Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

2

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

3

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

4

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

5

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

6

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

7

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

8

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

9

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

10

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

11

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

12

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

13

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

14

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

15

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

16

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

17

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’


Afyonkarahisar’da yapılan yılın son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, kurum müdürlerine kaynakları verimli kullanmaları konusunda uyarıda bulunarak, “Tasarruf ön planda olacak. Kamuda yer kiralaması ve benzeri uygulamalar yapılmayacak. Bu milletin bizlere sağladığı imkânların karşılığını vermek adına en iyi görevi yapma mecburiyetimiz var” dedi.
  AFYON    11.10.2018 10:38:14


İl genelindeki yatırımlar ile devam eden iş ve işlemlerin koordineli bir şekilde sürdürülebilmesi için kurum ve kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen 2018 yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplandı. Valilik B Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Yatırımcı Kuruluşların Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

BU TOPLANTILAR VERİMLİ İŞBİRLİĞİNE VESİLE OLMALI

Yılın son koordinasyon toplantısının açılışı sırasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Yılda 4 kez yapılan koordinasyon kurulu toplantılarının bugün sonuncusunda bir aradayız. Bu toplantılar kamu kurum ve kuruluşlarında işbirliğiyle çalışmaların verimli ve sağlıklı yürümesini sağlama açısında önemlidir. Yıl içerisinde devam eden 941 değişik projenin toplam değeri 7 milyar 326 milyon TL. dir. Bu projelerde nakdi gerçekleşme % 68, fiziki gerçekleşme de % 56’dır. Sektörler bazında sıralama yapıldığında ulaştırma sektörü ilk sırada yer alırken, tarım ve eğitim sektörleri de 2. ve 3. sırada yer alıyor. 2018 yılı Eylül ayı itibariyle 941 projenin 329’u tamamlandı, 360’sında çalışmalar sürüyor. 126 proje ihale aşamasındadır” dedi.

TAMAMLANAN PROJELERDE DSİ ÖN PLANDA

2018 yılında tamamlanan önemli projeler hakkında da bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Ağırlık DSİ alanında. Çay ve Bolvadin içme suyu isale hattı, Dinar Yeşilçam Göleti, Dinar Haydarlı ve Tatarlı beldeleri İçme Suyu Göleti, İhsaniye Kayıhan Göleti, Sandıklı Kızık, Yunusmere, Akdağ, Ekinhisar, Yavaşlar göletleri, Sinanpaşa Çobanözü Tokuşlar Göleti ve sulaması, Şuhut Başören Teke ve Kavaklı Göleti sulaması, Şuhut Aydın Göleti ve Sulaması. Karayollarında ise Erkmen Köprülü Kavşağı, Afyon Gazlıgöl Kırka Bölümü, Keçiborlu-Dinar Bölümü, Dinar, Başmakçı, Dazkırı, Evciler, Kızılören grup köy yolları, Sandıklı Hüdai Kaplıca Bölümü, 180 yataklı Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi, Radyoterapi Binası, Meslek eğitim Merkezi Eğitim ve Uygulama binaları, 3 bin kişilik Veysel Eroğlu Spor Salonu, İş-Kur İl Müdürlüğü Binası tamamlanan yatırımlar arasındadır. Devam eden projelerde DSİ’nin 22, TCDD’nin 3 önemli projesi ile Karayollarının 4 projesi vardır” şeklinde bilgiler verdi.

TASARRUF TEDBİRLERİNİ ÖN PLANDA TUTALIM

Konuşması sırasında tasarruf tedbirleri konusuna dikkat edilmesi gerektiği hususunu önemle belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “Toplantımızda önemli hususlardan biriside ekonomik sıkıntılardan dolayı yürütmemiz gereken tasarruf tedbirlerinin ön plana alınmasıdır. Bu yönde yeni ekonomi programı yayınlandı. Söz konusu programı tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız edinmişlerdir. Bizde belirtilen programa ve kurallara mümkün olduğu kadar uymaya çalışalım. Tasarruf ön planda olacak. Kamuda yer kiralaması ve benzeri uygulamalar yapılmayacak. Turizme ağırlık verilecek gibi önemli alanlar var. Toplantımızın amacı vatandaşlara en iyi hizmeti vermek olacaktır. Bu doğrultuda katılan ve toplantıya destek olan herkese teşekkür ediyorum. Önemli olan bulunduğumuz makamların değerlerini bilerek, vatandaşlarımızın faydasına olacak her türlü hizmete katkı sağlamaktır. Bu milletin bizlere sağladığı imkânların karşılığını vermek adına en iyi görevi yapma mecburiyetimiz var. Bu bilinçle hareket edersek hem kaynaklarımızı efektif bir şekilde kullanmış oluruz, hem de vatandaşlarımızı daha çok mutlu etmiş oluruz. Buda bizim uzun vadede refahımıza, huzurumuza katkı sağlar. Bu anlamda koordinasyon toplantısına gelen tüm katılımcılara hoş geldiniz der, toplantımızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı. Toplantı ilgili kurum ve kuruluşların yatırımları ve yürütmekte oldukları çalışmalar hakkında bilgiler vermesiyle devam etti. Gündemdeki konuların görüşülmesiyle de toplantı sona erdi.>>>Fatma Yıldız


  AFYON    11.10.2018 10:38:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER