Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zihinsel engelli kız ahırda bulundu
Afyonkarahisar merkeze bağlı Sarık köyünde kaybolan zihinsel engelli kız, evlerinin yanındaki ahırda bulundu...

2

Image

Fiber kablo bağlarken zehirlendiler
Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı...

3

Image

Sünnet Şöleni 10 Ağustos'ta yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 28.si düzenlenecek Geleneksel Sünnet Şöleni, 10 Ağustos saat 21.00’da Hasan Yılmaz'ın sahne alacağı kına gecesiyl..

4

Image

Yaşlı kadın doğum gününde ölü bulundu
Afyonkarahisar'da yalnız yaşayan Sultan Akdemir (85), doğum gününde evinde ölü bulundu...

5

Image

VAHŞET TEN ÖTE...
Kim suçlu...
Anne mi, kızı mı, babası mı?
Yoksa hepsi mi...

İlimizde altı yıl önce meydana gelen bir olay, Afyonkarahisar Cumhuriyet..

6

Image

Zeyland Kavşağı kapatıldı
Afyonkarahisar şehir çıkışındaki ulaşımı rahatlamak ve kazaların önüne geçmek için, İzmir Karayolu’nun 6. Kilometresindeki kavşak kapatıldı. Sürücüler..

7

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. ..

8

Image

Otomobille kamyonet çarpıştı
Afyonkarahisar'da otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı...

9

Image

Halımoru köylüleri kavşak istiyor
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Halımoru köyünde vatandaşlar köylerine yakın bir bölgede kavşak yapılmasını istediler. Köylüler, Salar beldesi tarafındak..

10

Image

Rüzgara dayanamayan ağaç kırıldı
Afyonkarahisar’da dün etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde bir ağaç kırıldı. ..

11

Image

AFYONKART’A BÜYÜK İLGİ
Afyonkarahisar’a toplu ulaşımda yeni bir anlayış getiren Afyonkarahisar Belediyesi Şirketi Yüntaş aracılığı ile halka sunduğu özel halk otobüslerine v..

12

Image

Sağanak yağışta evleri su bastı
Afyonkarahisar'da önceki gün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışta İsmail Mahallesindeki ve Işıklar beldesindeki evleri su bastı...

13

Image

‘Vefalı dostlarımın arasına döndüm’
Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Olağanüstü genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan ve yeniden başkan seçilen Mehmet Karagöz..

14

Image

Otogar Kavşağı’nda kaza
Afyonkarahisar’da Otogar Kavşağı’nda yaşanan trafik kazasında 1 kişi yaralandı. ..

15

Image

“İşin özü mayasında…“
Afyonkarahisar’a özgü yapılan patatesli ekmeğin marka hale gelmesi için yapılan NO 03 Fırından Yeni’ dev yatırımı, yapılan törenle hizmete girdi. Bele..

16

Image

BELEDİYE ATAKTA
Afyonkarahisar Belediyesi Başkan Burhanettin Çoban önderliğinde yaptığı yatırımlarla Afyonkarahisar’ın daha yaşanabilir ve gelişmiş bir kent olma yolu..

17

Image

Ulaşımda yeni dönem başladı
Afyonkarahisar Belediyesi, Yüntaş Otobüs İşletmesi bünyesinde hizmete giren özel halk otobüslerinin açılış ve tanıtımını yaptı. Afyonkarahisar şehir i..

Başkan Çoban Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları anlattı: “EKİM AYINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM” | Gazete3.com.tr
Image

Başkan Çoban Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları anlattı: “EKİM AYINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM”


Afyonkarahisar’da belediyenin çalışmalarıyla yapımı devam eden Cumhuriyet Meydanı hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Meydanı’nda çalışmaların planlandığı gibi devam ettiğini söyleyerek, ekim ayında çalışmaların tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.
  AFYON    25.04.2018 10:06:14

Mehmet TABAK

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, vatandaşların merakla beklediği ve yakından takip ettiği Cumhuriyet Meydanı projesiyle ilgili soruları gazetemiz Muhabiri Mehmet Tabak’ın sorularını yanıtladı. Başkan Çoban, öncelikle meydanın yapım aşaması konusunda açıklamalarda bulundu. Çoban, “Biliyorsunuz şehirler meydanları ile anılırlar ve meydanlar o şehirlere büyük bir değer katarlar. Afyonkarahisarımız’da maalasef bir kent meydanı, şehir meydanı diyebileceğimiz bir alanımız yoktu. Sağolsun dönemin Valisi Haluk İmga bey ve o zaman ki Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in bir Afyon ziyaretinde ‘Buraya bir meydan kazandırın’ talimatı sonrasında o zaman ki Valimiz Haluk İmga çok büyük fedakarlıklarla, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da Ankara merkezli üstün gayretleri ve yardımı sayesinde Afyonkarahisar inşallah meydanına kavuşacak” dedi.

