Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zihinsel engelli kız ahırda bulundu
Afyonkarahisar merkeze bağlı Sarık köyünde kaybolan zihinsel engelli kız, evlerinin yanındaki ahırda bulundu...

2

Image

Fiber kablo bağlarken zehirlendiler
Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı...

3

Image

Sünnet Şöleni 10 Ağustos'ta yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 28.si düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni, 10 Ağustos saat 21.00’da Hasan Yılmaz'ın sahne alacağı kına gecesiyl..

4

Image

Yaşlı kadın doğum gününde ölü bulundu
Afyonkarahisar'da yalnız yaşayan Sultan Akdemir (85), doğum gününde evinde ölü bulundu...

5

Image

VAHŞET TEN ÖTE...
Kim suçlu...
Anne mi, kızı mı, babası mı?
Yoksa hepsi mi...

İlimizde altı yıl önce meydana gelen bir olay, Afyonkarahisar Cumhuriyet..

6

Image

Zeyland Kavşağı kapatıldı
Afyonkarahisar şehir çıkışındaki ulaşımı rahatlamak ve kazaların önüne geçmek için, İzmir Karayolu’nun 6. Kilometresindeki kavşak kapatıldı. Sürücüler..

7

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. ..

8

Image

Otomobille kamyonet çarpıştı
Afyonkarahisar'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı...

9

Image

Halımoru köylüleri kavşak istiyor
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Halımoru köyünde vatandaşlar köylerine yakın bir bölgede kavşak yapılmasını istediler. Köylüler, Salar beldesi tarafındak..

10

Image

Rüzgara dayanamayan ağaç kırıldı
Afyonkarahisar’da dün etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde bir ağaç kırıldı. ..

11

Image

AFYONKART’A BÜYÜK İLGİ
Afyonkarahisar’a toplu ulaşımda yeni bir anlayış getiren Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi Yüntaş aracılığı ile halka sunduğu özel halk otobüslerine v..

12

Image

Sağanak yağışta evleri su bastı
Afyonkarahisar'da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışta İsmail Mahallesindeki ve Işıklar beldesindeki evleri su bastı...

13

Image

‘Vefalı dostlarımın arasına döndüm’
Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Olağanüstü genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan ve yeniden başkan seçilen Mehmet Karagöz..

14

Image

Otogar Kavşağı’nda kaza
Afyonkarahisar’da Otogar Kavşağı’nda yaşanan trafik kazasında 1 kişi yaralandı. ..

15

Image

“İşin özü mayasında…“
Afyonkarahisar’a özgü yapılan patatesli ekmeğin marka hale gelmesi için yapılan NO 03 Fırından Yeni’ dev yatırımı, yapılan törenle hizmete girdi. Bele..

16

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

17

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sağbaş ‘Yüksek katma değerli projeler üretmeliyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sağbaş ‘Yüksek katma değerli projeler üretmeliyiz’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinasyonu Birimi tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projeleri ve programları hakkında bilgilendirme toplantısında konuşan AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, üretilecek olan projelerin yüksek katma değerli ve ülkemizin dışa bağımlığını azaltacak nitelikte olması gerektiğini söyledi.
  AFYON    10.05.2018 10:19:09

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinasyonu Birimi tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projeleri ve programları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş tarafından TÜBİTAK 1003 – ARDEB Öncelikli Alanlar AR-GE Destekleme Programı hakkında, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ceyda Kükrer tarafından ise Horizon 2020 Projeleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

SAĞBAŞ 1003 ARDEB PROGRAMINI ANLATTI

1003 ARDEB programı hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Sağbaş, programın amacı ve hedefi ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Sağbaş, “Programın amacı ulusal bilim, teknoloji ve yenilik stratejisi çerçevesinde belirlenecek öncelikli alanlarda sonuç odaklı izlenebilir hedefleri olan, ilgili bilim ve teknoloji alanlarının dinamiklerini gözeten ve yurtiçinde yapılan AR-GE projelerini desteklemek ve projeler arasında eşgüdüm sağlamaktır” dedi.

PROGRAMA SON BAŞVURU 22 HAZİRAN

Program başvurularının 20 Nisan ile 22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacağını söyleyen Sağbaş, “Bu program kapsamında sunulacak olan proje önerilerinin hem katma değeri yüksek, yaratıcı ve yenilikçi olması hem de ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak ve uluslararası düzeyde rekabet gücünü arttıracak uygulama projelerine temel teşkil edecek veya uygulama projelerine girdi sağlayacak teknolojik ürün ve bilgi üretmeye yönelik olması hedeflenmektedir. Örneğin içerisinde bulunduğumuz kampüs, kurulduğu yer itibariyle termal bir bölge olduğu için, ısınması da bununla sağlanmakta. Bu konu ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmada etkili bir husus olduğu için de Maliye Bakanlığı tarafından desteklenmiştir” diye konuştu. Dr. Öğr. Üyesi Ceyda Kükrer ise Horizon 2020 deneyimleri konulu konuşmasında “Eko-Ulaşım ve Kentsel Sürdürülebilirlik İçin Yenilikçi Hareketlilik Politikası” konulu sunum yaptı.>>>Gazete3

  AFYON    10.05.2018 10:19:09

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.08.2018
17.08.2018
17.08.2018
OZEL HABERLER