Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Akıncı ve Cirit ailelerinin mutlu günü
Anayasa Mahkemesi Üyesi Afyonkarahisarlı Celal Mümtaz Akıncı’nın kızı Fahriye Hande Akıncı ile Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in oğlu Muzaffer En..

2

Image

Demirkırkan koltuğu devretti
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İl Başkanlığı koltuğunu törenle Batuhan U..

3

Image

Afyonkarahisar Dubai’de tanıtıldı
1-2 Eylül tarihleri arasında Afyonkarahisar’ın ev sahipliği yapacağı Dünya Motokros Şampiyonası’nın tanıtımı Dubai’de görkemli bir programla yapıldı. ..

4

Image

Coşkuyla kutladık
Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışıyla Büyük Önder Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. yıldö..

5

Image

23 Nisan’ı radyoda kutlandılar
Gün FM’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel bir yayın düzenlendi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayın..

6

Image

Çetiner ve Oruç ailelerinin mutlu günü
Afyonkarahisar’ın sevimli yüzlerinden Engin Çetiner, Selen Oruç ile nişanlandı. ..

7

Image

Savcı Çabuk’tan Megabirlik’e ziyaret
Cumhuriyet Savcısı Osman Çabuk, Megabirlik Medya’ya nezaket ziyaretinde bulundu. ..

8

Image

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serteser: “Türkiye’de gelişiminin devamını diliyoruz”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal’ın ATSO’yu ziyaretinde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, son yıllarda Türkiye..

9

Image

Gazeteci Yazar Gürbüz yeni kitabını tanıttı
Gazeteci Yazar Kenan Gürbüz, Afyonkarahisar Kitap Fuarı’nda yeni kitabı olan “Pandora’nın Kutusu Açıldı”yı tanıttı. Kitapta 15 Temmuz Gecesi Cumhurba..

10

Image

40 öğrenci hafızlık belgesi aldı
Bolvadin ilçesinde Sultan Carullah Erkek Yatılı Kur’an Kursu’nda hafızlık ikmalini tamamlayan 40 öğrenci için Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan ..

11

Image

Bayan Çoban, çocuklarla buluştu
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın eşi Emine Çoban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'n..

12

Image

Şair Osman Attila saygıyla anıldı
Afyonkarahisar’ın yetiştirdiği en büyük şairlerden merhum Osman Attila vefatının 40.yıldönümünde mezarı başında anıldı. Attila için bir de ismini taşı..

13

Image

Malazgirt Meydan Muharebesi Parkı 26 Ağustos’ta hizmete açılacak
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yaptığı açıklamada, Malazgirt Meydan Muharebesi Milli Parkı’nın 26 Ağustos’ta hizmete açılacağını s..

14

Image

Atatürk Alt Geçit’i bayrama hazır olacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından trafik akışını rahatlatmak adına Turgut Özal Alt Geçit'inde tamamlanan çalışmaların ardından Atatürk Alt Geçit’in..

15

Image

Balkanlıoğlu’ndan Başkan Çoban’a ziyaret
Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret etti...

16

Image

İşliyen’den Megabirlik’e ziyaret
Bir dizi programa katılmak ve seminer vermek üzere Afyonkarahisar’a gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Megabirlik Medya’yı ziyaret..

17

Image

BİK Genel Müdürü Karaca: “Yerel gazeteleri dijital medyada güçlendirmeye gayret ediyoruz”
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü koordinesinde Afyonkarahisar’da düzenlenen Yerel Gazetelerde Mizanpaj ve Haber Yazım Dilinin İyileştirilmesi Seminer..

“Sempozyumdaki araştırmalar geleceğe ışık tutacak” | Gazete3.com.tr
Image

“Sempozyumdaki araştırmalar geleceğe ışık tutacak”


Afyonkarahisar Belediyesi’nin organizasyonu ile 8.kez düzenlenen 8.Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu’nun kapanışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Başarlı bir sempozyumun yapıldığını söyleyerek, Afyonkarahisar geçmişinin en güzel şekilde incelendiğini, yapılan bu çalışmaların gelecek için planlamalara ışık tutacağını söyledi.

