Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Millet Kütüphanesi’nin yapımı başlıyor
..

2

Image

Başsavcı Karabacak’dan AEV’e iadei ziyaret
..

3

Image

‘Bizim önceliğimiz vatandaş’
..

4

Image

ÖZEL HABER - ‘Köy yollarının konforu arttı’
..

5

Image

“Güçlü bir demokrasinin temel taşı”
..

6

Image

Protokolden TÖMER’e ziyaret
..

7

Image

Hakan Dilek'ten Mısırlıoğlu'na ziyaret
..

8

Image

‘Gazeteci, güçlü demokrasinin temelidir’
..

9

Image

ACI KAYBIMIZ

Megabirlik Medya Ortaklarından, MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, Tınaztepe Şirketler Grub..

10

Image

Genç girişimciler, faaliyetlerini sürdürüyor
..

11

Image

Başkan Zeybek’ten teşekkür
..

12

Image

Azmiyle örnek oluyor
..

13

Image

Gastronomide “Sıfır atık paneli”
..

14

Image

Kıbrıs Gazisi Serdar’a veda
..

15

Image

‘Muhtarlar, demokrasimizin temel taşı’
..

16

Image

Gök’ten AGC’ye veda ziyareti
..

17

Image

Büyükelçi’den kardeş şehir önerisi
..

35 bin fidan dikildi | Gazete3.com.tr
Image

35 bin fidan dikildi


Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Afyonkarahisar’da "83 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında kent genelinde 35 bin fidan dikildi
  AFYON    12.11.2020 16:23:29Ülkemizi daha yeşil yarınlara ulaştırabilmek, yangınlarda zarar gören alanları hızla yeşile döndürmek, ağaçlandırma ve orman varlığı konusunda bilinci artırmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan Geleceğe Nefes kampanyası kapsamında saat: 11.11’de 81 il, 922 ilçede ve 30 farklı ülkede fidanlar topraklarla buluştu. 2020 yılı Geleceğe Nefes projesi sağlık çalışanlarına adandı. Bu yıl dikilecek fidanlarla hatıra ormanı oluşturularak, her bir sağlık çalışanının adının verileceği 1 milyon 61 bin 635 fidan dikilecek.

SARAYDÜZܒNDE 16 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda öncelikle Orman İşletme Müdürü Mustafa Gökhan Us konuştu. Fidan: “Afyonkarahisar’da geçen yıl 246 ayrı bölgede 142.000 adet fidan dikilerek kutlanan Milli Ağaçlandırma Günü’nde bu yıl il geneli tüm bölgelerde toplam 412.355 adet fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Şuan bulunduğumuz Saraydüzü Ağaçlandırma Sahasında ise 80 dekar alanda 16.000 adet fidan toprakla buluşacak” dedi. Ardından Ağaçlandırma Şefi Mehmet Şimşek fidan dikim tekniği hakkında bilgiler verdi.

“ORMAN VARLIĞINI ARTIRMALIYIZ”

Fidan dikim etkinliğinde konuşan ve Milli Ağaçlandırma Günü’nün nasıl ortaya çıktığı konusuna değinen Vali Gökmen Çiçek: “Sosyal medyada Abdullah Enes Şahin’in, "Bir fikrim geldi. Biz neden 'Ağaç Dikme Bayramı' ilan etmiyoruz." Açıklamasına yanıt veren ve "Bu çok güzel bir fikir Enes. Biz her zaman yemyeşil bir Türkiye için çalıştık, çalışıyoruz. Milli bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi üzerimize düşeni yapacağız." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması etkili oldu. Güzel bir hikâye ile başladı” dedi.

30 FARKLI ÜLKEDE DE YAPILIYOR

Vali Çiçek, “Bu yıl 2. kez gerçekleştirdiğimiz bu program 81 ilde, 922 ilçede aynı anda yapılmasının yanında Azerbaycan, Bosna-Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi 30 farklı ülkede de yapılıyor ve bu ülkelerde de fidanlar dikiliyor. Bu durum projenin ne kadar önemli ve verimli olduğunu da aslında göstermiş oluyor. Afyonkarahisar’ın yüzde 20’si ormanlık alan. Ülke genelinde başlatılan bu seferberliği Afyonkarahisar’da daha etkin hale getirerek yeşil alanı ilk etapta yüzde 30’a çıkarmalıyız. Termalimiz, mermerimiz her türlü doğal güzelliğimiz var Biz daha fazla yeşil alanı hak ediyoruz. Orman teşkilatımız ve bizler el ele vererek daha yeşil bir Afyonkarahisar’ı birlikte inşa edebiliriz” ifadelerini kullandı. Programın son bölümünde Vali Gökmen Çiçek ve diğer katılımcılar hazırlanan alanda fidanları toprakla buluşturdu. İl genelinde 14 ayrı bölgede 264 dekar alana toplam 35.000 adet fidan dikilerek, Milli Ağaçlandırma Günü kutlandı.>>Gül Seçkin

  AFYON    12.11.2020 16:23:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER