Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İMAR BARIŞI İÇİN son başvuru 31 Ekim
Afyonkarahisar Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İmar Barışı için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olduğu belirtildi. ..

2

Image

Şehir tiyatrosu oyuncularını seçti
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerini yaptı. Belediye Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas taraf..

3

Image

Gelenekselin İzinde sergisi açıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Geleneksel Sanatlar Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Sökmen, “Gelenekselin İzinde”..

4

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da 10 yıl önce yayın hayatına başlayan Kanal 3 televizyonu dünden itibaren 2018 yılı yeni yayın dönemine başladı. Pınar Akarsu’nun hazı..

5

Image

Et ve süt verimi ikiye katlandı
Manda kaymağı ile ünlü Afyonkarahisar'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen H..

6

Image

‘81 ilde bir ilki başardık’
Afyonkarahisar basın camiasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri, il yöne..

7

Image

‘Kooperatifçilikte farkındalık oluşturacağız’
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni’nin Afyonkarahisar’daki programında konuşan Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, Türk..

8

Image

Cem Özer’in ayağı kırıldı
Sinanpaşa ilçesine bağlı Balmahmut köyündeki film çekimleri sırasında düşen sinema sanatçısı Cem Özer'in ayağı kırıldı...

9

Image

Tedavisi tamamlanan kuşlar doğaya salındı
Afyonkarahisar'da yaralı bulunduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merke..

10

Image

Atatürk Yol Koşusu 11 Kasım'da
Afyonkarahisar Belediyesi, kültürel ve sosyal etkinliklerinin yanı sıra halkımıza yönelik sportif faaliyetlerine de aralıksız olarak devam ediyor. Bu..

11

Image

Visit Afyon kullanıcılarla buluştu
Tarihi, kültürel, doğal güzellikler ve yöresel ürünlerimiz ile ilimizi ülkemize ve dünyaya tanıtan Visit Afyon bir yeniliği daha uygulamaya koydu. Afy..

12

Image

Ağaçlara kuş yuvaları takıldı
Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ormanlık alanlardaki ağaçlara 340 kuş yuvası asıldı...

13

Image

‘Sıfır Atık’ta Türkiye birincisiyiz’
Sıfır Atık Bilgilendirme Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da ilk günden bu yana projenin uygulanmaya devam ettiğini ve kent..

14

Image

Müzik müzesine keman bağışı
Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Hasan Sami Yaygıngöl, kendi tasarımı borulu lale kemanı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı İb..

15

Image

‘TASARRUFLU OLACAĞIZ’
Afyonkarahisar’da yapılan yılın son İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, kurum müdürlerine kaynakları verimli kullanmal..

16

Image

‘İşyerinde huzur ruh sağlığını koruyor’
Uzman Doktor Hülya Edil, Kanal 3 ekranlarında Pınar’la Kahvaltı Haberleri programında ruh sağlığının korunması noktasında yaptığı açıklamada, “Vakitl..

17

Image

‘15 Temmuz kırılma gecesiydi’
"İnsan ve İletişim" adlı konferansta hukuk öğrencileriyle bir araya gelen Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, 15 Temmuz’un insanlık..

Coşkuyla kutladık | Gazete3.com.tr
Image

Coşkuyla kutladık


Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışıyla Büyük Önder Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da çeşitli etkinliklerle ve coşkuyla kutlandı.
  AFYON    24.04.2018 09:52:08


Alkan KURT

Atatürk Spor Salonunda geçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine Vali Mustafa Tutulmaz, Garnizon ve İkmal Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkan Vekili Mustafa Albay, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Akcan, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

“ÇOCUKLARA ARMAĞAN EDİLEN DÜNYADAKİ İLK VE TEK BAYRAM”

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, 23 Nisan 1920, tam 98 yıl önce bugün, tarihe not düşülen bir gün. TBMM’nin açıldığı ve Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Millete teslim edildiği şanlı tarihimizin gelecek nesillere emanet edildiği gün. Ayrıca Çocuk Bayramı olarak, çocuklara armağan edilen dünyadaki ilk ve tek Bayram. 98 yıl sonra 23 Nisan Ulasal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir kez daha coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Sevgili Çocuklar Bayramınız kutlu olsun. Vatanımızın kolay kazanılmadığını asla aklınızdan çıkartmayın. Bu Ülkenin bağımsızlığını kazanmak için nice şehitler verdiğimizi, ecdadımızın bu uğurda korkmadan, çekinmeden göğsünü siper ederek kanının son damlasına kadar canlarını hiçe sayarak savaştıklarını hiç bir zaman unutmayın” diye konuştu.

ETKİNLİKLER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Törende Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Kurumu Çocuk Korosu, Güzel Yurdum, Türkiyem (Yüce Dağlarınla Göklerde Başın), 23 Nisan, Bugün Bayram ve Türkiyem şarkılarını seslendirdiler. Daha sonra Atatürk İlkokulu anasınıfının gerçekleştirdiği halk oyunları gösterisi izleyenler tarafından büyük alkış alırken öğrenciler Halil Kağan Çayır 'Egemenlik Ulusundur’ ve Berna Ecrin Kırka Hoş Geldin 23 Nisan isimli şiirlerini okudular.
15 Temmuz Şehitleri Anaokulu öğrencilerince Anadolu Ateşi Gösterisi, Asım Kocabıyık Anaokulu Dünden Bugüne Türk Devletleri adlı gösterileri ile Selçuklu İlkokulunun kaşık gösterisi de büyük beğeni topladı.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Ardından ödül törenine geçildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri Vali Mustafa Tutulmaz, Garnizon ve İkmal Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkan Vekili Mustafa Albay tarafından verildi. Tören sonunda Bayraktepe ve Mehmet Yağcıoğlu İlkokulu öğrencilerinin sunduğu Zeybek Gösterisi salonda bulunanlar tarafından alkışlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı nedeniyle hafta süresince Okçuluk Kupası Müsabakaları, Satranç Turnuvası, Dağcılık Etkinliği, Yıldızlar Takım Ferdi Masa Tenisi, 3 Bant Bilardo Turnuvası, Bisiklet Turu Çocuk Korosu Şenliği ve Resim Sergisi etkinlikleri düzenlendi.

  AFYON    24.04.2018 09:52:08

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2018
16.10.2018
16.10.2018
OZEL HABERLER