Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

2

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

3

Image

Taylan sıkıntıların çözümü için destek istedi
Afyonkarahisar’da düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda Dazkırı ilçesinin Karayolları, Türk Telekom ve OEDAŞ’la ilgili olarak yaşadığı soru..

4

Image

Ulaşımda yeni dönem başlıyor
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete girecek özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımı bugün yapılacak.
..

5

Image

Polis memurundan örnek hareket
Afyonkarahisar'da bir caminin duvarına yazılan çirkin yazı, durumu fark eden bir polis memuru tarafından silindi. ..

6

Image

Özpunar 27 Ağustos İlköğretim Okulu’nu anlattı
Afyonkarahisar’daki tarihi yapılar ve kentin geçmişiyle alakalı araştırmalarıyla tanınan Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar, 27 Ağustos İlköğretim Okulu’..

7

Image

Asker adaylarından Başkan Çoban’a ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 1998/3 asker adaylarını makamında kabul etti. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğin bekçileri ol..

8

Image

‘Vatandaşların sıkıntılarına derman oluyoruz’
Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Halk Günü toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, toplantıların vatandaşların sıkıntı ve taleplerin..

9

Image

Elma kurtlarıyla böcekler mücadele edecek

Tarım ve Orman Afyonkarahisar İl Müdürlüğü ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi iş birliyle Çay ilçesine bağlı Maltepe köyünde "Akılı Böcek Ak..

10

Image

YETMEZ AMA TEBRİKLER
Ekonominin gelişmesine önemli katkılar sağlayan ATSO Yönetimi, İstanbul Sanayi Odası’nın yaptığı İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda sır..

11

Image

Hıdırlık Yaz Akşamları başlıyor
Birbirinden değerli seslerin yer alacağı Hıdırlık Yaz Akşamları’nın bu haftaki konuğu (20 Temmuz Cuma) Türk Sanat Müziği ve fantezi taverna müziğin s..

12

Image

Yüntaş engelleri kaldırıyor
Kent içi ulaşımda hizmete alacağı özel halk otobüsleriyle kalite ve konforu üst seviyede tutmanın hedefiyle yola çıkan Yüntaş, engelli bireylerin ulaş..

13

Image

Borç yapılandırma fırsatı

7143 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında Afyonkarahisar Belediyesince Emlak-Çevre Temizlik Vergisi, İlan ..

14

Image

Özel Halk Otobüsleri 20 Temmuz’da seferlere başlıyor
Afyonkarahisar halkının merakla beklediği özel halk otobüslerinin seferlere başlamasına artık sayılı günler kaldı. Geçtiğimiz aylarda yapılan ihale so..

15

Image

Belediye ekşi mayayla ekmek üretecek
Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi YÜNTAŞ A.Ş. yatırımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor...

16

Image

Triovista Konakları Çimsa Viskobetonla yapılıyor
Afyonkarahisar’da Akgüler İnşaat tarafından yapımı devam eden Triovista Konaklarının yapım alanlarına Çimsa tarafından üretilen ve yüksek kaliteli Çim..

17

Image

Atıklar enerjiye dönüşecek
Zafer Kalkınma Ajansının, Çevre ve Altyapı Mali Destek Programı (ÇEDEP) kapsamında ‘Enerjiye Dönüşen Atıklar Geleceği Hazırlar’ adlı projesi destek al..

“Sempozyumdaki araştırmalar geleceğe ışık tutacak” | Gazete3.com.tr
Image

“Sempozyumdaki araştırmalar geleceğe ışık tutacak”


Afyonkarahisar Belediyesi’nin organizasyonu ile 8.kez düzenlenen 8.Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu’nun kapanışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Başarlı bir sempozyumun yapıldığını söyleyerek, Afyonkarahisar geçmişinin en güzel şekilde incelendiğini, yapılan bu çalışmaların gelecek için planlamalara ışık tutacağını söyledi.