“2018 EKİM AYINDA BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR”

“Cumhuriyet Meydanı’nın yapılacağı alandaki bazı binaların yıkılması gerekiyordu” diyen Başkan Çoban, açıklamalarına şöyle devam etti: “Meydanımızın olduğu yerde belediyemize ait Emek tesislerimiz vardı. Burası köşe ve değerli bir araziydi, biz bu araziyi bir gelir kapısı olarak kullanabilirdik ve belediyemize çok önemli bir gelir kaynağı da sağlayabilirdik. Yine Hükümet Konağımızın olduğu alanda gerçekten çok değerli bir alandı burada da Maliye Bakanlığımız yani Hazinemiz isteseydi önemli bir gelire kavuşabilirdi. Her iki kurumumuz da hem Belediyemiz hem Hazinemiz büyük bir fedakarlıklar yaparak tabiri caizse bu alanı Afyonkarahisarlılara armağan ettiler. Bizde 2014–2019 seçim kampanyamızda daha önce yarışmayla belirlediğimiz projeyi ikinci dönemimizde gerçekleştireceğimizi vaat etmiştik ve o vaadimizi Allahın izniyle tutuyoruz. Önce Emek binalarımızı yıktık, sonra Hükümet Konağımızı yıktık ve jüriden geçmiş projeyi ihaleye hazır hale getirerek, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğünden gerekli izinleri alarak geçen yıl ihalemizi gerçekleştirdik. Meydanımız 2018 Ekim ayında bitecek bu şekilde bir hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

“23 MİLYON TL’YE MAL OLACAK BİR PROJE AMA EK HARCAMALARDA YAPILABİLİR”

Meydanın 23 Milyon TL’lik bir yapım bedeline sahip olduğunu bu miktara ek harcamalarında yapılabileceğini kaydeden Çoban, “Meydanımızın ihale bedeli katma değer vergisi dahil 23 milyon TL, tabi ilave harcamalar da çıkabilir. Burada 313 araçlık otoparkımız var bu otopark iki kattan oluşuyor. Bunun yanında 500 kişilik bir yemekhanemiz var, ayrıca umumi tuvaletlerimiz var. Burası şehrimizin tam göbeği olduğu için şehrimize ziyarete gelen konuklarımız, ayrıca buradan geçen insanlarımızın hem dinlenip güzel vakit geçirebilmesi hem de ihtiyaçlarını giderebilmesi için kafelerimiz ve tuvaletlerimizde burada olacak. Ayrıca çok güzel meydan düzenlenmesi yaptık bittiğinde bütün ihtişamıyla Afyonkarahisarımıza yakışacak konuma gelecektir. Bunlarla beraber bir de 120 metrekarelik led bilgilendirme ekranı olacak bu led ekranın boyutları da sonradan artırılabilir şekilde düzenledik. Yaptığımız bu projeyle sadece bugünü değil yarınları da düşünerek yapıyoruz.

“YEŞİLİ KORUYORUZ”

Meydanımız yapılırken daha önceden orada olan ağaç ve çalılık diye tabir edilen ne kadar yeşil alanımız varsa hepsi olduğu yerde kalacak, bunların herhangi birinin sökülmesi taşınması söz konusu dahi değillerdir. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü nezhinde bulunan Zafer Müzemizde orada aynı şekilde varlığını koruyacak. Zafer Müzemizin restorasyon ihalesini ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ayrıca yapıyor. Böylelikle hem Kent Meydanımız olacak hem de Zafer Müzemiz Restore edilerek. Hem müzemiz, hemde yapacağımız peyzaj düzenlemelerimizle Kent Meydanımız uyum içinde olacak.

“FİNANS SIKINTIMIZ BULUNMUYOR”

Bu proje için herhangi bir finans sıkıntımız da bulunmuyor bunun bedelini zaten biz ayırmıştık. Şu anda ekonomik ve inşaat işlerinin önünde bir engel yok. Afyon halkı gibi bende sabırsızlıkla ekim ayını bekliyorum. İnşallah Ekim ayında Afyonluların ve misafirlerimizin hizmetine sunacağız.

“ZOR KISMI BİTTİ”

Hafriyat ve fore kazık işlemleri bitti. En zor kısmı atlattık diyebiliriz, bundan sonrası beton atma işlemleri var. Zaman kaybına uğratacak bir durumla, engelle karşılaşmayacağımızı düşünmüyorum. Hedefimiz ekim ayın sonuna kadar bu işi bitirmek.’ dedi.  AFYON    25.04.2018 10:06:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.08.2018
13.08.2018
13.08.2018
OZEL HABERLER