Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Çöpten servet çıkıyor
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Ercan Özcan, her yıl toplanan ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile ülke ekonomisine 4 milyon lir..

2

Image

‘Afyonkarahisar şanslı bir kent’
Türk Telekom’um hizmetlerinden memnun olduklarını ifade eden BİK Müdürü Selami Çalışkan, Afyonkarahisar’ın kamu yöneticileri açısından şanslı bir il o..

3

Image

‘Engelsiz Yaşam Merkezimiz olmalı’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret eden Kent Konseyi Engeliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar'daki engelli derneklerinin tek ç..

4

Image

AFBEL Termal kapılarını açıyor
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, sporcu oteli konseptinde hayata geçirilen Afyonkarahisar Belediyesi Termal Oteli’nin (AFBEL) önümüz..

5

Image

‘Vatandaşa hizmet için varız’
Afyonkarahisar İl Defterdarı Murat Toy, yapılandırma taksitleri ile ilgili olarak vergi mükelleflerine uyarıda bulunarak, “Defterdarlığımız bünyesinde..

6

Image

Halk otobüsleri dünyayı 42 kez dolaştı
Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Yüntaş AŞ. Tarafından işletilen Halk otobüsleri, hizmete başladığı günden beri yaptığı bir milyon 700 binden fazla ..

7

Image

“Ligin ilk yarısında hesaplar tutmadı”
Süper Amatör Lig takımlarından Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Agah Bıyıkoğlu, Gazete 3’e ilk yarının değerlendirmesini yaptı


..

8

Image

‘Cumhuriyet Sucukları bir marka’
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Cumhuriye..

9

Image

Minik Muhammet yardım eli bekliyor
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Seydiler Beldesi’nin Konarı köyünce yaşayan Akçeşme ailesinin 8 aylık bebeği Muhammet, ilaçları yurtdışında..

10

Image

Protokolden ziyaret
Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindeki heyet Ankara İli programları kapsamında UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz’a ziyarett..

11

Image

TOKİ’ler ocakta teslim

İscehisar ilçesinde yapılan TOKİ konutlarındaki çalışmalarda sona gelindiği ocak ayında teslimatların yapılacağı ifade edildi. ..

12

Image

‘4 bin kitap okudum’
Afyonkarahisar'da emekli inşaat mühendisi Ülkü Akcüre (75), ofisini kütüphaneye dönüştürdü. 60 yıldır biriktirdiği 6 bine yakın kitabı bir araya getir..

13

Image

Ayın elemanı Fatma Yıldız
Megabirlik Medya’da ayın elemanı seçilmeye devam ediyor. Kasım ayında ayın elemanı olarak Hesna Gülbaş seçilirken, aralık ayında ayın elemanı Gazete 3..

14

Image

Vali Tutulmaz, Uzunkaya’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz, programları kapsamında ilimize gelen Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı makamında ağırladı...

15

Image

Bir yastıkta 58 yıl
Afyonkarahisar’da yıllardır hizmet veren duayen gazeteci, yazar, araştırmacı şair Galip Leblebicioğlu ile Huriye Leblebicioğlu çifti 58.evlilik yıl dö..

16

Image

‘Kültürel zenginliği fazla bir kentteyiz’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kültürel zenginliği fazla olan bir kent olduğunu söyledi.
..

17

Image

Minikler Pette Tiyatrosu ile buluştu
PTT Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve kurumun öğrencilere tanıtılması için illeri dolaşarak gösteriler yapan Pette Yollarda oyunu Afyonka..

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı | Gazete3.com.tr
Image

Dünya Ekmek Günü’nde No 03 farkı


Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; 16 Ekim Dünya Ekmek Günü’ne özel bir kampanya başlattı. Dünya Ekmek Günü’nde tüm ekmekleri yüzde 10 indirimli fiyatla satan NO 03 Fırından Yeni, bu güzel günü tüm Afyon halkı ile birlikte kutladı.
  AFYON    17.10.2018 11:23:20

Afyonkarahisarlılar NO 03’de başta ekmek olmak üzere tüm fırın lezzetlerini bulabiliyor. Her tür ekmekten unlu mamule, yaş pastadan kuru pastaya ve sağlıklı atıştırmalıklara kadar birbirinden lezzetli ürünlere yenilerini eklemeye devam eden Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; bu kez de İhsaniye Kaymakamlığı’nın ektirdiği siyez buğdayını taş değirmende un haline getirip siyez ekmeğini üretmeye başladı.

KISA SÜREDE AFYON'UN SEVGİSİNİ KAZANDI

Afyon’un yepyeni markası NO 03 Fırından Yeni; özellikle geleneksel tadı için gerçek bir ustalık ve yapımının her aşamasında özel usuller gerektiren, bayatlama süresi uzun, doyurucu ve besleyici, sadece haşlanmış patates ile çeşnilendirilmiş, acı (ekşi) mayalı, oldukça lezzetli, büyük yuvarlak somun şeklinde, kendine has kızarmış renginde damaklarımızı şenlendiren ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafınca 30.07.2018 tarihinde 371 tescil numarası ile coğrafi işaret kapsamında onaylanarak tescil edilmesine karar verilmiştir. Böylece analarımızın, ninelerimizin yüzyıllardır büyük emek harcayarak pişirdiği, Afyonkarahisar Patatesli Ekmeğimiz aynı onların yaptığı tarzda ve tatta devam ettirmek için geleneksel metotlarıyla koruma altına alınmış oldu. Velinimetimiz patatesli ekmeğimiz ile Afyon’un sevgisini kazandı. NO 03’de başta ekmek olmak üzere sevdiğiniz tüm fırın lezzetlerini bulabilirsiniz. Her tür ekmekten unlu mamule, yaş pastadan kuru pastaya ve sağlıklı atıştırmalıklara kadar aradığınız her şey NO 03’de.

EKŞİ MAYA İLE SAĞLIKLI SOFRALAR

Başta ekmek olmak üzere genellikle çeşitli fırın ürünlerinin üretiminde mayalanma çok önemlidir. Ekşi maya ise doğal ve katkısız olduğu için ve içerisinde yararlı bakterileri barındırdığından dolayı probiyotiktir. Bu sayede bağışıklığı güçlendirir ve hastalıklardan korumaya yardımcıdır. Ekşi mayalı ekmekler, diğer mayalı ekmeklere göre geç bayatlar ve daha lezzetlidir. B12 vitamini açısından zengin olduğu için unutkanlık şikâyetleri için faydalıdır. Ekşi mayalı ekmeğin sindirimi daha kolaydır. Tüm bu faydaları göz önünde bulundurun ve NO 03’e geldiğinizde lezzetli ve sağlıklı ekşi mayalı ekmeklerden almayı unutmayın.

EKMEK İSRAFI NASIL ÖNLENİR?

Ekmek İsrafını Önlemek için; ihtiyacınızdan fazla ekmek alınmamasını ve dilimleyerek tüketmenizi tavsiye ederiz. Eğer ekmekleriniz bayatlamış veya kurumuşsa fırında, ekmek kızartma makinesinde ya da kaynamakta olan tencerenin üzerindeki süzgece yerleştirilerek tüketime uygun hale getirebilirsiniz. Bayat ekmeklerinizi, galeta unu veya kurutulmuş ekmek içi şeklinde uygun yemeklerde de kullanabilirsiniz.>>>Ferhat Yüksel

  AFYON    17.10.2018 11:23:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER