Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Zeybek son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde vatani görevini yaptığı sırada nöbet esnasında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden J. Komando Er Sezer Zeybek son..

2

Image

Tarlaların ortasında minare

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 13. yüzyılda Selçuklular döneminde yapılan ‘Kırık Minare’, 1801 yılındaki büyük yangında yok olan Erkmenhisa..

3

Image

31 bin öğrenci greve gitti
İklim değişikliğine karşı mücadele için Türk Eğitim Derneği’ne bağlı 38 okulun 31 bin öğrencisi okullarında greve gitti. Grev yapan okullar arasında T..

4

Image

Destek ödemeleri başladı

Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Serdar Lökçü, 2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme ödemelerinin bugünde..

5

Image

Sizler bizlere emanetsiniz’
Vali Mustafa Tutulmaz programları dahilinde 02.09.1996 tarihinde vatani görevini yaptığı esnada Van İli kırsalında mayın patlaması sonucu Şehit olan J..

6

Image

‘Üretimde merkez olma yolundayız’

Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın makine üretim sektörünün merkezi olma yolun..

7

Image

‘Destek başvuruları tekrar açılacak’
Afyonkarahisar Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Serdar Lökçü, 2018 anaç koyun keçi destekleme başvurularını kaçıran yetiştiriciler ..

8

Image

Vali Tutulmaz’dan Manisa turu

Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Destek Programları açılış toplantısı nedeniyle Manisa’da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Kütahya Valisi Dr. Ömer T..

9

Image

Özdilek’te kış fırsatları

Kaliteli markaların en çok tercih edilen kadın, erkek ve çocuk giyim ürünlerini tek çatı altında buluşturan Özdilek’te yüzde 50’ye varan indiriml..

10

Image

Yükümlülere müzik dinletisi

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yükümlülere yönelik olarak müzik dinletisi gerçekleştirildi.
..

11

Image

‘KKTC’nin her zaman yanındayız’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski ve yeni dönem milletvekillerinden oluşan heyet, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret ..

12

Image

Kış kuşları sayıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Doğa Koruma ve Biyoizlem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DOKBİM) tarafın..

13

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

14

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

15

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

16

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

17

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı | Gazete3.com.tr
Image

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı


Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’ne özel bir kampanya başlattı. Dünya Ekmek Günü’nde tüm ekmekleri yüzde 10 indirimli fiyatla satan NO 03 Fırından Yeni, bu güzel günü tüm Afyon halkı ile birlikte kutladı.
  AFYON    17.10.2018 11:23:20

Afyonkarahisarlılar NO 03’de başta ekmek olmak üzere tüm fırın lezzetlerini bulabiliyor. Her tür ekmekten unlu mamule, yaş pastadan kuru pastaya ve sağlıklı atıştırmalıklara kadar birbirinden lezzetli ürünlere yenilerini eklemeye devam eden Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; bu kez de İhsaniye Kaymakamlığı’nın ektirdiği siyez buğdayını taş değirmende un haline getirip siyez ekmeğini üretmeye başladı.

KISA SÜREDE AFYON'UN SEVGİSİNİ KAZANDI

Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; özellikle geleneksel tadı için gerçek bir ustalık ve yapımının her aşamasında özel usuller gerektiren, bayatlama süresi uzun, doyurucu ve besleyici, sadece haşlanmış patates ile çeşnilendirilmiş, acı (ekşi) mayalı, oldukça lezzetli, büyük yuvarlak somun şeklinde, kendine has kızarmış renginde damaklarımızı şenlendiren ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafınca 30.07.2018 tarihinde 371 tescil numarası ile coğrafi işaret kapsamında onaylanarak tescil edilmesine karar verilmiştir. Böylece analarımızın, ninelerimizin yüzyıllardır büyük emek harcayarak pişirdiği, Afyonkarahisar Patatesli Ekmeğimiz aynı onların yaptığı tarzda ve tatta devam ettirmek için geleneksel metotlarıyla koruma altına alınmış oldu. Velinimetimiz patatesli ekmeğimiz ile Afyon’un sevgisini kazandı. NO 03’de başta ekmek olmak üzere sevdiğiniz tüm fırın lezzetlerini bulabilirsiniz. Her tür ekmekten unlu mamule, yaş pastadan kuru pastaya ve sağlıklı atıştırmalıklara kadar aradığınız her şey NO 03’de.

EKŞİ MAYA İLE SAĞLIKLI SOFRALAR

Başta ekmek olmak üzere genellikle çeşitli fırın ürünlerinin üretiminde mayalanma çok önemlidir. Ekşi maya ise doğal ve katkısız olduğu için ve içerisinde yararlı bakterileri barındırdığından dolayı probiyotiktir. Bu sayede bağışıklığı güçlendirir ve hastalıklardan korumaya yardımcıdır. Ekşi mayalı ekmekler, diğer mayalı ekmeklere göre geç bayatlar ve daha lezzetlidir. B12 vitamini açısından zengin olduğu için unutkanlık şikâyetleri için faydalıdır. Ekşi mayalı ekmeğin sindirimi daha kolaydır. Tüm bu faydaları göz önünde bulundurun ve NO 03’e geldiğinizde lezzetli ve sağlıklı ekşi mayalı ekmeklerden almayı unutmayın.

EKMEK İSRAFI NASIL ÖNLENİR?

Ekmek İsrafını Önlemek için; ihtiyacınızdan fazla ekmek alınmamasını ve dilimleyerek tüketmenizi tavsiye ederiz. Eğer ekmekleriniz bayatlamış veya kurumuşsa fırında, ekmek kızartma makinesinde ya da kaynamakta olan tencerenin üzerindeki süzgece yerleştirilerek tüketime uygun hale getirebilirsiniz. Bayat ekmeklerinizi, galeta unu veya kurutulmuş ekmek içi şeklinde uygun yemeklerde de kullanabilirsiniz.>>>Ferhat Yüksel

  AFYON    17.10.2018 11:23:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.04.2019
24.04.2019
24.04.2019
OZEL HABERLER