  AFYON    12.04.2018 12:41:24

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen "8. Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu" sona erdi. Afyonkarahisar’ın tarihsel değerleri, kültürü, edebiyatı ve folklorik yapısı ile sahip olduğu zenginliklerinin değerlendirildiği sempozyum, bilimsel araştırmalara ışık tutacak. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun açılış sunumunu yaptığı 5-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 8. Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu, değerlendirme toplantısıyla sona erdi.
“BAŞKANIMIZIN BÜYÜK DESTEĞİ OLDU”
8. Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu Düzenleme-Yürütme Kurulu ve Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu sempozyumun başarıyla tamamlandığını bildirerek son derece olumlu bildirilerin sunulduğunu kaydetti. Gerek Afyonkarahisar’ın gerekse ülkemizin kültür, sanat ve tarihine katkıda bulunacak bildirilerin olduğunu ifade eden Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu sempozyumun düzenlenmesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın büyük desteklerinin olduğunu kaydetti.
EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK ETTİ
Başkan Çoban’ın ekibini de ayrıca tebrik eden Nasrattınoğlu “Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Emel Sarlık Hanımefendi’nin koordinesinde üç gün boyunca canla başla çalışan personelinin çalışmasıyla bilgi şölenimiz son derece başarılı bir şekilde tamamlandı. Zira gerek yurdumuzun çeşitli yörelerinden gerekse yurt dışından gelen dostlarımızın hepsiyle ayrı ayrı görüşerek yaptığım yoklamada tüm konuklarımızın memnun olduğunu gördüm. Davetimize icabet ederek teşrif eden tüm bilim adamları ve araştırmacılar benim kanaatime göre tamamı ilimizden memnun bir şekilde ayrılacaklardır. Bu vesileyle sempozyumumuza katılan tüm konuklarımıza ve emeği geçen herkese candan teşekkür ediyorum” diye konuştu.
OLDUKÇA VERİMLİ GEÇTİ
Değerlendirme toplantısında birer konuşma yapan İstanbul Üniversitesinden Prof. Dr. Saim Sakaoğlu,Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. Tuncay Gülensoy, Yabancı Delegasyonlar adına Polonya Varşova Üniversitesi’nden Doç. Dr. Danuta Chmielowska, Azerbaycan’dan Prof. Dr. Tamilla Aliyeva sempozyuma ilişkin görüşlerini dile getirdiler. Bilgi şölenine katılmaktan ziyadesiyle memnun olduklarını aktaran konuklar, sempozyumun oldukça verimli geçtiğine dikkat çekerek bilimsel araştırmalara ışık tutacak verilerin ortaya çıktığını ifade etti. Afyonkarahisar’dan güzel hatıralarla ayrılacaklarını dile getiren bilim adamları, kaldıkları süre içerisinde kendileriyle yakından ilgilenen başta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban olmak üzere tüm ekibe şükranlarını sundu.
“ÜNİVERSİTEMİZDEN ÇOK BÜYÜK DESTEK ALDIK”
Kapanış toplantısının son konuşmacısı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban oldu. Sempozyumun başarılı geçtiğini öğrenmekten mutlu olduğunu söyleyen Başkan Çoban; emeği geçen herkesi tebrik etti. Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu’nun sempozyumun en önemli şahsiyetlerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Çoban, “Allah kendisine sağlık, afiyet versin 9’ncu sempozyumu yine kendisinin rehberliğinde düzenlemek Afyonkarahisarlılar’a nasip olsun. Yine bu bağlamda düzenlenen sempozyumda üniversitemizden çok ciddi destek aldık. Onur Kurulumuz, Bilim Kurulumuz hepsi en güzel bir şekilde sempozyum için mesai harcamaktan çekinmediler, büyük fedakarlık yaptılar. Bu vesileyle sempozyumumuzun düzenlenmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, tebrik ediyorum” diye konuştu.>>>Gazete3

  AFYON    12.04.2018 12:41:24

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.04.2018
24.04.2018
24.04.2018
OZEL HABERLER