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019
OZEL HABERLER