Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Latife Mühsürler son yolculuğuna uğurlandı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi Ahmet Alp, Ahmet Alp ve Mustafa Mühsürler’in annesi Latife Mühsürler, vefat etti. Merhume M..

2

Image

Yeni yayın dönemi konuları konuşuldu
Kanal 3 ekranlarında hafta içi her gün izleyiciyle buluşan Kanal 3’te Sabah programında yeni yayın döneminde yapılacak olan çalışmalar konuşuldu. ..

3

Image

‘El temizliği önemli’
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla Park Afyon AVM’de stant açıldı. ..

4

Image

‘Her zaman hizmetinizdeyiz’
Afyonkarahisar Valiliği ev sahipliğinde her ay düzenlenen Halk Günü toplantılarının ekim ayı toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara..

5

Image

‘Kaldırımlara araç park etmeyin’
Dünya Beyaz Baston Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan, kaldırımlarda rahat yürüye..

6

Image

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı
Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’ne özel bir kampanya başlattı. Dünya Ekmek Günü’nde tüm ekmekleri yüzde 10 in..

7

Image

‘Afyon’da bağımlılığı bitirmek istiyoruz’
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, bağımlılık konusunda Afyonkarahisar’ın Türkiye ortalamasını..

8

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

9

Image

Şehir tiyatrosu oyuncularını seçti
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerini yaptı. Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas taraf..

10

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

11

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

12

Image

Et ve süt verimi ikiye katlandı
Manda kaymağı ile ünlü Afyonkarahisar'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen H..

13

Image

‘81 ilde bir ilki başardık’
Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöne..

14

Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türk..

15

Image

Atatürk Yol Koşusu 11 Kasım'da
Afyonkarahisar Belediyesi, kültürel ve sosyal etkinliklerinin yanı sıra halkımıza yönelik sportif faaliyetlerine de aralıksız olarak devam ediyor. Bu..

16

Image

Cem Özer’in ayağı kırıldı
Sinanpaşa ilçesine bağlı Balmahmut köyündeki film çekimleri sırasında düşen sinema sanatçısı Cem Özer'in ayağı kırıldı...

17

Image

Tedavisi tamamlanan kuşlar doğaya salındı
Afyonkarahisar'da yaralı bulunduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merke..

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’


Afyonkarahisar’da yapılan yılın son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, kurum müdürlerine kaynakları verimli kullanmaları konusunda uyarıda bulunarak, “Tasarruf ön planda olacak. Kamuda yer kiralaması ve benzeri uygulamalar yapılmayacak. Bu milletin bizlere sağladığı imkânların karşılığını vermek adına en iyi görevi yapma mecburiyetimiz var” dedi.
  AFYON    11.10.2018 10:38:14


İl genelindeki yatırımlar ile devam eden iş ve işlemlerin koordineli bir şekilde sürdürülebilmesi için kurum ve kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen 2018 yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplandı. Valilik B Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Yatırımcı Kuruluşların Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

BU TOPLANTILAR VERİMLİ İŞBİRLİĞİNE VESİLE OLMALI

Yılın son koordinasyon toplantısının açılışı sırasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Yılda 4 kez yapılan koordinasyon kurulu toplantılarının bugün sonuncusunda bir aradayız. Bu toplantılar kamu kurum ve kuruluşlarında işbirliğiyle çalışmaların verimli ve sağlıklı yürümesini sağlama açısında önemlidir. Yıl içerisinde devam eden 941 değişik projenin toplam değeri 7 milyar 326 milyon TL. dir. Bu projelerde nakdi gerçekleşme % 68, fiziki gerçekleşme de % 56’dır. Sektörler bazında sıralama yapıldığında ulaştırma sektörü ilk sırada yer alırken, tarım ve eğitim sektörleri de 2. ve 3. sırada yer alıyor. 2018 yılı Eylül ayı itibariyle 941 projenin 329’u tamamlandı, 360’sında çalışmalar sürüyor. 126 proje ihale aşamasındadır” dedi.

TAMAMLANAN PROJELERDE DSİ ÖN PLANDA

2018 yılında tamamlanan önemli projeler hakkında da bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Ağırlık DSİ alanında. Çay ve Bolvadin içme suyu isale hattı, Dinar Yeşilçam Göleti, Dinar Haydarlı ve Tatarlı beldeleri İçme Suyu Göleti, İhsaniye Kayıhan Göleti, Sandıklı Kızık, Yunusmere, Akdağ, Ekinhisar, Yavaşlar göletleri, Sinanpaşa Çobanözü Tokuşlar Göleti ve sulaması, Şuhut Başören Teke ve Kavaklı Göleti sulaması, Şuhut Aydın Göleti ve Sulaması. Karayollarında ise Erkmen Köprülü Kavşağı, Afyon Gazlıgöl Kırka Bölümü, Keçiborlu-Dinar Bölümü, Dinar, Başmakçı, Dazkırı, Evciler, Kızılören grup köy yolları, Sandıklı Hüdai Kaplıca Bölümü, 180 yataklı Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi, Radyoterapi Binası, Meslek eğitim Merkezi Eğitim ve Uygulama binaları, 3 bin kişilik Veysel Eroğlu Spor Salonu, İş-Kur İl Müdürlüğü Binası tamamlanan yatırımlar arasındadır. Devam eden projelerde DSİ’nin 22, TCDD’nin 3 önemli projesi ile Karayollarının 4 projesi vardır” şeklinde bilgiler verdi.

TASARRUF TEDBİRLERİNİ ÖN PLANDA TUTALIM

Konuşması sırasında tasarruf tedbirleri konusuna dikkat edilmesi gerektiği hususunu önemle belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “Toplantımızda önemli hususlardan biriside ekonomik sıkıntılardan dolayı yürütmemiz gereken tasarruf tedbirlerinin ön plana alınmasıdır. Bu yönde yeni ekonomi programı yayınlandı. Söz konusu programı tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız edinmişlerdir. Bizde belirtilen programa ve kurallara mümkün olduğu kadar uymaya çalışalım. Tasarruf ön planda olacak. Kamuda yer kiralaması ve benzeri uygulamalar yapılmayacak. Turizme ağırlık verilecek gibi önemli alanlar var. Toplantımızın amacı vatandaşlara en iyi hizmeti vermek olacaktır. Bu doğrultuda katılan ve toplantıya destek olan herkese teşekkür ediyorum. Önemli olan bulunduğumuz makamların değerlerini bilerek, vatandaşlarımızın faydasına olacak her türlü hizmete katkı sağlamaktır. Bu milletin bizlere sağladığı imkânların karşılığını vermek adına en iyi görevi yapma mecburiyetimiz var. Bu bilinçle hareket edersek hem kaynaklarımızı efektif bir şekilde kullanmış oluruz, hem de vatandaşlarımızı daha çok mutlu etmiş oluruz. Buda bizim uzun vadede refahımıza, huzurumuza katkı sağlar. Bu anlamda koordinasyon toplantısına gelen tüm katılımcılara hoş geldiniz der, toplantımızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı. Toplantı ilgili kurum ve kuruluşların yatırımları ve yürütmekte oldukları çalışmalar hakkında bilgiler vermesiyle devam etti. Gündemdeki konuların görüşülmesiyle de toplantı sona erdi.>>>Fatma Yıldız


  AFYON    11.10.2018 10:38:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.10.2018
17.10.2018
17.10.2018
OZEL HABERLER