Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

2

Image

Şehir tiyatrosu oyuncularını seçti
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerini yaptı. Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas taraf..

3

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

4

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

5

Image

Et ve süt verimi ikiye katlandı
Manda kaymağı ile ünlü Afyonkarahisar'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen H..

6

Image

‘81 ilde bir ilki başardık’
Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöne..

7

Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türk..

8

Image

Cem Özer’in ayağı kırıldı
Sinanpaşa ilçesine bağlı Balmahmut köyündeki film çekimleri sırasında düşen sinema sanatçısı Cem Özer'in ayağı kırıldı...

9

Image

Tedavisi tamamlanan kuşlar doğaya salındı
Afyonkarahisar'da yaralı bulunduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merke..

10

Image

Atatürk Yol Koşusu 11 Kasım'da
Afyonkarahisar Belediyesi, kültürel ve sosyal etkinliklerinin yanı sıra halkımıza yönelik sportif faaliyetlerine de aralıksız olarak devam ediyor. Bu..

11

Image

Visit Afyon kullanıcılarla buluştu
Tarihi, kültürel, doğal güzellikler ve yöresel ürünlerimiz ile ilimizi ülkemize ve dünyaya tanıtan Visit Afyon bir yeniliği daha uygulamaya koydu. Afy..

12

Image

Ağaçlara kuş yuvaları takıldı
Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ormanlık alanlardaki ağaçlara 340 kuş yuvası asıldı...

13

Image

‘Sıfır Atık’ta Türkiye birincisiyiz’
Sıfır Atık Bilgilendirme Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da ilk günden bu yana projenin uygulanmaya devam ettiğini ve kent..

14

Image

Müzik müzesine keman bağışı
Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Hasan Sami Yaygıngöl, kendi tasarımı borulu lale kemanı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı İb..

15

Image

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’
Afyonkarahisar’da yapılan yılın son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, kurum müdürlerine kaynakları verimli kullanmal..

16

Image

‘İşyerinde huzur ruh sağlığını koruyor’
Uzman Doktor Hülya Edil, Kanal 3 ekranlarında Pınar’la Kahvaltı Haberleri programında ruh sağlığının korunması noktasında yaptığı açıklamada, “Vakitl..

17

Image

‘15 Temmuz kırılma gecesiydi’
"İnsan ve İletişim" adlı konferansta hukuk öğrencileriyle bir araya gelen Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, 15 Temmuz’un insanlık..

Başkan Çoban Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları anlattı: “EKİM AYINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM” | Gazete3.com.tr
Image

Başkan Çoban Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları anlattı: “EKİM AYINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM”


Afyonkarahisar’da belediyenin çalışmalarıyla yapımı devam eden Cumhuriyet Meydanı hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Meydanı’nda çalışmaların planlandığı gibi devam ettiğini söyleyerek, ekim ayında çalışmaların tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.
  AFYON    25.04.2018 10:06:14

Mehmet TABAK

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, vatandaşların merakla beklediği ve yakından takip ettiği Cumhuriyet Meydanı projesiyle ilgili soruları gazetemiz Muhabiri Mehmet Tabak’ın sorularını yanıtladı. Başkan Çoban, öncelikle meydanın yapım aşaması konusunda açıklamalarda bulundu. Çoban, “Biliyorsunuz şehirler meydanları ile anılırlar ve meydanlar o şehirlere büyük bir değer katarlar. Afyonkarahisarımız’da maalasef bir kent meydanı, şehir meydanı diyebileceğimiz bir alanımız yoktu. Sağolsun dönemin Valisi Haluk İmga bey ve o zaman ki Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in bir Afyon ziyaretinde ‘Buraya bir meydan kazandırın’ talimatı sonrasında o zaman ki Valimiz Haluk İmga çok büyük fedakarlıklarla, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da Ankara merkezli üstün gayretleri ve yardımı sayesinde Afyonkarahisar inşallah meydanına kavuşacak” dedi.

