Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yeni Ezop Masalları aranıyor
Afyonkarahisar Valiliği Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından kentin tanıtımını farklı bir boyutta yapmak için “Masallarla Afyonkarahisar “ masal y..

2

Image

‘Basın her zaman yanımızda’
Afyonkarahisar basınının tüm çalışmalarında kendilerine destek verdiğini belirten Türk Eğitim-Sen temsilcileri ile Cansuyu Derneği temsilcileri Afyonk..

3

Image

Pazaryerinde çalışmalar tam gaz
Afyonkarahisar Belediyesi Selçuklu Mahallesinde başlatılan kapalı pazaryerinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. ..

4

Image

‘Ortak projeler yapabiliriz’
Turkuvaz Medya Bölge Koordinatörü Şeyda Yılmaz Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

5

Image

CAKA çocuklara müziği sevdirdi
Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın 13 ilde başlattığı Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) projesi kapsamında Türkiye genelinde 500'ün üzerinde çocuk ve..

6

Image

İçme Suyu Arıtma Tesisini gezdiler
Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce hayata geçirilen, sofra tuzundan klor üretilmesini sağlayan 10 kg/h kapasiteli Oksijen Bazl..

7

Image

Konservatuar Müzesi’ne anlamlı hediye
Kanun Sanatçısı Tahir Aydoğdu babasının yaptığı ve yıllarca çaldığı tarihi ve manevi önemi büyük olan kanunu Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet ..

8

Image

Otizmli Faik’in resim yeteneği
Afyonkarahisar'da özel eğitim merkezinde resim yeteneği keşfedilen 17 yaşındaki otizmli Faik Emre Arslan'ın, ahşap yakma sanatı ile yaptığı resimler i..

9

Image

"Bataklaşma temizlenmeli"
Afyonkarahisar'da, Türkiye'nin en büyük sulak alanlarından Eber Gölü'nün son yıllarda ortaya çıkan kuraklık tehdidine karşı korunabilmesi için yapılma..

10

Image

İkazcı Şükrü Bey saygıyla anıldı

Milli Mücadele kahramanlarından Afyonkarahisar Milletvekili olarak 1. Meclis’te bulunan hukukçu ve gazeteci İkazcı Mehmet Şükrü Bey’in (Koçoğlu) ..

11

Image

‘Valilik kimseden para istemez’

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit yakınlarına ve gazilere yönelik olarak gereken desteklerin verildiği, bunu sağlarken vatan..

12

Image

Toprak Koruma Kurulu toplandı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit, İl Tarım..

13

Image

Alt geçitte sona gelindi
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kısa süre önce eski Stad Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerinde çalışmalarına başlanan alt geçitte sona gelindi...

14

Image

Cep telefonu kontrollü sulama

Çalışmaları devam eden Afyonkarahisar Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme İnşaatının tamamlanması ile 31 bin 150 dekar zirai arazinin sulanacağın..

15

Image

Basın Yayın Derneği’ne ziyaretler sürüyor

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne nezaket ziyaretleri devam ediyor. Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Türkiye-Çin İş ..

16

Image

Şehit babası Çömez’i ziyaret etti

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 1996 yılında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Fahri Pınar'ın babası İsmail Pınar'ı (74), Afyo..

17

Image

‘Hizmetlerimiz unutulmamış’
Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Çoban, ..

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’


Afyonkarahisar’da yapılan yılın son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, kurum müdürlerine kaynakları verimli kullanmaları konusunda uyarıda bulunarak, “Tasarruf ön planda olacak. Kamuda yer kiralaması ve benzeri uygulamalar yapılmayacak. Bu milletin bizlere sağladığı imkânların karşılığını vermek adına en iyi görevi yapma mecburiyetimiz var” dedi.
  AFYON    11.10.2018 10:38:14


İl genelindeki yatırımlar ile devam eden iş ve işlemlerin koordineli bir şekilde sürdürülebilmesi için kurum ve kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen 2018 yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplandı. Valilik B Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, Yatırımcı Kuruluşların Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

