Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İKBAL TERMAL OTEL en lüks oteller arasında
Bali’de 500’den fazla katılımcı ile Ayana Resort & Spa’da gerçekleşen, Dünyanın en lüks otellerinin katıldığı ve dünyanın zirvedeki lüks otellerini fa..

2

Image

Veysel Eroğlu parkında çalışmalar son sürat
Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun adını taşıyacak parkta çalışmalarını aralıksız olarak sürdürü..

3

Image

Ata’nın yolunda ilerliyorlar
Türkiye Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin 11 üyesi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine ulaştı...

4

Image

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
Kış tedbirleri toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer aldığını söyleyerek, “Türkiye'd..

5

Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim t..

6

Image

Öğrenciler enerji santrallerini gezdi
Değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatep..

7

Image

Çocuk oyunlarını öğretiyorlar
Afyonkarahisar'daki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara 1980'li ve 1990'lı yılların unutul..

8

Image

Sendikacılardan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindeki sendika yöneticilerini makamında kabul etti...

9

Image

Halk otobüslerinde yoğun temizlik
Afyonkarahisar'da, toplu ulaşımın can damarını oluşturan halk otobüsleri, her yeni güne başlamadan önce köşe bucak temizlenerek vatandaşın hizmetine s..

10

Image

‘Muhalif ve doğru haberlerle okunan gazete olabilirsiniz’
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, internet haberciliğinin yerel gazeteleri etkilediğini söyleyerek, yazılı basının da sadece resmi il..

11

Image

“Yüzde 35 tasarruf elinizde”
Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı
..

12

Image

Park Afyon’da Unutmadık temalı sergi
ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen, Zafer Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon AVM ’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölü..

13

Image

Esnaflardan kara kutu tepkisi
Türkiye’de tütün satışı yapılan yerlerde uygulanması planlanan kara kutu uygulamasına tepki gösteren Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Ceng..

14

Image

Jessica May’den Özdilek bornozlu poz
Yeni Gelin dizisindeki performansıyla Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Jessica May de tüm dünyada ses getiren “bornozlu fotoğraf payla..

15

Image

Gazzelliler için yardım kahvaltısı
Afyonkarahisar İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince, Gazze yararına yardım kahvaltısı düzenlendi...

16

Image

Kültürel yayınlara yeni halka
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Eğitimci-Yazar Veli Cengiz'in 2014-2018 yılları arasında çeşitli basın kuruluşlarında yazdığı makalelerden ..

17

Image

Orman yangınlarına insansız müdahale
Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Önümüzdeki yıllarda insansız kulelerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadelede..

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’


Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türkiye’de sosyal kooperatifçilik adına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.
  AFYON    13.10.2018 11:05:59


Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni, Afyonkarahisar'a geldi. Sosyal kooperatif modeline yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve TCDD iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, 1 Ekim'de Ankara'dan yola çıkan tren, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Isparta'nın ardından Afyonkarahisar'a geldi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Ali Çetinkaya Tren Garı'nda düzenlenen karşılama törenine, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile protokol üyeleri katıldı. Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de sosyal kooperatifçilik adına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

“ETKİNLİKLER VE SÖYLEŞİLER DÜZENLEYECEĞİZ”

Sosyal kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması ve desteklenmesi için proje başlatıldığını aktaran Bozkurt, şöyle konuştu: "Trenimiz 1 Ekim'de Ankara'dan hareket etti. Sırasıyla Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Isparta'nın ardından bugün de Afyonkarahisar'a geldi. Afyonkarahisar bütün yolların kesişim noktası. Bugün burada sosyal kooperatifçilikle ilgili bazı etkinlikler düzenleyip söyleşiler yapacağız." Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da tarihi Ali Çetinkaya Tren Garı'nda geçmişte pek çok etkinliğe imza atıldığını belirtti. Gar’daki karşılama töreninin ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nde Sosyal Kooperatifçilik ile ilgili toplantı yapıldı.

“SOSYAL KOOPERATİFÇİLİK İSTİHDAM AÇISINDAN BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, burada yaptığı konuşmada “Sosyal kooperatifçilik bizim için yeni bir konu. Sosyal kooperatifçilik hakkında bilgileneceğiz. Kendimizi bu konuda yetiştirmemiz gerekiyor. Bu konuda istihdamın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Dezavantajlı gruplar içinde engelliler, işini kaybetmişler, mülteciler bulunuyor. Ülkemize istihdam açısından çok şey katacağını düşünüyorum. Biz de Oda olarak bu konuya destek vereceğiz. Çalışkan bir Kadın Girişimciler Kurulumuz ve Afyonkarahisar İş Kadınları Derneğimiz var. Onların sosyal kooperatifçiliği daha da geliştireceğini düşünüyoruz” dedi.

PROGRAM ÇAKMAK OTEL’DE YEMEKLE DEVAM ETTİ

Toplantıda Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt konuşma yaptı. Toplantının ardından Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi ziyaret edildi. Sosyal Kooperatifçilik etkinlikleri çerçevesinde misafirlere Çakmak Marble Otel’de yemek verildi.>>>Ferhat Yüksel

  AFYON    13.10.2018 11:05:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.11.2018
12.11.2018
12.11.2018
OZEL HABERLER