“2018 EKİM AYINDA BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR”

“Cumhuriyet Meydanı’nın yapılacağı alandaki bazı binaların yıkılması gerekiyordu” diyen Başkan Çoban, açıklamalarına şöyle devam etti: “Meydanımızın olduğu yerde belediyemize ait Emek tesislerimiz vardı. Burası köşe ve değerli bir araziydi, biz bu araziyi bir gelir kapısı olarak kullanabilirdik ve belediyemize çok önemli bir gelir kaynağı da sağlayabilirdik. Yine Hükümet Konağımızın olduğu alanda gerçekten çok değerli bir alandı burada da Maliye Bakanlığımız yani Hazinemiz isteseydi önemli bir gelire kavuşabilirdi. Her iki kurumumuz da hem Belediyemiz hem Hazinemiz büyük bir fedakarlıklar yaparak tabiri caizse bu alanı Afyonkarahisarlılara armağan ettiler. Bizde 2014–2019 seçim kampanyamızda daha önce yarışmayla belirlediğimiz projeyi ikinci dönemimizde gerçekleştireceğimizi vaat etmiştik ve o vaadimizi Allahın izniyle tutuyoruz. Önce Emek binalarımızı yıktık, sonra Hükümet Konağımızı yıktık ve jüriden geçmiş projeyi ihaleye hazır hale getirerek, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğünden gerekli izinleri alarak geçen yıl ihalemizi gerçekleştirdik. Meydanımız 2018 Ekim ayında bitecek bu şekilde bir hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

“23 MİLYON TL’YE MAL OLACAK BİR PROJE AMA EK HARCAMALARDA YAPILABİLİR”

Meydanın 23 Milyon TL’lik bir yapım bedeline sahip olduğunu bu miktara ek harcamalarında yapılabileceğini kaydeden Çoban, “Meydanımızın ihale bedeli katma değer vergisi dahil 23 milyon TL, tabi ilave harcamalar da çıkabilir. Burada 313 araçlık otoparkımız var bu otopark iki kattan oluşuyor. Bunun yanında 500 kişilik bir yemekhanemiz var, ayrıca umumi tuvaletlerimiz var. Burası şehrimizin tam göbeği olduğu için şehrimize ziyarete gelen konuklarımız, ayrıca buradan geçen insanlarımızın hem dinlenip güzel vakit geçirebilmesi hem de ihtiyaçlarını giderebilmesi için kafelerimiz ve tuvaletlerimizde burada olacak. Ayrıca çok güzel meydan düzenlenmesi yaptık bittiğinde bütün ihtişamıyla Afyonkarahisarımıza yakışacak konuma gelecektir. Bunlarla beraber bir de 120 metrekarelik led bilgilendirme ekranı olacak bu led ekranın boyutları da sonradan artırılabilir şekilde düzenledik. Yaptığımız bu projeyle sadece bugünü değil yarınları da düşünerek yapıyoruz.

“YEŞİLİ KORUYORUZ”

Meydanımız yapılırken daha önceden orada olan ağaç ve çalılık diye tabir edilen ne kadar yeşil alanımız varsa hepsi olduğu yerde kalacak, bunların herhangi birinin sökülmesi taşınması söz konusu dahi değillerdir. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü nezhinde bulunan Zafer Müzemizde orada aynı şekilde varlığını koruyacak. Zafer Müzemizin restorasyon ihalesini ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ayrıca yapıyor. Böylelikle hem Kent Meydanımız olacak hem de Zafer Müzemiz Restore edilerek. Hem müzemiz, hemde yapacağımız peyzaj düzenlemelerimizle Kent Meydanımız uyum içinde olacak.

“FİNANS SIKINTIMIZ BULUNMUYOR”

Bu proje için herhangi bir finans sıkıntımız da bulunmuyor bunun bedelini zaten biz ayırmıştık. Şu anda ekonomik ve inşaat işlerinin önünde bir engel yok. Afyon halkı gibi bende sabırsızlıkla ekim ayını bekliyorum. İnşallah Ekim ayında Afyonluların ve misafirlerimizin hizmetine sunacağız.

“ZOR KISMI BİTTİ”

Hafriyat ve fore kazık işlemleri bitti. En zor kısmı atlattık diyebiliriz, bundan sonrası beton atma işlemleri var. Zaman kaybına uğratacak bir durumla, engelle karşılaşmayacağımızı düşünmüyorum. Hedefimiz ekim ayın sonuna kadar bu işi bitirmek.’ dedi.  AFYON    25.04.2018 10:06:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2018
16.10.2018
16.10.2018
OZEL HABERLER