Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İKBAL TERMAL OTEL en lüks oteller arasında
Bali’de 500’den fazla katılımcı ile Ayana Resort & Spa’da gerçekleşen, Dünyanın en lüks otellerinin katıldığı ve dünyanın zirvedeki lüks otellerini fa..

2

Image

Veysel Eroğlu parkında çalışmalar son sürat
Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun adını taşıyacak parkta çalışmalarını aralıksız olarak sürdürü..

3

Image

Ata’nın yolunda ilerliyorlar
Türkiye Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin 11 üyesi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine ulaştı...

4

Image

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
Kış tedbirleri toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer aldığını söyleyerek, “Türkiye'd..

5

Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim t..

6

Image

Öğrenciler enerji santrallerini gezdi
Değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatep..

7

Image

Çocuk oyunlarını öğretiyorlar
Afyonkarahisar'daki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara 1980'li ve 1990'lı yılların unutul..

8

Image

Halk otobüslerinde yoğun temizlik
Afyonkarahisar'da, toplu ulaşımın can damarını oluşturan halk otobüsleri, her yeni güne başlamadan önce köşe bucak temizlenerek vatandaşın hizmetine s..

9

Image

Sendikacılardan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindeki sendika yöneticilerini makamında kabul etti...

10

Image

‘Muhalif ve doğru haberlerle okunan gazete olabilirsiniz’
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, internet haberciliğinin yerel gazeteleri etkilediğini söyleyerek, yazılı basının da sadece resmi il..

11

Image

“Yüzde 35 tasarruf elinizde”
Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı
..

12

Image

Park Afyon’da Unutmadık temalı sergi
ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen, Zafer Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon AVM ’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölü..

13

Image

Esnaflardan kara kutu tepkisi
Türkiye’de tütün satışı yapılan yerlerde uygulanması planlanan kara kutu uygulamasına tepki gösteren Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Ceng..

14

Image

Jessica May’den Özdilek bornozlu poz
Yeni Gelin dizisindeki performansıyla Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Jessica May de tüm dünyada ses getiren “bornozlu fotoğraf payla..

15

Image

Gazzelliler için yardım kahvaltısı
Afyonkarahisar İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince, Gazze yararına yardım kahvaltısı düzenlendi...

16

Image

Kültürel yayınlara yeni halka
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Eğitimci-Yazar Veli Cengiz'in 2014-2018 yılları arasında çeşitli basın kuruluşlarında yazdığı makalelerden ..

17

Image

Orman yangınlarına insansız müdahale
Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Önümüzdeki yıllarda insansız kulelerimizin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadelede..

“Yüzde 35 tasarruf elinizde” | Gazete3.com.tr
Image


“Yüzde 35 tasarruf elinizde”


Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı


  AFYON    06.11.2018 11:00:20

Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde alacağınız küçük önlemlerle doğalgaz faturasını düşürmek elinizde. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı; “Alacağınız küçük önlemlerle ısı kaybını önlerseniz yıllık 850 TL. tasarruf sağlayabilirsiniz” dedi.

Kış mevsiminin kendini yavaş yavaş hissettirdiği bugünlerde alacağınız küçük önlemlerle Doğalgaz faturasında yüzde 35 tasarruf sağlamak mümkün. Konuyla ilgili AKSA Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı açıklamalarda bulundu.
“Sıcak evler, nefes alan şehirler felsefesiyle Afyonkarahisar İlinde doğal gaz hizmeti veriyoruz” diyen Ercan Çallı şunları söyledi: “Sıcaklıkların düşmesi, yağışların başlamasıyla birlikte kış mevsimi kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Alacağınız küçük önlemlerle hem doğal gaz faturanızda önemli oranda tasarruf sağlayabilir hem de enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına destek olabilirsiniz” dedi.

TASARRUF ELİNİZDE

Aksa Afyon Doğalgaz Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, yaklaşan kış ayları öncesinde tasarruflu ve güvenli doğal gaz kullanımı için önerilerini şöyle açıkladı:
Yüzde 35 tasarruf sağlamanın püf noktaları:
• Termostatı sadece 1 derece düşük sıcaklığa ayarlamak % 6-7'ye varan oranlarda doğal gaz tasarrufu sağlar.
• Isı kaybının büyük bir çoğunluğu, çatı, duvar ve pencerelerin ısıyı içeride tutacak özellikte olmamasından kaynaklanır. Çatı, dış duvar yalıtımı ve çift camlı pencere sistemi yaptırarak %35'e varan oranlarda, konut başına yıllık yaklaşık 850 TL tasarruf edilebilir.
• İhtiyacınızdan daha büyük ya da daha küçük kapasiteli kombi almak doğal gazın verimli
kullanılmasını engelleyebilir. Yoğuşmalı kombiler, standart cihazlara göre yüzde 15 daha
verimlidir.
• Her kış başında kombi ve gaz yakıcı cihazlarının bakımının düzenli olarak yaptırılması,
mevcut problemlerin tespit edilmesi varsa onarılması, arızalarından kaynaklı yüksek
faturaları önlemenize yardımcı olur.
• Termostatik vanalar, sıcak suyun radyatöre geçişini, oda sıcaklığı ayarladığımız değere
erişince kısar veya tamamen kapatır. Sonuç olarak, sıcak su akışının kesilmesi, kombi ya
da kazanların daha az çalışmasını ve %15'e varan oranlarda doğal gaz tasarrufu sağlar.
• Kombi yeniden çalıştırıldığında, soğumuş evi ısıtabilmek için daha fazla çalışır ve doğal gaz harcar. Evden çıkarken kombiyi kapatmak yerine düşük sıcaklıkta çalıştırmak yakıt
tüketiminin azaltılmasına yardımcı olur.
• Radyatörlerin üstünde ya da önünde perde, mobilya ya da mermer bulunması çamaşırları oda içerisinde kurutmak yakıt tüketimini artırır.
Çallı son olarak tüketicilere şu uyarılarda bulundu. “Sizin ve ailenizin güvenliği için havalandırma menfezlerinizi açık tutunuz. Cihaz ve tesisat yenileme, yer değişimi ve tadilat gibi durumlarda mutlaka Aksa Afyon Doğal Gaz'a bilgi veriniz ve onay alınız. Doğalgaz ile ilgili herhangi bir durumda hemen ücretsiz 187 doğalgaz acil hattınız arayınız”

  AFYON    06.11.2018 11:00:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.11.2018
13.11.2018
13.11.2018
OZEL HABERLER