Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Yücel Ocak: “Bu tür organizasyonlar tanıtım için önem taşıyor”
Afyon Kocatepe Üniversitesi BESYO Spor Salonu’nda beş gün süren ve Üniversitelerarası Futsal 1. Ligi’nde mücadele veren en iyi takımların terfi maçlar..

2

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

3

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

4

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

5

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

6

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

7

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

8

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

9

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

10

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

11

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

12

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

13

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

14

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

15

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

16

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

17

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

“Yüzde 35 tasarruf elinizde” | Gazete3.com.tr
Image


“Yüzde 35 tasarruf elinizde”


Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı


  AFYON    06.11.2018 11:00:20

Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde alacağınız küçük önlemlerle doğalgaz faturasını düşürmek elinizde. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı; “Alacağınız küçük önlemlerle ısı kaybını önlerseniz yıllık 850 TL. tasarruf sağlayabilirsiniz” dedi.

Kış mevsiminin kendini yavaş yavaş hissettirdiği bugünlerde alacağınız küçük önlemlerle Doğalgaz faturasında yüzde 35 tasarruf sağlamak mümkün. Konuyla ilgili AKSA Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı açıklamalarda bulundu.
“Sıcak evler, nefes alan şehirler felsefesiyle Afyonkarahisar İlinde doğal gaz hizmeti veriyoruz” diyen Ercan Çallı şunları söyledi: “Sıcaklıkların düşmesi, yağışların başlamasıyla birlikte kış mevsimi kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Alacağınız küçük önlemlerle hem doğal gaz faturanızda önemli oranda tasarruf sağlayabilir hem de enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına destek olabilirsiniz” dedi.

TASARRUF ELİNİZDE

Aksa Afyon Doğalgaz Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, yaklaşan kış ayları öncesinde tasarruflu ve güvenli doğal gaz kullanımı için önerilerini şöyle açıkladı:
Yüzde 35 tasarruf sağlamanın püf noktaları:
• Termostatı sadece 1 derece düşük sıcaklığa ayarlamak % 6-7'ye varan oranlarda doğal gaz tasarrufu sağlar.
• Isı kaybının büyük bir çoğunluğu, çatı, duvar ve pencerelerin ısıyı içeride tutacak özellikte olmamasından kaynaklanır. Çatı, dış duvar yalıtımı ve çift camlı pencere sistemi yaptırarak %35'e varan oranlarda, konut başına yıllık yaklaşık 850 TL tasarruf edilebilir.
• İhtiyacınızdan daha büyük ya da daha küçük kapasiteli kombi almak doğal gazın verimli
kullanılmasını engelleyebilir. Yoğuşmalı kombiler, standart cihazlara göre yüzde 15 daha
verimlidir.
• Her kış başında kombi ve gaz yakıcı cihazlarının bakımının düzenli olarak yaptırılması,
mevcut problemlerin tespit edilmesi varsa onarılması, arızalarından kaynaklı yüksek
faturaları önlemenize yardımcı olur.
• Termostatik vanalar, sıcak suyun radyatöre geçişini, oda sıcaklığı ayarladığımız değere
erişince kısar veya tamamen kapatır. Sonuç olarak, sıcak su akışının kesilmesi, kombi ya
da kazanların daha az çalışmasını ve %15'e varan oranlarda doğal gaz tasarrufu sağlar.
• Kombi yeniden çalıştırıldığında, soğumuş evi ısıtabilmek için daha fazla çalışır ve doğal gaz harcar. Evden çıkarken kombiyi kapatmak yerine düşük sıcaklıkta çalıştırmak yakıt
tüketiminin azaltılmasına yardımcı olur.
• Radyatörlerin üstünde ya da önünde perde, mobilya ya da mermer bulunması çamaşırları oda içerisinde kurutmak yakıt tüketimini artırır.
Çallı son olarak tüketicilere şu uyarılarda bulundu. “Sizin ve ailenizin güvenliği için havalandırma menfezlerinizi açık tutunuz. Cihaz ve tesisat yenileme, yer değişimi ve tadilat gibi durumlarda mutlaka Aksa Afyon Doğal Gaz'a bilgi veriniz ve onay alınız. Doğalgaz ile ilgili herhangi bir durumda hemen ücretsiz 187 doğalgaz acil hattınız arayınız”

  AFYON    06.11.2018 11:00:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019
OZEL HABERLER