  AFYON    12.04.2018 12:41:24

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen "8. Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu" sona erdi. Afyonkarahisar’ın tarihsel değerleri, kültürü, edebiyatı ve folklorik yapısı ile sahip olduğu zenginliklerinin değerlendirildiği sempozyum, bilimsel araştırmalara ışık tutacak. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun açılış sunumunu yaptığı 5-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 8. Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu, değerlendirme toplantısıyla sona erdi.
“BAŞKANIMIZIN BÜYÜK DESTEĞİ OLDU”
8. Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu Düzenleme-Yürütme Kurulu ve Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu sempozyumun başarıyla tamamlandığını bildirerek son derece olumlu bildirilerin sunulduğunu kaydetti. Gerek Afyonkarahisar’ın gerekse ülkemizin kültür, sanat ve tarihine katkıda bulunacak bildirilerin olduğunu ifade eden Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu sempozyumun düzenlenmesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın büyük desteklerinin olduğunu kaydetti.
EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK ETTİ
Başkan Çoban’ın ekibini de ayrıca tebrik eden Nasrattınoğlu “Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Emel Sarlık Hanımefendi’nin koordinesinde üç gün boyunca canla başla çalışan personelinin çalışmasıyla bilgi şölenimiz son derece başarılı bir şekilde tamamlandı. Zira gerek yurdumuzun çeşitli yörelerinden gerekse yurt dışından gelen dostlarımızın hepsiyle ayrı ayrı görüşerek yaptığım yoklamada tüm konuklarımızın memnun olduğunu gördüm. Davetimize icabet ederek teşrif eden tüm bilim adamları ve araştırmacılar benim kanaatime göre tamamı ilimizden memnun bir şekilde ayrılacaklardır. Bu vesileyle sempozyumumuza katılan tüm konuklarımıza ve emeği geçen herkese candan teşekkür ediyorum” diye konuştu.
OLDUKÇA VERİMLİ GEÇTİ
Değerlendirme toplantısında birer konuşma yapan İstanbul Üniversitesinden Prof. Dr. Saim Sakaoğlu,Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. Tuncay Gülensoy, Yabancı Delegasyonlar adına Polonya Varşova Üniversitesi’nden Doç. Dr. Danuta Chmielowska, Azerbaycan’dan Prof. Dr. Tamilla Aliyeva sempozyuma ilişkin görüşlerini dile getirdiler. Bilgi şölenine katılmaktan ziyadesiyle memnun olduklarını aktaran konuklar, sempozyumun oldukça verimli geçtiğine dikkat çekerek bilimsel araştırmalara ışık tutacak verilerin ortaya çıktığını ifade etti. Afyonkarahisar’dan güzel hatıralarla ayrılacaklarını dile getiren bilim adamları, kaldıkları süre içerisinde kendileriyle yakından ilgilenen başta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban olmak üzere tüm ekibe şükranlarını sundu.
“ÜNİVERSİTEMİZDEN ÇOK BÜYÜK DESTEK ALDIK”
Kapanış toplantısının son konuşmacısı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban oldu. Sempozyumun başarılı geçtiğini öğrenmekten mutlu olduğunu söyleyen Başkan Çoban; emeği geçen herkesi tebrik etti. Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu’nun sempozyumun en önemli şahsiyetlerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Çoban, “Allah kendisine sağlık, afiyet versin 9’ncu sempozyumu yine kendisinin rehberliğinde düzenlemek Afyonkarahisarlılar’a nasip olsun. Yine bu bağlamda düzenlenen sempozyumda üniversitemizden çok ciddi destek aldık. Onur Kurulumuz, Bilim Kurulumuz hepsi en güzel bir şekilde sempozyum için mesai harcamaktan çekinmediler, büyük fedakarlık yaptılar. Bu vesileyle sempozyumumuzun düzenlenmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, tebrik ediyorum” diye konuştu.>>>Gazete3

  AFYON    12.04.2018 12:41:24

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.07.2018
21.07.2018
21.07.2018
OZEL HABERLER