Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

2

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

3

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

4

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

5

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

6

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

7

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

8

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

9

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

10

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

11

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

12

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

13

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

14

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

15

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

16

Image

240 bin kişi trenle yolculuk etti

Yolların ve iklimlerin kesişme noktası olan Afyonkarahisar, demir yollarının da kesişme noktası olma özelliği taşıyor. ..

17

Image

Belediyeden 2 değerli eser daha

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından destek verilerek yayınlanan 2 değerli eserin daha tanıtımı yapılacak. ..

Başkan Çoban Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları anlattı: “EKİM AYINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM” | Gazete3.com.tr
Image

Başkan Çoban Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları anlattı: “EKİM AYINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM”


Afyonkarahisar’da belediyenin çalışmalarıyla yapımı devam eden Cumhuriyet Meydanı hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Meydanı’nda çalışmaların planlandığı gibi devam ettiğini söyleyerek, ekim ayında çalışmaların tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.
  AFYON    25.04.2018 10:06:14

Mehmet TABAK

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, vatandaşların merakla beklediği ve yakından takip ettiği Cumhuriyet Meydanı projesiyle ilgili soruları gazetemiz Muhabiri Mehmet Tabak’ın sorularını yanıtladı. Başkan Çoban, öncelikle meydanın yapım aşaması konusunda açıklamalarda bulundu. Çoban, “Biliyorsunuz şehirler meydanları ile anılırlar ve meydanlar o şehirlere büyük bir değer katarlar. Afyonkarahisarımız’da maalasef bir kent meydanı, şehir meydanı diyebileceğimiz bir alanımız yoktu. Sağolsun dönemin Valisi Haluk İmga bey ve o zaman ki Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in bir Afyon ziyaretinde ‘Buraya bir meydan kazandırın’ talimatı sonrasında o zaman ki Valimiz Haluk İmga çok büyük fedakarlıklarla, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da Ankara merkezli üstün gayretleri ve yardımı sayesinde Afyonkarahisar inşallah meydanına kavuşacak” dedi.

“2018 EKİM AYINDA BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR”

“Cumhuriyet Meydanı’nın yapılacağı alandaki bazı binaların yıkılması gerekiyordu” diyen Başkan Çoban, açıklamalarına şöyle devam etti: “Meydanımızın olduğu yerde belediyemize ait Emek tesislerimiz vardı. Burası köşe ve değerli bir araziydi, biz bu araziyi bir gelir kapısı olarak kullanabilirdik ve belediyemize çok önemli bir gelir kaynağı da sağlayabilirdik. Yine Hükümet Konağımızın olduğu alanda gerçekten çok değerli bir alandı burada da Maliye Bakanlığımız yani Hazinemiz isteseydi önemli bir gelire kavuşabilirdi. Her iki kurumumuz da hem Belediyemiz hem Hazinemiz büyük bir fedakarlıklar yaparak tabiri caizse bu alanı Afyonkarahisarlılara armağan ettiler. Bizde 2014–2019 seçim kampanyamızda daha önce yarışmayla belirlediğimiz projeyi ikinci dönemimizde gerçekleştireceğimizi vaat etmiştik ve o vaadimizi Allahın izniyle tutuyoruz. Önce Emek binalarımızı yıktık, sonra Hükümet Konağımızı yıktık ve jüriden geçmiş projeyi ihaleye hazır hale getirerek, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğünden gerekli izinleri alarak geçen yıl ihalemizi gerçekleştirdik. Meydanımız 2018 Ekim ayında bitecek bu şekilde bir hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

“23 MİLYON TL’YE MAL OLACAK BİR PROJE AMA EK HARCAMALARDA YAPILABİLİR”

Meydanın 23 Milyon TL’lik bir yapım bedeline sahip olduğunu bu miktara ek harcamalarında yapılabileceğini kaydeden Çoban, “Meydanımızın ihale bedeli katma değer vergisi dahil 23 milyon TL, tabi ilave harcamalar da çıkabilir. Burada 313 araçlık otoparkımız var bu otopark iki kattan oluşuyor. Bunun yanında 500 kişilik bir yemekhanemiz var, ayrıca umumi tuvaletlerimiz var. Burası şehrimizin tam göbeği olduğu için şehrimize ziyarete gelen konuklarımız, ayrıca buradan geçen insanlarımızın hem dinlenip güzel vakit geçirebilmesi hem de ihtiyaçlarını giderebilmesi için kafelerimiz ve tuvaletlerimizde burada olacak. Ayrıca çok güzel meydan düzenlenmesi yaptık bittiğinde bütün ihtişamıyla Afyonkarahisarımıza yakışacak konuma gelecektir. Bunlarla beraber bir de 120 metrekarelik led bilgilendirme ekranı olacak bu led ekranın boyutları da sonradan artırılabilir şekilde düzenledik. Yaptığımız bu projeyle sadece bugünü değil yarınları da düşünerek yapıyoruz.

“YEŞİLİ KORUYORUZ”

Meydanımız yapılırken daha önceden orada olan ağaç ve çalılık diye tabir edilen ne kadar yeşil alanımız varsa hepsi olduğu yerde kalacak, bunların herhangi birinin sökülmesi taşınması söz konusu dahi değillerdir. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü nezhinde bulunan Zafer Müzemizde orada aynı şekilde varlığını koruyacak. Zafer Müzemizin restorasyon ihalesini ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ayrıca yapıyor. Böylelikle hem Kent Meydanımız olacak hem de Zafer Müzemiz Restore edilerek. Hem müzemiz, hemde yapacağımız peyzaj düzenlemelerimizle Kent Meydanımız uyum içinde olacak.

“FİNANS SIKINTIMIZ BULUNMUYOR”

Bu proje için herhangi bir finans sıkıntımız da bulunmuyor bunun bedelini zaten biz ayırmıştık. Şu anda ekonomik ve inşaat işlerinin önünde bir engel yok. Afyon halkı gibi bende sabırsızlıkla ekim ayını bekliyorum. İnşallah Ekim ayında Afyonluların ve misafirlerimizin hizmetine sunacağız.

“ZOR KISMI BİTTİ”

Hafriyat ve fore kazık işlemleri bitti. En zor kısmı atlattık diyebiliriz, bundan sonrası beton atma işlemleri var. Zaman kaybına uğratacak bir durumla, engelle karşılaşmayacağımızı düşünmüyorum. Hedefimiz ekim ayın sonuna kadar bu işi bitirmek.’ dedi.  AFYON    25.04.2018 10:06:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.01.2019
16.01.2019
16.01.2019
OZEL HABERLER