Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ayı gülünü koparanlar 50 bin TL ceza ödeyecek
Afyonkarahisar’ın Kirsa Vadisi'nde "Ayı Gülü" ve "Kızıl Lale" olarak adlandırılan, koruma altındaki "Paeonia Officinalis" çiçeğini koparana 48 bin 600..

2

Image

‘Afyonlular en ucuz sebze ve meyveyi yiyor’
Afyonkarahisar Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ali Çiloğlu, yasa gereği esnafa yüzde 8, kurumsal firmalara yüzde 1 oranında KDV uygulan..

3

Image

Coşkuyla kutladık
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
..

4

Image

Filistin’e insanı yardım kampanyası başlatıldı
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada Filistin için insani yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi. ..

5

Image

Ata’ya saygı için pedal çevirdiler
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği tarafından bir etkinlik düzenlendi...

6

Image

Vali Tutulmaz, Vali Günaydın’ı ağırladı
Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti...

7

Image

Ethem Tem Foto Yarışması Başvuruları devam ediyor
Atatürk'ün Kocatepe'de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem, Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyo..

8

Image

Vali Mustafa Tutulmaz: ‘Yurtlarda yetişen çocuklar aile sıcaklığını hissetmiyorlar’
Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı koruyucu aileler ve çocuklarla iftarda bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, devletin yurtlarda yetişti..

9

Image

Ramazan bereket ile geldi
Afyonkarahisar halk pazarında kurulan sebze meyve tezgahları halkın yüzünü güldürüyor. Ramazan nedeni artan alışverişte pazarda payını alıyor. Haftalı..

10

Image

Mevsimlik işçiden duyarlı hareket: Bulduğu 24 bin TL’yi sahibine ulaştırdı
Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan mevsimlik işçi Beytullah Gündoğdu (38) Ali İhsan Paşa Mahallesi'nde bir pa..

11

Image

Özdilek’te ramazan coşkusu yaşanacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Geleneksel Ramazan Etkinlikleri ile misafirlerinin huzurlu ve keyifli bir rama..

12

Image

‘Müzeler kültürümüzün hazineleridir’
Müzeler Günü nedeniyle Vali Mustafa Tutulmaz İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Kabulde konuş..

13

Image

Başkan Çoban ilk orucunu çadırda açtı
Mübarek Ramazan ayının ilk gününde orucunu iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açmayı gelenek haline getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ge..

14

Image

“Mali’ye su kuyusu açtık”
Deniz Feneri Derneği Afyonkarahisar Şubesi öncülüğünde Büyükkalecik İmam Hatip Ortaokulu Hayratı olan su kuyusu Afrika ülkesi Mali’de açıldı. Deniz Fe..

15

Image

Kağıt katlayarak para kazanıyorlar
Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nda açılan "quilling" kursuna katılan kadınlar, rengarenk kartonları kıvırarak yaptıkları tabl..

16

Image

Vali Tutulmaz Halk Günü Toplantısında konuştu: ‘Sorunları çözüme kavuşturmaya gayret ediyoruz’
Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Mayıs ayı Halk Günü Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, halkın sıkıntı ve taleplerine çözüm bul..

17

Image

AKܒde engelliler unutulmadı
Engelliler Haftası kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesinde etkinlik düzenlendi...

Başkan Çoban Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları anlattı: “EKİM AYINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM” | Gazete3.com.tr
Image

Başkan Çoban Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları anlattı: “EKİM AYINI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM”


Afyonkarahisar’da belediyenin çalışmalarıyla yapımı devam eden Cumhuriyet Meydanı hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Meydanı’nda çalışmaların planlandığı gibi devam ettiğini söyleyerek, ekim ayında çalışmaların tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.
  AFYON    25.04.2018 10:06:14

Mehmet TABAK

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, vatandaşların merakla beklediği ve yakından takip ettiği Cumhuriyet Meydanı projesiyle ilgili soruları gazetemiz Muhabiri Mehmet Tabak’ın sorularını yanıtladı. Başkan Çoban, öncelikle meydanın yapım aşaması konusunda açıklamalarda bulundu. Çoban, “Biliyorsunuz şehirler meydanları ile anılırlar ve meydanlar o şehirlere büyük bir değer katarlar. Afyonkarahisarımız’da maalasef bir kent meydanı, şehir meydanı diyebileceğimiz bir alanımız yoktu. Sağolsun dönemin Valisi Haluk İmga bey ve o zaman ki Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in bir Afyon ziyaretinde ‘Buraya bir meydan kazandırın’ talimatı sonrasında o zaman ki Valimiz Haluk İmga çok büyük fedakarlıklarla, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da Ankara merkezli üstün gayretleri ve yardımı sayesinde Afyonkarahisar inşallah meydanına kavuşacak” dedi.