BU TOPLANTILAR VERİMLİ İŞBİRLİĞİNE VESİLE OLMALI

Yılın son koordinasyon toplantısının açılışı sırasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Yılda 4 kez yapılan koordinasyon kurulu toplantılarının bugün sonuncusunda bir aradayız. Bu toplantılar kamu kurum ve kuruluşlarında işbirliğiyle çalışmaların verimli ve sağlıklı yürümesini sağlama açısında önemlidir. Yıl içerisinde devam eden 941 değişik projenin toplam değeri 7 milyar 326 milyon TL. dir. Bu projelerde nakdi gerçekleşme % 68, fiziki gerçekleşme de % 56’dır. Sektörler bazında sıralama yapıldığında ulaştırma sektörü ilk sırada yer alırken, tarım ve eğitim sektörleri de 2. ve 3. sırada yer alıyor. 2018 yılı Eylül ayı itibariyle 941 projenin 329’u tamamlandı, 360’sında çalışmalar sürüyor. 126 proje ihale aşamasındadır” dedi.

TAMAMLANAN PROJELERDE DSİ ÖN PLANDA

2018 yılında tamamlanan önemli projeler hakkında da bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Ağırlık DSİ alanında. Çay ve Bolvadin içme suyu isale hattı, Dinar Yeşilçam Göleti, Dinar Haydarlı ve Tatarlı beldeleri İçme Suyu Göleti, İhsaniye Kayıhan Göleti, Sandıklı Kızık, Yunusmere, Akdağ, Ekinhisar, Yavaşlar göletleri, Sinanpaşa Çobanözü Tokuşlar Göleti ve sulaması, Şuhut Başören Teke ve Kavaklı Göleti sulaması, Şuhut Aydın Göleti ve Sulaması. Karayollarında ise Erkmen Köprülü Kavşağı, Afyon Gazlıgöl Kırka Bölümü, Keçiborlu-Dinar Bölümü, Dinar, Başmakçı, Dazkırı, Evciler, Kızılören grup köy yolları, Sandıklı Hüdai Kaplıca Bölümü, 180 yataklı Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi, Radyoterapi Binası, Meslek eğitim Merkezi Eğitim ve Uygulama binaları, 3 bin kişilik Veysel Eroğlu Spor Salonu, İş-Kur İl Müdürlüğü Binası tamamlanan yatırımlar arasındadır. Devam eden projelerde DSİ’nin 22, TCDD’nin 3 önemli projesi ile Karayollarının 4 projesi vardır” şeklinde bilgiler verdi.

TASARRUF TEDBİRLERİNİ ÖN PLANDA TUTALIM

Konuşması sırasında tasarruf tedbirleri konusuna dikkat edilmesi gerektiği hususunu önemle belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “Toplantımızda önemli hususlardan biriside ekonomik sıkıntılardan dolayı yürütmemiz gereken tasarruf tedbirlerinin ön plana alınmasıdır. Bu yönde yeni ekonomi programı yayınlandı. Söz konusu programı tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız edinmişlerdir. Bizde belirtilen programa ve kurallara mümkün olduğu kadar uymaya çalışalım. Tasarruf ön planda olacak. Kamuda yer kiralaması ve benzeri uygulamalar yapılmayacak. Turizme ağırlık verilecek gibi önemli alanlar var. Toplantımızın amacı vatandaşlara en iyi hizmeti vermek olacaktır. Bu doğrultuda katılan ve toplantıya destek olan herkese teşekkür ediyorum. Önemli olan bulunduğumuz makamların değerlerini bilerek, vatandaşlarımızın faydasına olacak her türlü hizmete katkı sağlamaktır. Bu milletin bizlere sağladığı imkânların karşılığını vermek adına en iyi görevi yapma mecburiyetimiz var. Bu bilinçle hareket edersek hem kaynaklarımızı efektif bir şekilde kullanmış oluruz, hem de vatandaşlarımızı daha çok mutlu etmiş oluruz. Buda bizim uzun vadede refahımıza, huzurumuza katkı sağlar. Bu anlamda koordinasyon toplantısına gelen tüm katılımcılara hoş geldiniz der, toplantımızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı. Toplantı ilgili kurum ve kuruluşların yatırımları ve yürütmekte oldukları çalışmalar hakkında bilgiler vermesiyle devam etti. Gündemdeki konuların görüşülmesiyle de toplantı sona erdi.>>>Fatma Yıldız


  AFYON    11.10.2018 10:38:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER