Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

2

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

3

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

4

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

5

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

6

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

7

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

8

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

9

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

10

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

11

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

12

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

13

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

14

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

15

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

16

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

17

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’


Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türkiye’de sosyal kooperatifçilik adına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.
  AFYON    13.10.2018 11:05:59


Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni, Afyonkarahisar'a geldi. Sosyal kooperatif modeline yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve TCDD iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, 1 Ekim'de Ankara'dan yola çıkan tren, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Isparta'nın ardından Afyonkarahisar'a geldi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Ali Çetinkaya Tren Garı'nda düzenlenen karşılama törenine, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile protokol üyeleri katıldı. Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de sosyal kooperatifçilik adına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

“ETKİNLİKLER VE SÖYLEŞİLER DÜZENLEYECEĞİZ”

Sosyal kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması ve desteklenmesi için proje başlatıldığını aktaran Bozkurt, şöyle konuştu: "Trenimiz 1 Ekim'de Ankara'dan hareket etti. Sırasıyla Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Isparta'nın ardından bugün de Afyonkarahisar'a geldi. Afyonkarahisar bütün yolların kesişim noktası. Bugün burada sosyal kooperatifçilikle ilgili bazı etkinlikler düzenleyip söyleşiler yapacağız." Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da tarihi Ali Çetinkaya Tren Garı'nda geçmişte pek çok etkinliğe imza atıldığını belirtti. Gar’daki karşılama töreninin ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nde Sosyal Kooperatifçilik ile ilgili toplantı yapıldı.

“SOSYAL KOOPERATİFÇİLİK İSTİHDAM AÇISINDAN BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, burada yaptığı konuşmada “Sosyal kooperatifçilik bizim için yeni bir konu. Sosyal kooperatifçilik hakkında bilgileneceğiz. Kendimizi bu konuda yetiştirmemiz gerekiyor. Bu konuda istihdamın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Dezavantajlı gruplar içinde engelliler, işini kaybetmişler, mülteciler bulunuyor. Ülkemize istihdam açısından çok şey katacağını düşünüyorum. Biz de Oda olarak bu konuya destek vereceğiz. Çalışkan bir Kadın Girişimciler Kurulumuz ve Afyonkarahisar İş Kadınları Derneğimiz var. Onların sosyal kooperatifçiliği daha da geliştireceğini düşünüyoruz” dedi.

PROGRAM ÇAKMAK OTEL’DE YEMEKLE DEVAM ETTİ

Toplantıda Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt konuşma yaptı. Toplantının ardından Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi ziyaret edildi. Sosyal Kooperatifçilik etkinlikleri çerçevesinde misafirlere Çakmak Marble Otel’de yemek verildi.>>>Ferhat Yüksel

  AFYON    13.10.2018 11:05:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.04.2019
25.04.2019
25.04.2019
OZEL HABERLER