“2018 EKİM AYINDA BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR”

“Cumhuriyet Meydanı’nın yapılacağı alandaki bazı binaların yıkılması gerekiyordu” diyen Başkan Çoban, açıklamalarına şöyle devam etti: “Meydanımızın olduğu yerde belediyemize ait Emek tesislerimiz vardı. Burası köşe ve değerli bir araziydi, biz bu araziyi bir gelir kapısı olarak kullanabilirdik ve belediyemize çok önemli bir gelir kaynağı da sağlayabilirdik. Yine Hükümet Konağımızın olduğu alanda gerçekten çok değerli bir alandı burada da Maliye Bakanlığımız yani Hazinemiz isteseydi önemli bir gelire kavuşabilirdi. Her iki kurumumuz da hem Belediyemiz hem Hazinemiz büyük bir fedakarlıklar yaparak tabiri caizse bu alanı Afyonkarahisarlılara armağan ettiler. Bizde 2014–2019 seçim kampanyamızda daha önce yarışmayla belirlediğimiz projeyi ikinci dönemimizde gerçekleştireceğimizi vaat etmiştik ve o vaadimizi Allahın izniyle tutuyoruz. Önce Emek binalarımızı yıktık, sonra Hükümet Konağımızı yıktık ve jüriden geçmiş projeyi ihaleye hazır hale getirerek, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğünden gerekli izinleri alarak geçen yıl ihalemizi gerçekleştirdik. Meydanımız 2018 Ekim ayında bitecek bu şekilde bir hedefimiz var” ifadelerini kullandı.

“23 MİLYON TL’YE MAL OLACAK BİR PROJE AMA EK HARCAMALARDA YAPILABİLİR”

Meydanın 23 Milyon TL’lik bir yapım bedeline sahip olduğunu bu miktara ek harcamalarında yapılabileceğini kaydeden Çoban, “Meydanımızın ihale bedeli katma değer vergisi dahil 23 milyon TL, tabi ilave harcamalar da çıkabilir. Burada 313 araçlık otoparkımız var bu otopark iki kattan oluşuyor. Bunun yanında 500 kişilik bir yemekhanemiz var, ayrıca umumi tuvaletlerimiz var. Burası şehrimizin tam göbeği olduğu için şehrimize ziyarete gelen konuklarımız, ayrıca buradan geçen insanlarımızın hem dinlenip güzel vakit geçirebilmesi hem de ihtiyaçlarını giderebilmesi için kafelerimiz ve tuvaletlerimizde burada olacak. Ayrıca çok güzel meydan düzenlenmesi yaptık bittiğinde bütün ihtişamıyla Afyonkarahisarımıza yakışacak konuma gelecektir. Bunlarla beraber bir de 120 metrekarelik led bilgilendirme ekranı olacak bu led ekranın boyutları da sonradan artırılabilir şekilde düzenledik. Yaptığımız bu projeyle sadece bugünü değil yarınları da düşünerek yapıyoruz.

“YEŞİLİ KORUYORUZ”

Meydanımız yapılırken daha önceden orada olan ağaç ve çalılık diye tabir edilen ne kadar yeşil alanımız varsa hepsi olduğu yerde kalacak, bunların herhangi birinin sökülmesi taşınması söz konusu dahi değillerdir. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü nezhinde bulunan Zafer Müzemizde orada aynı şekilde varlığını koruyacak. Zafer Müzemizin restorasyon ihalesini ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ayrıca yapıyor. Böylelikle hem Kent Meydanımız olacak hem de Zafer Müzemiz Restore edilerek. Hem müzemiz, hemde yapacağımız peyzaj düzenlemelerimizle Kent Meydanımız uyum içinde olacak.

“FİNANS SIKINTIMIZ BULUNMUYOR”

Bu proje için herhangi bir finans sıkıntımız da bulunmuyor bunun bedelini zaten biz ayırmıştık. Şu anda ekonomik ve inşaat işlerinin önünde bir engel yok. Afyon halkı gibi bende sabırsızlıkla ekim ayını bekliyorum. İnşallah Ekim ayında Afyonluların ve misafirlerimizin hizmetine sunacağız.

“ZOR KISMI BİTTİ”

Hafriyat ve fore kazık işlemleri bitti. En zor kısmı atlattık diyebiliriz, bundan sonrası beton atma işlemleri var. Zaman kaybına uğratacak bir durumla, engelle karşılaşmayacağımızı düşünmüyorum. Hedefimiz ekim ayın sonuna kadar bu işi bitirmek.’ dedi.  AFYON    25.04.2018 10:06:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
OZEL HABERLER