Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Badem ağaçları çiçek açtı
Baharın gelmesiyle birlikte Afyonkarahisar’ın Hıdırlık Tepesi’nin yamaçlarında bulunan yüzlerce badem ağacı çiçek açtı. Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek..

2

Image

‘Edebiyat ülkemize bağımızı güçlendirir’
“Edebiyat en güzel Afyon’dur” sloganı ile Afyonkarahisar’dan yola çıkan ve tüm Türkiye’ye yayılan kültür, sanat ve edebiyat dergisi Sinada, 7’inci yı..

3

Image

‘LOKUMLAR BİZDEN’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 81 ilde okulların tekrar açıldığı zaman Afyonkarahisar’dan öğrencilere lokum göndereceklerini söyledi ..

4

Image

Oteller kapandı
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün turizm sektörünü etkilemesinin ardından Afyonkarahisar’daki bazı oteller, geçici süreyle kapatma kararı aldı ..

5

Image

‘Afyon’un dünyaya açılan penceresi’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Kanal 3’ün Afyon’un dünyaya açılan penceresi olduğunu söyleyerek, 11.kuruluş yıldönü..

6

Image

‘Kanal 3 tanıtımda büyük rol üstlendi’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kanal 3’ün11. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, Kanal’ın Afyonkarahisar’ın tanıtımında önemli bir rol üstlendiğini kayde..

7

Image

‘11.yılınız kutlu olsun’
Kanal 3’ün 11. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Tutulmaz, kutlama mesajı yayınladı. Tutulmaz mesajında, “Kanal 3 Televizyonu’nun kuruluşunun 11. yıl..

8

Image

KANAL 3 11 YAŞINDA
Kanal 3 televizyonunun 11.kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kanal 3 Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Megabirlik Medya Yönetim Kurulu Üyeleri Adnan D..

9

Image

‘EMRİNİZDEYİZ’
Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Devlet Demiryolları’nın yapacağı hizmetler noktasında Afyon’un emrinde olduğunu söyledi ..

10

Image

Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi ortak kullanılacak
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i makamında ziyaret etti. Ziy..

11

Image

‘AFRAY’ın çalışmaları devam ediyor’
TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in AFRAY Projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre sonra sonuçlana..

12

Image

Şehit Şahin ebediyete uğurlandı
Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde son yol..

13

Image

Gala iptal edildi
Afyonkarahisar Eğitim Vakfı Başkanı Hüsnü Serteser, bugün vizyona giren, Afyonkarahisar'da çekilen ve geliri Afyon Eğitim Vakfı'na bağışlanacak olan "..

14

Image

Belediye personellerine Kuran-ı Kerim dersi
Sandıklı Belediyesi ile Hayrat Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında Belediye personellerine haftanın iki günü Kuran-ı Kerim dersi veriliyor..

15

Image

Zafer Meydanı’na kapalı durak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından vatandaşların yoğun olarak kullandığı Zafer Meydanı’na kapalı otobüs durağı kuruldu. ..

16

Image

Gençler camide buluştu
İscehisar İlçe Müftülüğü tarafından, Kavak Camiinde Cami-Gençlik buluşması ve yarıyıl tatilini camide geçiren öğrencilere hediye verme programı organi..

17

Image

‘Film platoları keşfedilmeli’
Afyonkarahisar’da Kameranın 100 Yılı adlı kitabın tanıtımı ve belgesel film gösterimi programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’daki f..

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’


Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.

  AFYON    29.12.2018 11:06:25

Afyonkarahisar’ı 1983 yılından bu yana yakından tanıdığını belirten Vali Tutulmaz, “1983 yılında Ankara’da yüksek öğrenimime başladığım günden itibaren her yıl Afyonkarahisar’dan en az 3-4 kez geçerdim. Bu nedenle o tarihten bu yana ilimizin gelişimini ve geçirdiği aşamaları yakından takip ettim” diye konuştu.


“OTELLERİMİZ HER KESİME HİZMET SUNUYOR”

Afyonkarahisar’ın sahip olduğu değerlerle gelişme potansiyelinin çok yüksek olduğu illerin başında geldiğini belirten Vali Tutulmaz, “Yıllarca kaymak, lokum, sucuk üzerinden ticaret yaparken, bir taraftan da tarımla ilgili ürünleri pazarlarken termalle birlikte ivmemiz daha da yükseldi. Termalin bize en büyük kazanımı oteller oldu. Otellerin yapımıyla termalin başkenti unvanını şehrimiz kazanmış oldu. 25 bin yatak kapasitemiz var. Bunun 10 tanesi 5 yıldızlı otel. Bir anda biz 25 bin kişiyi ilimizde misafir etmekle termalin başkenti unvanını hak ediyoruz. İlimiz hem yıldızlı otellerimizde hem de diğer genel konaklama tesislerimizde her kesime hitap eden hizmet sunuyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“AFYONKARAHİSAR’IN KONUMU İTİBARİYLE KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİ DE ÇOK GENİŞ”

Afyonkarahisar’ı anlatırken iklimlerin ve yolların kesiştiği bir il dediklerini kaydeden Vali Tutulmaz, “Bu iklim ve yollar kesiştiğinde birçok kültürü de beraberinde getiriyor. Bir saat batıya gittiğimizde Ege’nin tüm kültürel değerlerini görebiliyoruz. Bir saat yukarıya gittiğimizde Marmara Bölgesi’nin kültürel değerlerini görebiliyoruz. Bir saat doğuya gittiğimizde ise İç Anadolu’nun, bir saat güneye gittiğimizde ise Akdeniz’in kültürel değerlerini görmek mümkün. Bu kadar iklime, coğrafyaya kısa mesafede olan bir il yoktur. Afyonkarahisar’ın konumu itibariyle kültürel zenginliği de çok geniş” diye konuştu.

“ÇAĞIMIZ SOSYAL MEDYANIN VE İLETİŞİMİN ÇAĞI”

İlimizde turizm için aranılan tüm özelliklerin bulunduğunu belirten Tutulmaz, “Bizim tanıtıma ihtiyacımız var. Biz marka şehir olacaksak bu tanıtımdan geçiyor. Bu doğrultuda çalışma arkadaşlarımızla güzel bir ekip oluşturarak neler yapabileceklerimizi görüştük ve bu doğrultuda yola çıktık. Aklımıza gelen her şeyi değerlendirdik. Sadece festivallerle yetinmedik. Çağımız sosyal medyanın ve iletişimin çağı. Bizim bunu iyi kullanmamız gerekir dedik. Valiliğimizin ve desteklediğimiz sitelerin ilimizin tanıtımına yer ayırması gerekir diye düşünerek bunu sağladık. Gerek Visit Afyon uygulamamızda gerekse Valiliğimizin sitesinde Afyonkarahisar’ın her gün bir-iki değerini tanıtıyoruz. Twitter, facebook ve instagramda her gün ilimizle ilgili bir-iki konuyu mutlaka tanıtıyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Çalışmalarda işbirliğinin önemine dikkat çeken Vali Tutulmaz, “Çalışmalarımızda Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ve tüm vekillerimizin desteğini hep yanımızda gördük. Kendilerine teşekkür ederim. Uyumlu çalışmak çok önemlidir” dedi. Programda kitap okumanın önemine de değinen Vali Tutulmaz herkesin düzenli kitap okuması gerektiğini kaydetti.>>>Ferhat Yüksel


  AFYON    29.12.2018 11:06:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER