Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kent Ormanı kuş sergisi açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Ormanı'nda yaşayan 33 farklı tür kuş fotoğraflarından oluşan AKÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyes..

2

Image

İKBAL TERMAL OTEL en lüks oteller arasında
Bali’de 500’den fazla katılımcı ile Ayana Resort & Spa’da gerçekleşen, Dünyanın en lüks otellerinin katıldığı ve dünyanın zirvedeki lüks otellerini fa..

3

Image

Veysel Eroğlu parkında çalışmalar son sürat
Afyonkarahisar Belediyesi, gururumuz eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun adını taşıyacak parkta çalışmalarını aralıksız olarak sürdürü..

4

Image

Ata’nın yolunda ilerliyorlar
Türkiye Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi'nin 11 üyesi, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine ulaştı...

5

Image

“HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”
Kış tedbirleri toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin en soğuk illeri arasında yer aldığını söyleyerek, “Türkiye'd..

6

Image

‘Afyonkarahisar Yeşilhisar olacak’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” programı kapsamında düzenlenen fidan dikim t..

7

Image

Öğrenciler enerji santrallerini gezdi
Değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla Afyonkarahisar'da bulunan elektrik üretim santrallerine inceleme gezisinde bulunan Afyon Kocatep..

8

Image

Çocuk oyunlarını öğretiyorlar
Afyonkarahisar'daki üniversite öğrencileri, sosyal sorumluk projesi kapsamında köy okulunda öğrenim gören çocuklara 1980'li ve 1990'lı yılların unutul..

9

Image

Sendikacılardan ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz ve beraberindeki sendika yöneticilerini makamında kabul etti...

10

Image

Halk otobüslerinde yoğun temizlik
Afyonkarahisar'da, toplu ulaşımın can damarını oluşturan halk otobüsleri, her yeni güne başlamadan önce köşe bucak temizlenerek vatandaşın hizmetine s..

11

Image

‘Muhalif ve doğru haberlerle okunan gazete olabilirsiniz’
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, internet haberciliğinin yerel gazeteleri etkilediğini söyleyerek, yazılı basının da sadece resmi il..

12

Image

“Yüzde 35 tasarruf elinizde”
Aksa Afyon Doğal Dağıtım A.Ş. Proje Kontrol ve İç Tesisat Mühendisi Ercan Çallı, kabarık doğalgaz faturalarını düşürmenin püf noktalarını açıkladı
..

13

Image

Park Afyon’da Unutmadık temalı sergi
ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen, Zafer Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Park Afyon AVM ’de Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. ölü..

14

Image

Esnaflardan kara kutu tepkisi
Türkiye’de tütün satışı yapılan yerlerde uygulanması planlanan kara kutu uygulamasına tepki gösteren Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Ceng..

15

Image

Jessica May’den Özdilek bornozlu poz
Yeni Gelin dizisindeki performansıyla Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Jessica May de tüm dünyada ses getiren “bornozlu fotoğraf payla..

16

Image

Gazzelliler için yardım kahvaltısı
Afyonkarahisar İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğince, Gazze yararına yardım kahvaltısı düzenlendi...

17

Image

Kültürel yayınlara yeni halka
Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Eğitimci-Yazar Veli Cengiz'in 2014-2018 yılları arasında çeşitli basın kuruluşlarında yazdığı makalelerden ..

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı | Gazete3.com.tr
Image

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı


Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’ne özel bir kampanya başlattı. Dünya Ekmek Günü’nde tüm ekmekleri yüzde 10 indirimli fiyatla satan NO 03 Fırından Yeni, bu güzel günü tüm Afyon halkı ile birlikte kutladı.
  AFYON    17.10.2018 11:23:20

Afyonkarahisarlılar NO 03’de başta ekmek olmak üzere tüm fırın lezzetlerini bulabiliyor. Her tür ekmekten unlu mamule, yaş pastadan kuru pastaya ve sağlıklı atıştırmalıklara kadar birbirinden lezzetli ürünlere yenilerini eklemeye devam eden Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; bu kez de İhsaniye Kaymakamlığı’nın ektirdiği siyez buğdayını taş değirmende un haline getirip siyez ekmeğini üretmeye başladı.

KISA SÜREDE AFYON'UN SEVGİSİNİ KAZANDI

Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; özellikle geleneksel tadı için gerçek bir ustalık ve yapımının her aşamasında özel usuller gerektiren, bayatlama süresi uzun, doyurucu ve besleyici, sadece haşlanmış patates ile çeşnilendirilmiş, acı (ekşi) mayalı, oldukça lezzetli, büyük yuvarlak somun şeklinde, kendine has kızarmış renginde damaklarımızı şenlendiren ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafınca 30.07.2018 tarihinde 371 tescil numarası ile coğrafi işaret kapsamında onaylanarak tescil edilmesine karar verilmiştir. Böylece analarımızın, ninelerimizin yüzyıllardır büyük emek harcayarak pişirdiği, Afyonkarahisar Patatesli Ekmeğimiz aynı onların yaptığı tarzda ve tatta devam ettirmek için geleneksel metotlarıyla koruma altına alınmış oldu. Velinimetimiz patatesli ekmeğimiz ile Afyon’un sevgisini kazandı. NO 03’de başta ekmek olmak üzere sevdiğiniz tüm fırın lezzetlerini bulabilirsiniz. Her tür ekmekten unlu mamule, yaş pastadan kuru pastaya ve sağlıklı atıştırmalıklara kadar aradığınız her şey NO 03’de.

EKŞİ MAYA İLE SAĞLIKLI SOFRALAR

Başta ekmek olmak üzere genellikle çeşitli fırın ürünlerinin üretiminde mayalanma çok önemlidir. Ekşi maya ise doğal ve katkısız olduğu için ve içerisinde yararlı bakterileri barındırdığından dolayı probiyotiktir. Bu sayede bağışıklığı güçlendirir ve hastalıklardan korumaya yardımcıdır. Ekşi mayalı ekmekler, diğer mayalı ekmeklere göre geç bayatlar ve daha lezzetlidir. B12 vitamini açısından zengin olduğu için unutkanlık şikâyetleri için faydalıdır. Ekşi mayalı ekmeğin sindirimi daha kolaydır. Tüm bu faydaları göz önünde bulundurun ve NO 03’e geldiğinizde lezzetli ve sağlıklı ekşi mayalı ekmeklerden almayı unutmayın.

EKMEK İSRAFI NASIL ÖNLENİR?

Ekmek İsrafını Önlemek için; ihtiyacınızdan fazla ekmek alınmamasını ve dilimleyerek tüketmenizi tavsiye ederiz. Eğer ekmekleriniz bayatlamış veya kurumuşsa fırında, ekmek kızartma makinesinde ya da kaynamakta olan tencerenin üzerindeki süzgece yerleştirilerek tüketime uygun hale getirebilirsiniz. Bayat ekmeklerinizi, galeta unu veya kurutulmuş ekmek içi şeklinde uygun yemeklerde de kullanabilirsiniz.>>>Ferhat Yüksel

  AFYON    17.10.2018 11:23:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.11.2018
14.11.2018
14.11.2018
OZEL HABERLER