Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sorunlar TOKİ sakinlerini isyan ettirdi
Afyonkarahisar Zafer Mahallesi’nde TOKİ sakinleri, yaşadıkları sorunlara çözüm üretilmediği iddiasıyla toplanarak, yönetici Selçuk Nur’a şikâyetlerini..

2

Image

Meslek edindirme işbirliği
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında meslek edindirme kurslarıyla ilgili protokol imzalandı...

3

Image

Latife Mühsürler son yolculuğuna uğurlandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi Ahmet Alp, Ahmet Alp ve Mustafa Mühsürler’in annesi Latife Mühsürler, vefat etti. Merhume M..

4

Image

‘Her zaman hizmetinizdeyiz’
Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde her ay düzenlenen Halk Günü toplantılarının ekim ayı toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara..

5

Image

‘El temizliği önemli’
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla Park Afyon AVM’de stant açıldı. ..

6

Image

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı
Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’ne özel bir kampanya başlattı. Dünya Ekmek Günü’nde tüm ekmekleri yüzde 10 in..

7

Image

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bağımlılık konusunda Afyonkarahisar’ın Türkiye ortalamasını..

8

Image

‘Kaldırımlara araç park etmeyin’
Dünya Beyaz Baston Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, kaldırımlarda rahat yürüye..

9

Image

Yeni yayın dönemi konuları konuşuldu
Kanal 3 ekranlarında hafta içi her gün izleyiciyle buluşan Kanal 3’te Sabah programında yeni yayın döneminde yapılacak olan çalışmalar konuşuldu. ..

10

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

11

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

12

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

13

Image

Şehir tiyatrosu oyuncularını seçti
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerini yaptı. Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas taraf..

14

Image

Et ve süt verimi ikiye katlandı
Manda kaymağı ile ünlü Afyonkarahisar'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen H..

15

Image

‘81 ilde bir ilki başardık’
Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöne..

16

Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türk..

17

Image

Atatürk Yol Koşusu 11 Kasım'da
Afyonkarahisar Belediyesi, kültürel ve sosyal etkinliklerinin yanı sıra halkımıza yönelik sportif faaliyetlerine de aralıksız olarak devam ediyor. Bu..

“Sempozyumdaki araştırmalar geleceğe ışık tutacak” | Gazete3.com.tr
Image

“Sempozyumdaki araştırmalar geleceğe ışık tutacak”


Afyonkarahisar Belediyesi’nin organizasyonu ile 8.kez düzenlenen 8.Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu’nun kapanışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Başarlı bir sempozyumun yapıldığını söyleyerek, Afyonkarahisar geçmişinin en güzel şekilde incelendiğini, yapılan bu çalışmaların gelecek için planlamalara ışık tutacağını söyledi.

  AFYON    12.04.2018 12:41:24

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen "8. Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu" sona erdi. Afyonkarahisar’ın tarihsel değerleri, kültürü, edebiyatı ve folklorik yapısı ile sahip olduğu zenginliklerinin değerlendirildiği sempozyum, bilimsel araştırmalara ışık tutacak. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun açılış sunumunu yaptığı 5-7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 8. Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu, değerlendirme toplantısıyla sona erdi.
“BAŞKANIMIZIN BÜYÜK DESTEĞİ OLDU”
8. Uluslararası Afyonkarahisar Araştırmaları Sempozyumu Düzenleme-Yürütme Kurulu ve Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu sempozyumun başarıyla tamamlandığını bildirerek son derece olumlu bildirilerin sunulduğunu kaydetti. Gerek Afyonkarahisar’ın gerekse ülkemizin kültür, sanat ve tarihine katkıda bulunacak bildirilerin olduğunu ifade eden Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu sempozyumun düzenlenmesinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın büyük desteklerinin olduğunu kaydetti.
EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK ETTİ
Başkan Çoban’ın ekibini de ayrıca tebrik eden Nasrattınoğlu “Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Emel Sarlık Hanımefendi’nin koordinesinde üç gün boyunca canla başla çalışan personelinin çalışmasıyla bilgi şölenimiz son derece başarılı bir şekilde tamamlandı. Zira gerek yurdumuzun çeşitli yörelerinden gerekse yurt dışından gelen dostlarımızın hepsiyle ayrı ayrı görüşerek yaptığım yoklamada tüm konuklarımızın memnun olduğunu gördüm. Davetimize icabet ederek teşrif eden tüm bilim adamları ve araştırmacılar benim kanaatime göre tamamı ilimizden memnun bir şekilde ayrılacaklardır. Bu vesileyle sempozyumumuza katılan tüm konuklarımıza ve emeği geçen herkese candan teşekkür ediyorum” diye konuştu.
OLDUKÇA VERİMLİ GEÇTİ
Değerlendirme toplantısında birer konuşma yapan İstanbul Üniversitesinden Prof. Dr. Saim Sakaoğlu,Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. Tuncay Gülensoy, Yabancı Delegasyonlar adına Polonya Varşova Üniversitesi’nden Doç. Dr. Danuta Chmielowska, Azerbaycan’dan Prof. Dr. Tamilla Aliyeva sempozyuma ilişkin görüşlerini dile getirdiler. Bilgi şölenine katılmaktan ziyadesiyle memnun olduklarını aktaran konuklar, sempozyumun oldukça verimli geçtiğine dikkat çekerek bilimsel araştırmalara ışık tutacak verilerin ortaya çıktığını ifade etti. Afyonkarahisar’dan güzel hatıralarla ayrılacaklarını dile getiren bilim adamları, kaldıkları süre içerisinde kendileriyle yakından ilgilenen başta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban olmak üzere tüm ekibe şükranlarını sundu.
“ÜNİVERSİTEMİZDEN ÇOK BÜYÜK DESTEK ALDIK”
Kapanış toplantısının son konuşmacısı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban oldu. Sempozyumun başarılı geçtiğini öğrenmekten mutlu olduğunu söyleyen Başkan Çoban; emeği geçen herkesi tebrik etti. Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu’nun sempozyumun en önemli şahsiyetlerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Çoban, “Allah kendisine sağlık, afiyet versin 9’ncu sempozyumu yine kendisinin rehberliğinde düzenlemek Afyonkarahisarlılar’a nasip olsun. Yine bu bağlamda düzenlenen sempozyumda üniversitemizden çok ciddi destek aldık. Onur Kurulumuz, Bilim Kurulumuz hepsi en güzel bir şekilde sempozyum için mesai harcamaktan çekinmediler, büyük fedakarlık yaptılar. Bu vesileyle sempozyumumuzun düzenlenmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, tebrik ediyorum” diye konuştu.>>>Gazete3

  AFYON    12.04.2018 12:41:24

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2018
18.10.2018
18.10.2018
OZEL HABERLER