Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yeni Ezop Masalları aranıyor
Afyonkarahisar Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından kentin tanıtımını farklı bir boyutta yapmak için “Masallarla Afyonkarahisar “ masal y..

2

Image

‘Basın her zaman yanımızda’
Afyonkarahisar basınının tüm çalışmalarında kendilerine destek verdiğini belirten Türk Eğitim-Sen temsilcileri ile Cansuyu Derneği temsilcileri Afyonk..

3

Image

Pazaryerinde çalışmalar tam gaz
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesinde başlatılan kapalı pazaryerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ..

4

Image

‘Ortak projeler yapabiliriz’
Turkuvaz Medya Bölge Koordinatörü Şeyda Yılmaz Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

5

Image

CAKA çocuklara müziği sevdirdi
Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın 13 ilde başlattığı Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) projesi kapsamında Türkiye genelinde 500'ün üzerinde çocuk ve..

6

Image

İçme Suyu Arıtma Tesisini gezdiler
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce hayata geçirilen, sofra tuzundan klor üretilmesini sağlayan 10 kg/h kapasiteli Oksijen Bazl..

7

Image

Konservatuar Müzesi’ne anlamlı hediye
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu babasının yaptığı ve yıllarca çaldığı tarihi ve manevi önemi büyük olan kanunu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet ..

8

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

9

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

10

Image

İkazcı Şükrü Bey saygıyla anıldı

Milli Mücadele kahramanlarından Afyonkarahisar Milletvekili olarak 1. Meclis’te bulunan hukukçu ve gazeteci İkazcı Mehmet Şükrü Bey’in (Koçoğlu) ..

11

Image

‘Valilik kimseden para istemez’

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit yakınlarına ve gazilere yönelik olarak gereken desteklerin verildiği, bunu sağlarken vatan..

12

Image

Toprak Koruma Kurulu toplandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Tarım..

13

Image

Alt geçitte sona gelindi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kısa süre önce eski Stad Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerinde çalışmalarına başlanan alt geçitte sona gelindi...

14

Image

Cep telefonu kontrollü sulama

Çalışmaları devam eden Afyonkarahisar Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme İnşaatının tamamlanması ile 31 bin 150 dekar zirai arazinin sulanacağın..

15

Image

Basın Yayın Derneği’ne ziyaretler sürüyor

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne nezaket ziyaretleri devam ediyor. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Türkiye-Çin İş ..

16

Image

Şehit babası Çömez’i ziyaret etti

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 1996 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Fahri Pınar'ın babası İsmail Pınar'ı (74), Afyo..

17

Image

‘Hizmetlerimiz unutulmamış’
Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Çoban, ..

‘Huzurevini kendi evim olarak görüyorum’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Huzurevini kendi evim olarak görüyorum’


Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar İle Kahvaltı Haberleri programına konuk olan Afyonkarahisar Merkez Huzurevi sakinlerinden Orhan Aksar, 5 yıldır huzurevinde kaldığını ve huzurevini kendi evi gibi gördüğünü söyledi.
  AFYON    02.10.2018 10:56:43

Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Pınar İle Kahvaltı Haberlerinin dünkü konukları Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan ve Huzurevi sakinlerinden 85 yaşındaki Orhan Aksar oldu.

“YAŞLILARIN HUZUREVLERİNDE İHTİYAÇLARI GİDERİLİYOR”

Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla programda açıklamalarda bulunan İnan, “Huzurevleri 60 yaş üzeri her vatandaşımızın hizmet alabilecekleri, kalabilecekleri yerlerdir. Afyonkarahisar’da 4 adet huzurevi var. Huzurevinde kalacak olan kişilerin bir kısmında kendi ihtiyaçlarını giderebilme ve belli bir yoksulluk sınırında olma şartı var. Afyonkarahisar merkezde bulunan Huzurevimizde bir taraftan Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’de var. Bu merkezde kendi bakımlarını karşılamayacak durumda olan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak görevlilerimiz hizmet veriyor. Başvuru yapmak isteyenler il müdürlüğümüze ve huzurevine bizzat müracaat edebilirler” dedi.

“HUZUREVİ’NDE ÇOK MUTLUYUM”

Huzurevinde kalan 85 yaşındaki Orhan Aksar ise, “5 yıldır huzurevinde kalıyorum. Burada çok mutluyum. Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde oğlumun yanında kalıyordum ama sonradan Afyonkarahisar’da huzurevine yerleştim. Çok mutluyum. Kimseye kırgın dargın değilim. Tavşanlı’daki oğlum beni umreye gönderdi. 5 yıldır huzurevindeyim, Allah razı olsun ihtiyaçlarımız gideriliyor. Bende 5 yıllık süreçte hiçbir personelden bana bir bardak su verin demedim. Kendi sağlığım yerinde” diye konuştu.>>>Mehmet Tabak


  AFYON    02.10.2018 10:56:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER