Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

2

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

3

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

4

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

5

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

6

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

7

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

8

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

9

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

10

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

11

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

15

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

16

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

17

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

“Sempozyumdaki araştırmalar geleceğe ışık tutacak” | Gazete3.com.tr
Image

“Sempozyumdaki araştırmalar geleceğe ışık tutacak”


Afyonkarahisar Belediyesi’nin organizasyonu ile 8.kez düzenlenen 8.Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu’nun kapanışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Başarlı bir sempozyumun yapıldığını söyleyerek, Afyonkarahisar geçmişinin en güzel şekilde incelendiğini, yapılan bu çalışmaların gelecek için planlamalara ışık tutacağını söyledi.

  AFYON    12.04.2018 12:41:24

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen "8. Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu" sona erdi. Afyonkarahisar’ın tarihsel değerleri, kültürü, edebiyatı ve folklorik yapısı ile sahip olduğu zenginliklerinin değerlendirildiği sempozyum, bilimsel araştırmalara ışık tutacak. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun açılış sunumunu yaptığı 5-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 8. Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu, değerlendirme toplantısıyla sona erdi.
“BAŞKANIMIZIN BÜYÜK DESTEĞİ OLDU”
8. Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu Düzenleme-Yürütme Kurulu ve Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu sempozyumun başarıyla tamamlandığını bildirerek son derece olumlu bildirilerin sunulduğunu kaydetti. Gerek Afyonkarahisar’ın gerekse ülkemizin kültür, sanat ve tarihine katkıda bulunacak bildirilerin olduğunu ifade eden Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu sempozyumun düzenlenmesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın büyük desteklerinin olduğunu kaydetti.
EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK ETTİ
Başkan Çoban’ın ekibini de ayrıca tebrik eden Nasrattınoğlu “Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Emel Sarlık Hanımefendi’nin koordinesinde üç gün boyunca canla başla çalışan personelinin çalışmasıyla bilgi şölenimiz son derece başarılı bir şekilde tamamlandı. Zira gerek yurdumuzun çeşitli yörelerinden gerekse yurt dışından gelen dostlarımızın hepsiyle ayrı ayrı görüşerek yaptığım yoklamada tüm konuklarımızın memnun olduğunu gördüm. Davetimize icabet ederek teşrif eden tüm bilim adamları ve araştırmacılar benim kanaatime göre tamamı ilimizden memnun bir şekilde ayrılacaklardır. Bu vesileyle sempozyumumuza katılan tüm konuklarımıza ve emeği geçen herkese candan teşekkür ediyorum” diye konuştu.
OLDUKÇA VERİMLİ GEÇTİ
Değerlendirme toplantısında birer konuşma yapan İstanbul Üniversitesinden Prof. Dr. Saim Sakaoğlu,Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. Tuncay Gülensoy, Yabancı Delegasyonlar adına Polonya Varşova Üniversitesi’nden Doç. Dr. Danuta Chmielowska, Azerbaycan’dan Prof. Dr. Tamilla Aliyeva sempozyuma ilişkin görüşlerini dile getirdiler. Bilgi şölenine katılmaktan ziyadesiyle memnun olduklarını aktaran konuklar, sempozyumun oldukça verimli geçtiğine dikkat çekerek bilimsel araştırmalara ışık tutacak verilerin ortaya çıktığını ifade etti. Afyonkarahisar’dan güzel hatıralarla ayrılacaklarını dile getiren bilim adamları, kaldıkları süre içerisinde kendileriyle yakından ilgilenen başta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban olmak üzere tüm ekibe şükranlarını sundu.
“ÜNİVERSİTEMİZDEN ÇOK BÜYÜK DESTEK ALDIK”
Kapanış toplantısının son konuşmacısı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban oldu. Sempozyumun başarılı geçtiğini öğrenmekten mutlu olduğunu söyleyen Başkan Çoban; emeği geçen herkesi tebrik etti. Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu’nun sempozyumun en önemli şahsiyetlerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Çoban, “Allah kendisine sağlık, afiyet versin 9’ncu sempozyumu yine kendisinin rehberliğinde düzenlemek Afyonkarahisarlılar’a nasip olsun. Yine bu bağlamda düzenlenen sempozyumda üniversitemizden çok ciddi destek aldık. Onur Kurulumuz, Bilim Kurulumuz hepsi en güzel bir şekilde sempozyum için mesai harcamaktan çekinmediler, büyük fedakarlık yaptılar. Bu vesileyle sempozyumumuzun düzenlenmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, tebrik ediyorum” diye konuştu.>>>Gazete3

  AFYON    12.04.2018 12:41:24

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER