Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Sanatımızı gençlerimize aktarmalıyız’
Hattat Ahmet Şemseddin Karahisar-i Türk İslam Sanatları Galerisi’nin açılışında konuşan Vali Gökmen Çiçek, Türk milletinin sanatının gelecek nesillere..

2

Image

‘Can ve mal güvenliğini tehdit ediyor’
Afyonkarahisar'da doğal gaz dağıtım hizmeti veren Aksa Doğalgaz, doğal gaz tesisatına yetkili firmalar dışında, uzman olmayan kişiler tarafından izins..

3

Image

81 ilde 81 okula lokum
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya üzerinden ‘Okullar açıldığında ilk teneffüs 40 dakika’ paylaşımına Afy..

4

Image

Ukraynalı kadın Müslüman oldu
Sandıklı ilçesinde bir vatandaşla evlenerek ilçeye yerleşen Ukrayna uyruklu Valentyna Bryl, İlçe Müftülüğüne müracaat ederek Müslümanlığı seçti..

5

Image

‘Sıkıntılarımıza çözüm bekliyoruz’
Basın İlan Kurumu Konya Bölge Müdürü Ümit Mert’i kabul eden Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey, pandemi dolayısıyla gazetelerin gelirlerin..

6

Image

‘Yasak avlanmayı engelleyeceğiz’

İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, su ürünleri üretiminin devamlılığının sağlanması amacıyla göl ve göletlerdeki denetimlerin sürdüğünü söyle..

7

Image

Vali Çiçek’e ziyaret
Emekli Astsubay Ömer Faruk Barış, Vali Gökmen Çiçek’i ziyaret etti..

8

Image

Nuri Demirayak ebediyete uğurlandı

Afyonkarahisar eski Belediye Başkanlarından Nuri Demirayak 88 yaşında hayatını kaybetti. Merhum Demirayak, dün Paşa Camii’nde kılınan cenaze nama..

9

Image

‘Çoklu oda çözüm getirmez’
Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Alev Türe, çoklu meslek örgütü girişiminin siyasallaşmanın önünü açacağını belirterek, mesleki sorunlara çözüm geti..

10

Image

Okyar koronavirüse yakalandı
Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar’ın covid testi pozitif çıktı ..

11

Image

4 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yeni yerinde
Afyonkarahisar’da 4 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Selçuklu Mahallesi’nde yeni yerine taşınarak hizmet vermeye başladı ..

12

Image

Vali Çiçek’ten ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti..

13

Image

AKܒden tam destek

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKܒnün Afyonkarahisar ulaştırma mastır planına destek vereceğini söyledi ..

14

Image

Covid-19 tedbirleri istişare edildi
İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Gökmen Çiçek’in başkanlığında yapıldı. Toplantıda Covid-19 tedbirleri, HES kodu uygulaması, denetim faaliyetleri..

15

Image

‘15 günde 1161 bağış’

“Kan Ver Afyon” kampanyasına Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği üyeleri de destek verdi. Ekim ayının başından beri süren kampanyanın kan stokları..

16

Image

‘Kan bağışına davet ediyoruz’
Kızılay Kan Merkezi Müdürü Kubilay Akman, pandemi dolayısıyla vatandaşların çekince içinde olduğunu bu nedenle kan bağışlarının düştüğünü ifade ederek..

17

Image

HES Kodu uygulamasına geçilecek
Afyonkarahisar Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarında HES Kodu uygulamasına başlanacağını ifade ederek, vatandaşlardan başvuru yapmalarını istendi..

EKMEĞE ZAM GELEBİLİR | Gazete3.com.tr
Image


EKMEĞE ZAM GELEBİLİR


Pandemi ile başlayan sıkıntılı süreç özellikle gıda maddelerinde önemli fiyat artışlarına neden oldu. Birçok uzman üretimi baz alan, hatta tarımsal üretimi öne çıkaran açıklamalar yaptı. Gelecekte güvenli gıdaya olan ihtiyacın her geçen gün artacağı uyarısında bulundu.
  AFYON    18.09.2020 14:58:59Pandeminin ilk günlerinde başlayan sokağa çıkma kısıtlamaları birçok kişiyi kendi ekmeğini yapmaya bile alıştırdı. Sürecin en çok satan ürünü ekmek yapma makineleri oldu. Araya giren yaz ayları ile ekmek yapma etkinliği kendini unuttursa da kış ayları ile birlikte vaka sayılarındaki artışın böyle gitmesinin de etkisi ile kısıtlamalar gelme ihtimali yüksek. Ekmek yapma işi tekrar trend olabilir.
BÖLGEDE EN UCUZ AFYON
Ekmek deyince artan gıda fiyatlarına rağmen ekmek fiyatında bir artış olmadı. Aldığım bilgilere göre ekmek fiyatlarında artış için araştırma yapılıyor. Çevre illerdeki fiyatların Afyonkarahisar’dan yüksek olduğu gelen bilgiler arasında. Bugün yarın Afyonkarahisar’da ekmeğe çam gelebilir. Fiyatı ne olur tam olarak bilmiyorum ama 1.50 ile 2 lira arasında bir artış yaşanabilir.
HALK EKMEK
Bugün konumuz ekmek. Yine ekmek deyince halk ekmek aklıma geldi. Birçok belediye halk ekmek adı altında ekmek üretiyor. Vatandaşa en modern imkanlarla en ucuz en sağlıklı ekmeği ulaştırıyor. Afyonkarahisar’da böyle bir uygulama yok. Ama bu olmayacak anlamına gelmesin. Belediye de her an halk ekmek üretmek için YÜNTAŞ eliyle bir fabrika kurabilir. Bunun için hem gücü hem de istekli bir başkanı var. Geçtiğimiz günlerde Belediye Meclisi’nde atıl durumda bulunan bir binanın Yüntaş’a devri konusunda karar alındı. Burada ekşi mayalı ekmek üretileceği öğrenildi. Az bir yatırım ile burada halk ekmek de üretilebilir.

MASKELERİ ATMAYIN!
Pandemi yeni çöpler yarattı. Zaten çöp konusunda hassas olmayan bir yapımız var. Son zamanda plastik şişeler, poşetlerin yanı sıra, maske, eldiven gibi çöpler ortalıkta çokça görülür oldu. Daha önce belki hastane bahçesinde, hastanenin çöp tenekesinin yanında gördüğümüz bu yeni çöp çeşidi, artık apartman girişlerinde, parklarda, yol kenarlarında, kırmızı ışıklarda sık sık görülür oldu. Virüsün yayılış hızını hijyen belirliyor. Sanırım bu konuda da çok dikkatli olmalıyız. Lütfen kullandığınız veya kullanmadığınız maske ve eldivenleri ortalık yere atmayın. Hatta çöpe atarken bile bir poşete koyarak sıkıca bağladıktan sonra atınız. Lütfen…

  AFYON    18.09.2020 14:58:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.10.2020
21.10.2020
21.10.2020
OZEL HABERLER