Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Mühsürler ailesinin acı günü
Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler’in annesi Hayriye Mühsürler, geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatın kaybetti. Merhume..

2

Image

‘Kırsal kalkınma ülkemiz için önemli’
IPARD-II Yatırımları Toplu Açılışı ve Sözleşme Töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanları yaşadıkları ortamda geçinebilir kılmak gerektiğini b..

3

Image

‘Pancar alımları tüm hızıyla sürüyor’
Doğuş Afyon Şeker Fabrikası’ndan yapılan açıklamada, pancar alımlarının tüm kantarlarda yapılmaya devam edildiği bildirildi...

4

Image

Muhtarlar Günü kutlandı
19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz İdare ve Denetim Müdürü Halit Taşpınar, Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetl..

5

Image

Büyükşehirlere bal kabağı AFYON’DAN GİDİYOR
Afyonkarahisar'a bağlı Nuribey beldesinde patatesin yanı sıra üretilen bal kabakları, başta İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere ..

6

Image

Sorunlar TOKİ sakinlerini isyan ettirdi
Afyonkarahisar Zafer Mahallesi’nde TOKİ sakinleri, yaşadıkları sorunlara çözüm üretilmediği iddiasıyla toplanarak, yönetici Selçuk Nur’a şikâyetlerini..

7

Image

Meslek edindirme işbirliği
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında meslek edindirme kurslarıyla ilgili protokol imzalandı...

8

Image

Latife Mühsürler son yolculuğuna uğurlandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi Ahmet Alp, Ahmet Alp ve Mustafa Mühsürler’in annesi Latife Mühsürler, vefat etti. Merhume M..

9

Image

‘Her zaman hizmetinizdeyiz’
Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde her ay düzenlenen Halk Günü toplantılarının ekim ayı toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara..

10

Image

‘El temizliği önemli’
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla Park Afyon AVM’de stant açıldı. ..

11

Image

‘Kaldırımlara araç park etmeyin’
Dünya Beyaz Baston Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, kaldırımlarda rahat yürüye..

12

Image

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı
Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’ne özel bir kampanya başlattı. Dünya Ekmek Günü’nde tüm ekmekleri yüzde 10 in..

13

Image

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bağımlılık konusunda Afyonkarahisar’ın Türkiye ortalamasını..

14

Image

Yeni yayın dönemi konuları konuşuldu
Kanal 3 ekranlarında hafta içi her gün izleyiciyle buluşan Kanal 3’te Sabah programında yeni yayın döneminde yapılacak olan çalışmalar konuşuldu. ..

15

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

16

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

17

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

‘Kadınlar Vakıflarda önemli görevler üstlendi’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kadınlar Vakıflarda önemli görevler üstlendi’


Afyonkarahisar'da Vakıflar Haftası etkinlikleri kapsamında konferans düzenlendi. Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Tarihi Taşhan'da gerçekleştirilen konferansta konuşan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güler, Afyonkarahisar'ın 19. yüzyılda 120'ye yakın kadın vakıf insanına sahip olduğunu söyledi.
  AFYON    11.05.2018 10:17:16

Türkiye'de ve mübarek beldelere kurulan vakıflarda kadınların çok önemli görevler üstlendiğini belirten Güler, şunları kaydetti: "Müslümanların tarihinde ve medeniyetinde, bugün yavaş yavaş ortadan kalkan ama bundan on sene önce çok bariz olan 'kadınlar İslam medeniyetinde görünür değil' algısını bundan bin yıl önce yıkan bir göstergedir, hanım sultan ve hanımların vakıfları. Hanımların vakıfları, gerçekten bugün de hem görünür olması bakımından kutsal beldelere yapılan vakıflar, hem de Afyonkarahisar'da vakıf yapan hanımlardan bahsetmek gerekiyor. Afyonkarahisar'da vakıf kuran en önemli vakıf insanı, vakıf kadını Kadınana'dır. Kadınana, o yıllarda Afyonkarahisar'ın içme suyu ihtiyacını karşılamak için büyük bir hizmet vermiştir. Kışlacık köyünden Afyonkarahisar kent merkezine getirilen Kadınana Suyolu, hala kullanır halde olup, değerini kaybetmemiştir." Konuşmaların ardından ney dinletisi ve semazen gösterisi sunuldu. Etkinliğe, Vali Yardımcısı Erhan Günay, daire müdürleri ve Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevlileri katıldı.>>>Gazete3

  AFYON    11.05.2018 10:17:16

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.10.2018
20.10.2018
20.10.2018
OZEL HABERLER