Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

2

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

3

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

4

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

5

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

6

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

7

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

8

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

9

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

10

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

11

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

15

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

16

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

17

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’


Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türkiye’de sosyal kooperatifçilik adına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.
  AFYON    13.10.2018 11:05:59


Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni, Afyonkarahisar'a geldi. Sosyal kooperatif modeline yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve TCDD iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, 1 Ekim'de Ankara'dan yola çıkan tren, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Isparta'nın ardından Afyonkarahisar'a geldi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Ali Çetinkaya Tren Garı'nda düzenlenen karşılama törenine, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile protokol üyeleri katıldı. Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de sosyal kooperatifçilik adına farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

“ETKİNLİKLER VE SÖYLEŞİLER DÜZENLEYECEĞİZ”

Sosyal kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması ve desteklenmesi için proje başlatıldığını aktaran Bozkurt, şöyle konuştu: "Trenimiz 1 Ekim'de Ankara'dan hareket etti. Sırasıyla Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Isparta'nın ardından bugün de Afyonkarahisar'a geldi. Afyonkarahisar bütün yolların kesişim noktası. Bugün burada sosyal kooperatifçilikle ilgili bazı etkinlikler düzenleyip söyleşiler yapacağız." Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da tarihi Ali Çetinkaya Tren Garı'nda geçmişte pek çok etkinliğe imza atıldığını belirtti. Gar’daki karşılama töreninin ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nde Sosyal Kooperatifçilik ile ilgili toplantı yapıldı.

“SOSYAL KOOPERATİFÇİLİK İSTİHDAM AÇISINDAN BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, burada yaptığı konuşmada “Sosyal kooperatifçilik bizim için yeni bir konu. Sosyal kooperatifçilik hakkında bilgileneceğiz. Kendimizi bu konuda yetiştirmemiz gerekiyor. Bu konuda istihdamın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Dezavantajlı gruplar içinde engelliler, işini kaybetmişler, mülteciler bulunuyor. Ülkemize istihdam açısından çok şey katacağını düşünüyorum. Biz de Oda olarak bu konuya destek vereceğiz. Çalışkan bir Kadın Girişimciler Kurulumuz ve Afyonkarahisar İş Kadınları Derneğimiz var. Onların sosyal kooperatifçiliği daha da geliştireceğini düşünüyoruz” dedi.

PROGRAM ÇAKMAK OTEL’DE YEMEKLE DEVAM ETTİ

Toplantıda Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt konuşma yaptı. Toplantının ardından Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi ziyaret edildi. Sosyal Kooperatifçilik etkinlikleri çerçevesinde misafirlere Çakmak Marble Otel’de yemek verildi.>>>Ferhat Yüksel

  AFYON    13.10.2018 11:05:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER