Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zihinsel engelli kız ahırda bulundu
Afyonkarahisar merkeze bağlı Sarık köyünde kaybolan zihinsel engelli kız, evlerinin yanındaki ahırda bulundu...

2

Image

Fiber kablo bağlarken zehirlendiler
Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı...

3

Image

Sünnet Şöleni 10 Ağustos'ta yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 28.si düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni, 10 Ağustos saat 21.00’da Hasan Yılmaz'ın sahne alacağı kına gecesiyl..

4

Image

Yaşlı kadın doğum gününde ölü bulundu
Afyonkarahisar'da yalnız yaşayan Sultan Akdemir (85), doğum gününde evinde ölü bulundu...

5

Image

VAHŞET TEN ÖTE...
Kim suçlu...
Anne mi, kızı mı, babası mı?
Yoksa hepsi mi...

İlimizde altı yıl önce meydana gelen bir olay, Afyonkarahisar Cumhuriyet..

6

Image

Zeyland Kavşağı kapatıldı
Afyonkarahisar şehir çıkışındaki ulaşımı rahatlamak ve kazaların önüne geçmek için, İzmir Karayolu’nun 6. Kilometresindeki kavşak kapatıldı. Sürücüler..

7

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. ..

8

Image

Otomobille kamyonet çarpıştı
Afyonkarahisar'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı...

9

Image

Halımoru köylüleri kavşak istiyor
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Halımoru köyünde vatandaşlar köylerine yakın bir bölgede kavşak yapılmasını istediler. Köylüler, Salar beldesi tarafındak..

10

Image

Rüzgara dayanamayan ağaç kırıldı
Afyonkarahisar’da dün etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde bir ağaç kırıldı. ..

11

Image

AFYONKART’A BÜYÜK İLGİ
Afyonkarahisar’a toplu ulaşımda yeni bir anlayış getiren Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi Yüntaş aracılığı ile halka sunduğu özel halk otobüslerine v..

12

Image

Sağanak yağışta evleri su bastı
Afyonkarahisar'da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışta İsmail Mahallesindeki ve Işıklar beldesindeki evleri su bastı...

13

Image

‘Vefalı dostlarımın arasına döndüm’
Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Olağanüstü genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan ve yeniden başkan seçilen Mehmet Karagöz..

14

Image

Otogar Kavşağı’nda kaza
Afyonkarahisar’da Otogar Kavşağı’nda yaşanan trafik kazasında 1 kişi yaralandı. ..

15

Image

“İşin özü mayasında…“
Afyonkarahisar’a özgü yapılan patatesli ekmeğin marka hale gelmesi için yapılan NO 03 Fırından Yeni’ dev yatırımı, yapılan törenle hizmete girdi. Bele..

16

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

17

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

‘Kadınlar Vakıflarda önemli görevler üstlendi’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kadınlar Vakıflarda önemli görevler üstlendi’


Afyonkarahisar'da Vakıflar Haftası etkinlikleri kapsamında konferans düzenlendi. Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Tarihi Taşhan'da gerçekleştirilen konferansta konuşan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güler, Afyonkarahisar'ın 19. yüzyılda 120'ye yakın kadın vakıf insanına sahip olduğunu söyledi.
  AFYON    11.05.2018 10:17:16

Türkiye'de ve mübarek beldelere kurulan vakıflarda kadınların çok önemli görevler üstlendiğini belirten Güler, şunları kaydetti: "Müslümanların tarihinde ve medeniyetinde, bugün yavaş yavaş ortadan kalkan ama bundan on sene önce çok bariz olan 'kadınlar İslam medeniyetinde görünür değil' algısını bundan bin yıl önce yıkan bir göstergedir, hanım sultan ve hanımların vakıfları. Hanımların vakıfları, gerçekten bugün de hem görünür olması bakımından kutsal beldelere yapılan vakıflar, hem de Afyonkarahisar'da vakıf yapan hanımlardan bahsetmek gerekiyor. Afyonkarahisar'da vakıf kuran en önemli vakıf insanı, vakıf kadını Kadınana'dır. Kadınana, o yıllarda Afyonkarahisar'ın içme suyu ihtiyacını karşılamak için büyük bir hizmet vermiştir. Kışlacık köyünden Afyonkarahisar kent merkezine getirilen Kadınana Suyolu, hala kullanır halde olup, değerini kaybetmemiştir." Konuşmaların ardından ney dinletisi ve semazen gösterisi sunuldu. Etkinliğe, Vali Yardımcısı Erhan Günay, daire müdürleri ve Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevlileri katıldı.>>>Gazete3

  AFYON    11.05.2018 10:17:16

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.08.2018
17.08.2018
17.08.2018
OZEL HABERLER